DIAZEPAM (Relanium,Valium,Relsed,Neorelium)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy diazepam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
19
83%

Nie
3
13%

Zaszkodził
1
4%

Liczba głosów : 23

przez zima 09 mar 2015, 19:15
Dark Passenger, a ja zdaje się kończę na cloranxenie.
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

przez Ewgf 13 kwi 2015, 08:34
Dark Passenger napisał(a):Diazepam jeżeli chodzi o t1/2 wymięka przy prazepamie czy flurazepamie, desflurazepamie. Ale to i tak nic w porównaniu z bedakwiliną(lek przeciwgruźliczy), której okres półtrwania wynosi 5 i pół miesiąca. :mrgreen: Mnie diazepam mulił przez dobę i na tym jego działanie się kończyło. Pewnie zależy od tolerancji, bo to mimo wszystko jeden z bardziej "lajtowych" benzo.

Dla przykładu wg. tabeli porównawczej benzodiazepin opartej na wszechstronnych badaniach profesor psychofarmakologii klinicznej C Heather Ashton z Uniwersytetu Newcastle wynika, że 1,5mg alprazolamu, które aktualnie szamam(na dobę) stanowi ekwiwalent dla 30mg diazepamu(Relanium).

Ogólnie w przypadku przeliczania alprozamu i chyba klonazepamu na diazepam stosuje się przelicznik x20.

To chyba nie mam co liczyć że jak podzielę 5mg tabletke relanium na 4 to mnie to uśpi na noc bardziej niż 25-50mg promazyny? Mam problem z wybudzaniem się tak koło 2-4. A nie mogę brać więcej chlorprothixenu jak 50mg bo mi zatyka nos który cały obrzęka :/ Juz te 50mg to za dużo. A promazyna mi nasila lęki i dzała za długo bo ponad 20 godzin półtrwania ma :/ Najlepsze by było coś o odpowiedniku 100mg chlorprothixenu.
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

przez Dark Knight 20 kwi 2015, 20:38
Czy na pogotowiu przepisza mi relanium jesli np zglosze sie na pogotowie z myslami samobojczymi lub po prostu powiedziec ze.mi sie skonczyly co polecacie ?? Jak to rozegrac dodam ze nie mam czasu isc do psycha bo ciagle.delegacja

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez aga85 24 cze 2015, 15:10
Czy diazepam ma podobne działanie do alpry? Czym się różnią te dwie substancje? Zamiast Xanaxu lekarka zapisała mi Relanium. Wiem, że to też benzo, ale czego mogę się po nim spodziewać? Są jakieś różnice w działaniu?
F41.0
Baby blues...

przez emilk 26 cze 2015, 14:20
Aga diazepam ma bardzo podobne działanie do Alp,diazepam dluzej działa.15 mg dożylnie i jest fajny odlot :P

-- 26 cze 2015, 14:21 --

Dark Knight na pogotowiu dostaniesz zastrzyk albo tabletkę,nie przepiszą Ci.
emilk

przez aga85 26 cze 2015, 17:40
emilk napisał(a):Aga diazepam ma bardzo podobne działanie do Alp,diazepam dluzej działa.15 mg dożylnie i jest fajny odlot :P

To już wiem co mi dawali po operacji :smile:
Niestety receptę mam na tabletki 2 mg doraźnie. Ale byłam u babci i dostałam od niej 5 mg, tak na wszelki wypadek, gdyby 2 mg słabo działały :twisted:
Wkrótcę spróbuję. Teraz kończę jeszcze Xanax.

przez emilk 26 cze 2015, 18:31
Tylko ostrożnie żebyś się nie uzaleznila ;)
emilk

przez aga85 26 cze 2015, 18:38
emilk napisał(a):Tylko ostrożnie żebyś się nie uzaleznila ;)

Wiem, wiem. Staram się uważać.

przez emilk 26 cze 2015, 18:45
No ja mialem dluga przygodę z relanium i ciezko bylo ja przerwać.
emilk

przez aga85 26 cze 2015, 19:08
Ja teraz będę zmieniała Seronil na Alvente i po odstawieniu fluo będę 12 dni tylko na doraźnych. Tak więc oprócz Relanium 2 mg doraźnie dostałam jeszcze Ranofren 5 mg na noc.
Widzę, że wkrótce się spotkamy na wątku o wenli :D

-- 26 cze 2015, 18:10 --

emilk napisał(a):No ja mialem dluga przygodę z relanium i ciezko bylo ja przerwać.

Ja lekarkę uprzedziłam, że jakby coś to ona mnie będzie z tego wyciągała.

przez emilk 26 cze 2015, 19:22
aga85 napisał(a):Ja teraz będę zmieniała Seronil na Alvente i po odstawieniu fluo będę 12 dni tylko na doraźnych. Tak więc oprócz Relanium 2 mg doraźnie dostałam jeszcze Ranofren 5 mg na noc.
Widzę, że wkrótce się spotkamy na wątku o wenli :D

-- 26 cze 2015, 18:10 --

emilk napisał(a):No ja mialem dluga przygodę z relanium i ciezko bylo ja przerwać.

Ja lekarkę uprzedziłam, że jakby coś to ona mnie będzie z tego wyciągała.

Zapraszam do wenlicowcow :D bardzo dobry lek ;) No tylko ciekawe jak bedzie Cie z tego wyciagala ;)

-- 26 cze 2015, 19:24 --

Aga a na co chorujesz ?
emilk

przez aga85 26 cze 2015, 20:18
Pierwsza psychiatra stwierdziła nerwicę, później zaburzenia depresyjno nerwicowe. Druga u której byłam dwa razy, zdiagnozowała mi jak na razie F41 zaburzenia lękowe z napadami lęku. Wspominała też coś o afektywnej-dwubiegunowej, ale musi mnie jeszcze poobserwować. Ja dopiero zaczęłam swoje leczenie od marca, więc jest to mój początek drogi.

przez emilk 26 cze 2015, 20:24
aga85 napisał(a):Pierwsza psychiatra stwierdziła nerwicę, później zaburzenia depresyjno nerwicowe. Druga u której byłam dwa razy, zdiagnozowała mi jak na razie F41 zaburzenia lękowe z napadami lęku. Wspominała też coś o afektywnej-dwubiegunowej, ale musi mnie jeszcze poobserwować. Ja dopiero zaczęłam swoje leczenie od marca, więc jest to mój początek drogi.

To tak samo jak ja masz.Przez 3 lata przechodzilem droge przez pieklo z tymi atakami paniki,karetka,pogotowie byelem czestym gosciem na sorze..Nie rzycze nikomu takiego piekla na ziemi.

-- 26 cze 2015, 20:24 --

Stosy roznych lekow ktore nic nie pomagaly.
emilk

przez aga85 26 cze 2015, 20:27
O tak. Przeszłam kardiologa, gastrologa, neurologa, laryngologa i mnóstwo różnych badań. Na sorze byłam trzy razy, a u internisty pojawiałam się raz w tygodniu. W końcu na nocnej pomocy lekarskiej trafiłam na świetną panią neurolog, która mnie dokładnie przebadała i skierowała mnie do psychiatry.
F41.0
Baby blues...

Sortuj wg