PREGABALINA (Lyrica, Pregabalina Zentiva, Pregabalin Sandoz)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
22
65%

Nie
10
29%

Zaszkodziła
2
6%

Liczba głosów : 34

przez Dust 27 mar 2008, 14:30
Chciałem dowiedzieć się czegoś więcej o tym leku (Lyrica) od mojej lekarki, u której leczę się już ok 3 lat.Więc zadałem jej pytanie co ona sądzi o tym leku i jaka jest jej wiedza na ten temat,czy można go zastosować np. zamiast benzo w leczeniu lęków i czy ewentualnie w moim przypadku zastosowanie tego leku przyniosło by jakieś efekty.Nawet nie dokończyłem zdania i gdy zobaczyła karteczke z nazwą leku od razu skrzywiła się i głośno powiedziała...NIE!!!
Nic więcej nie mówiąc wypisała recepte na benzo i kazała się zapisac na następną wizytę.Jak dla mnie jest to całkowite "olewanie" pacjenta z góry na dół.Czy wszyscy lekarze z NFZ są tacy czy tylko ja mam takiego pecha do nich?Kur** nie przychodzi mi nic innego do głowy jak prywatna (płatna) wizyta u kogoś,kto naprawdę bedzie chciał mnie wysłuchac i w jakiś sposób mi pomóc.Tylko najpierw trzeba znaleźć takiego lekarza a to zapewne nie będzie łatwe.
Dust

przez 1507 27 mar 2008, 16:12
Dust napisał(a):Chciałem dowiedzieć się czegoś więcej o tym leku (Lyrica) od mojej lekarki, u której leczę się już ok 3 lat.Więc zadałem jej pytanie co ona sądzi o tym leku i jaka jest jej wiedza na ten temat,czy można go zastosować np. zamiast benzo w leczeniu lęków i czy ewentualnie w moim przypadku zastosowanie tego leku przyniosło by jakieś efekty.Nawet nie dokończyłem zdania i gdy zobaczyła karteczke z nazwą leku od razu skrzywiła się i głośno powiedziała...NIE!!!
Nic więcej nie mówiąc wypisała recepte na benzo i kazała się zapisac na następną wizytę.Jak dla mnie jest to całkowite "olewanie" pacjenta z góry na dół.Czy wszyscy lekarze z NFZ są tacy czy tylko ja mam takiego pecha do nich?Kur** nie przychodzi mi nic innego do głowy jak prywatna (płatna) wizyta u kogoś,kto naprawdę bedzie chciał mnie wysłuchac i w jakiś sposób mi pomóc.Tylko najpierw trzeba znaleźć takiego lekarza a to zapewne nie będzie łatwe.

skoro lekarz ci nie pasuje i pakuje cie w benzo to go zmień
1507

przez tekla67 27 mar 2008, 20:46
....rany czemu ona tak zareagowala....na nie
..ten lek bierze sie w trzech przypadkach 1 to epilepsja 2 to nerwica lekowa 3 na bole czyli jest stosowany nie tylko na leki....ale i na inne dolegliwosci i mysle ze ma mniej skutkow ubocznych niz leki starej generacji jesli chodzi o nerwice lekowa...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Dust 28 mar 2008, 15:42
Sam byłem ździwiony,ponieważ z tego co czytałem np. na forach zagranicznych to lek ten odkąd pojawił się na rynku jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób cierpiących na lęk uogólniony,u których do tej pory stosowano min. benzo.Jendak jak wiemy leki z tej frupy potwornie uzależniają i nie nadają się do długotrwałgo stosowania.

Nie zamierzam poprzestać na tym i mam zamiar znaleźć lekarza,który zna się na rzeczy i na prawdę będzie mi chciał pomóc.I nie chodzi mi tylko o Lyrice ale tez jego zdanie na temat mojego dalszego leczenia,które jak dotąd było mało skuteczne.

Sprawdziłem tez cene tego leku w Polsce.Jest ona dość wysoka,jendak cena nie gra roli jeżeli ten lek mógłby byc dla mnie dobrym rozwiązaniem.

Pozdrawiam!
Dust

przez tekla67 28 mar 2008, 16:05
...witaj , nieznamy sie i nie chcialabym cie wypytywac na co cierpisz.....jesli chcesz napisz wiecej moze moge ci jakos pomoc,ja chouje na nerwice juz 7 lat....a ze lyrica uzaleznia to slysze pierwszy raz...jabym powiedziala ze nie z mojego" doswiadczenia," zreszta moj lekarz nie chce mnie od zadnych lekow uzaleznac i jesli mi cos dobiera to takie leki ktore nie uzalezniaja..........mysle ze sie nie myle! pozdrawiam tekla

przez Dust 28 mar 2008, 16:28
Przepraszam,chyba nie zrozumieliśmy się.Pisałem że benzo strasznie uzależniają,natomiast Lyrica jest lekiem bezpiecznym i nieuzalezniającym i dlatego może być stosowana w długotrwałym leczeniu.

Ja cierpię na nerwicę lękowo-depresyją z objawami silnej derealizacji i lękiem uogólnionym.

Choruję już 4 lata,z resztą nie chcę się za bardzo rozpisywać,ponieważ opisałem historię mojej choroby na forum D/D.

