AGOMELATYNA (Valdoxan)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy agomelatyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
7
29%

Nie
10
42%

Zaszkodziła
7
29%

Liczba głosów : 24

Re: Valdoxan [ agomelatyna ]

przez kasia000 23 gru 2010, 11:02
moja lekarka mi bąkła coś o tym leku ale jeszcze nie ma z nim doswiadczenia większego-powiedziała że jedna pacentke ma na nim-zobaczymy..opowie mi jak ta pacentka zareagowła a tez nie mogła spać..przed lekiem.
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

przez Zenonek 23 gru 2010, 12:05
To jest problem wlasnie, ze lekarze nie chca za bardzo stosowac tego leku, gdyz nie sa sklonni do innowacyjnego leczenia...

A uogolniajac lek ten ze swoim profilem powinien byc skuteczniejszym antydepresantem od wszystkich SSRI...

przez Anna R. 23 gru 2010, 13:34
Niestety jest to lek o niskiej skuteczności, porównywalnej z placebo i w badaniach wypada dużo gorzej niż SSRI. Za większość depresji odpowiada jednak serotonina, podwyższanie poziomu innych neuroprzekaźników przy jej niedoborze skutkuje pogłębieniem się depresji, lękami, myślami samobójczymi itp. Teoretycznie ago mogłaby być skuteczna w zestawie z jakimś inhibitorem serotoniny. Lek ten ma jednak sporo skutków ubocznych, które mogą wywołać trwałe szkody zdrowotne. Bilans potencjalnych zysków i strat wypada na niekorzyść Valdoxanu. Branie go nie zapobiega również nawrotom. Sama próbowałam, bo po miesiacu niespania zjadłabym wszystko żeby zasnąć, ale nie zrobiłabym tego ponownie.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zenonek 23 gru 2010, 13:38
Anna R.,

Nie wiem skad masz takie dane odnosnie tego leku...Gdyz ja znam takie z ktorych wynika , ze jest to lek skuteczniejszy od SSRI.

Serotonina ? Hmmm teraz juz sie odchodzi od tego postulatu...Bo niby dlaczego tak niska skutecznosc leczenia SSRI ?

Lek Ci nie pomogl, ok i troche wedlug mnie robisz nagonke :).

Wedlug mojej lekarki jest to dosc specyficzny lek, ale nie mozna mowic, ze jest nieprzydatny...

przez Anna R. 23 gru 2010, 13:56
Nie robię nagonki, bierzcie jeśli chcecie ;)

Poczytaj sobie tutaj, są podane badania, nawet te nie rejestrowane:
http://www.adfd.org/wissen/Agomelatin#Quellen

Pozytywne wyniki podaje głównie producent. Kiedy brałam ago nie znałam jeszcze tego opracowania

Tu wypowiadają się pacjenci:
http://www.sanego.de/Medikamente/VALDOXAN/

Donoszą o wielu skutkach ubocznych w tym zaburzeniach seksualnych.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez Zenonek 23 gru 2010, 14:08
Anna R.,

hehe poczytalbym , ale to niemiecki , ni hu hu z tego.

przez LonLuvois 23 gru 2010, 14:33
Zenonek napisał(a):Serotonina ? Hmmm teraz juz sie odchodzi od tego postulatu...Bo niby dlaczego tak niska skutecznosc leczenia SSRI ?

Skuteczność na co? Bo na depresję to SSRI mają chyba dość dużą skuteczność.

Moim zdaniem agomelatyna to bzdura porównywalna z tianeptyną czy buspironem :P

przez Wujek_Dobra_Rada 23 gru 2010, 14:35
A próbowałeś? Ja słyszałem, że sertralina jest chujowa :P
Wujek_Dobra_Rada

przez LonLuvois 23 gru 2010, 14:42
Nie próbowałem i nie mam zamiaru. Z sertraliną to różnie, ale ja sobie bardzo cenie ;)

przez Zenonek 23 gru 2010, 14:43
Wujek_Dobra_Rada,

No dla mnie (a mam nerwice depresje o dosyc sporym nasileniu) Setra okazala sie lipa.

przez miko84 23 gru 2010, 15:21
Agomelatyna wypada dobrze w pewnych badaniach w porównaniu do SSRI. Np tu: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20193645 . Chyba, że uznamy, że wszystkie badania gdzie wypadła dobrze były przepłacone przez producenta.

