PREGABALINA (Lyrica, Pregabalina Zentiva, Pregabalin Sandoz)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
22
65%

Nie
10
29%

Zaszkodziła
2
6%

Liczba głosów : 34

przez depresyjny098 15 maja 2016, 21:01
fobik123 ogolnie zaburzenia osobowosci w strone fobii spolecznej, lęku.

przez eovo 20 maja 2016, 12:25
Zaczynam brać na huśtawki nastroju zamiast Lamotriginy do antydepresanta ktoś stosował to i to ja wychodzi porównanie ?

przez Stifler19 20 maja 2016, 19:34
pierwsza tabletka dzis 150 mg zamiast clonazepamu 0.5, czuje sie spowolniony lekko, troche senny i lekko uspokojony, nastrój obniżony troche, nic mi sie nie chce. O co chodzi z tym lekiem? Kiedy to działanie przeciwlękowe będzie? To będzie działać tak jak po pierwszej tabletce czy zmieni sie działanie z czasem?
Paroksetyna 60 mg Nikotyna
Clonazepam 0.5 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Walczeiwygram87 20 maja 2016, 20:34
Witam, po 9 tygodniach brania pregabaliny 150mg × dziennie rano - odstawiłam tydzień temu, wiekszych skutków odstawienia nie zauważyłam.. powróciły jednak zawroty głowy i delikatne lęki (do wstrzymania). Odstawiłam bo wkurzalo mnie unikanie alkoholu.. I już sama nie wiem co robić.. walczyć z nerwicą lekowa bez leków czy dalej ciągnąć branie pregabaliny.. I tak źle i tak nie dobrze. Przy pregabalinie zniknęły zawroty glowy, leków było mniej ale nadal były..

przez eovo 20 maja 2016, 20:36
A jak alkohol ma się do pregabaliny?

przez Walczeiwygram87 20 maja 2016, 20:50
Ja dostałam absolutny zakaz picia alkoholu.. ;) wiadomo, wolałam nie ryzykować.. ;) ogólnie, pregabaline polecam, choć spodziewalam sie lepszych efektów - może by się pojawiły jakbym zwiększyła dawkę .

przez elfrid 20 maja 2016, 21:05
Walczeiwygram87 napisał(a):Ja dostałam absolutny zakaz picia alkoholu.. ;) wiadomo, wolałam nie ryzykować.. ;) ogólnie, pregabaline polecam, choć spodziewalam sie lepszych efektów - może by się pojawiły jakbym zwiększyła dawkę .

Co za bzdura. Nic się nie dzieje od łączenia alkoholu z pregabliną, w żaden sposób nie obciąża to bardziej wątroby jak np. przy karbamazepinie. Swoją drogą to na prawdę nie jesteś w stanie zrezygnować z alkoholu?

-- 20 maja 2016, 21:06 --

eovo napisał(a):Zaczynam brać na huśtawki nastroju zamiast Lamotriginy do antydepresanta ktoś stosował to i to ja wychodzi porównanie ?

U mnie pregabalina nie stabilizuje nastroju. Uspokaja, wycisza. Ale nie ma takiego działania wyrównującego nastrój.

-- 20 maja 2016, 21:07 --

Stifler19 napisał(a):pierwsza tabletka dzis 150 mg zamiast clonazepamu 0.5, czuje sie spowolniony lekko, troche senny i lekko uspokojony, nastrój obniżony troche, nic mi sie nie chce. O co chodzi z tym lekiem? Kiedy to działanie przeciwlękowe będzie? To będzie działać tak jak po pierwszej tabletce czy zmieni sie działanie z czasem?

pobierz przez tydzień w stałej dawce, najlepiej dawkowane po 3 razy dziennie, albo dwa.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Carica Milica 20 maja 2016, 22:50
eovo napisał(a):Zaczynam brać na huśtawki nastroju zamiast Lamotriginy do antydepresanta ktoś stosował to i to ja wychodzi porównanie ?

