PREGABALINA (Lyrica, Pregabalina Zentiva, Pregabalin Sandoz)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
23
66%

Nie
10
29%

Zaszkodziła
2
6%

Liczba głosów : 35

przez eovo 21 maja 2016, 20:39
Dla mnie nie jest to na pewno zastępstwo benzo ,nie ten profil działania tu mi wejście pregi przypominało wejście jakiegoś dysocjantu (ketamina,dxm.mxp),czyli lekkie falowanie,lekka euforia,do tego mi dziwnie falowały literki w laptopie po 2,3 godz wszystko ustępowało,zobaczymy co będzie dalej w końcu ludzie kiedyś płacili za to ostro ponad 300zł i byli zadowoleni
Ja biorę 2x150

przez Stifler19 21 maja 2016, 21:19
drugi dzień brania leku i dzisiaj nie odczułem prawie żadnych efektów, może senność tylko, o co chodzi ktoś też tak miał? pierwszy dzien mocne działanie a drugi bez efektów, spałem w dzien 4 godziny bo jakoś zamulony sie czułem i nic mi sie nie chciało, niedawno wziąłem kolejną tabletke 150 mg i czekam na działanie, po półtorej godziny powinno zacząć działać, clonazepamu nie brałem, pomimo tego wydaje mi sie że mięśnie są lekko zrelaksowane, nie odczuwam jakiegos lęku też
Paroksetyna 60 mg Nikotyna
Clonazepam 0.5 mg

przez elfrid 21 maja 2016, 21:24
Stifler19, nie dziw się, ten efekt upojenia alkoholowego to w jakimś stopniu skutek uboczny, pomocny bo człowiek się uspokaja, ale nie docelowe działanie leku. Powinno być bez lęku i napięcia, ale też bez jakiegoś sztucznego upojenia alkoholowego i nienaturalnej głupawki.
pregabalina, wenlafaksyna

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez one-half 21 maja 2016, 21:35
Skoro ten lek rzeczywiscie tak oddzialuje na GABA jak to opisujecie to odstawka po paru ladnych latach brania musi byc bolesna.. Poza tym skoro GABA to chyba tolerancja rosnie z czasem? Macie to na 'P'? Prawie 200 zł za niecale 60 tabletek 75 mg, przy dawce przynajmniej 150 mg droga impreza.

przez Stifler19 21 maja 2016, 21:48
to myśle że działa jakoś w tle, tak neutralnie jest, bez lęku....pewnie bym dużo gorzej sie czuł bez tego leku teraz, bo clonazepam 30 godzin maksymalnie działa, zazwyczaj efekty są odczuwalne przez jakies 20 godzin, teraz jest 48 godzin od ostatniej tabletki clonazepamu więc pregabalina możliwe że minimalizuje skutki odstawienne tego leku....wczoraj i dzisiaj wziąłem pregabaline narazie w celu sprawdzenia jak działa i z ciekawości, za kilka miesięcy myśle o tym żeby regularnie brać ten lek, nie chce nic zmieniać teraz jak wiosna jest, jeszcze chce brać 0.5 clonazepamu bo wtedy bardzo dobrze sie czuje, w pregabalinie pokładam nadzieje na odstawienie benzo za jakiś czas, wiem że musze odstawić prędzej czy później

-- 21 maja 2016, 21:49 --

one-half pregabalina sandoz 150 mg 56 tabletek kosztuje na 100% 40 zł w aptece

-- 21 maja 2016, 23:28 --

druga tabletka mocno działa, znowu efekt upojenia alkoholowego :D
Clonazepam 0.5 mg

przez cytrax 22 maja 2016, 10:20
Walczeiwygram87 napisał(a):
cytrax napisał(a):prega może być pewną alternatywą dla benzo. Po paru ładnych latach brania pregabaliny czuję to samo lecznicze działanie. Jedynie efekty lekkiej głupawki i euforii znacznie się zmniejszyły.

Jaką dawkę bierzesz?

