AGOMELATYNA (Valdoxan)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy agomelatyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
7
29%

Nie
10
42%

Zaszkodziła
7
29%

Liczba głosów : 24

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez miko84 24 sie 2014, 08:21
barsinister nie mówiłem o refundacji dlatego, że PIS to partia miłości i refundacji ale, że PIS zawsze refundował leki firmy Servier (nawet te przy których były wątpliwości) a prof. Piecha był oskarżany o poufałość z tą firmą:

http://www.rynekzdrowia.pl/Prawo/Bolesl ... 572,2.html

To było pół żartem, pół serio, natomiast to, że ago byłaby refundowana wg. mnie byłoby z korzyścią dla wielu.

Nie mówiłem o innych refundacjach nie wiem więc skąd to Twoje żartobliwe generalizowanie.

-- 24 sie 2014, 07:26 --

elfrid nie rozumiesz, że paroksetyna już dawno straciła patent i jest trylion generyków a na agomelatyne firma Servier nadal ma wyłączność? Zobacz ceny innych leków które startowały, choćby wortioksetyny. Nie jest też powiedziane, że firma nie obniży ceny w przypadku refundacji, skoro daje upusty aptekom gdzie lek kosztuje 99 zł? Wszystko to sprawa dogadania się z firmą.

Poza tym jest sporo ludzi którym paro i inne dostępne aktualnie refundowane leki nie pomagają. Albo ludzi leczymy, albo nie. Mało kogo stać na leczenie agomelatyną a lek mógłby się okazać skuteczny u wielu. Państwo powinno w tym przypadku dogadać się z firmą, ustalić cenę która nie obciąży budżetu NFZ i dać zielone światło dla refundacji. Ale nasz kraj ma problem z refundowaniem leków na raka a co dopiero na depresję?
miko84

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez depas 24 sie 2014, 09:55
miko84 napisał(a):[b] Ale nasz kraj ma problem z refundowaniem leków na raka a co dopiero na depresję?

Dokładnie, NFZ potrafi zostawić na lodzie ludzi niezbędnie potrzebujących leczenia dla podtrzymania życia, patrząc z tej perspektywy chorzy na depresję i tak mają "dobrze". Co nie znaczy że tak jak jest, jest normalnie. Bynajmniej, powinni w pierwszej kolejności zatroszczyć się o najpoważniej chorych, ale także refundować nietypowe i potencjalnie pomocne leki dla pacjentów psychiatrycznych.
A PiS popieram oczywiście z wielu innych powodów niż tylko ich stosunek do Serviera, który jednak nie ukrywam że mnie cieszy :D
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez depresyjny 24 sie 2014, 10:58
Wy tu tak mądrze dyskutujecie, ze odnosze wrazenie ze jestescie w dobrej formie. Ja to jestem w stanie wegetatywnym intelektualnie w porownaniu do was. Na mnie aglometyna dziala nie najgorzej. Moge spac nawet po 12 godzin. Jest taki marazm dnia nastepnegom ale to dopiero początki..
depresyjny

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez Zbychu 1977 24 sie 2014, 11:16
Chyba ze jest tak ze koncernom farmaceutycznym zalezy na tym by leczenie było przewlekłe,choroba nie do końca wyleczona ,jedynie zaleczona by jak najdłuzej szamac ich leki.
Zbychu 1977

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez depas 24 sie 2014, 11:23
Zbychu 1977 napisał(a):Chyba ze jest tak ze koncernom farmaceutycznym zalezy na tym by leczenie było przewlekłe,choroba nie do końca wyleczona ,jedynie zaleczona by jak najdłuzej szamac ich leki.

Niestety, ale tak w dużym stopniu właśnie jest. To wielki biznes, nie organizacja charytatywna, bez wątpienia kierują się trochę cynizmem. Podobno w ogromnym stopniu dotyczy to leczenia nowotworów, celem nie jest pełne wyleczenie pacjenta, tylko utrzymywanie go jak najdłużej przy życiu, bo pacjent to po prostu klient. Na takim świecie przyszło nam żyć :?
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez miko84 24 sie 2014, 12:12
No ale zauważcie z drugiej strony, że firma która "wynajdzie" skuteczny lek czy to na depresję czy nowotwór zbije masakrycznie wysoką kasę. Sądzę, więc jednak, że jak największa skuteczność leku jest ich celem. Co oczywiście nie jest takie proste...
miko84

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez depas 24 sie 2014, 12:30
Chciałbym żeby było jednak tak jak mówisz miko84...
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez lunatic 24 sie 2014, 13:18
miko84,
a na jakie objawy dostałes ten lek? masz problemy ze snem?

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez miko84 24 sie 2014, 13:53
Na depresję, ostatnio mam problem ze snem ale nie jest to mój główny problem. Główny to płaski, niski nastrój i brak motywacji oraz pewna anhedonia plus lęk.
miko84

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez Tańczący z lękami 24 sie 2014, 14:07
elfrid napisał(a):Ja nie mam wrażenie, żeby polityka któregokolwiek rządu wpływała na moje życie. Nie mam oczekiwań, że państwo/rząd będzie ułatwiał mi życie i nie obwiniam innych za swoje porażki.

dokładnie :brawo: od dawna nie liczę na pomoc naszego państwa obojętnie pod jaką marką i szyldem będzie występować. Mam wrażenie, że obojętnie kto będzie rządził i tak będziemy gonić Europę jak króliczka. Na moje życie tysiąckroć silniejszy wpływ wywierają leki niż rządy tego kraju. W ogóle przestańmy gadać o polityce, pomówmy lepiej o receptorach :P
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez depas 24 sie 2014, 14:21
A ja liczę na pomoc naszego państwa, a konkretnie liczę na ubezpieczenie zdrowotne kiedy nie pracuję. Zasiłku nie pobieram ale darmowa opieka medyczna, jaka by nie była, jest mi niezbędna i cieszę się że państwo mi ją zapewnia. A od tego jacy ludzie rządzą krajem zależy jakość tej opieki, dlatego szyldy jednak mają znaczenie, bo za nimi stoją konkretni ludzie. A co do receptorów, od dwóch dni pieszczę swoje receptory noradrenaliczne i histaminowe mianseryną :D
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez miko84 24 sie 2014, 17:14
Histaminowe to chyba nie pieścisz ale odmawiasz im histaminki :pirate:
miko84

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez depas 24 sie 2014, 18:25
miko84, ano racja, w takim razie je torturuję :D
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez depresyjny 25 sie 2014, 18:07
U mnie to nie za wesolo, ale co poradzic, trzeba brac. Jak smierc sie czuje twarz maskowata a w glowie nie przejrzyscie. A i zimno mi na dworze. Organizm przestal sie grzac;)

-- 26 sie 2014, 12:43 --

Nie wiem o co chodzi niszczy mnie ten lek, nie mogę nic robic, mogę tylko leżec. Bardzo szybko męczę się psychicznie, męczy mi się umysł, mózg
depresyjny

Sortuj wg