PREGABALINA (Lyrica, Pregabalina Zentiva, Pregabalin Sandoz)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
22
65%

Nie
10
29%

Zaszkodziła
2
6%

Liczba głosów : 34

przez kalikali1 05 maja 2016, 21:30
Czy dawka 300mg pregabaliny po pełnym rozkręceniu daje podobne uspokojenie co silne benzo typu:alpra,klon ? Czy to raczej można poruwnać do słabych benzo typu:relanium? Zastanawiam się nad tym lekiem i chcę wiedzieć czy warto wywalić na niego ponad 8 dych na miecha :P

przez elfrid 06 maja 2016, 16:55
Ma89 napisał(a):Ja odrzuciłem Mozarin na rzecz Pregabaliny (Zentiva). Zaburzenia lękowe.

Od lutego/marca biorę 2x75mg. Pierwsze 2 miesiące - OK. Teraz się pogorszyło znacznie (wygasł pozytywny efekt Mozarinu?) Także ogólnie nie jestem zadowolony. Wzrostu masy ciała nie zaobserwowałem. Cena jak cena, przy mojej dawce wychodzi 20 zł/mc. Chyba nie będzie to mój faworyt i będę wnioskował o zmianę na coś innego. Czy ktoś odstawiał pregabalinę i jakie ma wnioski?

Ja mam takie dziwne wrażenie, że pregabalina działa lepiej w połączeniu z SSRI. Chciałem zrezygnować z antydepresantów, ale zawsze jakaś część objawów wracała. Niestety. Dlatego jestem na połączeniu
pregabalina, wenlafaksyna

przez Vengence 06 maja 2016, 17:12
elfrid, Jak tam wenla, działa coś?
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Stifler19 06 maja 2016, 18:21
elfrid pregabalina może zastąpić małe dawki clonazepamu? czytałem na talk hyper super opinie, że euforycznie działa, motywacje podnosi, przejrzyście sie myśli, stabilizuje nastrój, bardzo dobrze na sen działa, lekarz mi zapisał pregabaline sandoz, bo stwierdził że trzeba klonazepam zmniejszac bo może wkoncu przestac dzialac i żeby zmienić właśnie na pregabaline, 150 mg. Narazie jest dobrze od roku paroksetyna 60 mg, clonazepam 0.5 mg, propranolol i w ostatnich dniach duża ilość nikotyny, nie zmieniam nic w tym zestawie bo łączyłem z sertraliną, wenlafaksyną, fluoksetyną oczywiscie niewielkie ilosci i około tygodnia na każdy lek, ale paroksetyna solo 60 mg z klonazepamem i propranololem(doraźnie) działa wyśmienicie, moja teoria sie sprawdza jeśli chodzi o nikotyne, wystarczy przestac palić papierosy a lęk powraca, zrelaksowac sie nie da, napięcie, a czym wiecej mocnych papierosów tym większy spokój odczuwalny, relaks, odprężenie, wszystko jest bardziej ekscytujące...silna i mocno uzależniająca jest nikotyna, i działa też z opóźnieniem, odkąd sprawdziłem na internecie temat złożonego działania papierosów czuje jakbym wiedział że to stanowi podstawe jak już jestem uzależniony, w dymie tytoniowym są inhibitory mao, czytałem że u ludzi palących jest około 25% wolniejszy rozkład serotoniny, dopaminy, noradrenaliny i dodatkowo nikotyna uwalnianie serotoniny, dopaminy, noradrenaliny, warto dodać że między paleniem słabych papierosów a mocnych jest ogromna różnica, pierwsze działają pobudzająco zamiast relaksacyjnie a drugie odprężają, czytałem że prawdopodobnie poprzez blokowanie połączeń między neuronami, to tylko jeden z efektów, gdybym mógł sie cofnąć w czasie nigdy bym nie palił papierosów, ale już nic nie poradze
Paroksetyna 60 mg Nikotyna
Clonazepam 0.5 mg

przez elfrid 06 maja 2016, 20:10
Vengence, na razie nie udało mi się zamienić fluwoksaminy na wenlafaksynę, za duże uboki zaczęły występować.
Stifler19, trudno powiedzieć to, jak zwykle, kwestia indywidualna. Ale nie przesadzał bym z tym euforycznym działaniem pregabaliny. Zwłaszcza przy regularnym braniu i zwłaszcza, gdy pregabalina ma zastąpić benzo. Powinna Ci ułatwić odstawienie, bo po roku stałego brania clona jesteś już uzależniony.