600 mg

-- 22 maja 2016, 10:50 --

Jeśli chodzi o ten efekt upojenia alkoholowego, to u mnie utrzymywał się przez kilka tygodni, a może nawet miesięcy brania, ale cały czas słabł.
Zaś myślę, że coś w tym jest, że po odstawieniu pregi może być podobnie jak z benzo. Ostatnio jak mi się skończyła prega i zoloft i musiałem 3-4 dni żyć bez nich , to dosyć konkretnie mi przypieprzyło objawami fizycznymi, jak parestezje, nadwrażliwość i sraczka. Tylko tyle, że ja objawy miałem też bez leków, Właśnie po to biorę leki, żeby się ich pozbyć :-) Natomiast moje "oryginalne" mogły być słabsze... Ale po co miałbym odstawiać pregę, skoro dobrze działa już wiele lat?
Jak dla mnie prega mogłaby mieć trochę dłuższy okres półtrwania. Piszą, że ma 6,3 h i to by się zgadzało, bo jak wezmę po 6:00, to gdzieś koło 12:00 czuję jak przestaje działać. Może by spróbować 1-1-2, albo raczej 2-1-1?
Co do niełączenia pregi i alkoholu, to ja tego nie praktykuję :-) i nigdy nie miałem żadnych problemów. Jest raczej neutralna względem alkoholu. Wczoraj przed wyjściem na imprezę o 20:00 wziąłem pregę. Potem było kilka drinków :-) Po powrocie o 4:00 przed pójściem spać też wziąłem dawkę i teraz jak do Was piszę po 6 h głębokiego snu jest naprawdę dobrze.

przez fobik123 22 maja 2016, 15:46
Trza będzie zainwestować w ten lek.Dawka jaka mnie interesuje to 2 razy po 300mg/doba.Z tego co czytam klepie 6 h najmocniej puzniej juz slabo,hmm dobre i tyle przynajmiej w robocie bym jakoś wyrobił.Do tego jakiś antydep przeciwlękowy....
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

przez Stifler19 22 maja 2016, 18:16
dzisiaj 2 tabletki po 150 mg wzięte, znów brak upojenia alkoholowego i ogólnie brak działania, skutki odstawienne clonazepamu sie pojawiają, napięte mięśnie, drżenie, potliwość i ogólnie lekkie napięcie, wziąłem kolejną tabletke przed chwilą, wygląda to tak że codziennie musze zwiększać o jedną tabletke żeby czuć działanie

-- 22 maja 2016, 18:28 --

fobik123 polecam paroksetyne, najlepszy antydepresant na lęk jak dla mnie
Clonazepam 0.5 mg

przez eovo 22 maja 2016, 19:09
No i mi po paru tych dniach ostro podciągnął nastrój do przodu czyli świetnie działa jako dodatek do antydepresantu.
Dodatkowo fajnie pobudza w dzień a w nocy dobrze się śpi tak jak pisałem wcześniej działa jak adaptogen.
Dostałem go jako stabilizator więc nie spodziewałem się prócz tego nic więcej a lek mnie zaskoczył dość szerokim spektrum zastosowań.

przez elfrid 22 maja 2016, 19:13
cytrax napisał(a):Jak dla mnie prega mogłaby mieć trochę dłuższy okres półtrwania. Piszą, że ma 6,3 h i to by się zgadzało, bo jak wezmę po 6:00, to gdzieś koło 12:00 czuję jak przestaje działać. Może by spróbować 1-1-2, albo raczej 2-1-1?

