AGOMELATYNA (Valdoxan)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy agomelatyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
7
29%

Nie
10
42%

Zaszkodziła
7
29%

Liczba głosów : 24

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez Kalebx3 06 sty 2014, 22:03
bierze to w ogóle ktoś?

brałem . Z racji ceny wszamałem tylko jedno opakowanie . Nie powiem ,że zły lek , ale rewelacji nie doświadczyłem ( może za małe dawki ( po poł tabletki na noc) . Sen o wiele lepszy , a czasami z rana leciuchne uspokojenie.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez lunatic 06 sty 2014, 22:04
jedno opakowanie na ile starczyło? była jakaś aktywizacja po tym? działanie przeciwlękowe? jak to w ogole działa?

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez Kalebx3 06 sty 2014, 22:07
na dwa miesiące ( po pół tabletki biorąc ). Działanie przeciwlękowe bardzo słabo wyczuwalne,żadnej akatyzji .
Jak działa , bierzesz na noc i idziesz spać. Efekty powinny sie pojawiać z czasem same . Ale co ja tam brałem . Cena odstarsza .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez Martin81 07 sty 2014, 20:48
Jakie macie opinie na temat Valdoxanu ?
Ostatnio edytowano 07 sty 2014, 22:53 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączono z uwagi na tematykę.

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez well human 25 sty 2014, 14:01
Wiem że wielu z was, szuka w sieci opinii o lekach , czyta fora itd wygooglowałem to forum i
pragnę się podzielić doświadczeniem z dość nowym lekiem jakim jest Valdoxan
Od 10 lat biorę tabletki "na życie" najpierw był Effectin potem Rexetin doraźnie Xanax - rozpoznanie - depresja afektywna dwubiegunowa
Od 4 tygodni jestem na Valdoxanie i to co pokrótce mogę powiedzieć, że na moją głowę działa na razie wyśmienicie
a co najważniejsze nie mam problemów z orgazmem, co mnie zawsze bardzo deprymowało, choć żona już się przyzwyczaiła że po tych medykamentach jestem długodystansowcem, co zresztą jej nie przeszkadza.

Cena nie jest taka koszmarna jak tu piszecie, w Warszawie kupiłem za 99zł 28 tabletek 25mg (kiedyś wydywałem 3 razy wiecej na papierosy)
biorę jedną tabletkę przed snem
Zobaczymy co będzie dalej, ale na razie chce mi się żyć, nie jestem spięty, sen baaaaardzo głęboki, budze się dość ospale i wolno.
lęki wyciszyły się, nie boje się przebywać wśród ludzi, mogę się skupić i pracować nad tym co w danej chwili robię (nie mam gonitwy myśli)
Będę pisał dalej co się będzie działo i jak przebiega moja kuracja Valdoxanem.

pzdr wszystkich

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez mio85 25 sty 2014, 17:57
ostatnio duzo czytam o tym leku, a trafilem na niego poniewaz, moje problemy z depresja i nerwica zawsze nastepowały po nieprzepanych nocach....nie wiem czy przywrocenie rytmu okolodobowego w organizmie nie bedzie tu kluczem do sukcesu.....z drugiej jednak strony nie mialem problemow z zasnieciem tylko z jakoscia snu, jest niespokojny, szybko sie wybudzam, wiec nie wiem czy samo dzialania na receptory melatoniny zadziala....mam tylko jedno pytanie, jak to mozliwe, ze na stronie doz.pl lek kosztuje 200 zl a wy piszecie, ze w Warszawie mozna go kupic za 50% ceny - chodzi o zamiennik, czy dana siec aptek moze miec az taka roznice w cenie? Nie ukrywam ze za 99 zl mozna sprobowac pobrac dwa miesiace. Tu pytanie do Miko, Dark Passengera - gdybyscie byli lekarzami, na jakie objawy byscie go zapisali? Bardziej uspokaja, czy nastraja? Bardziej na depresję i obniżony nastrój, czy nerwicę i lęk?

