PREGABALINA (Lyrica, Pregabalina Zentiva, Pregabalin Sandoz)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
22
65%

Nie
10
29%

Zaszkodziła
2
6%

Liczba głosów : 34

PREGABALINA (Lyrica)

przez Neurosi 10 sty 2016, 22:30
Kalebx3,
dziękuję Ci bardzo.
Jestem udręczona tym cierpieniem. Ani nic zaplanować, ani nic zrobić się nie da.
Czy ktoś mógłby polecić mi dobrego psychiatrę od dysocjacji?
Seroxat 60 mg
Mirzaten 45 mg
Tegretol 800 mg

PREGABALINA (Lyrica)

przez Kalebx3 10 sty 2016, 22:52
psychiatrę od dysocjacji?

od dysocjacji ,,, nierozumiem
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

PREGABALINA (Lyrica)

przez Neurosi 11 sty 2016, 00:41
Kalebx3 napisał(a):
psychiatrę od dysocjacji?

od dysocjacji ,,, nierozumiem

Psychiatrę, który będzie umiał leczyć moje dysocjacyjne zaburzenia ruchowe - psychiatrę z Warszawy.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

PREGABALINA (Lyrica)

przez nadiaa 11 sty 2016, 02:21
Neurosi http://komunikator.gadu-gadu.pl/ a dalej wg instrukcji. jezeli masz fb to mozemy tam popisac na czacie podam ci link d mojego profilu na priv. a tak na marginesie te dorazne relanium ci pomaga? i co to znaczy ,ze uzalezniłas sie od benzodiazepin?od jakich dawek i jak długo brałas?.....pytam bo wczesniej pisałas ,ze relanium tylko 3 dni bo sie uzaleznisz.Kto ci takich pieroł nagadał.tak mozna sie uzaleznic ale liczy sie czas i dawka.w życiu po 3 dniach!

PREGABALINA (Lyrica)

przez Neurosi 11 sty 2016, 11:56
Nadiaa,
w 2014 r. psychiatra przepisywał mi lorafen i tranxen na stany lękowe, bo uznał, że ważniejsze jest, abym utrzymała pracę. Z pracy wyleciałam, bo nie mogłam funkcjonować przez stany lękowe. A niestety filozofia mojego psychiatry zaowocowała uzależnieniem od benzodiazepin. Po raz kolejny trafiłam do szpitala - stwierdzono mi uzależnienie od benzodiazepin (zespół abstynencyjny). Dlatego teraz chciałam brać relanium góra przez 3 dni, żeby nie wróciło. Choć w sumie jest się uzależnionym do końca życia.
Myślę, że to jest straszne, że w wielu dziedzinach medycyny jest ogromny postęp, a do tej pory nie wymyślono niczego na lęki, co by nie uzależniało.

PREGABALINA (Lyrica)

przez nadiaa 11 sty 2016, 19:20
neurosi odezwałam sie na gg to masz juz moje namiary. ;) Kochana nie ma nieuzalezniających leków na nerwice i nie bedzie.Wreszcie to wydusiłam z mojego psychiatry a jak wiadomo oni maja monopol na opowiadanie bajek o cudownych wlasciwościach tego i owego .Przycisnęłam ostro i dostałam odpowiedz -WSZYSTKO CO DZIAŁA NA MÓZG UZALEZNIA...nawet logiczne prawda?.ssri ,pregabalina ,neuroleptyki itd. wszystko daje objawy abstynencyjne ....wiem cos o tym bo jestem sponiewierana przez SSRI ,które miały nie uzalezniac.....durna leczyłam sie tym latami i wylądowałam z palcem w dupie jak przyszlo odstawiac bo wcale nie bylo poprawy mimo kombinacji z różnymi dodatkami-kwateplex,spamilan,gabapeptyna,trittico i inne wynalazki -KOSZMAR.utknęłam na SSRI i nie moge juz dalej odstawic.daje mojemu mózgowi poł roku na tej mniejszej dawce .latem proba nr 6 zejscia do zera.bylo tak fatalnie ,ze psychiatra zabronil mi dalej odstawiac. cudownie! :evil: zapraszam na gg

PREGABALINA (Lyrica)

przez Kalebx3 11 sty 2016, 20:14
Myślę, że to jest straszne, że w wielu dziedzinach medycyny jest ogromny postęp, a do tej pory nie wymyślono niczego na lęki, co by nie uzależniało.

