PREGABALINA (Lyrica, Pregabalina Zentiva, Pregabalin Sandoz)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
22
65%

Nie
10
29%

Zaszkodziła
2
6%

Liczba głosów : 34

PREGABALINA (Lyrica)

przez Kalebx3 03 wrz 2013, 21:38
neuroleptyki to-se można ,,,schizofrenie leczyć.
Mówię Ci , czterdziecha jak nic ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

PREGABALINA (Lyrica)

przez elfrid 03 wrz 2013, 22:04
Kalebx3, trudno rzuce palenia. Za paczkę idzie 11,60zł. Nie pytaj ile palę. Fajki nic nie dają. Teraz będę miał motywację. :D
pregabalina, wenlafaksyna

PREGABALINA (Lyrica)

przez Kalebx3 03 wrz 2013, 22:22
Wiesz co , trzy lata temu czytałem wypowiedzi czarodziejów, nawet na tym Forum ,że" juz za rok zniknie wyląćznośc na Pregabalinę" i co ? Fiku miku,,,tylko.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

PREGABALINA (Lyrica)

przez barsinister 03 wrz 2013, 22:40
elfrid napisał(a):Kalebx3, trudno rzuce palenia. Za paczkę idzie 11,60zł. Nie pytaj ile palę. Fajki nic nie dają. Teraz będę miał motywację. :D

kilka dni temu zachwalałeś topiramat (m.in. na rzucenie palenia), robisz switche z leku na lek coraz szybciej
btw będzie refundacja, ale tylko na bóle neuropatyczne http://www.aotm.gov.pl/bip/assets/files ... Lyrica.pdf
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

PREGABALINA (Lyrica)

przez elfrid 03 wrz 2013, 23:01
barsinister, i dalej uważam topiramat za dobry wyciszajacy lek. Niemniej jednak dostałem opakowanie Lyrici za free, więc postanowiłem sprawdzić jak działa. Ciekawość podyktowana tym, że to jedyny lek zarejestrowany na zaburzeniw lękowe spoza antydepresantow.
Pregabalina nie wycisza, nie otumania ale rozluźnia, jednocześnie w żaden sposób nie wplywajac na funkcje poznawcze.Uważam że to dobre działanie, jak się utrzyma, chyba warto będzie dokonać cięć w domowym budżecie na rzecz pregabaliny. Natomiast jeśli komuś poza lękiem doskwiera agresja, nabuzowanie to właśnie topiramat może okazać się korzystniejszy. Ja pracuję intelektualnie plus robię drugi kierunek, więc trzeźwość umysłu jest w cenie. Wybierając lek o korzystniejszym dla mnie profilu nie wycofuje pozytywów co do topiramatu.
PS Fakt ostatnio częściej zmieniam leki bo nastapilo pogorszenie,wrócił lęk wraz z uciazliwymi objawami somatycznymi. Pewnie dlatego, że od maja do lipca brałem lamotrygine, która w moim przypadku się nie sprawdziła.

PREGABALINA (Lyrica)

przez White Rabbit 07 wrz 2013, 00:33
Gojira i
elfrid, jak Lyrica Waszym zdaniem działa na apetyt?
Dostałam darmową próbkę, mam dylemat, czy wdrażać się w ten lek.
W wolnym czasie napiszę, jak wyglądają pierwsze dni u pewnego bordera.

PREGABALINA (Lyrica)

przez Gojira 07 wrz 2013, 14:16
Lyrica nie dziala u mnie na apetyt- ani nie zwieksza ani nie zmniejsza. Moim zdaniem to bardzo dobry lek. Jedyny skutek uboczny jaki mialam to sennosc w pierwszym tygodniu brania.
Lexapro 20 mg
Ketrel 300 mg
Lamitrin 100 mg
Lyrica 150 mg
Suplementy: L-ornityna, Resweratrol

leki-nietypowe-dzialanie-prosze-o-pomoc-t44802.html

PREGABALINA (Lyrica)

przez White Rabbit 07 wrz 2013, 19:07
Gojira, dzięki za informację. Czekam jeszcze na komentarz elfrida.
A czy ten lek działa choć ciutkę antydepresyjnie?
Pytam o to po pierwsze dlatego, że potrzebuje podnieść nastrój wraz z obniżeniem niepokoju, zniwelowaniem natręctw.
Po drugie, miałam trzy podejścia z tymi tabletkami. Za każdym razem czułam się jak na ssri, wymiekałam, najdłużej wytrzymałam cztery czy pięć dni. Drażliwość, płaczliwość, agresja, czarne doły, myśli o samounicestwieniu, splątanie, pobudzenie z atakami paniki włącznie (stan , w którym mam wrażenie, że dochodzi do spontanicznych wyładowań w oun, różni się trochę od typowego napadu lęku).
Jutro lub następnego dnia znowu spróbuje, ale bedę potrzebować wsparcia. Mam zamiar postawić koleżankę w stan gotowości, tu się może wypiszę, powywlekam smęty.

