ZYPRAZYDON (Zeldox, Pramaxima, Zipramyl, Zipragen, Zipwell)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

ZYPRAZYDON (Zeldox, Pramaxima, Zipramyl, Zipragen, Zipwell)

przez Mefistofeles24 12 wrz 2008, 05:46
nie widze tutaj takiego tematu, a lek jest naprawde dobry... jesli bedziecie mieli jakies info to wrzucajcie tutaj :)

zeldox to lek podobno rewelacyjny, w stanach robi furore... ma powinowactwo do wielu receptorow, w tym do 5-HT1A, ktory jest receptorem poznawczym... wychwytuje zwrotnie serotonine i noradrenaline... ma zastosowanie w schizie, chad, depresji, stanach lekowych, fobiach i w wysokiej dawce (160mg) rowniez panice... dziala na objawy pozytywne z sila haloperidolu, ponadto symptomy negatywne zwalcza nawet sluteczniej niz haloperidol, sile zeldoxu porownuje sie do amisulpirydu, ktory jest guru wsrod antynegatywow... wplywa najlepiej sposrod atypowych antypsychotykow na funkcje poznawcze, lecz sie nim pewne symtomy bezsennosci, anoreksji i bulimii
istnieje paradox, ktory pojawil sie stosunkowo niedawno... pfizer - wytworca leku twierdzi ze wychwyt zwrotny serotoniny i noradrenaliny w leku jest nieznany... badania jednak dowiodly ze jest on sredni, porownywalny do starych antydepresantow trojcyklicznych
dlatego nalezy uwazac jesli laczy sie go z silnymi lekami antydepresyjnymi takimi jak SSRI lub SNRI lub bupropion (przez to wyladowalem w szpitalu z zespolem serotoninowym)
jednym slowem konieczne jest dostosowanie dawki obydwu lekow
odnosnie przedluzania odcinka QTc - na poczatku byla nagonka iz zeldox powoduje przedluzanie tego odc... istnieje taka mozliwosc TYLKO jesli ma sie wrodzona wade serca (arytmie, torsades de pointes), dla ludzi o zdrowym serduchu to ryzyko jest minimalne
swiadczy o tym fakt iz zeldox w USA zostal dopuszczony do sprzedazy, podczas gdy serdolect nie, choc obydwa leki sa "niby" podobne pod wzgledem zaburzen QTc
jesli chcecie uzyskac wiecej info zapraszam na forum psychiatria.info :) tam jest moj obszerny post nt tego leku

obecnie zagryzam 160 mg dziennie, 80 rano i 80 wieczorem, ze wzgledu na krotki okres poltrwania (ok 7 godz) kopie mocno... dawki podlegajace refundacji w polsce to TYLKO i wylacznie 80 mg ;/ w innych krajach sa 20, 40 - mozna tam latwo i delikatnie wejsc w lek
w polsce niestety nie... dlatego moga pojawic sie na poczatku leczenie niemile odczucia, ja mialem np parkinsonowskie sztywnienie ciala, glownie nog, silne pobudzenie, bezsennosc i roztrzesienie, jednym slowem jakbym sie czegos nawciagal, jednak po ok 5 dniach minelo... lek dziala szybko, rozjasnia umysl, znosi objawy zaburzen nastroju i dodaje energii nie wspominajac o prokognitywnym dzialaniu czynnosciowym mozgu
polecam i pozdrawiam zajadajacych ten specyfik
Pozwol mi zwyciezyc, a jesli nie zdolam, pozwol mi byc dzielnym w mej walce." A. Schwarzenegger

Zycie jest komedia dla tych, którzy patrza,
a tragedia dla tych, którzy czuja.

Re: zeldox, geodon

przez Mefistofeles24 12 wrz 2008, 13:00
amon uwierz mi, to co jest napisane w ef. ubocznych to pikus w porownaniu z rzeczywistoscia... wiele badan klinicznych z zastosowaniem zeldoxu widzialem i najczestszym adversem byla sennosc, zmeczenie i drobne objawy ze strony OUN (splatanie, zawroty glowy)
jesli masz wylacznie objawy negatywne lub/i depresyjne to racja amisulpiryd jest swietny
Pozwol mi zwyciezyc, a jesli nie zdolam, pozwol mi byc dzielnym w mej walce." A. Schwarzenegger

przez Mefistofeles24 13 wrz 2008, 10:57
amon u mnie glownym ALE jest nietolerancja wielu lekow, po solianie mialem silne objawy pozapiramidowe... a ogolnie to skarze nie sie na natrectwa, depresje, negatywy i ubytki poznawcze

