AGOMELATYNA (Valdoxan)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy agomelatyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
7
29%

Nie
10
42%

Zaszkodziła
7
29%

Liczba głosów : 24

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez miko84 07 kwi 2013, 19:02
Skoro jest tak po SSRI to spróbuj właśnie w drugą stronę - agomelatyna, mirta, może wellbutrin (chociaż on u mnie nasilał OCD). Ja mam wielką nadzieję, że mirta poradzi sobie choć trochę z moim OCD żebym nie musiał dokładać lub nie daj Boże wracać do SSRI.
miko84

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez Siding Spring 07 kwi 2013, 19:04
czyli jednak ssri off?

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez miko84 07 kwi 2013, 20:02
Ja tak chcę zrobić, bo życie bez moich pasji jest mało warte. Na SSRI to wegetacja raczej w moim przypadku. Godzę się już na senność mirty, byle poprawiła anhedonię i motywację.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez Siding Spring 07 kwi 2013, 20:10
doloz sobie jeszcze jakies ziolka . Ja polecam kurkume ...moze byc i ta z kamisa. Imbir i cynamon tez :). No i pozostaje czekac na jakis przelom w lekach...A wlasnie moklobemid probowales?

aha co do kurkumy i innych przypraw to na hyperrealu jest fajny watek doping mozgu. Niektorzy pisza rzeczowa odnosnie tego jak co dziala. Kurkuma a raczej jej aktywny zwiazek kurkumina np w wiekszych dawkach dziala jak IMAO:)

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez miko84 07 kwi 2013, 20:19
No kurkuma jest ciekawa, apropo naszej rozmowy, działa jak antagonista 5-ht2c, czyli taki tańszy odpowiednik ago :) Nie wiesz czy jest droga i czy smaczna?

Moklo nie próbowałem.
miko84

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez nickyfour13 07 kwi 2013, 20:27
żarłem kurkume i nic nie czułem, do tego w smaku ohydna. Na niepokój polecam phenibut, dla osób z problemami z koncentracją noopept- obie substancje rewelka

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez Marek1977 07 kwi 2013, 20:29
Problem SSRI nie polega na tym że zwiększają poziom 5HT-viva serotoninie-lecz na tym w jaki sposób to robią.Anhedonia na SSRI to nie wina serotoniny(buspiron nie powoduje anhedonii) tylko znów mechanizmu w jaki ją podnoszą.Słowem brakuje nam leku (nie wiem czy kiedykolwiek do tej pory taki powstał) który by jednocześnie tłumił układ kary(serotonina) i pobudzał układ nagrody(dopamina) i nie powodowałby w swym działaniu konfliktu w wydzielaniu tychże neurotransmiterów.Możemy sobie zaprojektować swój "idealny lek przeciwdepresyjny-mój był by właśnie taki-SDRI.
Conscientia est, necesse est

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez tiktalk 07 kwi 2013, 20:33
moklobemid to ciekawa alternatywa ale dla osób po ssri może rozczarować jego działanie przeciwlękowe i ciężko coś do niego dobrać ma masę interakcji, u mnie musiałem zmienić mirtazapine na mianseryne bo z mirta miałem tragiczne nocki
tianeptyna 4x12,5 / wiadro supli ;)

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez nickyfour13 07 kwi 2013, 20:34
a mirtazapina tak nie działa? dla mnie to najlepsza substancja tylko jest jeden problem-dzialanie na histamine, zwala mnie z nóg i nie przechodzi

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez tiktalk 07 kwi 2013, 20:39
dlatego miałem ja na sen a teraz własnie mianseryna prawie to samo a jednak z moklobemidem się nie gryzie

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez Siding Spring 07 kwi 2013, 20:50
Ja biore kurkume w postaci tak zwanej meriva phytosome z firmy swanson (za 60 tabsow dalem 90 zl) . Zeby odczuc dzialanie trzeba jej duzo ..jezeli mowimy o tej z kamisa. Temu wlasnie zamowilem z chemiczna formula..i Mysle ze dziala:).

Co do przyprawy kamisa to za opakowanie zaplacisz max 2 zl. I musialbys cale zjadac zeby cos odczuc. Moja super kurkuma ma taka moc ze musialbys zjesc tych opakowan z 50 zeby bylo porownywalne dzialanie;). Ale tez swoje kosztuje. To ladnie kurkuma antagonista 5htc2 i ago rowniez:).

Imbir ma udowodnione dzialanie jako antagonista 5ht3 ale nie wiem jakie ten receptor ma wlasciwosci..

-- 07 kwi 2013, 19:52 --

Co do smaku to wszystkie te przyprawy sa po prostu ohydne. :)

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez zzYxx 07 kwi 2013, 21:10
Ech, w moim przypadku również anhedonia pokryła moją osobę. Od niedawna jem wellbutrin, teraz mi się skończył i czekam na nowe opakowanie, tym razem 300mg. W zanadrzu mam jeszcze tą cała mirte, która usypia lepiej niż bajeczki na dobranoc małe dzieci. Nie wiem teraz czy brać ją dalej zważywszy na działanie amotywujące SSRI - względem nich, ma ona takie samo działanie? Czy jednak ją brać? Ogólnie w moim przypadku jest tak, że leki chyba bardzo powoli się wkręcają i nie mam żadnych uboków, a przetestowałem już fluo, tianeptyne, wenlafaksyne i aktualnie bupro + mirta. Jeżeli chodzi o bupro, to na razie efektów raczej brak, chociaż był dzień w którym lekko obudziłem się z tego anhedoniczno-apatycznego koszmaru. Ba, nawet wzrok się wyostrzył. Dobra, idę dalej wegetować i gubić się na utube.
The Walking Dead.

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez tiktalk 07 kwi 2013, 21:23
zzYxx od naszej ostatniej rozmowy wellbutrin się u mnie nie przyjął wytrzymałem 6 dni niestety brak działania przeciwlękowego nie zrównoważyła mirtazapina

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez zzYxx 07 kwi 2013, 21:28
Chulera, szkoda. Niestety ja nie buszuję w lekach przeciwlękowych, więc nie mogę Tobie nic doradzić - musisz w końcu trafić na coś, co zaskoczy. Wenle przerabiałeś?
The Walking Dead.

Sortuj wg