AGOMELATYNA (Valdoxan)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy agomelatyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
7
29%

Nie
10
42%

Zaszkodziła
7
29%

Liczba głosów : 24

Re: Valdoxan® jest juz dostepny na rynku!!!

przez Anna R. 16 lip 2009, 11:32
Lek o ciekawym profilu, zwlaszcza to dzialanie nasenne i regulujace rytm dobowy mnie zainteresowalo, bo depresji nie mam juz od dawna. Moze bylby jakas alternatywa, jesli faktycznie nie wplywa negatywnie na wage i sfere seksualna, tak jak to pisza w tym artykule. Trzeba by wyprobowac.

[Dodane po edycji:]

Na niemieckich stronach pisza o czestych przypadkach uszkodzenia watroby i stanowczo odradzaja picie alkoholu podczas leczenia. 28 tabletek po 25 mg kosztuje 65 E :?
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez Michaal 16 lip 2009, 12:17
Lek sprowadzilem na wlasna reke z Niemiec, wiec jak cena bedzie wygladala w Polsce nie wiem.

Faktycznie w ulotce jest napisane ze trzeba po 6 pierwszych tygodniach wykonac badanie poziomu enzymow watrobowych, poniewaz lek w niektorych przypadkach moze zaburzac jej prace.
Czytalem jednak wyniki badan ktore przeprowadzano przed wprowadzaniem tego leku na rynek i enzymy byly podwyzszone u 1% pacjentow przyjmujacych lek a u osob przyjmuajcych placebo u 0.7%. Po odstawieniu wszystko wracalo do normy. Swoja droga nie wiem jak placebo moglo zaburzyc prace watroby :)

Gdy wprowadzono SSRI na rynek lekarze rowniez zalecali kontrole enzymow watrobowych w celu sprawdzenia jej funkcjonowania. Obecnie juz sie od tego odeszlo.

Pozdrawiam

przez Anna R. 16 lip 2009, 13:37
Hmmm, przy SSRI nigdy nie robilam badan enzymow watrobowych, nie ma zasadniczo takich wskazan. Natomiast podczas brania mianseryny lekarz zalecil regularne kontrole. Czytalam o uszkodzeniach watroby, a nie o zaburzeniach jej pracy. Mimo to chetnie wyprobowalabym ten lek. Cena jednak jest zniechecajaca, mimo, ze teoretycznie stac mnie na to. Jakos nie lubie dawac na sobie zarabiac koncernom.
Herbert Grönemeyer

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Michaal 16 lip 2009, 13:58
Zwlaszcza cipramil i lexapro czasami powodowaly zaburzenia w pracy watroby.
Ciekawe jaka bedzie cena w Polsce. Taki cipramil koszuje w Niemczech okolo 50 Euro, a w Polsce jest znacznie tanszy. Mysle ze tak samo bedzie z Valdoxanem.

Mozesz mi podac jakiegos linka gdzie opisane sa przypadki uszkodzenia watroby przez Valdoxan? Chetnie bym poczytal.

Pozdrawiam

przez basior 20 lip 2009, 14:36
Na rynku jest dostepna melatonina w tabletkach,czy jej mechanizm i/lub skutecznosc jest podobna bądź porównywalna z lekiem Valdoxan?
basior

przez Michaal 20 lip 2009, 21:32
Nie, ich dzialanie nie ma ze soba nic wspolnego. Osobom chorym na depresje czy inne zaburzenia odradza sie wrecz stosowanie zwyklej melatoniny.

Po kolejnych kilku dniach sytuacja sie odrobine zmienila. O ile nadal spie bardzo dobrze, to nastroj zdecydowanie sie pogorszyl. Przez ostatnie dni czuje sie niewiele lepiej niz rzed rozpoczeciem kuracji, jedynie moge sie porzadnie wyspac. W ulotce jest napisane iz efekty powinny pojawic sie po dwoch tygodniach, czyli dzisiaj. Mam nadzieje ze jeszcze cos sie zmieni, bo kilka dni bylo naprawde fantastycznych.

