PREGABALINA (Lyrica, Pregabalina Zentiva, Pregabalin Sandoz)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
22
65%

Nie
10
29%

Zaszkodziła
2
6%

Liczba głosów : 34

PREGABALINA (Lyrica)

przez slow_down 24 mar 2015, 09:40
Przy schodzeniu z jednego leku przeciwpadaczkowego, warto dodać właśnie karbamazepinę (tegretol), która daje szybkie efekty terapeutyczne. Szczególnie przy końcowej fazie odstawiania leku.
Kiedyś po długim okresie brania benzodiazepin, brałem tegoretol w trakcie zejścia. Łagodził objawy odstawienne i lekkie drgawki.
Moim zdaniem od tegretolu lepszy jest neurotop. Nie wiem dlaczego, ale po neurotopie nie napierdala mnie tak żołądek jak po tegretolu.
slow_down

PREGABALINA (Lyrica)

przez jumbetka 18 maja 2015, 17:23
Po 2 miesiacach powolnego odstawiania udało mi się wreszcie odstawić pregabaline ! Yupi ! Teraz jak na to patrze to przy tych jajach z odstawieniem to jazda samochodem to była jak rosyjska ruletka.
Nigdy więcej jak dla mnie.
Powodzenia wszystkim, którym pomaga !
*justyna*

PREGABALINA (Lyrica)

przez Kalebx3 18 maja 2015, 17:33
Po 2 miesiacach powolnego odstawiania udało mi się wreszcie odstawić pregabaline !

to ten lek uzależnia ?
Brałem również w dawce 75 mg( albo 150 mg , juz nie pamiętam ) i rzuciłem nawet nie wiem kiedy z dnia na dzień . Być może wyższe dawki ryją beret .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

PREGABALINA (Lyrica)

przez ewa3700 21 maja 2015, 16:04
Czy lyrica u kogoś zniwelowała lęk? Jeśli tak, to w jakiej dawce i po jakim czasie?

PREGABALINA (Lyrica)

przez jolziom 29 wrz 2015, 20:40
A ja z innej beczki. Czy pregabalina działa jak baclofen ?

PREGABALINA (Lyrica)

przez Kalebx3 30 wrz 2015, 17:40
Czy pregabalina działa jak baclofen ?

zdecydowanie nie .

PREGABALINA (Lyrica)

przez kalikali1 15 paź 2015, 09:52
Czy jest szansa że dostanę ten lek na zniżkę u prywatnego psychiatry ?

PREGABALINA (Lyrica)

przez Kalebx3 16 paź 2015, 10:52
kalikali1,
prywatny , nie prywatny .
to zalezy od charakteru lekarza .
Watpię , czy który sie podłoży i wpisze Ci lewe podstawy do wypisania leku na żniżkę .

PREGABALINA (Lyrica)

przez elfrid 09 lis 2015, 17:32
Podobno w pl są już zarejestrowane generyki np. Pregabalin Zentiva. Ktoś wie jak jest z realną dostępnością? Ten generyk ma być ponad dwukrotnie tańszy, co przy cenie Lyrica robi różnicę

PREGABALINA (Lyrica)

przez Lord Kapucyn 09 lis 2015, 17:35
NOWE REJESTRACJE – UE

LIPIEC 2015

W lipcu 2015 r. Komisja Europejska w ramach procedury centralnej wydała 8 decyzji o dopuszczeniu do obrotu nowych produktów leczniczych przeznaczonych do stosowania u ludzi. Dotyczą one 3 nowych substancji czynnych (ewolokumab, pembrolizumab, tasimelteon – lek sierocy) oraz 7 substancji czynnych już stosowanych w lecznictwie lub zarejestrowanych, w tym 1 substancji czynnej o nowym wskazaniu (niwolumab). Produkty omówiono w ramach klasy ATC według WHO oraz substancji czynnej preparatu z uwzględnieniem wskazań i mechanizmu działania według Charakterystyki Produktu Leczniczego, pomijając inne szczegóły, które można znaleźć w witrynie internetowej Europejskiej Agencji Produktów Leczniczych (http://www.ema.europa.eu).

