AGOMELATYNA (Valdoxan)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy agomelatyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
7
29%

Nie
10
42%

Zaszkodziła
7
29%

Liczba głosów : 24

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez depas 05 wrz 2014, 09:59
No to elegancko, oby tak dalej u Ciebie :) Z widzeniem miałem problem od początku stosowania paroksetyny, nieostrość i trudność skupienia wzroku, pewnie masz rację i miansa w jakiś sposób spowodowała nawrót tego zaburzenia. Mam tylko nadzieję że to ustąpi z czasem tak jak ustąpiło po samej paro.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez miko84 05 wrz 2014, 10:18
No bo paro jest lekko antycholinergiczna, ale w porównaniu do trójpierścieniowych jest słabiutka w tym względzie.
miko84

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez depas 05 wrz 2014, 10:23
A jednak wyraźnie zaburzyła mi widzenie, od początku praktycznie, innych ubocznych nie zaobserwowałem poza zmułą w dzień i osłabionym libido, ale to wszystko przeszło. Z kolei po miansie oprócz oczywistego zwiększenia łaknienia, spania jak zabity, mam także ogromną suchość w jamie ustnej, praktycznie budzę się z językiem przyklejonym do podniebienia. No i te cholerne kłopoty z oczami, no ale nic, to musi minąć, nie należę do tych co odstawiają leki z powodu jednego, dwóch czy nawet kilku nieprzyjemnych uboków na początku.
A jak sypiasz na ago? Pisałeś niedawno wprawdzie że jest ok, ale nic się nie zmieniło w tej kwestii? Czy może odczuwasz jakąś poprawę jeśli chodzi o sen, na przykład jego pogłębienie, lepsze wysypianie się?
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez miko84 05 wrz 2014, 10:29
Sen jest dużo lepszy, i nie jest to takie "rypnięcie" jak po mianserynie czy mirtazapinie, ale działanie na sen jest wyraźne.
miko84

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez depas 05 wrz 2014, 10:38
Czytałem kiedyś pamiętam że dobre skutki w kuracji ma ponoć przynosić augmentowanie ago melatoniną, spotkałeś się z tym może?
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez miko84 05 wrz 2014, 10:49
Nie, ale ja nie mam za bardzo problemów ze snem.
miko84

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez depas 05 wrz 2014, 14:09
Czytałem jednak że melatonina w połączeniu z antydepresantem może wywierać dobry wpływ na samopoczucie osoby z depresją, poniekąd niezależnie od działania promującego zdrowy sen. Zamierzam jakąś symboliczną dawkę melatoniny dołożyć sobie do zestawu.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez filipek 23 wrz 2014, 11:07
Od 6 tygodni zażywam ten specyfik. Na mnie nie działa w ogóle, tzn problemy ze snem bez zmian, zaburzenia depresyjno - lękowe mam wrażenie jakby się pogłębiły, zero pozytywnych zmian. Lek w mojej ocenie stanowczo przereklamowany. :why:

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez nobody25 23 wrz 2014, 22:31
filipek, nie ma to jak kupić gówno za niemal 200 zł :/
"Proszę myśleć pozytywnie..."

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez filipek 25 wrz 2014, 11:27
W moim przypadku to prawie 100 zł, ale uważam, że ten lek nie jest wart złotówki. Pozdrawiam walczących

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez Zbychu 1977 26 wrz 2014, 10:30
Miko 84 napisz jak przebiega u Ciebie kuracja agomelatyną.
Zbychu 1977

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez Relief 15 paź 2014, 21:55
No dobrze, mili Państwo. Widzę, że sobie tu pięknie dyskutujecie na temat, przeczytałem kilka stron, przewinąłem na koniec i pragnę zapytać, czy to ustrojstwo będzie dobre z mojej perspektywy. Dla nielubiących czytać lub zwyczajnie niezainteresowanych pogrubiam kluczową kwestię na dole tego elaboratu.

Poszedłem do psychiatry (i psychoterapeuty w jednym), bo mam fobię społeczną, która skutecznie mi utrudnia korzystanie z życia. Nie mam depresji (puk, puk), miewałem (i miewam) stany depresyjne (ma na to wpływ odstawienie marihuany), ale to raczej nic przy prawdziwie chorujących na to gówno. Ciężko te stany pomylić ze zwyczajnym dołem, mają zabarwienie, że tak powiem, bardziej chorobowe, w każdym razie nie nic ciężkiego i luz. Powód mojej wizyty i rozpoczęcia terapii u tego (uznanego) terapuety jest taki, że chce być "bardziej do ludzi", nie bać się co kto o mnie pomyśli, nie peszyć, nie trząść się jak osika, gdy przyjdzie mi się wypowiedzieć w większym gronie itd.