przez Tarja 07 maja 2016, 08:38
Witam.Bralam juz kiedys pregabaline i odstawilam.wczoraj wieczorem wzielam 75 mg chodze jak nacpana bola mnie miesnie i podstawowe pytanie mieliscie problem z oddychaniem przy niej?bo ja mam wrazenie jakby ktos siadl mi na klatke piersiowa ale ja ogolnie przy moich lekach mam bol w klatce piersiowej. Wiec jak biore tylko raz dziennie jest mozliwe ze rano ten bol powraca a ja mysle ze mam dusznosci?Wacham sie z kolejna dawka w dzien bo jestem w pracy a pregabalina mnie usypia powoduje zawroty glowy i ogolne przymulenie

przez Ma89 08 maja 2016, 21:31
Tarja przynajmniej ja nie zauważyłem takich efektów ubocznych. Może to być też efekt rozpoczynania leczenia i te bóle i dusznosci sa na tle nerwowym. Nie chce radzić ani odradzać, ale może warto skonsultować się z lekarzem, czy dalej to brać czy też nie.

elfrid a jak to w Twoim przypadku jest, łączysz z pełną dawką SSRI czy to jakoś tak połowicznie sie rozkłada? Pytam, bo ostatnio mysle, ze mi pregabalina średnio pomaga i chce ją albo odstawić albo łączyć z SSRI.

Btw. jaka jest szansa przy odstawieniu pregabaliny że mogą się uaktywnić nieporządane efekty? Zwłaszcza chodzi mi o padaczkę, bo wolałbym tego uniknąć ;) :P Dawka skromna bo 150 mg gdzieś tak od marca.

przez elfrid 08 maja 2016, 21:36
Ma89, łącze w pełnym znaczeniu tego słowa ze standardową dawką wenlafaksyny

przez Tarja 09 maja 2016, 08:45
ide dzisiaj do lekarza zobaczymy co powie..może jeszcze cos dołoży bo wczoraj pregabalina spisała się kiepsko lęki nie ustały i tak spędziłam kolejny dzień w łóżku wyjąc w poduche... :(

przez elfrid 09 maja 2016, 17:02
Tarja, i jak wizyta u lekarza?

przez absolulu 09 maja 2016, 17:37
elfrid napisał(a):Vengence, na razie nie udało mi się zamienić fluwoksaminy na wenlafaksynę, za duże uboki zaczęły występować.
Stifler19, trudno powiedzieć to, jak zwykle, kwestia indywidualna. Ale nie przesadzał bym z tym euforycznym działaniem pregabaliny. Zwłaszcza przy regularnym braniu i zwłaszcza, gdy pregabalina ma zastąpić benzo. Powinna Ci ułatwić odstawienie, bo po roku stałego brania clona jesteś już uzależniony.

Elfrid, jako stały użytkownik, co powiesz na temat tolerancji ? Czy po długim okresie brania działa chociaż na napięcie?
Odstąpię leki (WWa) - priv. Uprzedzam pytania - żadnych benzo.

przez Bagatelka 09 maja 2016, 18:25
Czy ten lek jest powszechnie znany psychiatrom czy tylko tym bardziej kumatym? No i czy jest problem z jego zdobyciem?
Nie jestem niewiastą biurwa!

Paroksetyna 20mg, Pregabalina 600mg, Lewetiracetam 2000mg
Witamina D 2000 j.m, Omega 3 2000mg, Tran 10ml

przez elfrid 09 maja 2016, 18:40
absolulu, działa. chociaż może się wydawać, że nie działa, to po pominięciu dawki, uświadamiam sobie, że jednak działa.
Dupyé, to zasrany obowiązek każdego lekarza specjalisty psychiatry, znać leki oficjalnie zarejestrowane do leczenia zaburzeń psychicznych

przez Ma89 09 maja 2016, 21:41
jeśli chodzi o problemy ze zdobyciem - w mieście wojewódzkim zdarzyło mi się kupić np. w 2 czy 3 aptece. Nie wszędzie jest 'od ręki', ale jest na zamówienie, czy w innej aptece.

Sortuj wg