Dla rozjaśnienia, diagnoza bpd, zab. lękowe, nn, dysocjacje, dystymia, ptsd.

PREGABALINA (Lyrica)

przez elfrid 07 wrz 2013, 23:30
White Rabbit, jestem na dawce 150mg z możliwością zwiekszania do 300 po miesiącu leczenia.
Apetyt jest zdrowy, rano w południe i wieczorem. Do tej pory do 18 miałem scisk a potem megaobzarstwo. Więc nazwałbym to naturalnym apetytem.
Jednak za krótko biorę. Gojira, bierze dłużej, ale też 60mg miansy, więc należy do osób że świetna przemiana materii.
Ja mam z kolei skłonności do tycia. Po miesiącu bede mogl sie wyoowiedziec.

Gojira, 150mg pregabaliny bierzesz w dwóch dawkach podzielonych. producent zaleca rano i wieczorem.

PREGABALINA (Lyrica)

przez White Rabbit 08 wrz 2013, 00:29
elfrid, a jak z nastrojem? Idzie w górę?

PREGABALINA (Lyrica)

przez elfrid 08 wrz 2013, 02:44
White Rabbit, lęk powoli ustepuje, najważniejsze, ze ustapily obawy somatyczne. Za miesiac bede mogl cos wiecej powiedziec. U mnie jastroj to raczej kwestia wtorna to napiecia i lekow.

PREGABALINA (Lyrica)

przez Gojira 08 wrz 2013, 11:20
elfrid napisał(a):White Rabbit, jestem na dawce 150mg z możliwością zwiekszania do 300 po miesiącu leczenia.
Apetyt jest zdrowy, rano w południe i wieczorem. Do tej pory do 18 miałem scisk a potem megaobzarstwo. Więc nazwałbym to naturalnym apetytem.
Jednak za krótko biorę. Gojira, bierze dłużej, ale też 60mg miansy, więc należy do osób że świetna przemiana materii.
Ja mam z kolei skłonności do tycia. Po miesiącu bede mogl sie wyoowiedziec.

Gojira, 150mg pregabaliny bierzesz w dwóch dawkach podzielonych. producent zaleca rano i wieczorem.

Elfrid, ja biore cala dawke na noc. Tak kazal lekarz, no i do tego to sa kapsulki, wiec i tak nie daloby sie podzielic.
Z przemiana materii u mnie nie najlepiej, wlasnie zabieram sie za diete. Utylam sporo jak bralam olanzapine i dotychczas brakowalo mi motywacji, zeby cos z tym zrobic. Mianseryna nie wplywa u mnie jakos szczegolnie na apetyt, neuroleptyki sa o wiele gorsze pod tym wzgledem.
Lexapro 20 mg
Ketrel 300 mg
Lamitrin 100 mg
Lyrica 150 mg

PREGABALINA (Lyrica)

przez elfrid 08 wrz 2013, 17:42
Gojira, 2x75mg wychodi drozej okolo 60 zl niz niz 1x150mg zalezy od ile kapsulek w opakowaniu i w jakiej dawce.. Wiec z przyczyn ekonomicznych chyba tez zdecuje sie na taki schemat dawkowania. Zreszta brana wieczoremapetyt pobudzi glownie w nocy kiedy czlowiek spi.

Jeszcze jedno wazne pytanie. Czy pregabalina ustabilizowala cie emocjonalnie? Jesli tak po jakim czasie. Bioremtydzien i u mnie widac tylko efekt przeciwlekowy, fakt, ze skuteczny.

PREGABALINA (Lyrica)

przez Gojira 08 wrz 2013, 18:05
Mam wrazenie, ze ustabilizowala. Nie mam juz skokow nastroju, co mnie bardzo cieszy. Nie umiem niestety powiedziec, kiedy poczulam dzialanie stabilizujace, bo otepiala mnie paroksetyna. Odkad ja odstawilam poczulam sie o wiele lepiej.
Lexapro 20 mg
Ketrel 300 mg
Lamitrin 100 mg
Lyrica 150 mg

Sortuj wg