I teraz: o terapii za wiele powiedzieć nie mogę, dopiero 2 wizyty - po pierwszej nie byłem jakoś przekonany, po drugiej już jest ze mną lepiej, dostałem kilka praktycznych porad, które chyba mi pomagają i stwierdzam, że gość jest bardzo dobry. Mówił mi, że będzie mi ciężko bez wspomagania i zalecił Bioxetin i Propranolol. O ile to drugie - chętnie, bo somatycznych objawów mam sporo, to co do fluoksetyny nie byłem przekonany, a najbardziej się obawiałem wpływu na seksualność (czytałem wcześniej o PSSD i o tym, że nawet lata po odstawieniu ludzie są seksualnie zblokowani - co z tego, że to dotyczy 1 na 1 i ileś tam zer - dla mnie wystarczy, żeby się obawiać).

I po wysłuchaniu moich zastrzeżeń lekarz (bez przymusu i decydowania za mnie) podpowiedział ten Valdoxan, który na libido i ogólnie sferę seksu nie wpływa. Powiedział, że jest skuteczniejszy niż Tianeptyna, o którą go pytałem.

I teraz sobie myślę, że może i bym spróbował, ale chciałbym się poradzić praktyków - czy Agomelatyna to dobry wybór, jeśli idzie o "pewność siebie" "lęk przed rozmawianiem z ludźmi", ewentualnie ruminacje itd? O to mi głównie chodzi, a nie o depresję. Choć jak ureguluje mi sen i dobry humor, to też by było super. Proszę o jakieś porady doświadczonych. Pozdrawiam.

-- 15 paź 2014, 22:25 --

Nie wiem jak edytować (gdzie ten cholerny guzik?), więc piszę jeden pod drugim: poczytałem trochę więcej ten wątek i wiem już, że jakiś pozytywny wpływ na moją przypadłość może Valdoxan mieć. Jeśli jednak ktoś zdecyduje się jeszcze bardziej podzielić swoją wiedzą na temat wpływu lek na fobię społeczną, będę wdzięczny. Może są lepsze leki? Ale jeśli lepsze, to fajnie by było, żeby pozostawały bez wpływu na fajfusa. Wiem, że ktoś wyżej polecał kombinacje, ale nie chcę się zbytnio truć. Idąc do psychiatry, oczekiwałem bardziej pomocy przez psychoterapię, a nie farmakoterapię i dalej tak jest. Jeśli jednak jest coś, co mi pomoże w walce i nie wpłynie zanadto na organizm, to super.

-- 15 paź 2014, 22:25 --

O jednak wiem, jak edytować :D

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez miko84 16 paź 2014, 12:31
Myślę, że warto spróbować bo nikt Ci nie powie czy ten lek zadziała u Ciebie na to na co chcesz. Musisz się sam przekonać. U jednego zadziała tak u innego inaczej, tak to z lekami bywa. Co do innych leków to najlepsze na fobię społeczną są: paroksetyna (ale tu negatywny wpływ na libido), stare inhibitory mao (niedostępne w Polsce) i benzo - szczególnie klonazepam (ale uzależnia).
miko84

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez roga82 18 paź 2014, 23:42
Czy administrator forum mógłby w końcu zabrać się za porządek i wszelkie posty typu "zażywam lek kilka dni i na mnie nie działa albo działa fatalnie" przenosić do działu typu "jęczarnia", albo "wyżal się". Przebiłem się przez 40 stron i trudno znaleźć odpowiedź.
Ja jako osoba która ma doświadczenie z lekami wiem, że prawdziwe działanie leku ujawnia się... - szczerze po 1,5 miesiąca przyjmowania chciałbym się dowiedzieć jak AGOMELATYNA działa antydepresyjnie w porównaniu do np. Sertraliny czy Paroxetyny. I jak reguluje sen w porównaniu do wcześniej wymienionych leków. Wiem, że lek jest drogi więc proszę o odpowiedź osoby, które mają kilkumiesięczne doświadczenie z tym lekiem.

Sortuj wg