AGOMELATYNA (Valdoxan)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy agomelatyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
7
29%

Nie
10
42%

Zaszkodziła
7
29%

Liczba głosów : 24

Re: Valdoxan [ agomelatyna ]

przez m_m4_84 18 mar 2010, 02:59
zdesperowany1 napisał(a):Jak działaja na Ciebie SSRI i nie masz takich uciazliwych skutkow ubocznych to wracaj do nich.:) U mnie jest w tym problem ze ssri też mi rujnuja sen :roll: i w ogole maja wiecej minusow niz ta agomelatyna... Jestem teraz niesamowice zmeczony więc jak dzisiaj wezme valdoxan i znow nie bede spal to ten lek jest zdecydowanie nie dla mnie:(

Lexapro jest SSRI i mnie nie wyleczyl a przytylam po nim 20 kg. Wiec odpada.
U mnie po Lexapro nie mialam problemow ze spaniem jak po valdoxanie.
Bylam dzis w Warszawie u psychiatry. Mam dzwonić za tydzien w srode chca mnie wziasc na obserwacje do szpitala i dobrac wtedy leki. Zgodzilam sie i sie ciesze moze mi dobiora leki a nie ciagle strzelanie na czuja.
Na razie profesorka nie zapisala mi zadnego leku jeszcze, Doraznie chciala mi dac paroksetyne ale stwierdzila zebym jedank zostala przy valdoxanie. Za czeste zmienianie lekow jest niedobre a do momentu hospitalizacji musze cos brac. Do tego mam zapisany rispolept tylko mniejsza dawke. ale nie bede gp brac, bo zle sie po nim czuje. Ale skoro valdoxan nie dziala na mnie usypiajaco to mam brac go rano bo skoro nie moge zasnac bez stilnoxa i tak spie płytko wiec mam valdoxan brac w ten sposob. jutro zaczynam. Dam szanse jeszcze kilka dni w ten sposob jak nie to wroce do SSRI i poczekam na hospitalizacje.
Najgorsze jest to ze moje rozdraznienie mi nie mija. W sumie nie mam dobranych nowych lekow na nerwice bo pani profesor stwierdzila ze ciezko mi dobrac leki bez kompleksowych badan i obejrzec moja tolerancje na lek.

[Dodane po edycji:]

pete_27 napisał(a):Zdesperowany, a może dodaj coś na sen do terapii np. stilnox po którym śpi się bardzo dobrze? NA forum na którym pisuję ludzie opisywali, podobne historie jak twoje(pogorszenie snu) i z reguły wszystko ustępowało po 3-4 tygodniach. Taki to urok antydepresantów.

Ciekawe czy u mnie jak i u Zdesperowanego problemy z bezsennoscia miną po miesiacu stosowania valdoxanu czy wogole. Ja teraz do valdoxanu biore stilnox i fajniej sie z nim zasypia ale i tak sie budze po 5 h i nie moge nadal spac. Jak bralam sam stilnoxx super spalam cala noc a jak sam valdoxan to nie moglam zasanc. w sumie razem polaczone daja mi tylko dobre zasniecie nic wiecej. Moze na innych podziala takie polaczenie lepiej.

A co do Rispoleptu jak bede sie czuc okropnie chyba bede musiala wrocic do niego ale narazie mam nadzieje ze tak sie nie stanie i dobiora mi taki lek ktory pomoze mi w nerwicy ale nie zakłoci mi sprawnosci psychoruchowej ( mozliwosc prowadzenia auta) iz bede podczas leczenia mogla sie czuc normalnie a nie zamulona.

przez zdesperowany1 18 mar 2010, 22:22
mi juz nie mina bo nie biore tego leku.... z kazdym dniem bylo coraz gorzej...Od jutra zaczynam z trittico
zdesperowany1

przez m_m4_84 19 mar 2010, 05:29
zdesperowany1 napisał(a):mi juz nie mina bo nie biore tego leku.... z kazdym dniem bylo coraz gorzej...Od jutra zaczynam z trittico

Bralam trittico dwa lata temu. delikatny lek dobrze mi sie spalo ale dla mnie za slaby byl.
Nie mialam zadnych skutkow ubicznych, a w ciagu dnia nie mialam sennosci. Czasem go biore na sen. tylko zacznij brac 1/3 tabletki i z czasem zwiekszaj do calej zeby sie powoli przyzwyczajac bo jak sobie walniesz cala to masz nastepny dzien gwarantowany w lozku na spaniu.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zdesperowany1 19 mar 2010, 09:39
No spać to i mi sie dobrze spało:). Z czasem mam dorzucic citronil.Trittico ma zniwelowac pobudzenie ssrowskie;P
zdesperowany1

przez m_m4_84 24 mar 2010, 03:20
Przestalam brac valdoxan po 3 tygodniach. wrocilam do rispoleptu ale po 0.5 mg i dekapine chrono 300 i narazie humor taki sobie ale nie jestem az taka zamulona. zobaczymy.