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez lunatic 25 sty 2014, 21:18
ciekawe jak ten lek w praktyce działa aktywizacyjnie, bo z jego specyfikacji wynika ze powinien pod tym względem być znacznie słabszy od fluoksetyny (antagonizm receptora 5HT2C Ki=631nM dla agomelatyny i Ki=65nM dla fluoksetyny)

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez miko84 26 sty 2014, 10:33
mio85 gadanie o przywróceniu rytmu to głównie zabieg marketingowy. Lek ma dwa mechanizmy działania - działa na receptory melatoniny, co może mieć pewne korzystne działanie na sen. Drugim mechanizmem jest antagonizm 5-HT2c - ich nadaktywność blokuje dopaminę i noradrenalinę i ma związek z depresją i lękiem, oraz snem i apetytem. Ich blokowanie ma korzystny wpływ w depresji, lęku z pobudzeniem i napięciem, zaburzeniach snu i słabym apetytem, oraz pewien korzystny wpływ na libido. Szkopuł jest taki, że agomelatyna jest słabym antagonistą 5-HT2c, np. mirtazapina czy mianseryna są dużo mocniejsze. Agomelatyna ma też krótki okres półtrwania, więc trzeba ją brać przez dłuższy czas by te efekty były widoczne (ciągły antagonizm 5-HT2c powoduje downregulację tych receptorów - staje się ich mniej i działają słabiej a przez to następuje poprawa).

Dla kogo bym go przepisał gdybym był lekarzem? Problem jest taki, że trudno przewidzieć efekty zablokowania 5-HT2c u danej osoby, bo u jednych antagonizm 5-HT2c będzie działał silnie przeciwdepresyjnie i przeciwlękowo, uspokajał, poprawiał sen i apetyt (gdy jest zaburzony) a u innych przez zwiększenie dopaminy i noradrenaliny będzie powodowało pobudzenie i napięcie oraz nasilało lęk (np. tak u niektórych działa fluoksetyna czyli antagonista 5-HT2c). Jedynym wyjściem jest go spróbować bo naprawdę trudno jest przewidzieć jaki będzie miało efekt. Na pewno zaleciłbym go osobie która źle zareagowała na SSRI - ich negatywne działanie, szczególnie nasilenie lęku i pobudzenia które jest na tych lekach początkowo odbywa się w większości właśnie przez pobudzanie receptora 5-HT2c - więc przypuszczalnie u tych osób zablokowanie tego receptora będzie miało korzystne działanie.

Plusem agomelatyny jest to, że blokuje receptory 5-HT2c bez blokowania receptorów 5-HT2a, a blokowanie tych drugich nie u każdego jest korzystne. Mirtazapina i mianseryna są dużo silniejszymi antagonistami 5-HT2c od agomelatyny ale dodatkowo blokują właśnie 5-HT2a oraz blokują receptory H1, co zamula i powoduje senność (agomelatyna nie ma tego działania).

Ja sam chętnie bym tego leku spróbował ale jest stanowczo za drogi (u mnie trudno go dostać za cenę jaką podają niektórzy, czyli 99 zł - oficjalna cena to ok 180 zł).

lunatic fluoksetyna to dodatkowo SSRI, więc trudno przewidzieć jej działanie, skoro z jednej strony antagonizuje 5-HT2c a z drugiej je agonizuje - serotonina to naturalny agonista wszystkich receptorów serotoniny.
miko84

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez mio85 26 sty 2014, 15:51
czyli z tego można wnioskować, że mianseryna ma podobny mechanizm dzialania, tylko szerszy stad moze wywolywac wiecej efektow ubocznych? wiem, ze to temat o agomelatynie, ale czy mianserynę można łączyć z seronilem, i czy mozna w razie pozytywnego efektu plynnie przejsc z jednego leku na drugi, czy trzeba odczekac jakis czas? i jeszcze jedno pytanie do miko - mimo wszystko czy nie warto w jednym miesiacu wydac 180 zl i zobaczyc jakie beda efekty? czytajac opinie juz po miesiacu czuc pozytywn dzialanie tego leku, czyli juz za 180 zl wiedzialbys czy warto poswiecic 200 zl miesiecznie, zeby normalnie zyc....jesli mi nie pomoga obecne leki, skusze sie na miesieczna terpaie i podziele sie wrazeniami....

