PREGABALINA (Lyrica, Pregabalina Zentiva, Pregabalin Sandoz)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
22
65%

Nie
10
29%

Zaszkodziła
2
6%

Liczba głosów : 34

PREGABALINA (Lyrica)

przez elfrid 20 sty 2014, 22:05
Elissa, Tak w PL. Brałem pregabilnę ale aby zaoszczędzić przestałem palić (jedyna używka, która sprawia mi przyjemność), więc jakoś budżet to przetrzymał ale były inne cięcia. Na lęk w połączeniu z LPD powinna się sprawdzić. Jak sie uda, może przejdź na, jednak, tańszą gabapentynę.
pregabalina, wenlafaksyna

PREGABALINA (Lyrica)

przez White Rabbit 05 lut 2014, 03:18
Dark Passenger, czy Twoim zdaniem znana jest (obecnie?) w ogóle praktyka zapisywania chlorprothixenu na psychozy/objawy psychotyczne? Jakie stopnie tych zaburzeń kwalifikują się do leczenia tym lekiem?

-- 05 lut 2014, 03:27 --

Przyjmowalam lyrice. W moim przypadku niewypal. Pięć podejsc w malych odstepach czasu, rekordowa dlugosc zazywania: 4 dni. Nasilenie lęków: + 100%
Lek moze wykazywac lekkie dzialanie przeciwdepresyjne przez zmniejszenie leku spol. i aktwizacje (jest wyczuwalne wyraznie nakrecenie, euforyzuje). Poza tym, na wyzszych dawkach, jak wynika z moich obserwacji, odpowiada za kompletna olewke. Zdecydowanie, w mojej percepcji wzmaga agresje, ulatwia skierowanie jej na otoczenie, zwalnia hamulce.

PREGABALINA (Lyrica)

przez jetodik 05 lut 2014, 13:27
White Rabbit, a jakie leki obecnie przepisał Ci lekarz, w jakimś wątku czytałem, że masz schizotypie tak?
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

PREGABALINA (Lyrica)

przez Lord Kapucyn 10 lut 2014, 13:07
White Rabbit, Raczej nie, jeśli juz to rzadko. Ten lek ma bardzo słabe działanie p/psychotyczne, p/wytwórcze. Teraz częściej się go przepisuje w nerwicach, zab. lękowych itp.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

PREGABALINA (Lyrica)

przez samuraxo 19 lut 2014, 08:41
Witam po przerwie.
Jako iż ja nie uzyskałem zbytnio wartościowych odpowiedzi na temat leczenia i efektów, no może jedna osoba odpowiedziała w miarę sensownie, a nie tylko piardnęła "150mg".
Tak więc próbowałem większość leków itp itd. nerwica i objawy coraz większe, chore i nieuzasadnione lęki też... No ogólnie GAD pełną parą 24/h.

Osoby chcące wiedzieć coś na temat lyricy/pregabaliny zapraszam na PW. Ocenie czy nie jesteście hipokrytami i czy nie zbywaliście innych durnymi postami, wtedy napiszę wszystko co i jak jeśli chodzi o leczenie, a warto ; )

Aha i nie wciskajcie ludziom szajsu, tej gabanentyny, no chyba, że na rzadką kupę za przeproszeniem. Psychiatrzy aż śmiechawy dostawali jak widzieli propozycje gabanentyny. Do pregi to się ma jak pistolet na wodę, a AK-47 ludzie... No chyba, że ktoś ma chandrę i jest podatny na placebo to pozdrawiam.

Do "kolegi" wyżej, jak już piszesz 150mg to napisz czy rozłożyć na dawki jakieś czy to ma być dobowa na raz czy co.
Nie znasz okresu półtrwania, rozkładu, po jakim czasie działa... Ośmieszyłaś się tą wypowiedzią, a 150mg na raz się nie wali nigdy na początku leczenia.
N I G D Y

Słuchać tu co niektórych porad to się człowiek może nie obudzić...

PREGABALINA (Lyrica)

przez chipster 25 maja 2014, 10:41
Lyrica, doskonały zamiennik dla xanaxu. do tego działanie przeciwbólowe, w sytuacjach w których zwykłe leki przeciwbólowe nie działają lub nie są wskazane. Nie ma tu jakiejś euforii, lek działa delikatnie, ale niesamowicie skutecznie. Po prostu ma się chęć do życia, nie ma stresów, jak są to niewielkie, tak samo jak ze strachem. Wg mnie lek bardzo dobry.

-- 25 maja 2014, 12:33 --

Kalebx3 napisał(a):
Zreszta brana wieczoremapetyt pobudzi glownie w nocy kiedy czlowiek spi.

Na noc to sie to nie nadaje . To ma działać w dzień ,a nie kiedy spisz . Szkoda kasy na takie branie.

Z tym się nie zgodzę, ja sam biorę na noc, lepiej po tym śpię. Jak ktoś nie może spać, to tylko świadczy o tym, jak bardzo różnie leki działają na każdego z nas. Kiedyś rozmawiałem z cenionym neurologiem, który poleca dawkowanie raz dziennie, pora jest zależna od choroby, dolegliwości.
Pozdrawiam :)
Jak nie chcesz pisać na ogóle, napisz PW. Odpiszę jak szybko się da.