przez agunia 33 24 mar 2010, 17:35
Witam wszystkich serdecznie,

Chciałabym podzielić się ze wszystkimi moją opinią na temat Valdoxanu. Zacznę od tego że leczę się na depresję z lękiem od ponad dwóch lat i nie mogę pokonać tego choróbska. Dodatkowo mam stwierdzoną nadwrażliwość na leki zwłaszcza z grupy SSRI i SNRI i nie mogę się nimi leczyć. Po jednym z nich znalazłam się w szpitalu latem zeszłego roku. Lekarz twierdzi że to epizod depresyjny ciężki. W szpitalu podali mi Valdoxan, lek jak wiemy zupełnie z innej grupy. Dodam że mój stan był ciężki. Od samego początku czułam silne lęki, więc podawali mi benzo dodatkowo. Oprócz kiepskiego stanu psychicznego odzczuwałam delikatne mdłości, które z czasem przeszły. Skutki uboczne są do wytrzymania. Stanełam na nogach po 1,5 miesiącu, zaczęłam dobrze spać, waga moja była stabilna ale lęki się nie zmniejszały, zwłaszcza te poranne. Uwierzcie mi że nie da się żyć z lękiem. Zaczął on wpływać na moje życie, żadziej wychodziłam z domu , stoniłam od ludzi-nie żylam pełnią życia. Dalej przyjmowałam benzo, później próbowaliśmy dodawać różne specyfiki przeciwlękowe ale bezskutecznie. Dostałam Ketrel i po trzech tygodniach zaliczyłam zjazd, powrócił mi stan depresyjny. Lekarz odstawil mi ten lek twierdząc że może on nasilać lęki- tak też jest w ulotce. Teraz znowu jestem chora, przybita i straciłam nadzieję na normalne życie. W mojej opinii Valdoxan był prawie idealny, ja na nim odzyskałam prawie swoje życie. Brałam go 6 miesięcy, niestety nie wyleczył lęków. Wierzę że może któremuś z Was pomoże w 100%. Życzę Wam tego z całego serca! POZDRAWIAM.

przez Shadowmere 12 lip 2010, 21:52
pete_27, dlaczego przestales brac ten lek?
Shadowmere

przez pete_27 12 lip 2010, 22:04
1.Wywoływał u mnie bóle brzucha.
2. Spróbowałem afobazolu, który działa lepiej przeciwlękowo.
pete_27

przez Zenonek 15 lip 2010, 14:58
pete_27,

To bierzesz tylko Afobazol ?

A ile brales Valdoxan i jaka dawke ?

To chyba dobry lek ten Valdoxan.

Swietne ma opinie na anglo-forach....

Hmmm

przez wovacuum 15 lip 2010, 17:06
Zenonek, na innych forach:francusko i niderlandzko-jèzycznych rowniez ma pozytywnà opiniè,pisalam o tym wczesniej.
Jesli kiedykolwiek znowu dorwie mnie nerwica taka,ze nie poradzè sobie bez lekow,to na pewno siègnè po Valdoxan ;)
wovacuum

przez pete_27 15 lip 2010, 18:39
Zenonek napisał(a):pete_27,

To bierzesz tylko Afobazol ?

A ile brales Valdoxan i jaka dawke ?

To chyba dobry lek ten Valdoxan.

Swietne ma opinie na anglo-forach....

Hmmm

Chyba coś koło pół roku 12,5-25 mg. Naprawdę niezły jako antydepresant, troszkę słabszy jako anksjolityk. Tylko te bóle brzucha i cena....

Działał nieźle i szybko się rozkręcał. Obecnie jest chyba w 3 fazie testów w wersji podjęzykowej (tym samym przyznają nieoficjalnie, że prowadzi do problemów gastrologicznych) oraz pracują nad wersją uwalnianą przez skórę.

Biorę afo z selegiliną.
pete_27

przez tomek33 08 sie 2010, 21:44
Wykupiłem jedno opakowanie Valdoxanu 25mg i teraz sie waham, czy brac, czy nie... To w końcu nowy lek, a psych tak bardzo zachęcał. Chyba sie jednak nie zdecyduje, bo escitalopram działa dosc dobrze...

przez pete_27 08 sie 2010, 23:06
tomek33 napisał(a):Wykupiłem jedno opakowanie Valdoxanu 25mg i teraz sie waham, czy brac, czy nie... To w końcu nowy lek, a psych tak bardzo zachęcał. Chyba sie jednak nie zdecyduje, bo escitalopram działa dosc dobrze...

A na co bierzesz to esci?
pete_27

przez tomek33 09 sie 2010, 09:45
depresja

Sortuj wg