PREGABALINA (Lyrica, Pregabalina Zentiva, Pregabalin Sandoz)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
22
65%

Nie
10
29%

Zaszkodziła
2
6%

Liczba głosów : 34

przez del 24 lut 2008, 16:37
to lek bardziej na objawy psychosomatyczne.... i takiego szukam..
powinnas odczuac mala poprawe w odczuwanieu niepokoju
i ogromna przy narzadaach

ja nie czuje niepokoju ..poradzielm sobie z tym
z teraz czuje o wlasne zdrowie :P ale nie czuje tego nieokreslonego

ale nabawilem sie prawdopodobnie nerwicy zoladka bo mnie pobolewa
(gastro wykluczylo wrzody) zdiagnozowana dyspepsje a ona albo jest przez helico albo bardziej prqwdopodbne przez stres

eradykacje helico mialem...oczywiscnie nie wiadomo czy udana bo tyko 70% szans jest i tak dopiero test moger zrobic za 2 miechy

siec przez ten czas szukam co mnie wyciszy
bo mnie meczy realny problem...

i mam nadzieje ze to na tle nerwowym bo jesli helico to po 1 nieudanym wybicu kolejne sa jeszcze mniejsze efektywne i wtedy czlowiek pieprzy sie z tym latami.. a tak to sie bierze cos lekkiego na uspokojenie ...mala dawka IPP (ipp nasilaja lekko niepokoj dlatego samego nie moge brac) i sie zyje przez kilka miesiecy.. i odstawia :)

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 3:39 pm ]
TEKLA OCZYWISCIE BRON CIE PANIE BOZE BRAC LYRICE BEZ MAGNESU Z B6 BO TO NIEWYKORZYSTYWANIE JEGO PELNEJ MOCY

PAMIETAJ ZE MAGNES ZWIEKSZA LEKKO SYNTEZE GABA
LIRYCA ZWIEKSZA MOCNIEJ SYNTEZE GABA

NASTEPUJE SYNERGIA

SYNERGIA W LEKACH TO 1+2=4

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 3:58 pm ]
napisz mi pozenij tekla czy objawy te po tygodniu sie zmniejsza (po tygodniu brania stalej dawki, kazde zwiekszenie lub zmniejszenie wydluza o kolejne tydzien lub 2)
del

przez tekla67 25 lut 2008, 07:50
del mam brac magnez i witamine b6 ?
napewno napisze jak jest dalej......czy nikt juz niebierze tego leku?tu na forum
pozdrowionka tekla67

przez del 25 lut 2008, 08:45
watpie, po pierwsze sam lek na zachodznie na zaburzenia lękowe jest stosowane dopiero od ok 1.5 roku
w Polsce mysle ze ledwo polowa lekarzy o nim wie
i nadal standardem jest zaczynanie od antydepresantow...
nie zwraca sie na te leki uwagi mimo ze moga pomoc, szczegolnie tym co zle reagowali na inne leki(widocznie nie w tym zakresie problem)

a czy czujesz cos podobnego w dzialaniu do benzodiazepin ? przy tym lyrica

no warto brac magnes lub chociaz pic duzo wody o duzej zawartosci magnesu, druga opcja lepsza... i multiwitamine B

i sport
no to jest podstawa w niepokojach
del

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez tekla67 25 lut 2008, 20:08
witaj del
widze ze duzo wiesz na temat tego leku.....masz racje ten lek jest nowy szkoda ze tak malo osob wie o nim,mysle ze rowniez wejdzie na polski rynek niedlugo.....
narazie dobrze sie czuje po nim,boje sie tylko ze sie uzaleznie albo niebedzie pozniej dzialal.....wolalambym rozwiazac moj problem ,ktorego NIEPOTRAFIE ROZWIAZAC.....moze wtedy bylo by lepiej u mnie,ja juz wlasciwie nic niewiem....................pozdrowienia tekla

przez del 25 lut 2008, 21:09
jak to przeciez on juz jest na polskim rynku od 2 lat a od roku dawany na zaburzenia lękowe :) jakby tak bylo to bys go nie kupila

a w porownaniu do benzodiazepin

oznacz mi w skali od 1 do 6 jak mocno benzo Cie uspokajalo, w sensie uspokajalo a nie ze usypialo :)

i od 1 do 6 jak lyrica Cie uspokaja

i co z tymi objawami ubocznymi zmniejszaja sie?
del

przez tekla67 26 lut 2008, 12:09
witaj del skala 1 do 6 wiec Lyrice daje 2 mowilam ze nie mam lekow a skutki uboczne sa znikome troche mi sie krecilo w glowie ale ujdzie....
ja mieszkam w niemczech dlatego mam lyrice ,niemam pojecie jak jest na polskim rynku......pozdrawiam tekla

przez del 26 lut 2008, 13:39
tak samo jak na Polskim :)
tylko pewnie mniejsza rozpietosc dawek

nie masz lęków to na co bierzesz te lyrice :) ?
pogubic sie kobieto mozna
jak 2 to nawet przy malych skutkach uboczncyh bym olal ;)

piszesz ze krecilo..czyli juz nie ma tego objawu?

i jaka dawke tak z ciekawosci sie spytam

a benzo w jakiej skali ?