PREGABALINA (Lyrica)

przez nickyfour13 22 sie 2014, 21:38
Witam,
czy jest szansa że na lęk uogólniony lekarz przepisze z refundacją bo drogie to niesamowicie?

PREGABALINA (Lyrica)

przez depas 22 sie 2014, 22:04
Raczej bardzo niewielka. Prędzej wciśnie Ci starszą wersję pregabaliny, gabapentynę.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

PREGABALINA (Lyrica)

przez chipster 23 sie 2014, 09:51
nickyfour13 napisał(a):Witam,
czy jest szansa że na lęk uogólniony lekarz przepisze z refundacją bo drogie to niesamowicie?

co drogie, to dobre, zwykle tak jest. Odpisz na pw.

PREGABALINA (Lyrica)

przez nickyfour13 23 sie 2014, 11:59
No nie powiedziałbym. Gdy tylko wejdą generyki cena mocno spadnie. Na razie producent nabija sobie kabze do maksimum.
Co do gabapentyny to nie jest zarejestrowana na leczenie GAD

PREGABALINA (Lyrica)

przez elfrid 23 sie 2014, 12:25
nickyfour13, teoretycznie pregabalina ma być młodszą siostrą gabapentyny, więc ze względów cenowych można by spróbować na GAD tej drugiej. Jest jakaś szansa, że zadziała.
pregabalina, wenlafaksyna

PREGABALINA (Lyrica)

przez jolziom321 01 wrz 2014, 12:01
Witam forumowiczów. Napiszę doświadczenie z pregabaliną. Brałem ją 2 dni. W piątek z rana poczła 75mg następnie wieczorem 75mg. Czułem straszne pobudzenie. W sobotę obudziłem się z mega kacem. Myśli samobójcze, lęki, bóle głowy, naciągnięte mięśnie karku. Myślę zarzucę sobie jeszcze 75mg na wieczór. Lek w ogóle nie usypia, nie odpręża tylko pobudza. W niedzielę znowu jeszcze większy kac i trzyma mnie do dzisiaj. Ma ktoś jakąś teorię dlaczego tak się dzieje ?

PREGABALINA (Lyrica)

przez chipster 01 wrz 2014, 12:21
jolziom321 napisał(a):Witam forumowiczów. Napiszę doświadczenie z pregabaliną. Brałem ją 2 dni. W piątek z rana poczła 75mg następnie wieczorem 75mg. Czułem straszne pobudzenie. W sobotę obudziłem się z mega kacem. Myśli samobójcze, lęki, bóle głowy, naciągnięte mięśnie karku. Myślę zarzucę sobie jeszcze 75mg na wieczór. Lek w ogóle nie usypia, nie odpręża tylko pobudza. W niedzielę znowu jeszcze większy kac i trzyma mnie do dzisiaj. Ma ktoś jakąś teorię dlaczego tak się dzieje ?

to masz jakiś osobniczy objaw, czy w ogóle lekarz ci to przepisał? Jeżeli tak, to lek należy brać stale, działa natychmiast, ale samopoczucie się normalizuje po tygodniu dwóch, tzn znikają skutki uboczne, jest luz, miło i przyjemnie. Te objawy jakie opisałeś są kompletnie idiotyczne, tzn wyjątkowe. Łykaj przez parę tygodni i daj znać. Nie kapryś jak małe dziecko po kilku kapsułkach. Powodzenia.

PREGABALINA (Lyrica)

przez jolziom321 01 wrz 2014, 15:21
chipster napisał(a):
jolziom321 napisał(a):Witam forumowiczów. Napiszę doświadczenie z pregabaliną. Brałem ją 2 dni. W piątek z rana poczła 75mg następnie wieczorem 75mg. Czułem straszne pobudzenie. W sobotę obudziłem się z mega kacem. Myśli samobójcze, lęki, bóle głowy, naciągnięte mięśnie karku. Myślę zarzucę sobie jeszcze 75mg na wieczór. Lek w ogóle nie usypia, nie odpręża tylko pobudza. W niedzielę znowu jeszcze większy kac i trzyma mnie do dzisiaj. Ma ktoś jakąś teorię dlaczego tak się dzieje ?

to masz jakiś osobniczy objaw, czy w ogóle lekarz ci to przepisał? Jeżeli tak, to lek należy brać stale, działa natychmiast, ale samopoczucie się normalizuje po tygodniu dwóch, tzn znikają skutki uboczne, jest luz, miło i przyjemnie. Te objawy jakie opisałeś są kompletnie idiotyczne, tzn wyjątkowe. Łykaj przez parę tygodni i daj znać. Nie kapryś jak małe dziecko po kilku kapsułkach. Powodzenia.

-- 01 wrz 2014, 19:27 --

jolziom321 napisał(a):
chipster napisał(a):

Co to ma za znaczenie czy lekarz czy nie ? Tak lekarz mi to przepisał. Uwierz że brałem wszystkie leki i nie tylko te na serotonine. Jestem pewien że nawet Ty nie doszedłeś do takich dawek. Nigdy nie miałem takiego zjazdu jak po tym leku. Nawet przy odstawianiu tramalu z 600mg z dnia na dzień nie odczuwałem takiego stanu. Czy ktoś miał coś takiego ? Będę brał na razie 75mg na wieczór przed snem. Pozdrawiam.

Sortuj wg