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez Marek1977 26 sty 2014, 16:02
Osobiście wolałbym wydając 200zł za miesięczną farmakoterapie zainwestowac w bupropion anizeli w agomelatyne.
Conscientia est, necesse est

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez Lord Kapucyn 26 sty 2014, 16:45
mio85, mianseryna to inna bajka niż agomelatyna.

Agomelatyna jest tylko agonistą receptorów melatoninergicznych MT1/MT2 i słabym antagonistą rec. 5-HT2c (Ki=631nM).

Z kolei mianseryna jest inhibitorem wychwytu zwrotnego noradrenaliny, antagonistą/odwrotnym agonistą rec. histaminowego H1, rec. serotoninowych- 5-HT1d, 5-HT1f, 5-HT2a, 5-HT2b, 5-HT2c, 5-HT3, 5-HT6, 5-HT7(zdecydowanie najważniejszy antagonizm 5-HT2a/c), antagonistą rec. alfa2-adrenergicznych(auto- i hetero-receptorów), do pewnego stopnia też alfa1. Plus ma inne niezbadane właściwości-antagonizm rec. oktopaminowego, agonizm rec. kappa.

Mianserynę podobnie jak mirtazapinę można łączyć z SSRI, często się stosuje taką praktykę.

Co do agomelatyny duże zamieszanie wokół rejestracji tego leku na rynku europejskim i amerykańskim, niejasne badanie potwierdzające skuteczność agomelatyny przewyższającą placebo każą mi podchodzić mocno sceptycznie do tego leku.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez miko84 26 sty 2014, 16:57
Co do mianseryny to coraz bardziej przekonuję się, że jej antagonizm alfa-1 jest dość wyraźny. Szczególnie przy wysokich dawkach odczuwalne są pewne spadki ciśnienia przy zmianie pozycji ciała czy długim staniu.
miko84

AGOMELATYNA (Valdoxan) TANIO!

przez lions 12 lut 2014, 18:11
Jeśli kogoś przeraża cena 180 zł, to podaję link do aptegki, gdzie mozna go kupić za 99,90 zł:
http://www.apteka-melissa.pl/apteka/pro ... 8tabl.html

Przekażcie dalej zainteresowanym.

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez Willy Montero 01 mar 2014, 02:16
Biorę Valdoxan bodajże od niecałych 12 miesięcy. Wcześniej zażywałem Mianserynę oraz Zolpidem. Zażywając Valdoxan schudłem, łażę wyspany i mój napęd psychiatra ocenia na zadowalający. Co do samych efektów po przyjeciu tabletek doustnie, zażycie 2 tabletek wywołuje "zamułkę", aczkolwiek rano jest zupełnie OK, a i w porównaniu z lekami typu Estazolam czy Nasen to działanie nasenne jest tu drugorzędne. Trudno też mówić o potencjale rekreacyjnym agomelatyny. Za to dopiero po dluższym zażywaniu zauważyłem, że śpię lepiej a w dzień więcej i szybciej kminię. Lek byłby wart polecenia, gdyby nie bulwersująca nieraz (210) cena. Z pewnością na dłuższą mętę zażywanie agomelatyny przy bezsenności na tle depresji jest raczej bezpieczniejszą alternatywą od w.w. Zolpiego.
Sertralina 50mg 1-0-0

Klonazepam 2mg g 0-1-1

Bromazepam 3mg 1-1-3

Agomelatyna 25mg 0-0-2

Sortuj wg