Jezeli byś chciała zerknąć to podaję Ci linka

http://www.derealizacja.fora.pl/moja-hi ... 2,424.html
Dust

przez tekla67 29 mar 2008, 19:30
....to ja przepraszam ,ja cie zle zrozumialam....czytalam twoja historie....i uwazam ze na lek ogolniony liryca jest najlepsza....wiem bo ja ja biore mi pomaga....wiem jak to jest ciagle sie bac ,rowniez szukalam dobrego leku na "strach",poniewaz juz nieradzilam sobie z tym ,przeroslo mnie...ja rowniez biore citalopram to na depresje jest rowniez dobry...jesli chcesz pogadac ....odedzwij sie rafal......pozdrrawiam tekla

przez Dust 01 kwi 2008, 18:18
Rafik napisał(a):Ja wam powiem, że tak dobrze pisaliscie o tym leku, że zacząłem sie nawet zastanawiać, czy nie przejść na to z Xanaxu, tylko, że jak przeczytalem (ogromną) listę objawów ubocznych, to momentalnie się z tego wycofałem. Wolę jednak to, co już przeze mnie sprawdzone ;)

Większość leków antydepresyjnych,a zwłaszcza TLPD mają mnóstwo ubjawów ubocznych,o których ostrzegają w ulotkach.
Osobiście zażywam TLPD (Amitryptylinum) i nie miałem żadnych z objawów ubocznych podanych na ulotce.Gdy natomiast zażywałem SSRI (setralina) objawy uboczne były dość uciążliwe,choć SSRI są lekami stosunkowo nowymi i powszechnie uważa się że maja one bardzo mało ubjawów ubocznych.Tak więc każdy organizm inaczej może reagować na dany lek.

A odnośnie Xanaxu to ulotka tego leku też zawiera informację o sporej ilości skutków ubocznych zauważonych u różnych pacjentów w czasie leczenia.
Co najważniejsze Xanax,jak każda benzodiazepina po dłuższym niż zalecanym okresie stosowania powoduje silne uzależnienie fizyczne i psychiczne i objawy te pojawiają się niemal u wszystkich pacjentów zażywających ten lek!

Ta cecha tej grupy leków powoduje że mogą one być stosowane jedynie przez stosunkowo krótki okres czasu.

Lyrica nie powoduje uzależnienia,a co za tym idzie może być stosowana w długotrwałym leczeniu.

Na ile jest to skuteczny lek mogą się tylko wypowiadać osoby,które go zażywają,jednak sądząc po opiniach osób z tego forum oraz czytając posty ludzi na forach zagranicznych można powiedzieć że lek ten może być zamiennikiem benzo,gdyż w większości przypadków bardzo dobrze sprawdza się w zwalczaniu różnych stanów lękowych występujących w nerwicy czy depresji
Dust

przez tekla67 01 kwi 2008, 18:49
...witam czemu sie nieodzywasz

przez Dust 01 kwi 2008, 19:56
Tekla chodzi Ci o mnie?
Marnie sie czuję i chyba dlatego nie pisałem,kompletna obojętność.
Sprawdź gg i zapisz sobie mój nr.

Pozdrawiam!
Dust

Pregabalin

przez gabriela 14 lut 2009, 04:40
czy ktos ma jakies doswiadczenia z tym lekiem? moja lekarka wlasnie mi go dodala, juz mi glowa puchnie od tego wszystkie co biore i nie wiem czego moge sie spodziewac. podobno niektorzy sa dosc oglupiali od niego, ale ja juz i tak jestem skolowana. nie jestem pewna jak ten lek sie nazywa na Polskim rynku, ale tutaj nazywa sie Lyrica.
Ostatnio edytowano 14 sie 2009, 09:50 przez Amon_Rah, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Tak trudno było spojrzeć na dział "Indeks leków i poczytać odpowiedni temat?

Re: Pregabalin

przez miko84 14 lut 2009, 12:02
To lek przeciwpadaczkowy,ale zatwierdzony do leczenia uogólnionych zaburzeń lękowych. Działa podobnie jak benzo, ale nie uzależnia tak bardzo. Kiedyś chciałem żeby lekarz mi go przepisał ale nie wiedział o jaki lek chodzi i uznał,że nie został on zatwierdzony do leczenia lęku więc mi go nie przepisze. Działanie leku polega na hamowaniu napływu wapnia do neuronów, zmniejsza też uwalnianie glutaminianu (pobudzającego neuroprzekaźnika), noradrenaliny i substancji P.
miko84

przez gabriela 14 lut 2009, 23:08
Czesc,
Dzieki za odpowiedz. Czy wiesz moze czy sa jakies szczegolnie powazne efekty uboczne? Czasami wydaje mi sie, ze mam cala liste przypadlosci, tylko w zwiazku z lekami, ktore biore. Wydaje mi sie ze moja lekarka jest nie zawsze do konca ze mna szczera, co do efektow ubocznych, bo ja jestem ogolnie bardzo konserwatywna jesli chodzi o leki i wyznaja zasade, ze im mniej tym lepiej.
Pozdrawiam.

przez miko84 14 lut 2009, 23:55
Hej. Myślę,że ten lek jest lepszy np od Beznodiazepin. Z tego co piszą na necie do najczęstszych efektów ubocznych należą zawroty głowy i senność. Jest też wymieniona cała masa innych,ale nie przejmowałbym się tym za bardzo. Jeśli Twoja lekarka Ci go przepisała to spróbuj go przyjmować,a jak będziesz miała jakieś niepokojące objawy to powiedz o tym tej lekarce. Pozdrawiam!
miko84

Sortuj wg