SIBUTRAMINA (Merida,Zelixa,Lindaxa,Afibron) [WYCOFANY!]

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Sibutramina (Meridia,Zelixa,Lindaxa,Afibron)

przez Agasaya 09 cze 2011, 13:29
Brałam meridię kilka lat temu bo moja lekarka uznała że moje problemy z kręgosłupem są wynikiem nadwagi. Byłam bardzo pobudzona, tak że mogłam biegać 6 godzin dziennie i prawie nie jeść. Nastrój miałam rewelacyjny... Nic nie stanowiło dla mnie przeszkody. Z perspektywy czasu oceniam to jako stan manii albo maniopodobny. Schudłam bardzo dużo ale... po zaprzestaniu kuracji efekt jojo i spadek nastroju prawie mnie zabiły... Do tego bardzo długo miałam problemy z żołądkiem i pęcherzykiem żółciowym... Nigdy więcej tego nie wezmę...
Agasaya

przez Michuj 09 cze 2011, 15:29
Ale a specyfikacja sibutraminy dosyć miło wygląda, natomiast w praktyce działanie jest, jakie jest. Jako antydepresant się nie nadaje. Ogólnie kiepsko wpływa na nastrój.
Michuj

przez cytrynka84 09 cze 2011, 16:49
Marek77, lub ktos inny kto zna odp.na to pyt : jak rozumiem Meridia dzialala silniej na dopamine niz wenla? A jak to jest z wplywem meridii na noradrenaline w porownaniu do wenli? Na serotonine wenla dziala pewnie znacznie silniej niz Sibutramna,bo to w koncu antydepresant.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez cytrynka84 09 cze 2011, 18:41
Sibutramina ma zrównowazony wpływ na S-N-D. - czyli w rownym stopniu hamuje wszystkie trzy neuroprzekazniki?
jeszcze jedno,a ktory lek milnacipran, duloksetyna czy wenlafaxyna wychwytuje serotonine? Wydaje mi sie ,ze wenla,ale chce sie upewnic.
Marek77 , serdeczne dzieki za info.

-- 09 cze 2011, 17:50 --

Z SNRI najsilniej na noradrenaline wpływa milnacipram,potem duloksetyna,następnie wenlafaksyna.-wiekszego wplywu na noradr. niz wenla nie potrzebuje.bo czasem i ona za bardzo" nakreca" Pytalam z czystej ciekawosci , dobrze wiedziec.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Michuj 15 cze 2011, 20:55
cytrynka84, Sibutramina nie jest lekiem antydepresyjnym i jej działanie głównie ma opierać się na zwiększaniu przemiany materi i blokowania głodu. Jest to lek o ZNIKOMYM wpływie na nastrój. Deliikatnie pobudza, to wszystko.
Michuj

przez cytrynka84 15 cze 2011, 21:31
Michuj, Wiem ,że to lek głównie na odchudzanie,ale czytałam na necie opinie ludzi,że całkiem dobrze wpływa też na na nastrój i naprawdę pobudza Widzialam też na filmie pt." requiem dla snu" jak działa na ludzi Apropos filmu jest straszny i przerażający,ale zrobił na mnie piorunujące wrażenie!

Pytałam o Meridie,bo poprostu chciałam wiedzieć jak i na co działała,w żadnym razie nie dlatego,żeby ja brac,bo nigdy nie chciałabym sie w to wpakowac w PL.wycofali ten lek,nawet jakby był dostepny nie spróbowała bym go chyba,że strachu(choć b.lubię być szczupła) po wtóre pewnie żaden dr by mi nie przepisał Sibutraminy
Michuj, dzięki za odpowiedz.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Michuj 15 cze 2011, 21:53
cytrynka84, nie bierze się tego z wenlafaksyną i SSRI.
Michuj

przez cytrynka84 15 cze 2011, 22:00
Wiem,wiem,że się nie łączy chyba że względu na możliwość wystąpienia zespołu serotoninowego?,o ile sie nie mylę? Znowu pytam po prostu z czystej ciekawości.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Michuj 15 cze 2011, 22:14
tak, żaden lekarz o zdrowych zmysłach nie powinien łączyć tych leków. Zresztą nie ma o czym gadać. Leku nie ma już. ;) Legalnie oczywiście ;P
Michuj

przez cytrynka84 15 cze 2011, 22:33
Jasne,pytanie było czysto teoretyczne :) wszystko musi być na legalu. :)
Wielkie dzięki za wszelkie wyjaśnienia .
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Wanilka 24 sty 2013, 16:47
Dlaczego nie można łączyć meridii z wenlectina??

przez Michuj 24 sty 2013, 19:45
bo jedno i drugie działa na serotoninę, mogąc dopprowadzić do zespołu serotoninowego.
Loża szyderców

Sortuj wg