TETRAZEPAM- WYCOFANY! (Myolastan,Myopam,Tetraratio)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

przez madgula 18 paź 2008, 14:16
czy brał ktoś Myolastan lub tetrazepam? i jaki wpływ na swój organizm mieliście zażywając?

TETRAZEPAM (Myolastan,Myopam,Tetraratio)

przez chipster 08 cze 2013, 20:24
To był bardzo dobry lek, niestety ostatnio został wycofany. Powód oficjalny, to że niby powodował więcej złego niż dobrego.
Jak nie chcesz pisać na ogóle, napisz PW. Odpiszę jak szybko się da.

TETRAZEPAM (Myolastan,Myopam,Tetraratio)

przez Lord Kapucyn 17 cze 2013, 09:12
Zostały wycofany, bo powodował "ciężkie reakcje skórne".

GIF poinformował, że 4 czerwca wpłynął do niego wniosek prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (URPL) o wstrzymanie w obrocie leków zawierających tetrazepam w związku z podjęciem takiej decyzji przez Komisję Europejską.

2 maja URPL informował, że Grupa Koordynująca (CMDh) przyjęła zalecenia Komitetu ds. Oceny Ryzyka w ramach Nadzoru nad Bezpieczeństwem Farmakoterapii (PRAC) o zawieszeniu pozwoleń na dopuszczenie do obrotu produktów leczniczych zawierających tetrazepam. Obie instytucje działają w ramach Europejskiej Agencji Leków. Wówczas przyjęte stanowisko zostało skierowane do Komisji Europejskiej, która podejmuje prawnie wiążącą decyzję.

URPL wyjaśnił wówczas, że stanowisko o zawieszeniu tetrazepamu oparte zostało na ocenie danych na temat ryzyka wystąpienia ciężkich reakcji skórnych.

URPL podkreślił, że pacjenci, którzy stosują tetrazepam powinny zwrócić się do lekarzy sprawujących nad nimi opiekę, w celu ustalenia dalszego leczenia
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez depas 17 cze 2013, 18:57
Szkoda, Myolastan to było moje prawie ulubione benzo, wprawdzie przepisywane na rozluźnienie mięśni szkieletowych i tego typu problemy, mnie jednak pozwalało się pożądnie zrelaksować, zapomnieć o lęku. Bywało że brałem dość duże dawki i nigdy nie miałem żadnych problemów. Dobry lek, dobre benzo, lepsze od diazepamu.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

Sortuj wg