AGOMELATYNA (Valdoxan)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy agomelatyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
7
29%

Nie
10
42%

Zaszkodziła
7
29%

Liczba głosów : 24

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez depas 01 mar 2014, 12:27
Tak, ago to bez dwóch zdań ciekawy lek, brałem go przez miesiąc albo dwa i dobrze wspominam, chociaż u mnie akurat problemu ze snem nie było i pojawił się dopiero po zaczęciu kuracji Valdoxanem. Gdyby nie to i ta cholerna cena, pewnie został bym na nim przynajmniej trochę dłużej.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez Lu_80 09 mar 2014, 22:02
Dziś po pierwszej dawce - jestem zmulony, kręci mi się w głowie i chce mi się spać :/

-- 16 marca 2014, o 20:41 --

Odstawiłem. Efekty uboczne nie ustępowały... :/
Lexapro /Escitalopram/ - 10 mg

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez trust_me 31 maja 2014, 11:54
Mam zacząć brać, ale jestem ona ceną...
~lamitrin 100 ~neurotop 600 ~zolafren 15 ~fevarin 50 ~relanium 5)
(~ketrel 350 ~sulpiryd 50 ~absenor 600 ~valdoxan 25 ~tianesal 62,5 ~wellbutrin 150 ~remirta 30 (~cloranxen 10)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez xanonymous 09 cze 2014, 06:43
Mam na zbyciu 9 tabletek agomelatyny....

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez marwil 10 cze 2014, 13:10
Well, well, well. Drugie podejście do Wellbutrinu wydaje się nie przynosić oczekiwanej poprawy. Daję mu jeszcze miesiąc szansy i jeśli nie zatrybi, przerzucam się na zaklepaną już agomelatynę.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez Marian_Paździoch 10 cze 2014, 14:26
marwil, a kto Ci taką nędzną dawkę lamo dał? Przecież to nawet nie jest minimalna dawka terapeutyczna, która ponoć wynosi 75-100mg. Branie takiej dawki to jak pieniądze w błoto wyj*bać.
Marian_Paździoch

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez Miss Worldwide 21 cze 2014, 03:32
witam, dzis dostalam valdoxan. Biore duloksetyne i lorazepam od 2 lat. Ostatnio mam wielkiego dola a ogolnie to ciagle bym spala i zmuszam sie do snu albo samaalbo tabletkami (zeby uciec od swiata) No i teraz czytam tutaj, ze ten Valdoxan to raczej na bezsennosc przepisuja a ja mowilam lekarzowi, ze wlasnie spie po 20h i jak nie moge zasnac to tabletkami pomagam sobie bo nie chce mi sie wstawac nawet i zyc tego bezsensownego zycia. Wiec troche mnie dziwi, ze lekarz mi dal ten lek na "aktywacje"

I czy ktos w ogole schodzil z tego leku po dluzszym stosowaniu? Wraca wszystko na dno? ciezko zejsc?
Boje sie, ze jeszze wiecej bede spac po tym leku (o ile to mozliwe ;)

-- So cze 21, 2014 3:44 am --

Aha, dodam, ze lekarz powiedzial, ze na poczatku moge miec 2 skutki uboczne: albo chodzic senna i zamulona albo nerwowa, 2 sprzeczne dosyc zachowania ale tu w ktoryms z postow wlasnie czytalam o mechanizmie dzialania i ze wlasnie trudno powiedziec jak zadziala na kogo wiec wszystko pasuje (niestety to bylo 5 minut temu i juz zapomnialam co czytalam dokladnie ;) tak juz mam..........
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez depas 22 cze 2014, 05:24
Miss Worldwide, Valdoxan to w żadnym wypadku nie jest lek nasenny. Przez swoje bliskie pokrewieństwo z melatoniną wywiera on pozytywny wpływ na sen u osób gdzie jest on zaburzony, czy to cierpiących na bezsenność czy, jak w Twoim wypadku, śpiących za dużo. Nie pamiętam dokładnej terminologii (cykl jakiś-tam:) ale w teorii ma on regulować i przywracać właściwy rytm snu, tak żeby był to głęboki, zdrowy i regenerujący sen. W ciągu dnia nie powoduje senności. W moim przypadku akurat nie był wskazany bo spałem dobrze i Valdoxan mi ten sen zaburzył, ale uważam że u osoby z takimi problemami jak Twoje, myślę że może być wyjątkowo pomocny. Tylko na pewno trzeba dać mu trochę czasu. Pamiętam że pierwszych kilka dni po wzięciu tabletki wieczorem odczuwałem lekkie rozdrażnienie i ogólnie dziwny stan, jakieś napięcie. Ale to szybko minęło.

