PREGABALINA (Lyrica, Pregabalina Zentiva, Pregabalin Sandoz)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
23
66%

Nie
10
29%

Zaszkodziła
2
6%

Liczba głosów : 35

liryca

przez kuzyn 12 sie 2009, 18:55
brał ktoś?
jakie działanie(subiektywnie)?
jak długo trzeba brać?
i ogólnie opinie użytkowników mnie interesują
mirtazapino ojczyzno moja

gdzie Ty jesteś?

Re: liryca

przez linka 12 sie 2009, 22:28
kuzyn, po pierwsze lek nazywa się LYRICA a nie Liryca..... :roll:
Tu jest kilka postów o Pregabalinie (składniku aktywnym tego leku) pregabalin-t15403.html
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Re: Pregabalin

przez kuzyn 13 sie 2009, 15:38
gabriela brałaśten lek?

[Dodane po edycji:]

miko lek podwyżśzający stęzenie gaba i najbardziej bezpieczny, jaki byś wybrał?
mirtazapino ojczyzno moja

gdzie Ty jesteś?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Lyrica

przez zaqzax 07 paź 2010, 21:47
Od wczoraj próbuję ten lek na silny niepokój, napięcie - nerwicowe objawy.
W zastępstwie Gabapentyny, która ani trochę nie pomogła.
Dziś wziąłem trzecią tabletkę - jak na razie nie czuję ani trochę działania,
coś mi się wydaje że te stabilizatory na mnie nie działają, mimo to
będę brać Lyricę przez 2 tygodnie by sprawdzić czy zadziała.
Z opinii wyczytanych w sieci i info od psychiatry wskazuje że działanie
tego leku powinno się czuć po max tygodniu.

Do tego lek ten jest bardzo drogi i ciezko bedzie komus go wyprobowac przez to, mimo
to ja dostalem ten lek za darmo od psychiatry (2 opakowania - darmowa próbka od Pfizer).

Ktoś próbował tego dziadostwa ?
Ostatnio edytowano 07 paź 2010, 21:50 przez Gość, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Wyszukiwarka nie gryzie..;]
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

Re: Lyrica

przez zaqzax 10 paź 2010, 20:04
Lyrica jednak nie działa w pełni od razu, z tego co wyczytałem
działa podobnie jak inne stabilizatory czyli działanie jest po tygodniu.

"Its therapeutic effect appears after 1 week of use and is similar in effectiveness to lorazepam, alprazolam and venlafaxine but pregabalin has demonstrated superiority by producing more consistent therapeutic effects for psychic and somatic anxiety symptoms. Long-term trials have shown continued effectiveness without the development of tolerance and additionally unlike benzodiazepines it does not disrupt sleep architecture and produces less severe cognitive and psychomotor impairment; it also has a low potential for abuse and dependence and may be preferred over the benzodiazepines for these reasons"

Brzmi ciekawie tam gdzie pogrubiłem tekst - chociaz w to nie wierze, bo
ktos dodal jescze dalej wenlafaksyne ktora jest z innej bajki, wiec
nie do konca traktuje to info z wikipedii za w pełni prawdziwe kiedy
ktos stawia benzo obok antydepresanta, wiadomo ze benzo sa
zawsze skuteczniejsze i silniejsze w lagodzeniu lęku, niepokoju itp.
niz antydepresanty.
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez zaqzax 13 paź 2010, 18:56
Niestety, Lyrica zaskoczyła szybko - po okolo 6 dniach, czulem sie dosyc wyraznie uspokojony ale niestety sporym kosztem otępienia, nieprzyjemnej sennosci, nasileniem depresji w sensie dysforycznego przygnebienia.

Do tego cena powala, do Benzo nie mozna porownac - nie ta polka, chociaz napewno jest to duzo mocniejsze niz Gabapentyna ktora u mnie ledwo dzialala w duzych dawkach.

Lek moze byc dobry dla tych ktorzy czuja sie lepiej i chca powoli sie wspomoc nim przy schodzeniu z benzosów, lub alternatywnie spróbować.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Leti 31 paź 2010, 18:43
Witam,
ja stosowalam Lyrice jako srodek przeciwbóly - mam uwiéziony nerw w plecach i jest to jedyne lekarstwo, które na mnie dziala. Stosowalam przerózne srodki przeciwbóle i zadne z nich nie pomagaly mi na nawet 1h. Dziéki przypadkowi trafilam do lekarza, który mial ten sam problem co ja i przepisal mi ten lek. Nie dziala na mnie absolutnie nasennie i nie zaobserwowalam zadnych skutków ubocznych. Zajélo mi jednak sporo czasu, bo od stycznia, dostosowanie odpowiedniej dawki, dziéki której mogé normalnie funkcjonowac. Rozpoczélam kuracjé od 25mg, potem 50 i tak dalej, az doszlam do 200mg. Moja choroba tzw brachalgia jest na tle nerwowym i niestety rozwinéla sié u mnie silna depresja po stracie pracy i tak tez wyládowalam na 200mg, które bioré rano. Jak na depresjé przystalo, wciáz uporczywie walczé z bezsennosciá, ale jak na razie nic jeszcze na mnie nie zadzialalo. Lyricé bioré w poloáczeniu z Mirtazapine 30mg, ale sen i tak nie przychodzi. Tak czy owak Lyrica jako srodek przeciwbólowy jest rewelacyjny - tyle mogé stwierdzic.