Brałam lamo i pregabalinę równocześnie. Lamitroginę jako stabilizator nastroju, natomiast pregabalinę na uspokojenie nerwów. Ogólnie lamo jest dobrym stabilizatorem, tylko musiałam ją odstawić w ramach walki o powrót funkcji poznawczych. Pregabalina nie hamuje moich huśtawek nastrojów, mam od tego inne leki.
III Miss Forum

przez Stifler19 20 maja 2016, 23:19
pojawił sie efekt fajny :) taki relaks, wyluzowanie, upojenie alkoholowe, jak ide to jakbym płyną :D i juz lepszy nastroj, rozluźnienie, uspokojenie, fajnie działa, przyjemnie działa, chce sie gadać i gada sie jakby sie było troche pijanym :) odczuwalne jest działanie spowalniające oddech, koordynacje, po pierwszej tabletce 150 mg przez jakies 2 godziny pogorszyl sie nastroj i nic sie nie chcialo, oddech sie spowolnił, w głowie ciężkość jakby olej w głowie był :D ale już od 3 godzin dobrze działa jest uspokojenie, wyluzowanie, w skutkach ubocznych wczesniej czytałem że może być upojenie alkoholowe i byłem ciekawy tego efektu i rzeczywiście działa przyjemnie spowalniająco na wszystko, umysł, koordynacja, oddech, mięśnie, mowe

przez Lord Kapucyn 20 maja 2016, 23:21
Stifler19 napisał(a):pojawił sie efekt fajny :) taki relaks, wyluzowanie, upojenie alkoholowe, jak ide to jakbym płyną :D i juz lepszy nastroj, rozluźnienie, uspokojenie, fajnie działa, przyjemnie działa, chce sie gadać i gada sie jakby sie było troche pijanym :) odczuwalne jest działanie spowalniające oddech, koordynacje, po pierwszej tabletce 150 mg przez jakies 2 godziny pogorszyl sie nastroj i nic sie nie chcialo, oddech sie spowolnił, w głowie ciężkość jakby olej w głowie był :D ale już od 3 godzin dobrze działa jest uspokojenie, wyluzowanie, w skutkach ubocznych wczesniej czytałem że może być upojenie alkoholowe i byłem ciekawy tego efektu i rzeczywiście działa przyjemnie spowalniająco na wszystko, umysł, koordynacja, oddech, mięśnie, mowe

Czy to aby na pewno była pregabalina? ;) Bo opis efektów przywodzi mi na myśl inną substancję psychoaktywną. :lol:
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Stifler19 21 maja 2016, 00:50
Lord Kapucyn na mnie leki mocno działają, każdy nowy lek, papierosy powodują euforie czasami, clonazepam też, w sumie po pregabalinie też lekką euforie poczułem, paroksetyna 60 mg ciagle coś tam też działa, clonazepam możliwe że jeszcze troche działa, 30 godzin mija teraz od ostatniej tabletki 0.5 mg, pomaga też 7 godzin snu, 8 maksymalnie, ale 7 godzin to wydaje mi sie że więcej serotoniny jest, ponad 8 godzin snu to zamulenie późniejsze, więc chcialbym podkreślić też wpływ długości snu na samopoczucie następnego dnia, wydaje mi sie że zbyt krótkie spanie powoduje wiecej serotoniny w pierwszej części dnia a pod wieczór spadek tego neuroprzekaźnika, 7 godzin snu albo 7 i pół godziny i codziennie wstawanie o tej samej porze i codziennie podobna ilość snu sprawia że czuje że mam nastrój taki sam w normie przez cały dzien, przespanie 10 godzin to depresja cały następny dzien

przez eovo 21 maja 2016, 15:17
Pierwszy dzień mam takie same odczucia jak Stifler19,przez pierwsze godziny denerwowało mnie uczucie bycia pijanym.
Zobaczymy co będzie dalej jak na razie działanie przypomina jak bym brał jakiś adaptogen ,czy działa to jako stabilizator pewnie dowiem się za jakiś czas.

przez cytrax 21 maja 2016, 19:30
prega może być pewną alternatywą dla benzo. Po paru ładnych latach brania pregabaliny czuję to samo lecznicze działanie. Jedynie efekty lekkiej głupawki i euforii znacznie się zmniejszyły.

przez Walczeiwygram87 21 maja 2016, 20:24
cytrax napisał(a):prega może być pewną alternatywą dla benzo. Po paru ładnych latach brania pregabaliny czuję to samo lecznicze działanie. Jedynie efekty lekkiej głupawki i euforii znacznie się zmniejszyły.

Jaką dawkę bierzesz?

Sortuj wg