-- 22 cze 2014, 05:28 --

PS Po ponad miesiącu brania zszedłem z niego zupełnie bezboleśnie.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez Lord Kapucyn 22 cze 2014, 10:43
Jak za pierwszym razem Servier wysłało wniosek o rejestrację Valdoxanu na terenie Unii Europejskiej to spotkało się z odmową ze strony EMA (Europejskiej Agencji Leków), bo ten lek nie wykazał skuteczności przewyższającej placebo. Dopiero przy drugim wniosku Valdoxan uzyskał rejestrację (nagle w cudowny sposób zaczął działać?). Opublikowana później metaanaliza z 6 badań klinicznych wykazała, że w 3 badaniach Valdoxan przebił placebo, a w 3 nie. Fifty-Fifty. W USA Valdoxanu w ogóle nie ma w sprzedaży, co byłoby jeszcze zrozumiałe, bo w ameryce nie przepadają za lekami Serviera i tam działa silny lobbing. Ale Servier sprzedało Novartis prawa do sprzedaży Valdoxanu w USA. Doszli już do III fazy badań klinicznych i zrezygnowali, bo okazało się, że lek ten nie przebija placebo. Oczywiście teraz wszystkie opracowania słodko pierdzą zgodnym głosem, że jednak przebija placebo i rola neuroprzekaźnictwa melatoninergicznego w depresji jest istotna. Ech.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez depas 22 cze 2014, 11:34
Tak to właśnie niestety wygląda z tym lekiem, bez dwóch zdań nie jest to żaden przełom w leczeniu depresji, jak było to swego czasu sugerowane. Być może jednak faktycznie w specyficznych przypadkach, gdzie dużą rolę odgrywają szeroko pojęte problemy ze snem okaże się lepszym wyjściem niż standardowe leki. Tego bym życzył koleżance z postu powyżej. A i sam chętnie jeszcze raz bym go wypróbował, bo od dłuższego czasu sam mam konkretne problemy ze spaniem w nocy, a nuż tym razem miałoby to większy sens. Inna rzecz jest taka że mój dr kiedyś na ten lek reagował tylko drwiącym uśmiechem, tymczasem niedawno zachwal go ("ostatnio co raz więcej pisze się że jest to bardzo ciekawy i obiecujący środek") i próbował mi go wcisnąć. Widać musiały dotrzeć do niego te 'nowe opracowania' ;). Sorry, ale nie za takie pieniądze.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez Miss Worldwide 22 cze 2014, 15:19
echh, duloksetyna tez nie dostala pozwolenia w USA a w Europie tak. WIec juz 2 leki mam co w Stanach nie sa doposzczone. Tyle ze w Stanach uwazam, ze jest bardzo ciezko przebic sie nawet dobrym lekom wiadomo dlaczego.... A czy w tym przypadku tez akurat tak jest to tylko mozna gdybac.

Ale w moim przypadku niby jak ma regulowac sen? ze nie da mi spac wiecej niz 8h na dobe? Tylko taka jego rola? Bo ja spie nie dlatego, ze jestem senna tylko dlatego, ze deprecha mnie przytlacza i sie zmuszam do snu (koldra na leb i nie myslec o niczym i nie wynurzac nosa) To sposob na to zeby czas zlecial i nie uczestniczyc w tym smutnym bezsensownym zyciu. A nie dlatego, ze chce mi sie spac i chodze niewyspana.

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez depas 22 cze 2014, 23:26
Hmmm, no to faktycznie trochę inna sytuacja niż mi się wydawało z tym spaniem. Ale tak czy inaczej, na Twoim miejscu wypróbowałbym ten lek mimo wszystko, nigdy nie wiadomo co u kogo akurat zadziała jak trzeba. Zawsze to co innego niż standardowe czy typowe antydepresanty, także jest szansa na pozytywną reakcję na taki lek.

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez Miss Worldwide 22 cze 2014, 23:44
depas, wyprobowac wyprobuje oczywiscie. Dzisiaj 3cia dawka bedzie. Zawsze to jakas nadzieja, ze akurat u mnie zadziala dobrze..... oby bardziej nie naszkodzil w tej glowie niz juz jest naszkodzone sama deprecha...

-- Pn cze 23, 2014 2:58 pm --

trzecia doba na valdoxanie. Skutkow ubcznych jako takich nie ma tylko, ze spac nie moge zbytnio. Ale to chyba w moim przypadku skutek powolany a nie uboczny. Tyle ze budze sie okolo 3h po zasnieciu i nie chce mi sie spac. Pozniej jakos zasypiam i juz snem takim plytszym spie pare godzin wiecej i sie budze i dalej sie nie da spac. W moim przypadku to efekt pozadany (chociaz wcale narazie nie mam ochoty na robinie niczego i ten caly pozadany skutek mnie wkorza bo wolalabym przespac pol dnia) No ale zobaczymy. Psycho mowil, ze wiadomo, ze tabletki mnie nie ulecza ale maja pomoc na sile wywolac rozne stany (w tym przypadku nie spac ciagle na sile) i zebym nauczyla sie funkcjonowac "w normalnym" zyciu. Czyli wstawac wzglednie rano i czyms sie zajmowac. Teraz jestem znowu na zwolnieiu ale mam przesrane bo jak pracuje (na lotnisku) to musze wstawac o 5 rano i wtedy po powrocie z pracy nie idzie egzystowac caly dzien bez drzemki (i bez braku jakiegokolwiek zinteresowania swiatem) wiec moja drzemka konczyla sie na spaniu po pracy wielu godzin do wieczora.
Ale te opisane wczesniej stany spania ciaglego to juz abstrachujac od godzin pracy bo to przezylam na sobie jak bylam prawie rok na zwolnieniu. No zobaczymy.

-- Pn cze 23, 2014 3:06 pm --

Aaa, moze maly skutek uboczny wczoraj to jak rozmawialam ze znajoma to zamiast normalnej sliny to czulam taka bardziej spieniona sline i jak plunelam to byla spienionai biala, ale nie leciala mi po brodzie :mrgreen: taki maly szczegol hehe

-- Pt cze 27, 2014 12:30 am --

Czy ktos odnotowal spadek cisnienia? ja mam 100/70 z tym, ze nie wiem jakie mialam przed valdoxanem. :/

Pristiq 100mg

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez Modi 28 cze 2014, 21:33
Czy ktoś się orientuje gdzie na śląsku moge znalezc ten lek w cenie 100zł?
Wszedzie wołają za niego 180 - 200 + zł ,a widzialem apteki internetowe np w Wawie gdzie cena wynosila 90-100zł

Sortuj wg