Dokładnie, 6-8godz to max działania. Dlatego najlepsze jest dawkowanie 3 razy dziennie.
pregabalina, wenlafaksyna

przez PJT 27 maja 2016, 18:22
jade 450mg dziennie, zdam relacje za pare tyg
dzieki bogu (komu?) ze wygasl ten patent
Restate my assumptions: One, Mathematics is the language of nature
I know the pieces fit.
PJT

PREGABALINA (Lyrica, Preg9abalina Zentiva, Pregabalin Sandoz

przez Walczeiwygram87 06 cze 2016, 21:20
Witam, po 3 tygodniach od odstawienia pregabaliny (wcześniej 1x150mg przez okres 9 tygodni)..powrocilam do niej;) ostatnia wizyta u lekarza i od teraz mam przyjmować 2 x dziennie po 75 mg (Egzysta) + 1 dziennie Fluoxetin (planuje dołączyć do pregi za 2 tygodnie). Lekarz stwierdził, po konsultacjach z innymi lekarzami, ze najskuteczniejszą dawką jest 75 mgr (rano i po południu).. - co lekarz to opinia echh i badz tu czlowieku mądry. .dzisiaj pierwsza tabletka i czuję się świetnie - zdecydowanie lepiej niż jak zaczynałam ze 150mg raz dziennie. Pokladam duże nadzieję w Predze.. ;) dajcie znać co u Was;)

-- 06 cze 2016, 21:25 --

Wrzucę jeszcze coś co idealnie oddaje mój stan..
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

przez kammm 06 cze 2016, 22:33
Walczeiwygram87 napisał(a):Witam, po 3 tygodniach od odstawienia pregabaliny (wcześniej 1x150mg przez okres 9 tygodni)..powrocilam do niej;) ostatnia wizyta u lekarza i od teraz mam przyjmować 2 x dziennie po 75 mg (Egzysta) + 1 dziennie Fluoxetin (planuje dołączyć do pregi za 2 tygodnie). Lekarz stwierdził, po konsultacjach z innymi lekarzami, ze najskuteczniejszą dawką jest 75 mgr (rano i po południu).. - co lekarz to opinia echh i badz tu czlowieku mądry. .dzisiaj pierwsza tabletka i czuję się świetnie - zdecydowanie lepiej niż jak zaczynałam ze 150mg raz dziennie. Pokladam duże nadzieję w Predze.. ;) dajcie znać co u Was;)

Witaj, mam takie same zalecenie od P, Pregabalin Sandoz 2 x po 75 mg, i mam pytanie, dlaczego przestałaś brać?, jak z tyciem i libido?i innymi ubokami, po jakim czasie zaczyna działać? Dzięki za odp.

przez Walczeiwygram87 06 cze 2016, 22:54
kammm napisał(a):
Walczeiwygram87 napisał(a):Witam, po 3 tygodniach od odstawienia pregabaliny (wcześniej 1x150mg przez okres 9 tygodni)..powrocilam do niej;) ostatnia wizyta u lekarza i od teraz mam przyjmować 2 x dziennie po 75 mg (Egzysta) + 1 dziennie Fluoxetin (planuje dołączyć do pregi za 2 tygodnie). Lekarz stwierdził, po konsultacjach z innymi lekarzami, ze najskuteczniejszą dawką jest 75 mgr (rano i po południu).. - co lekarz to opinia echh i badz tu czlowieku mądry. .dzisiaj pierwsza tabletka i czuję się świetnie - zdecydowanie lepiej niż jak zaczynałam ze 150mg raz dziennie. Pokladam duże nadzieję w Predze.. ;) dajcie znać co u Was;)

Witaj, mam takie same zalecenie od P, Pregabalin Sandoz 2 x po 75 mg, i mam pytanie, dlaczego przestałaś brać?, jak z tyciem i libido?i innymi ubokami, po jakim czasie zaczyna działać? Dzięki za odp.

Przestałam brać, bo poczułam się lepiej i chciałam wyjść z nerwicy bez leków, dodatkowym czynnikiem był alkohol-ze niby nie wolno pić itd. Jednak teraz wiem, ze bez leków z tego jednak nie wyjdę. Tycie - nie przytylam, libido trochę mniejsze :/ jak zaczynałam brać pierwszy raz to zaczęło działać po ok 2 tygodniach. Pierwszy tydzień był straszny, 150mg to była dla mnie zdecydowanie za duza dawka. Natomiast dziś jest świetnie; )

Sortuj wg