AGOMELATYNA (Valdoxan)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy agomelatyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
7
29%

Nie
10
42%

Zaszkodziła
7
29%

Liczba głosów : 24

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez Lord Kapucyn 04 kwi 2013, 11:45
Marek1977, A jakie leki Twoim zdaniem są najlepsze dla socjofobików- tzn. dominującym działaniem jest wpływ prospołeczny, zmniejszenie lęku, poprawa pewności siebie, bycie bardziej gadatliwym itp.?
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez Marek1977 04 kwi 2013, 11:54
Dark Passenger trudno powiedzieć czy chemia może mieć tu jakiś kluczowy wpływ gdy zaburzona jest osobowość;można rzecz jasna modelować charaktery lekami-opierając się na badaniach naukowych można domniemać że fobia społeczna może mieć związek z dopaminą (rec D2);zatem należało by uderzyć w tą strone-może sprawdzić się moklobemid ,antagoniści 5HT2c(fluoksetyna),aripiprazol(częściowy agonista D2).
Conscientia est, necesse est

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez Siding Spring 04 kwi 2013, 12:11
Pytanie czy zaburzona osobowosc mozna odniesc do zzaburzonej pracy neuroprzekaznikow(innymi slowy mozgu).

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez miko84 04 kwi 2013, 12:38
Z osobistych doświadczeń co do fobii społecznej to moje zdanie jest takie, że potrzeba i serotoniny i dopaminy. Serotoniny do wyleczenia negatywnych zapętleń myślowych, utartych schematów i uprzedzeń powstałych z wielu lat fobii i wyleczenia pewnych rodzajów lęku (głównie noradrenalinowej "nerwowości" i paniki). Dopaminy potrzeba do wyleczenia pewnego rodzaju lęku społecznego (skłaniam się, że to dopamina odpowiada za najsilniejszy lęk społeczny) i co bardzo ważne - do chęci socjalizowania się (bez tego nawet jeśli nie będziemy czuli lęku podczas spotkań to i tak nie będzie się nam chciało ich odbywać).

Z racji powyższej osobiście polecałbym połączenie SRI (np. SSRI lub SNRI) z lekiem dopaminowym - wellbutrinem, selegiliną, małą dawką atypowego neuroleptyku lub antagonistą 5-ht2c (mirtazapiną/mianseryną, lub lekiem którego dotyczy temat - agomelatyną). Najlepsze i najbardziej efektowne byłoby połączenie SSRI ze stymulantem np. metylofenidatem (ale wiadomo jak trudno go zdobyć). Jeśli kasa nie gra roli to z ogólnie dostępnych połączeń polecam SSRI (sertralinę, lub fluoksetynę, bo mają dodatkowe działanie dopaminowe) z agomelatyną (bo to czysty antagonista 5-ht2c, bez zmuły którą powodują mirtazapina i mianseryna). Same SSRI mogą wyleczyć lęk ale z osobistych doświadczeń wiem, że nie do końca leczą lęk społeczny i działają amotywacyjnie na socjalizowanie się (dlatego potrzeba czegoś na dopaminę).

Z używek dopaminowych pomocnych w pewnym stopniu w fobii społecznej polecam kofeinę (ale bez przesady bo przy wyższych dawkach może powodować lęk), lub jeśli ktoś zgodzi się na jej negatywne działanie - nikotynę.
miko84

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez Marek1977 04 kwi 2013, 13:42
Teoretycznie ta substancja powinna być najskuteczniejsza w fobii społecznej ,lęku i depresji:
http://en.wikipedia.org/wiki/RTI-83

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez miko84 04 kwi 2013, 14:33
Ja czekam na ten lek: http://en.wikipedia.org/wiki/Tedatioxetine . Dobrze bo jest w fazie II testów (wkrótce albo już III).
miko84

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez Marek1977 04 kwi 2013, 14:36
miko84 podobnie działające "coś" już istnieje-nazywają to California Rocket Fuel ;)

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez Siding Spring 04 kwi 2013, 15:38
Na mnie fajki dzialaja bardzo dobrze.

A obecnie testuje kurkume ze specjalna formula merivy zwiekszajace dostepnosc kurkuminy o kilkaset procent w stosunku do tego co oferuje nam np kurkuma z kamisa. Wplyw czuje. Subtelne rozjasnienie umyslu i zmniejszenie gonitwy mysli..ale biore dopiero 2 tyg. Z drugiej 90 zl za 2 miesiace brania suplementu to sporo.

Kurkuma dziala jak IMAO.

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez miko84 04 kwi 2013, 16:28
Marek1977 CRF ma się nijak do tego leku bo mirtazapina lub mianseryna są cholernie silnymi lekami antyhistaminowymi co odpowiada za zmułe i senność. Ten lek ma tego nie mieć więc będzie pozytywne działanie bez zmuły. Pozatym ten lek ma podobno dodatkowe działanie jako DRI.
miko84

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez depas 04 kwi 2013, 18:02
Marek1977, brałem kiedyś ago przez miesiąc i też miałem problemy ze snem, niestety nie chciało to minąć z czasem. Spałem z przerwami jakieś 4-5 godzin na dobę i stopniowo co raz bardziej dawało mi to w kość, wyczerpanie w ciągu dnia, zawroty głowy. Ten lek ma dobrze wpływać na strukturę snu u osób u których jest ona zaburzona, jest problem ze spaniem. Wychodzi na to że jak ktoś śpi normalnie, ten lek rujnuje strukturę snu. Może jakimś wyjściem byłoby branie go z mianseryną/mirtazapiną na noc, albo trazodonem. Generalnie dobrze mi Valdoxan działał na samopoczucie i fobię społeczną, ale przez te problemy ze spaniem (nie wspominam nawet o cenie...) musiałem odstawić go.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez Siding Spring 04 kwi 2013, 18:05
rzeczywiscie odczules wplyw na samopoczucie i fobie spoleczna? Jakbys porownal to do wplywu ssri?

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez depas 04 kwi 2013, 18:09
Ago działała lepiej na fobie społeczną i nastrój niż SSRI, czułem się bardziej "normalnie", bardziej zrelaksowany w sytuacjach społecznych. Nie była to ogromna różnica, jak przy benzo, ale dało się zauważyć poprawę i to bardzo szybko.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez Siding Spring 04 kwi 2013, 18:14
To ciekawe co piszesz,ale wiadomo ze trzeba samemu wyprobowac zeby przekonac sie co i jak dziala. Wlasnie o te naturalnosc chodzi...bo w przypadku ssri moze i jest sie pewnym siebie ale razi to wszystko sztucznoscia.

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez depas 04 kwi 2013, 18:28
Rzecz w tym, że na SSRI nigdy nie byłem pewny siebie, te leki zupełnie nie miały na mnie takiego działania. Natomiast na ago pojawiło się właśnie takie uczucie normalności, nie sztucznej pewności siebie (to zapewniał mi alkohol) tylko nietypowego dla mnie zrelaksowania, nie przejmowania się byle czym. Jak pisałem, było to dość subtelne odczucie, jednak wyczuwalne. Czuło się też że ago to rzeczywiście coś innego, że działa w zupełnie inny sposób niż SSRI. Gdyby nie ta cena i problemy ze snem, chętnie zostałbym z ago na dłużej.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

Sortuj wg