(...)

N – UKŁAD NERWOWY

N03/N03A – Leki przeciwpadaczkowe; N03AX – Inne leki przeciwpadaczkowe

Pregabalin: Pregabalin Zentiva to 8. zarejestrowana marka pregabaliny. Do sprzedaży wprowadzono lek oryginalny Lyrica (Pfizer). Nie pojawiły się jeszcze na rynku preparaty: Pragiola (Krka), Pregabalin Mylan (Generics), Pregabalin Mylan Pharma (Generics), Pregabalin Pfizer, Pregabalin Sandoz, Pregabalin Sandoz GmbH.

Preparat Pregabalin Zentiva jest wskazany w leczeniu skojarzonym napadów częściowych u dorosłych, które są lub nie są wtórnie uogólnione oraz w leczeniu uogólnionych zaburzeń lękowych (Generalised Anxiety Disorder - GAD) u osób dorosłych.

Pregabalina to pochodna kwasu gamma-aminomasłowego [GABA: kwas(S)-3-(aminometylo)-5-metyloheksanowy]. Pregabalina wiąże się z pomocniczą podjednostką (białko α2-δ) otwieranego poprzez zmianę napięcia błonowego kanału wapniowego w ośrodkowym układzie nerwowym.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

PREGABALINA (Lyrica)

przez Kalebx3 09 lis 2015, 17:41
Rp Pregabalin Zentiva kaps. twarde 150 mg 56 kaps. Zentiva 123.38 - - - -
Rp Pregabalin Zentiva kaps. twarde 75 mg 56 kaps. Zentiva 77.11 - - - -

-obecnie cena jest do przelknięcia .
jak się jeszcze pojawia inne generyki to raczej będa musieli zejśc z ceny ,żeby byc konkurencyjni .

PREGABALINA (Lyrica)

przez Lord Kapucyn 09 lis 2015, 17:46
Metylowy Kaleb mnie wyprzedził- http://bazalekow.mp.pl/lek/89000,Pregab ... lki-twarde

Eee, co tu przełykać... to połykanie to się czkawką może odbić. Cena i tak jest za wysoka jak na lek, który wszedł w UE w 2004 r. ... W Rosji zamienniki mieli już w 2011 r. . w USA nie ma żadnych. A w UE i Kanadzie przewidują, że nowe zamienniki wejdą do 2018 r.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

PREGABALINA (Lyrica)

przez kalikali1 09 lis 2015, 20:08
Ja chcę połączyć pregabaline z gabapentyną,może uzyskam efekt podobny do benzo.Do tego jeszcze paroksetyna.To dobrze że cena spadła niech jeszcze spadnie i wejdą nowe zamienniki.Sama serotonina nie wystarczy na Fobie,potrzeba jeszcze coś na Gaba.

PREGABALINA (Lyrica)

przez elfrid 09 lis 2015, 21:00
Tylko żeby te zamienniki były faktycznie dostępne, bo na razie np. na doz.pl nadal tylko Lyrica. Ale cena Pregabalin Zentiva faktycznie atrakcyjna w kontekście oryginału.
Wydaje się że pregabalina ze swoim działaniem przeciwlękowym może być świetnym dodatkiem do SSRI

-- 09 lis 2015, 21:02 --

kalikali1 napisał(a):Ja chcę połączyć pregabaline z gabapentyną,może uzyskam efekt podobny do benzo.Do tego jeszcze paroksetyna.To dobrze że cena spadła niech jeszcze spadnie i wejdą nowe zamienniki.Sama serotonina nie wystarczy na Fobie,potrzeba jeszcze coś na Gaba.

Z drugiej strony sama GABA też nie wystarczy, dlatego bez tych całych SSRI i serotoniny też może być lipa

Sortuj wg