AGOMELATYNA (Valdoxan)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy agomelatyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
7
29%

Nie
10
42%

Zaszkodziła
7
29%

Liczba głosów : 24

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez miko84 04 kwi 2013, 19:47
depas na wszystkich neuroleptykach następują zmiany receptorowe i to dość szybko, więc pewnie i na fluanxolu będzie podobnie. Ale pewnie warto spróbować, chociaż ja odradzam nawet małe dawki leków przeciwpsychotycznych.
miko84

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez depas 04 kwi 2013, 19:57
miko84, sam byłem wrogiem neuroleptyków, do czasu kiedy je spróbowałem z dobrym skutkiem. W najniższych dawkach moim zdaniem mogą być bardzo pomocne na bezsenność i lęk, w każdym razie tam gdzie benzo nie jest wskazane, czyli u mnie właśnie (tendencja do nadużywania i 2-krotne uzależnienie). Ciekawy profil z neuro ma na przykład Abilify lub parę leków obecnie w fazie testów od Lundbeck'a, nie pamiętam nazw. Zdaje się że u nich w fazie testów jest również jakiś antydepresant z działaniem na serotoninę i dopaminę właśnie.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez tiktalk 04 kwi 2013, 20:01
lekarz mi proponował agomelatyne spośród ograniczonego wyboru leków nie zaburzających libido , muszę go jednak wypróbować tylko nie wiem czy można by go połączyć z mirtą albo mianseryną braną na noc? i martwi mnie jego silne działanie na wątrobę
tianeptyna 4x12,5 / wiadro supli ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez Michuj 04 kwi 2013, 20:02
mnie martwi silne działanie na portfel.
Loża szyderców

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez Marek1977 04 kwi 2013, 20:05
Niskie dawki np.amisulprydu zwiększają dopamine poprzez blokade autoreceptorów,nikt jednoznacznie nie dowiódł po jakim czasie takiego leczenia następuje upregulacja tych autoreceptorów ale sądząc po ludziach którzy w takim celu stosowali neuroleptyki raczej szybko;lepszym wyjściem zwiększania poziomu DA są częściowi agoniści receptora D2,nie wywołują one szybko następującej tolerancji jak pełni agoniści,częściowi agoniści dopaminy zwiększają jej poziom u osób które mają jej deficyty,zmniejszają zaś jej poziom u ludzi którzy mają jej nadmiar.
Conscientia est, necesse est

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez tiktalk 04 kwi 2013, 20:05
to mnie akurat nie martwi :) zdrowie najważniejsze
tianeptyna 4x12,5 / wiadro supli ;)

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez Siding Spring 04 kwi 2013, 20:08
lyknelem 1 tabletke valdoxanu...ale sa 2 ale ..lek przeterminowany wiec nie wiem czy odbije sie to na dzialaniu a 2 ze z rana biore kurkume w postaci takiej ze pewnie dziala jak IMAO. Ale tutaj dodam ..wlasciwie mam to w dupie;) tak mi na wszystkim zalezy ..

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez depas 04 kwi 2013, 20:13
tiktalk, z tym oddziaływaniem na wątrobę jest tak że nie u każdego występuje ten problem. U niektórych może zaburzać funkcję wątroby, dlatego powinno się po paru miesiącach zrobić test i sprawdzić czy nic złego się nie dzieje. Jeśli nie, można śmiało brać dalej.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez Popiół 04 kwi 2013, 21:43
Kiedyś fantastycznie działał na mnie sulpiryd, właśnie z uwagi na oddziaływanie dopaminowe. Miałem więcej energii, aż chciało się żyć, robić coś, socjalizować się. Było idealnie

Depas, miałem tak samo po sulpirydzie, zacząłem czerpać radość z życia, tak jak za czasów kiedy byłem jeszcze dzieckiem, przez chwilę poczułem co to znaczy żyć ;)
Wcześniej czasami łączyłem doraźnie selegiline z paroksetyną i też czułem pozytywne działanie w kwestii odczuwania przyjemności. Właśnie zastanawiam się nad dołączeniem małych dawek selegiliny do sertraliny, tylko że pewnie mój lekarz się nie zgodzi na takie coś a nie chce mi się kombinować recept. Na agomelatyne mnie raczej nie stać, w sensie długoterminowego leczenia.

Miko czemu odradzasz neuroleptyki? właśnie ze względu na "szybkie zmiany receptorowe" czy jeszcze z innych przyczyn.