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kleopatra 06 lis 2009, 14:41
Witajcie :) Wzięłam już 2 tabletkę Zeldoxu 80 mg (czyli max. dawka) i o dziwo - nie mam żadnych efektów ubocznych! Jedynie trochę bardziej śpiąca jestem, ale podoba mi się to. Czy wiecie może, po jakim czasie działa na objawy pozytywne i negatywne psychozy? Pozdrawiam :)
Strzeż mnie jak źrenicy oka, Ukryj mnie w cieniu swych skrzydeł
Psalm 17,8

przez MIŚ 10 sty 2010, 21:36
Witam! mam prośbe do Was niedawno dowiedziałem się, że moja dziewczyna zachorowała na schizofrenię. nie wiem co teraz mam robić jak jej pomóc, bo tyle wszystkiego tu przeczytałem... możliwe są zaniki jakichkolwiek emocji, senność i wogóle... jak mam jej pomóc, jak się zachowywać! bierze zeldox od miesiąca i podobno jest poprawa...
pomóżcie bo mi już brakuje sił!!!!!

przez Maser 22 mar 2010, 09:41
Cześć

Mefistofeles skąd taka wiedza o tym że ziprasidon jest dobry na funkcje poznawcze? Mógłbyś podać jakieś źródła. Bo piszesz jakbyś na to wszystko sam wpadł, a w to mi się wierzyć nie chce. W większości źródeł jakie są mi dostępne jest informacja, że w psychozach ziprasidon działa bardziej na objawy pozytywne niż negatywne.

Pozdrawiam

przez Fable 26 mar 2010, 19:24
Polecam wszystkim ZELDOX !!!!!!!! Ten lek nie ma skutków ubocznych (przynajmniej u mnie). A działa na 100 % :) :D

przez Fable 27 mar 2010, 17:40
Moge normalnie funkcjonować. Nie mam objawow psychozy typu ze ludzie mnie obserwuja itp. Nie wydaje mi się że są jakieśprzekazy do mnie skierowane w Internecie albo w TV. Ten lek to wsyzstko likwiduje. On jest dla mnie idealny :D

przez Kleopatra 27 mar 2010, 20:14
Mi Zeldox zmniejszył natężenie zespołu paranoidalnego, na który podobno choruję. Może nie wyeliminował omamów i urojeń do końca, ale znacznie je zmniejszył i pozwolił mi w miarę normalnie funkcjonować. Polecam ten lek :)
Strzeż mnie jak źrenicy oka, Ukryj mnie w cieniu swych skrzydeł
Psalm 17,8

przez Fable 27 mar 2010, 20:18
Oj tak, tak, tak. ja jeszcze raz polecam! :)

przez Aguś123 15 kwi 2010, 13:30
Witam,
Od dwóch dni biorę lek ZELDOX i mam zawroty głowy i odruch wymiotny. Ale to chyba minie?
Czy ktoś mógłby mi napisać coś więcej o tym leku?
Wcześniej brałam Solian 400, a jeszcze wcześniej Zolafren 20 i Torendo 6.
Obecnie Zeldox 0-0-80 i Solian 200, docelowo Zeldox 80-0-80.
I jeszcze jedno pytanie - mam problem z koncentracją i pamięcią czy po tym leku mi to minie?
Zrobiłam się małomówna lekarz mówi że to może być przyczyna albo ubytkowych objawów schizofrenii lub z powodu działania leków. Czy ktoś ma takie doświadczenia z chorobą i jak sobie z tym radzi?

przez C(c)złowiek 16 maja 2010, 17:22
Cóż.... ja po Zeldoxsie nie mam żadnych skutków ubocznych, przynajmniej tak mi sie wydaje. Moze jak go biore jestem troche zmeczony, ale o zawrotach glowy mowy byc nie moze. Biore 80-0-80. I on dziąła, likwiduje wszystkie objawy psychotyczne u mnie. Polecam jeszcze raz!!!!
"Żyjemy w świecie przyjemności pozbawionych radości" ;) Erich Fromm
GG: 5365347

przez Mattej 24 gru 2010, 16:55
A kto ma doświadczenia ze stosowaniem tego leku w mniejszych dawkach np. 20-0-20 lub 20-0-40? Ja wiem, że taka kuracja kosztuje, ale refundowane tabletki 80mg to dla mnie stanowczo za duża dawka.

przez Anna Maria 28 sty 2011, 13:10
Zaczęłam brać Zeldox 80-0-80
Choruje na zaburzenia schizotypowe z głównie nasiloną depresją i lękami oraz zaburzenia odżywiania więc troche się boję jak u mnie zadział,czy mi pomoże.Na razie czuje senność
Anna Maria

Sortuj wg