Neurosi, brałaś Afobazol ? -też na lęki i dobry , nie uzależnia . Z ruskiej apteki .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

PREGABALINA (Lyrica)

przez kofel 12 sty 2016, 02:24
Bo może idą złym tokiem myślenia. Siłą rzeczy gabaergiki uzależniają, bo mózg oducza się ich produkować. Nie ważne czy to benzo, alkohol czy prega. Tak czy inaczej wszystko co związane z mózgiem zostanie doprowadzone do jakiejkolwiek możliwości dobrego leczenia za +50 lat lub więcej. Za mało wiemy na chwilę obecną. Chyba, że trafi się przebłysk geniuszu jakiegoś naukowca-chemika, który coś wymyśli i będzie to większy przełom niż odkrycie benzodiazepin.
Pogłaszcz to podam Ci łapę. ;)

Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x200mg
Propranolol - doraźnie
Klorazepat, diazepam, klonazepam, oksazepam - doraźnie

'Know your body, know your mind, know your substance.'

PREGABALINA (Lyrica)

przez sebo001 12 sty 2016, 22:11
Piję przed snem 75mg na sen i lęki. Nie działa na jedno i drugie.

PREGABALINA (Lyrica)

przez Neurosi 13 sty 2016, 10:10
kofel napisał(a):Bo może idą złym tokiem myślenia. Siłą rzeczy gabaergiki uzależniają, bo mózg oducza się ich produkować. Nie ważne czy to benzo, alkohol czy prega. Tak czy inaczej wszystko co związane z mózgiem zostanie doprowadzone do jakiejkolwiek możliwości dobrego leczenia za +50 lat lub więcej. Za mało wiemy na chwilę obecną. Chyba, że trafi się przebłysk geniuszu jakiegoś naukowca-chemika, który coś wymyśli i będzie to większy przełom niż odkrycie benzodiazepin.

Co to są gabaergiki? Jakie leki do nich należą? Czy paroksetyna i mirtazapina też? Czy są jakieś badania, które można zrobić choremu, żeby określić poziom GABA w mózgu?

Byłam u swojego psychiatry, Pani Doktor 15 lat pracowała w IPiN na Sobieskiego. Podjęła decyzję o zwiększeniu dawki paroksetyny do 70 mg, a docelowo do 80 mg, czyli powyżej maksymalnej zarejestrowanej dawki. Mirzaten zostaje 45 mg, choć Pani Doktor zauważyła, że utylam bardzo. Także teraz jestem tylko na seroxacie i mirzatenie. Byłam też u innego psychiatry, na NFZ, farmakologicznie niczego nie wymyślił, dal skierowanie na oddział dzienny psychiatryczny. Nie wiem co zrobić. Iść, nie iść. Nie wierzę już w szpitale. Uważam, że państwowe szpitale psychiatryczne nie leczą, nie diagnozują, nie szukają przyczyn, dla mnie to przechowalnie, a nie miejsce, gdzie można uzyskać realną i skuteczną pomoc. Moja terapeutka jest tego samego zdania, żebym nie szła do szpitala, bo to nic nie pomoże. Moi rodzice też są przeciwni szpitalowi. Widzą, że mam prawie 31 lat, w całym swoim życiu nie przepracowalam dłużej niż 1 rok, nie mam żadnego prawa do zasiłku, ani renty, ani oszczędności. A leczenie mega drogie.

PREGABALINA (Lyrica)

przez sebo001 13 sty 2016, 15:11
Próbowałeś załatwiać rentę ? Nie chcę mi się wierzyć, że przy twoich objawach nie dostaniesz renty. Sam znam osoby chore na depresję czy nerwicę, które otrzymują rentę.

PREGABALINA (Lyrica)

przez Neurosi 13 sty 2016, 16:23
Nie mam wypracowanych lat, żeby dostać rentę z ZUS. Gdy moi znajomi starali się o rentę z powodu nerwicy, lekarz orzecznik powiedział, że nerwica to nie choroba. Dodał, ze zawsze można dostać pracę w ochronie lub na kasie. Tak powiedział lekarz mojej koleżance, która ma nerwicę lękową i pobyt w szpitalu za sobą.

PREGABALINA (Lyrica)

przez sebo001 13 sty 2016, 17:34
Bardzo dużo zależy od lekarza orzekającego. Jak nerwica i depresja nie pozwala pracować to starać się o rentę. Znam osoby które korzystają z takiego świadczenia. Znajomi długo chorują, ile mają lat?

PREGABALINA (Lyrica)

przez kofel 13 sty 2016, 21:02
Paroksetyna i Mirtazapina nie należą do GABAergików. Do tej grupy należą między innymi alkohol, benzodiazepiny, baklofen, pregabalina, gabapentyna, wigabatryna i TROCHĘ Depakina (te trzy ostatnie używane głównie do leczenia padaczki).
Pogłaszcz to podam Ci łapę. ;)

Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x200mg
Propranolol - doraźnie
Klorazepat, diazepam, klonazepam, oksazepam - doraźnie

'Know your body, know your mind, know your substance.'

Sortuj wg