Ja zauważyłem jeszcze ciekawe zjawisko u mnie, czym dłużej nie śpię, np zarwana nocka, tym lepsze samopoczucie i zmniejszony lęk, i choć jestem zmęczony i oszołomiony z niewyspania to wraca dobry nastrój, kiedy się tylko prześpię wszystko wraca, a najgorzej jest po przebudzeniu, zwłaszcza po długim śnie, gdy tylko wstanę dopada mnie mocny lęk, wszechobecny smutek i ból psychiczny. Nawet po krótkiej drzemce w ciągu dnia wraca lęk. Ciekawe czym to jest spowodowane.

Marek a np. jakie leki zaliczają się do częściowych agonistów D2 ?
Popiół

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez Lord Kapucyn 05 kwi 2013, 09:03
Ja zauważyłem jeszcze ciekawe zjawisko u mnie, czym dłużej nie śpię, np zarwana nocka, tym lepsze samopoczucie i zmniejszony lęk, i choć jestem zmęczony i oszołomiony z niewyspania to wraca dobry nastrój, kiedy się tylko prześpię wszystko wraca, a najgorzej jest po przebudzeniu, zwłaszcza po długim śnie, gdy tylko wstanę dopada mnie mocny lęk, wszechobecny smutek i ból psychiczny. Nawet po krótkiej drzemce w ciągu dnia wraca lęk. Ciekawe czym to jest spowodowane.

To znane powszechnie zjawisko- to tzw. deprywacja snu. Po zarwanej nocce czy iluś tam godzinach pod rzad bez snu nastepuje wzmożony wyrzut neuroprzekaźników- 5-HT, NOR, DOP.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez Siding Spring 05 kwi 2013, 09:10
Nie wiem czy to zbieg okolicznosci czy co ale po 1 tabletce valdoxanu w nocy obzeralem sie jak glupi. Czy ten lek ma jakis istotny wplyw na apetyt ? Ludzie po nim tyja czy raczej chudna? W sumie nie jest to jakis wielki problem ale wolalbym tracic kilogramy niz je nabywac. Dodam, ze lepiej spalo sie...ale 1 tabletka wiec jeszcze dluga droga przede mna.

Marek jak tam samopoczucie?

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez Marek1977 05 kwi 2013, 09:36
Trzecia noc na ago-sen był łamany,marzenia senne kosmiczne ale nie koszmary,w nastroju na razie brak jakichkolwiek zmian na plus,być może dodam do ago bupropion ale za jakiś czas aż zorientuje się jak działa sama agomelatyna.

-- 05 kwi 2013, 09:39 --

Prawdopodobnie będe stosował najdroższą farmakoterapie przeciwdepresyjną jaka jest możliwa-połączenie agomelatyny i bupropionu-wcale mnie to nie cieszy bo poważnie obciąża to mój budżet ale jak mam być dzięki temu zestawowi zdrowy to mi nie szkoda żadnej złotówki nań wydanej.
Conscientia est, necesse est

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez miko84 05 kwi 2013, 11:02
depas pisałem o tym leku od lundbeck, to Tedatioxetine.

Popiół odradzam bo zapominamy, że to są leki przeciwpsychotyczne, stosowane w leczeniu schizofrenii, a to częste dzisiejsze przepisywanie jest głównie ze względu na kasę. Większość leków przeciwpsychotycznych jest dotowana przez państwo - to, że kosztują Cię 3 zł nie znaczy, że taka jest ich wartość. Normalna cena nowych leków to ok 300-400 zł, które pokrywa Państwo. To czysty zysk dla firm farmaceutycznych i to im głównie zależy by te leki były remedium na wszystkie bolączki. Mimo uwalaniania dopaminy w małych dawkach te leki nadal blokują receptory dopaminy, co może mieć negatywny wpływ na zdrowie. Pozatym ta upregulacja autoreceptorów która czasami następuje bardzo szybko (nawet już po tygodniu) wyklucza ich jakiekolwiek działanie na dłuższą metę, a podnoszenie dawki tylko będzie pogorszało sprawę blokady dopaminy.

lubudubu ago blokuje receptory 5-ht2c, odpowiedzialne za zwiększenie apetytu. Tycie na mircie to głównie blokada tych receptorów.
miko84

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez depas 05 kwi 2013, 11:23
Marek1977, taki zestaw jak piszesz fajnie wygląda na papierze, ale osobiście obawiam się czy będziesz w stanie w ogóle na nim spać. Na każdym z tych leków z osobna spałem mało i z przerwami, razem musi być jeszcze gorzej. Nie chcę Cię zniechęcać, ale możesz potrzebować wspomagać się na tym zestawie czymś nasennym, typu mirta. Żałuję że sam tego nie spróbowałem, bo odstawiłem swego czasu Wellbutrin właśnie przez bezsenność i co za tym idzie, spotęgowany lęk. Być może gdybym brał coś i dobrze spał, mógłbym brać bupropion dalej, bo czuje się że ten lek ma potencjał, podobnie jak ago zresztą.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

Sortuj wg