Pozatym kto powiedział, że agomelatyna nie działa na serotoninę? Jak to nie działa, skoro blokuje jej receptory odpowiedzialne w części za lęki i depresję - 5-ht2c. Początkowe zwiększenie lęków na SSRI, problemy z apetytem itp to właśnie agonizm 5-ht2c.

Ja sam chętnie spróbowałbym leku, gdyby nie kosztował tyle ile kosztuje - ta cena to kpina.

Serotonina jest odpowiedzialna za depresję i lęk, a głównym winowajcą poza 5-ht2c jest receptor 5-ht1a, którego agomelatyna nie tyka. Dlatego leki które działają na wychwyt serotoniny, działając na ten receptor okazują się skuteczne w leczeniu lęku i depresji.

Nie zapominajmy jednak, że SSRI mają masę efektów ubocznych, jak choćby problemy z libido, na które agomelatyna nie wpływa. A to może być dla kogoś ważna sprawa.

"In general, it is accepted that 5-HT(2C) receptor agonists increase anxiety behaviours and induce hypophagia." <- czyli jeśli agoniści 5-ht2c powodują lęk to logiczne jest, że antagoniści mogą wykazywać działanie przeciwlękowe. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19614978

Marek77 skoro dopamina i noradrenalina mają funkcje napędowe to jak wyjaśnić efekt "haju" na dopaminowych narkotykach? Albo jak wyjaśnić depresję/lęk i obniżony nastrój u osób które są na odwyku z narkotyków? Albo jak wyjaśnić, że 50% osób z parkinsonem ma depresję?

Serotonina sama w sobie nie jest magiczną substancją, chodzi o jej receptory i to jak wpływa na inne neuroprzekaźniki - także dopaminę. Agonizm 5-ht2c blokuje uwalnianie dopaminy i noradrenaliny - a także ma działanie lękotwórcze, jakieś powiązanie? Myślę, że tak.

LonLuvois agomelatyna nie jest bzdurą, bo jednak wielu osobom pomogła, a to na pewno nie efekt placebo.

Bajer jest taki, że są już silni antagoniści 5-ht2c, np mianseryna, z tym, że to także antagonista 5-ht2a, H1, alfa 2 i wiele osób nie lubi przymulającego działania tych leków.
miko84

przez Zenonek 23 gru 2010, 15:25
Marek77,

Za nstroj ? To bysmy wszyscy mieli dobry nastroj po SSRI, a jak jest wiadomo. Pol roku za Zolofcie i jak byl podly tak jest dalej...

Niektorzy dobrze reaguja na SSRI, ale na 40 % nie robia one zadnego wrazenia.

przez miko84 23 gru 2010, 15:31
Na mój nastrój np dobrze wpływa lamotrygina (która wykazuje także działanie antydepresyjne u innych) i jak to się ma do serotoniny? Ten lek hamuje natomiast glutaminę i to może być odpowiedzialne za jego antydepresyjne działanie. Depresja i nastrój to sprawa bardzo złożona i nie można tego widzieć w pryzmacie - więcej sertoniny = lepszy nastrój. SSRI od pierwszych dawek podnoszą znacznie poziom serotoniny we krwi ale lepszy nastrój przychodzi (jeśli) dopiero po czasie. To sprawa wrażliwości receptorów, podatności do zmian itp itd. Sami lekarze są delcy od stwierdzenia, że SSRI to leki idealne. Cały czas szuka się nowości, głównie jeśli chodzi o glutaminę.
miko84

przez LonLuvois 23 gru 2010, 15:33
miko84 napisał(a):Chyba, że uznamy, że wszystkie badania gdzie wypadła dobrze były przepłacone przez producenta.

No nie ukrywam, że mam właśnie takie podejrzenia :P

jest receptor 5-ht1a, którego agomelatyna nie tyka.

Ale stymulacja 5ht1a chyba jest dobra właśnie, nie?

SSRI mają masę efektów ubocznych, jak choćby problemy z libido

Dzięki temu są dobre na przedwczesny wytrysk :D

No dopamina też się liczy, wiadomka. Dlatego przydałby się jakiś fajny IMAO, ale chyba takich nie ma;p

Sortuj wg