PREGABALINA (Lyrica, Pregabalina Zentiva, Pregabalin Sandoz)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
22
65%

Nie
10
29%

Zaszkodziła
2
6%

Liczba głosów : 34

PREGABALINA (Lyrica)

przez benzowiec84 06 mar 2016, 22:13
chce to brać do fluoksetyny , musze isc niedlugo po recepte
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

PREGABALINA (Lyrica)

przez Walczeiwygram87 13 mar 2016, 18:41
Witam wszystkich; ) od kilku dni podczytuje, od 6 dni biorę pregabaline. To moje pierwsze tabletki, poza afobamem-doraźnie (w ciągu 5 lat wzięłam łącznie z 10 tabletek, jednorazowo 1/2 0,25mg.) Niestety na chwilę obecną zero poprawy, zawroty glowy się nasilily.. ; (

PREGABALINA (Lyrica)

przez mella 18 mar 2016, 23:21
Czy ktoś zażywa pregabalinę długotrwale na zespół lęku uogólnionego i czy rozwija się tolerancją, tj. czy działanie antylękowe słabnie?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

PREGABALINA (Lyrica)

przez benzowiec84 21 mar 2016, 09:19
elfrid napisał(a):Bez problemu wystarczy recepta na Lyricę.

elfrid odpisz na pw ?

-- 21 mar 2016, 08:21 --

mam pytnaie o zażywaczy prega. odpowiedzcie mi, jak się czujecie na tym leku , wiem że nie działa jak benzo i baclofen i nie czuć tego , ale czy działa na lęki społeczne , że gdzies idziesz wśród luzi i jestem bez lęków , na fobie społeczne , no i jak długo moźna to brać , z rok można by było? , a szybko rosnie tolerancja? czy np dawka taka dawka 300 do 450 starczy na długo bez potrzeby zwiększania jak już się do niej dojdzie . np na rok ? czy szybko kończy sie jej działanie przeciwlękowe?

stresuje sie w hipermarketach , źle się czuje w auotobusie i takie tam . pomoże to na to i jak z toleracją na lek , i czy nie zaburza koncentracji , chciałbym oto poprosić lekarza ale nie wiem czy warto się w to bawić?

zastanawiam się nad dorzuceniem tego do fluoksetyny

PREGABALINA (Lyrica)

przez elfrid 21 mar 2016, 18:21
benzowiec84 napisał(a):

elfrid odpisz na pw ?

mam pytnaie o zażywaczy prega. odpowiedzcie mi, jak się czujecie na tym leku , wiem że nie działa jak benzo i baclofen i nie czuć tego , ale czy działa na lęki społeczne , że gdzies idziesz wśród luzi i jestem bez lęków , na fobie społeczne , no i jak długo moźna to brać , z rok można by było? , a szybko rosnie tolerancja? czy np dawka taka dawka 300 do 450 starczy na długo bez potrzeby zwiększania jak już się do niej dojdzie . np na rok ? czy szybko kończy sie jej działanie przeciwlękowe?

stresuje sie w hipermarketach , źle się czuje w auotobusie i takie tam . pomoże to na to i jak z toleracją na lek , i czy nie zaburza koncentracji , chciałbym oto poprosić lekarza ale nie wiem czy warto się w to bawić?

Nie mogę Ci odpisać na priv, bo nieprawidłowo wyświetlają mi się te wiadomości, widzę tylko połowę treści (w ogóle po zmianie szaty graficznej forum jest lipca).
Uważam, że pregabalina jest dobra na napięcie, pobudzenie lęk. Nie rośnie tolerancja. Na początku jest wrażenie upojenia i głupawki, które przechodzi z czasem - jednak to nie znaczy, że lek przestaje działać. Natomiast nie sądzę, żeby pregabalina działała na lęki typu fobia społeczna, nerwica natręctw itp. Działa na lęk rozumiany jako napięcie, niemożność odprężenia, stres, nakręcanie się.
Moim zdaniem jest lekiem, który działa najbliżej benzo, chociaż nie nigdy nie brałem wynalazków typu baclofen i in.

PREGABALINA (Lyrica)

przez Ricah 21 mar 2016, 18:28
elfrid, zawsze mozna wrocic do starej szaty graficznej (nie wiem czy o tym wiesz). Panel uzytkownika ->ustawienia forum ->styl forum ->subsilver3
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

PREGABALINA (Lyrica)

przez elfrid 21 mar 2016, 18:31
Ricah, dzięki
pregabalina, wenlafaksyna

PREGABALINA (Lyrica)

przez benzowiec84 21 mar 2016, 18:43
elfrid napisał(a):
benzowiec84 napisał(a):

elfrid odpisz na pw ?

Nie mogę Ci odpisać na priv, bo nieprawidłowo wyświetlają mi się te wiadomości, widzę tylko połowę treści (w ogóle po zmianie szaty graficznej forum jest lipca).
Uważam, że pregabalina jest dobra na napięcie, pobudzenie lęk. Nie rośnie tolerancja. Na początku jest wrażenie upojenia i głupawki, które przechodzi z czasem - jednak to nie znaczy, że lek przestaje działać. Natomiast nie sądzę, żeby pregabalina działała na lęki typu fobia społeczna, nerwica natręctw itp. Działa na lęk rozumiany jako napięcie, niemożność odprężenia, stres, nakręcanie się.
Moim zdaniem jest lekiem, który działa najbliżej benzo, chociaż nie nigdy nie brałem wynalazków typu baclofen i in.

mam to samo z tymi wiadomościami, ja robię tak , naciskam odpowiedz na wiadomość i pod spodem widzę jaka wiadomość do mnie przyszła.
aha rozumiem w takim sensie . pobudzenie to ja lubie mieć i np hipomanie kiedyś miałem na paroksetynie ,to uwielbiam to hehe :) zresztą mi taki klonik i alpra nie likwiduje pobudzenia , ladnie mnie nastraja na działanie. sądzę że pregabalina też by mnie jakoś nie zmuliła. mam próbki i testowałem na razie 2x75 mg nic za bardzo nie odczułem . ale to małe dawki .
ale niemozność odprężenia,stres,napięcie to jak na to działa to mi odpowiada. bo takie coś mam . jestem tylko ciekaw czy nie będzie to powodować dodatkowej anhedonii .
dąże do mixu fluo+bupropion i ewentualnie właśnie pregabalina.

-- 21 mar 2016, 17:43 --

a od jakiego dawkowania zaczynałeś ?
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

PREGABALINA (Lyrica)

przez sebo001 21 mar 2016, 18:45
Mam opakowanie Pregabaliny Sandoz 49 tabsów jak ktoś jest zainteresowany mogę odstąpić.

PREGABALINA (Lyrica)

przez benzowiec84 21 mar 2016, 18:46
dzieki ricah włączyłem sobię ten subsilver3 i dziwnie :) ale lepiej sie opisuje na wiadomosci, i cytuje
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

PREGABALINA (Lyrica)

przez elfrid 21 mar 2016, 18:58
benzowiec84, zaczynałem od 2x150mg

PREGABALINA (Lyrica)

przez sebo001 21 mar 2016, 19:00
450mg to konkretna dawka. Jak z depresją u Ciebie ?

PREGABALINA (Lyrica)

przez elfrid 21 mar 2016, 21:07
Ale w jakim sensie? Pregabalina nie działanie depresyjnie, nie pogarsza nastroju, ale nie jest też antydepresantem.

PREGABALINA (Lyrica)

przez sebo001 21 mar 2016, 21:13
Lek wyeliminował u Ciebie lęk? Miałem na myśli czy doskwiera Ci również depresja ?

Sortuj wg