AGOMELATYNA (Valdoxan)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy agomelatyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
7
29%

Nie
10
42%

Zaszkodziła
7
29%

Liczba głosów : 24

AGOMELATYNA (Valdoxan)

przez lucjan01 22 sty 2009, 02:25
Witam, ktos zorientowany, nic nie ma na forum, a to podobno przelomowy lek, drugi prozac. w kwietniu premiera w Polszcze. ktos sie orientuje, co i jak? wielki przelom w antydepresantach?

[*EDIT*]

Doprawdy NIC ?? Zaden z waszych lekarzy nic nie anonsowal ? Moze jakis rozdmuchany temat. Bede u swojego niebawem to zapytam, skoro w kwietniu ma byc dostepny w PL, ale chyba mieli na mysli do badan. Czyli to chyba potrwa zanim przetestuja w naszych swirowniach. Moze sie szykuje drugi Lot nad kukulczym gniazdem...

[*EDIT*]

Doprawdy NIC ?? Zaden z waszych lekarzy nic nie anonsowal ? Moze jakis rozdmuchany temat. Bede u swojego niebawem to zapytam, skoro w kwietniu ma byc dostepny w PL, ale chyba mieli na mysli do badan. Czyli to chyba potrwa zanim przetestuja w naszych swirowniach. Moze sie szykuje drugi Lot nad kukulczym gniazdem...

Re: Valdoxan [ agomelatyna ]

przez d80 04 lut 2009, 01:32
no wlasnie mnie tez to bardzo interesuje. chce sie przeleciec nad kukulczym gniazdem ! newsy mile widziane.
d80

przez miko84 04 lut 2009, 07:43
No to by była zupełna nowość. Lek Agonizuje receptory melatoniny i antagonizuje 5-HT2. Jego działanie jest porównywane do siły działania SSRI ,ale nie ma objawów ubocznych :) Czekam z niecierpliwością.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez NoMoreDepression 06 lut 2009, 18:52
Ja sie kiedys interesowalem tym lekiem i doszukalem sie w googlach na jakichs anglojezycznych stronach, ze prace nad nim zostaly przerwane / wstrzymane ze wzgledu na malo obiecujace wyniki poprawy stanu pacjentow po odstawieniu leku, czyli brak dlugotrwalego efektu. Nie dam glowy uciac, ale na 90% takie cos kiedys znalazlem.

przez agusiaww 23 kwi 2009, 16:09
Ten lek działą jak zegarmistrz naprawiajacy jadro nadskrzyzowaniowe, w ktorym znajduja sie receptory melatoniny i serotoniny. Tabletke sie zazywa codziennie przed snem, preparat wplywa na oddziałowywanie melatoniny i serotoniny na mozg w nocy, pobudza recptory melatoniny i blokuje dzialanie serotoniny. Podobno poprawa jest juz w pierwszym tygodniu po zazyciu tego leku, jak wynika z badan u osob cierpiacych na srednia i ceizka depresje.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez jaaa 25 kwi 2009, 15:15
przeczytalam o nim w zyciu na gorąco hmm fajnie jakby mi moja bezsennosc naprawil
zebym wiecej nie musila brac leku na sen
ale to chyba siedzi w psychice bardziej niz w hormonie snu ...:/

przez Grubcia 25 kwi 2009, 15:59
gdzies czytalam,ze zazywanie melatoniny
tej bez recepty jest niewskazane przy depresji,ale nie wiem czy to prawda.
a ten Valdoxan to wg chyba jakas"lipa"Jakos nie chce mi sie wierzyc,zeby dorownal SSRI i do tego nie powodowal obj.ub.,ale to tylko moje zdanie,pozyjemy,zobaczymy.
cena tezpewnie bedzie wysoka.
Grubcia

przez Michaal 07 lip 2009, 10:42
Witam,

Dzisiaj zaczynam kuracje Valdoxan-em, gdy pojawia sie pierwsze efekty (lub ich brak) postaram sie opisac to na forum.

