PREGABALINA (Lyrica, Pregabalina Zentiva, Pregabalin Sandoz)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
22
65%

Nie
10
29%

Zaszkodziła
2
6%

Liczba głosów : 34

PREGABALINA (Lyrica)

przez csrpk 31 mar 2016, 12:31
Jakie proponujecie zamienniki oryginalu? Ostatnio zauwazylem, ze wygasl patent i mozna kupic to cudo w normalnej cenie. Kiedys bralem i dzialal dosyc ciekawie.

PREGABALINA (Lyrica)

przez cytrax 22 kwi 2016, 16:04
Za radą forumowicza elfrida przerzuciłem się na Pregabalin Zentiva z doz.pl. Wcześniej przez długie lata brałem oryginał Pfizera. Muszę przyznać, że nie widzę różnicy w działaniu pomiędzy tymi dwoma preparatami.

PREGABALINA (Lyrica)

przez sebo001 22 kwi 2016, 16:51
Jak się u Was sprawdza Prega na lęk uogólniony i somatyke ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

PREGABALINA (Lyrica)

przez elfrid 22 kwi 2016, 17:14
sebo001, sprawdza się na napięcie, pobudzenie. Dobrze uspokaja i wycisza. Na moją somatykę pomaga, ale tylko w połączeniu z SSRI.
pregabalina, wenlafaksyna

PREGABALINA (Lyrica)

przez sebo001 22 kwi 2016, 17:23
Jakieś uboki ? Jaką dawkę stosujesz ?

PREGABALINA (Lyrica)

przez elfrid 22 kwi 2016, 17:48
sebo001, tycie, zwiększenie masy ciała - ale nie takie ogromne jak po miansie czy mircie. Biorę 450mg
pregabalina, wenlafaksyna

PREGABALINA (Lyrica)

przez wisnia80 22 kwi 2016, 20:15
Czy po tym leku mogę spodziewać się takiego jakby "wyłączenia"? W sensie poprzez dzialanie na GABA uspokojenia?

PREGABALINA (Lyrica)

przez kofel 22 kwi 2016, 21:07
Nie sądzę. Przeciwlekowe i uspokajajace dzialanie jest, ale wylaczenie to dopiero przy kosmicznych dawkach.
Na wylaczenie, wyciszenie to raczej stabilizatory...
Pogłaszcz to podam Ci łapę. ;)

Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x200mg
Propranolol - doraźnie
Klorazepat, diazepam, klonazepam, oksazepam - doraźnie

'Know your body, know your mind, know your substance.'

przez kalikali1 26 kwi 2016, 09:28
Pytanie do znawców pregaby.Czy te cudo w dawkach 2X300mg,czyli max według ulotki ma działanie podobne do silnych benzo,czy to raczej nie ta liga?
Zastanawiam się czy warto wywalić ponad 80zł na miesiąc na to w zastępstwie dla benzo?A co jak się połączy z benzo działanie się wzmacnia?

PREGABALINA (Lyrica)

przez cytrax 28 kwi 2016, 10:14
Biorę pregabalinę właśnie 2 x 300 mg chyba już od 5-6 lat i moim zdaniem benzo to jednak inna liga.
Ciężko mi coś powiedzieć na temat działania samej pregabaliny, bo od początku biorę ją ze 150 mg Zoloftu (Sertralina), a więc SSRI. Po włączeniu pregabaliny poczułem przede wszystkim redukcję objawów somatycznych, jak napięcie, drżenie, swędzenie, "prąd" przechodzący przez ciało, uczucie gorąca, niepokój, czyli dokładnie to o co mi chodziło. Dawka nocna poprawia znacznie jakość i głębokość snu.
Przez pierwsze 0,5 - 1 rok pregabalina działa euforycznie - taki haj, głupawka, trochę jak po alkoholu. Z czasem to zanikło.
W sytuacjach kryzysowych, czyli w moim wypadku ekspozycji, np. wystąpienie publiczne, seminarium itp. albo lot samolotem, wspomagam się Afobamem (benzo). Benzo to jednak konkret.