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 12:40 pm ]
tzn tak samo jak na niemieckim..bylo w 1 zdaniu

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 12:43 pm ]
nerwica lękowa w ktorej nie ma lęku

ciekawe :)

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 12:48 pm ]
albo Ty zle zrozumialasa co napisalem

skala 1-6 dzialnia leku

1-kiepsko
6-super
del

przez tekla67 26 lut 2008, 14:51
no chyba cie zle zrozumialam wiec daje jej 5 a lyrice biore wlasnie na nerwice lekowa bo sie ciagle boje!!!!!!mam leki i ona mi pomaga wiec juz nieodczuwam tak tych strachow i jest mi lepiej....troche kreci sie minimalnie,dawka 25mg bo to poczatek no a to benzo?jasniej prosze pozdrowionka tekla

przez del 26 lut 2008, 18:37
benzodiazepina....

jak relanium, xanax, itp
w niemczech moga byc inne nazwy

alprazolam, diazepam itp

kurcze no wlasnie i jest problem w Polsce najnizsza to 75 (dostepna) i juz wiem ze bedzie za duza..na mnie leki takie mocno dzialaja

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 5:43 pm ]
i czy po benzo czulas zawroty glowy?

tak sie pytam bo moze w koncu powsal preparat moze nie o duzej sile dzialania, ale malej ilosc skutkach ubocznych i nieuzalezniajacy

to przeciez kamien milowy w leczeniu lekow

po nieudanej probie z SSRI odrazu powinnas byc proba z tym lekiem
del

przez tekla67 26 lut 2008, 19:56
witaj del powiem na poczatku tak ze ciesze sie ze ze mna piszesz.......nie czuje sie" sama"sorry...........
ja biore citalopram ,mam w domu diazepam ale to w wyjatkowej sytuacji raczej tu tego nie zalecaja. lekarz mi powiedzial ze mozna sie uzaleznic i niechce abym go brala...dostalam rowniez atosil super lek na uspokojenie o ile wiem bierze sie go przed operacja dlatego bralam go w kryzysowej sytuacji dlatego dostalam lyrice 25mg najnizsza dawka a czemu w polsce jest 75mg?
citalopram mam na depresje a lyrica na lek......niebralam nic innego pozdrawiam tekla

przez del 26 lut 2008, 21:48
nie wiem...
moj problem polegam na tym ze tym ze poradzilem sobie z nerwicą lekową w znaczynm stopniu sam bez leków

ale wiesz sa momenty kiedy teoche mi dokucza stres
i szukam czegos co mi delikatnie pomoze..zeby od czasu do czasu cos pobrac w dziecięcej dawce ..przez np 2 miesiace i odstawic

i slyszalme ze do tego jest dobra lyrica
jej nie sa sie bardzo dlugo brac bo chyba co 2 miechy trzeba zwikeszac dawke..troche rosnie tolerancje ..ale nie uzaleznia

ale ja potrzebuje ja raczej do brania zebym mozg odpoczal
albo jak przestawi mi sie sen zeby wziac tablete i spac

bo podobnie swietnie dziala nasennie

a w duzych dwkach dziala jak Extasy

to duzo leków bierzesz
ja nic...ja tylko pije wode z magnesem :) i sport
i teraz chce sprobowac ten narkotyk :)

duzo ludzi juz bierze liryce na imprezach bo naprawde prz duzej dawce jak narkotyk dziala i bezpiecznie
no ale drogi

w Polsce sa dawki 75-150 z prostej przyczyny
ten lek nie jest popularny na calym swiecie nie jest
i tylk ow niektorych panstwach jest dostepny pelen wchlarz

a dawki 75-150 sa najczesciej brane...wiec hurtownie nie chca miec strat zamawiajac cos co nigdy nie zejdzie

to akurat nie jest wielki proboelm bo nie ma duzej roznicy cenowej miedzy 25mg a 75mg a kapsulke mozna otworzyc wysypac ile sie cche i zamknac i polkmac wiec to nie problem

w Polsce miesieczne leczenie tym lekiem to ok 50-70$ (przy malych dawkach na zaburzenia lękowe)
a w niemczech ?

pozatym podobno nawet lepiej jest wziac wieksza na noc i juz z rana nie brac...tak pisza niektorzy ze to lepiej dziala
bo sie wtedy przesypia zawroty glowy i z rana szybko ustepuja jesli sie pojawia
del

przez tekla67 27 lut 2008, 11:08
del to wspaniale ze sobie umiesz sam poradzic!!!!!!mysle ze dobry bylby dla ciebie atosil lub nazywa sie promethazin mi to pomagalo w kryzysowych sytuacjach.....ale to juz musisz sam wiedziec co do lyricki to mi oczy wyszly ze tak dziala w duzych dawkach.....i wogole ze ludzie biora sobie tak dla zabawy matko moze ja jestem z innej planety albo za stara!za lyrice nie place nic bo jest tu na recepte i biore dawke 25 na noc tylko to wszystko
pozdrawiam cie tekla

przez del 28 lut 2008, 05:36
sprobowalem pierwsza dawke lirycy 75mg odlooot

jak na eztazie - polaczylem z magnezem synergia dzialania nastapila

to sa nartkotyki :) nie nadaje sie juz dla mnie do brania ciaglego

ale rekreacyjnego
rany boskie bede chyba podrabial recepty i bral to na imprezkach :)

hehe
tekla a na Ciebie nie zadzialalo tak leko euforyzyjaco

ja czuje taki luz ze moge machac kazda konczyna w inna strone i jeszcze falowac nimi ;P

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 4:37 am ]
wiec to prawda ja ogolnie reaguje mocno na takie leki...to 75mg starczylo

nie cche mi sie spac mam ochote wziac kolejna zeby ta mila lekka jezda sie nie skonczyla...

wiekszosc ludzi od 150 juz moze poczuc taka euforie ;)

Może lepiej skupic się na działaniu terapeutycznym a nie rekreacyjnym? Od tego jest nieco inne forum...//Raf
del

przez tekla67 28 lut 2008, 11:47
del ja chce byc zdrowa!!!!!to sa narkotyki?nie zalamuj mnie,skad to wszystko wiesz?

Sortuj wg