Pozdrawiam

Re: Valdoxan [ agomelatyna ]

przez sensual 25 lip 2009, 12:41
Lek jest już wprowadzony do Polskich aptek

http://servier.pl/prasa/index.php?inf=375

ceny niestety nie znam...moze ktos wie?
a co tu pisać....
I Mister Forum

przez Michaal 25 lip 2009, 14:34
Ten lek jak dla mnie to zupelnie niewypal.... Opisalem to po czesci w innym watku.

Biore go juz ponad 2.5 tygodnia (pelne efekty wg. ulotki pojawiaja sie do 14 dni) i po kilku dniach poczatkowej euforii (pewnie zwiazanej z samym faktem przyjmowania czegos nowego) obecnie nie czuje praktycznie wogole ze biore valdoxan, jedynie latwiej mi sie zasypia, jednak zaczalem sie czesto budzic w nocy.
Dodatkowo w tym tygodniu zgodnie z zaleceniem zrobilem badanie enzymow watrobowych i okazalo sie ze mam podwyzszony poziom bilirubiny o 20% ponad maksymalny dopuszczalny poziom - przed rozpoczeciem kuracji wszystkie wyniki byly idealne. Dzisiaj powtorzylem badanie i jezeli wyniki sie nie zmienia to najprawdopodobniej odstawie lek.

Mam nadzieje ze dla kogos innego to bedzie jednak trafiony lek.

Pozdrawiam

przez basior 08 sie 2009, 19:26
Cena Valdoxanu w Polsce to 238,88 zł. za 28 tabl. 0,025 g.
http://www.mp.pl/leki/subst.php?id=4705
basior

przez agnieszka.m 08 wrz 2009, 08:46
bardzo proszę o wszelkie opinie na temat valdoxanu, czy ktoś miał przepisany ten lek? ja przyjmuję lerivon na depresję i bezsenność, niestety przestaje on działać... Zastanawiam się nad zmianą leku właśnie na valdoxan, ciekawa jestem, czy spełnia swe zadanie w zakresie przeciwdziałania zaburzeniom snu? Nie wiem czy warto wydać na ten lek niemałe pieniądze? Moja psychiatra powiedziała, ze jeśli chcę, to mi go przepsize, ale jego działania jeszcze nie bardzo zna. Z góry dziękują za odpowiedzi i wskazówki.
Życie nie daje nam tego, co chcemy, tylko to, co ma dla nas — Władysław Stanisław Reymont

przez Anna R. 08 wrz 2009, 09:52
Agnieszka, zamiast wydawac majatek na Valdoxan sprobuj namowic lekarza na dolaczenie do Lerivonu znacznie tanszego Trittico CR (ok 25 zl). Lek ten takze reguluje rytm dobowy i u mnie do spolki z mianseryna spisuje sie naprawde dobrze. Zasypiam bez problemow i budze sie rano regularnie o 7.30 wypoczeta i pelna energii.
Herbert Grönemeyer

przez Amonre 02 paź 2009, 10:27
oj dużo upłynie wody w Wiśle zanim cos będzie można wiecej wiedzieć o tym leku - każdy nowy lek niesie nadzieje - ale moze też być nowym produktem z wysoką ceną - co moze skusić wiele osób zdesperoanych i niezadowlonych z SSRI. No coż każdy chory do dobry konsument - to jest biznes - chodzi tylko o kasiorę.

przez elfrid 02 paź 2009, 11:23
A to jest lek przeciwdepreesyjny, który ma zastosowanie aktywizować, czy jest rekomedowany na depresję z niepokojem i lękami?

PS. Czy moża go zażywać w politerapii, np. z lekami SSRI? Są już jakieś dane na ten temat?

PS. Aniu R. zdecydujesz się przetestować ten lek? Wspominałaś, że się przymierzasz, ze względu na problemy ze snem? Czasami warto wydać więcej na lek, który nie powoduje skutków ubocznych. Jeśli jest równie dobry jak Lerivon, a nie powoduje tego ogromnego tycia, to ja bym jedak wydał więcej.
pregabalina, wenlafaksyna

przez eligojot 02 paź 2009, 11:52
Polska cena to niestety ponad 200 zł, co jest naprawdę wiele jak za jeden lek.
Bóg zawsze odpowiada na prośby. Czasem jednak odpowiedź brzmi: "Nie".

Sortuj wg