Pozdrawiam

przez d80 07 lip 2009, 15:18
bardzo prosze, napisz ile kosztuje i czy jest dofinansowanie na "przewlekle" ? u nas w polsce-b lekarze nadal nic nie wiedza na temat tego leku, w aptekach tez nic nie wiedza, nie mozna nawet ustalic ceny...
d80

przez Michaal 07 lip 2009, 17:12
Leku w polskich aptekach jeszcze niestety nie ma. Sprowadzilem go na wlasna reke z Niemiec - tam juz mozna normalnie kupic i akceptuja polskie recepty. Koszt niestety dosc wysoki. Jedno opakowanie kosztuje okolo 65 euro.

Pozdrawiam

przez d80 07 lip 2009, 21:40
dziekuje bardzo za informacje. teraz przynajmniej wiem zeby nie robic sobie nadziei i wrocilem do starego leku zamiast czekac na valdoxan w nieskonczonosc. rzeczywiscie bardzo drogo, szczegolnie gdyby sie okazalo ze wymagana jest dawka 50 mg / dobe.
prosze zdawac relacje z kuracji ! zdrowia zycze.
d80

Valdoxan® jest juz dostepny na rynku!!!

przez basior 15 lip 2009, 19:30
10 lipca 2009 firma Servier Polska wprowadziła nowy lek przeciwdepresyjny Valdoxan którego substancja czynna jest agomelatyna,pierwszy melatonergiczny lek przeciwdepresyjny.
Valdoxan® jest agonistą receptorów melatonergicznych MT1 i MT2 oraz antagonistą receptorów serotonergicznych 5-HT2c.
Lek przeznaczony jest do leczenia dużych epizodów depresyjnych u dorosłych.
http://www.servier.pl/aktualnosci/img/Vx_w_praktyce.pdf
basior

Re: Valdoxan® jest juz dostepny na rynku!!!

przez Michaal 15 lip 2009, 22:55
Witam,

Biore ten lek juz ponad tydzien. Zaczynam odczuwac pierwsze pozytywne efekty.
Pierwsze cztery dni byly straszne, podobnie jak na SSRI, jednak to jedyne podobienstwa. Valdoxan NIESAMOWICIE reguluje sen! Nie pamietam kiedy ostatnio moglem zasnac spokojnie po polozeniu sie do lozka, zawsze zajomowalo mi to nawet kilka godzin, a potem spalem bardzo dlugo i budzilem sie nieprzytomny. Obecnie zaspiam blyskawicznie, spie okolo 8 godzin i budze sie niesamowicie wypoczety. Naprawde zapomnialem juz co to znaczy sie porzadnie wyspac, niby takie banalne jednak naprawde niesamowite i wspaniale uczucie.
Odnosnie nastroju to dopiero zaczynam odczuwac pozytywne efekty. Po 8 dniach wyrazie dzisiaj zaczelo poprawiac mi sie samopoczucie. Mialem naprawde fantastyczny dzien, jednak dopiero pierwszy i nie wiem czy ten efekty sie utrzyma, ale zaczelo cieszyc mnie doslownie wszystko. Moglem tez normalnie wejsc do sklepu, czy nawet galerii handlowej, bez tych wszystkich chorych mysli i lekow.
Nawet teraz gdy to pisze, czuje sie chyba po prostu szczesliwy, moze nawet az za bardzo :)

Nawet dla tego jednego dzisiejszego dnia bylo warto sporobowac tego leku, teraz wiem jak bardzo zapomnialem co to znaczy "normalnosc". Mam nadzieje ze z kazdym dniem bedzie tak samo dobrze.

Co do SSRI to nie ma nawet co porownywac. Nie mam absolutnie ZADNYCH skutkow ubocznych, a efekty o niebo lepsze i jakby wszystko dzialo sie naturalnie. Na SSRI czulem sie zawsze sztucznie, a tutaj tego efektu absolutnie nie ma. Nie poce sie bardziej, jestem pelen energii, serce bije bardzo spokojnie, nawet duzo spokojniej niz dotychczas, libido bez zmian.

Pozdrawiam

Re: Valdoxan® jest juz dostepny na rynku!!!

przez basior 16 lip 2009, 08:54
Michaal -powiedz mi prosze w jakiej cenie jest ten lek i czy jest refundowany(na choroby przewlekłe)?
basior

Sortuj wg