Handel lekami jest zabroniony na forum. Dlatego wykasowałem tę handlową ofertę.

przez Bozena1 06 gru 2010, 21:04
Witam, przyjmuję już lek Liryca od 2,5 roku, 1,5 roku brałam po 3 a przez rok po 2. 75mg jedna tabletka. W jaki sposób moge je odstawić ? Czy ktoś może już zaprzestał ich przyjmowanie jeśli tak, jaka była reakcja organizmu ?

LYRICA (Pregabalina)

przez mariusz19 29 maja 2011, 23:15
Biorę ten lek z przerwami od połowy 2009r.Lekarz przepisał mi go na moją prośbę.Reaguję na niego fantastycznie.
Po zebraniu pewnych doświadczeń z tym lekiem,nie ma sensu brać większych dawek niż 2x75 mg.Dodaję do tego gabapentynę /Neurontin,Gabapentin Teva/rano 300 mg a na noc 600 mg.Te dwa leki mają bardzo silny synergizm.Działanie przeciwlękowe natychmiastowe i bez żadnych skutków ubocznych.Bardzo lekkie przymulenie rano.Lek nie angażuje żadnych enzymów watrobowych.Moim zdaniem tolerancja tworzy się bardzo powoli.Przerwy w braniu leku były spowodowane jego brakiem na rynku.Jak mi powiedział zaprzyjażniony farmaceuta,hurtownie reeksportują Lyricę do UE,gdzie jest znacznie droższa niż w Polsce.Fakt,cena jest zaje..sta,ale lek nie jest w oficjalnym lekospisie Min.zdr. i można się trochę potargować.Taniej jest kupować opakowanie po 150 mg. i ranną porcję odsypać z kapsułki/są to zwykłe kapsułki żelatynowe-nie dojelitowe/.W ten sposób wychodzi o ok.1/3 taniej niż 2 opakowania kapsułek 75 mg.
Ale uwaga,lek moim zdaniem uzależnia.Po pół roku używania ,odstawiam przez co najmniej przez 3 tygodnie.Za pierwszym razem to zlekceważyłem i latałem potem jak kot z .....
W moim przypadku lek sprawdzil i sprawdza się znakomicie na GAD w przeciwieństwie do SSRI i Valdoxanu na które reaguję uporczywą bezsennością i nie tylko.
mariusz19

przez Badziak 29 maja 2011, 23:33
Leti napisał(a):Witam,
ja stosowalam Lyrice jako srodek przeciwbóly - mam uwiéziony nerw w plecach i jest to jedyne lekarstwo, które na mnie dziala.

Nakręciłam się na to. Już kiedyś myślałam o pregabalinie, bo ponoć jest dobra na bóle neuropatyczne. Mam neuralgię, więc coś mi się wydaję, że to lek na moje dolegliwości. Pogadam o tym z lekarzem. Jakby ktoś miał więcej informacji o działaniu przeciwbólowym tego leku to chętnie wysłucham.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

LYRICA (Pregabalina)

przez *Wiola* 29 maja 2011, 23:41
mariusz19,

Miałeś ataki paniki?
Moderator

LYRICA (Pregabalina)

przez mariusz19 30 maja 2011, 16:05
Nie,wiola173.choruję przewlekle na lęk uogólniony.Inny lekarz diagnozował u mnie mieszane zaburzenia lękowo-depresyjne.Jeżeli pytasz w kontekście pregabaliny/Lyricy/,to ona się do leczenia lęku napadowego nie nadaje.Ani do przerwania napadu ani długoterminowo.Pisząc o natychmiastowym działaniu przeciwlękowym,miałem na myśli jednak te 2-3 dni.To mimo wszystko nie benzo.

Pozdrawiam.
mariusz19

LYRICA (Pregabalina)

przez *Wiola* 30 maja 2011, 16:53
mariusz19,

Dzięki.
Moderator

LYRICA (Pregabalina)

przez lost7 15 lip 2011, 18:56
A ja wlasnie zaczynam dzis brac Lyrice, po nieudanej probie z Mirtazepina. Jak ktos ma pytania to piszcie.Lyrice lekarz rowniez przepisal mi na uwieziony nerw w kregoslupie i parestezje nog wywolujace bol na ktory nic nie dziala.
Dont live your life as if every day was your last. Live every day as if it was your first one!

Sortuj wg