przez lucy1979 28 kwi 2016, 10:52
wisnia80 napisał(a):Czy po tym leku mogę spodziewać się takiego jakby "wyłączenia"? W sensie poprzez dzialanie na GABA uspokojenia?

dalej w poszukiwaniu magicznej tabletki...ile to już ? Bo nie bylo mnie póltora roku prawie :( Uparty czlowiek
Hardcore w duszy w bani Meksyk

przez Stifler19 29 kwi 2016, 00:06
dostałem pregabaline sandoz do paroksetyny i 0.5 mg clonazepamu w celu zmniejszania clonazepamu, mam zacząć od 150 mg pregabaliny na noc, czego można sie spodziewać po pierwszej dawce? ciekawy czy jakbym tylko tą pregabaline wziął a clonazepamu nie czy by lęków i napięcia nie było...150 mg pregabaliny może mocno zadziałać? jest sie czego obawiać? jeszcze w dodatku że clonazepam jest brany...powiem wam że 60 mg paroksetyny i 0.5 mg clonazepamu i papierosy to całkiem dobry zestaw, biore rok czasu i czuje sie czasami euforycznie, bez papierosów jest dużo gorzej, wygląda na to że dym tytoniowy spowalnia rozkład neuroprzekaźników, w mózgu palących jest ponoć 30% wolniejszy rozkład serotoniny, dopaminy i noradrenaliny....no i tak to wygląda że potrzeba hamującego clonazepamu, nikotyny i serotoniny by występowała czasami euforia, no i 7 godzin snu dziennie najlepiej i jest spoko, jeszcze magnez 350 mg i komplet witamin B fajnie mózg spowalniają troche i też jakby efekt antydepresyjny i antylękowy dodatkowy był, magnez w takiej dawce fajnie uspokaja dodatkowo i mocniejsza psychika jest, tak jak i witaminy z grupy B, wczesne wstawanie i nie za długie spanie około 7 godzin idealnie też jest bardzo ważne, pisze bo może komuś sie przydadzą te informacje, w ostatnich miesiącach dodawałem też sertraline 15 mg do paroksetyny 60 mg, odczuwałem dużą senność, tylko przez tydzien brałem to połączenie leków, dosyć spoko zamulenie, nawet przyjemny stan, tylko gorzej z fobią społeczną raczej, więc jednak 60 mg paroksetyny, clonazepam 0.5 mg i doraźnie propranolol na spotkania to bardzo dobrze sie sprawdza, na luzie ogólnie, no ale chce zastępować pregabaliną bo lekarz mówił że clonazepam może wkoncu przestac działać, a pregabalina będzie działać stabilnie i to dobry lek
Paroksetyna 60 mg Nikotyna
Clonazepam 0.5 mg

przez fobik123 29 kwi 2016, 09:45
Czy dawka pregabaliny 2X300mg zastąpi mi alprazolam 1 mg ?
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

przez Piotrko 30 kwi 2016, 01:53
Witajcie

Chciałbym zadać kilka pytań nt. pregabaliny osobom, które ją przyjmowały:
1. Czy powoduje jakieś zmiany w sferze seksualnej (szczególnie u facetów?),
2. Kilka osób pisało o tyciu - czy macie większy apetyt, czy raczej wrażenie, ze wpływa na metabolizm (hamująco?),
3. Czy lek działa od razu, czy "rozkręca" się stopniowo?
4. Jakie były dla Was najbardziej odczuwalne skutki uboczne? Czy długofalowo odczuwacie jakieś skutki uboczne?
5. Czy euforia, o której pisaliście, ze występowała w pierwszym okresie przyjmowania, podobna jest do tej po alkoholu?
6. Czy odstawienie jest bolesne/odczuwalne?
7. Czy działanie leku słabnie z czasem?
8. Na co najbardziej pomogła Wam pregabalina?
9. Czy wpływa odczuwalnie na nastrój?

Wybaczcie ta serie pytań, ale szukam czegoś optymalnego, poza tym mam nadzieje, ze odpowiedzi na te pytania mogą pomoc innym forumowiczom. Z góry dziękuje wszystkim, którzy poświęca czas na udzielenie odpowiedzi.

Sortuj wg