ARYPIPRAZOL (Abilify)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy arypiprazol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
32
50%

Nie
12
19%

Zaszkodził
20
31%

Liczba głosów : 64

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez sailorka 12 paź 2016, 08:33
Ja do abilify biorę jeszcze olanzapinę.
Cześć, jestem czubkiem

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez Expresia 13 paź 2016, 15:19
Okej, jestem zdezorientowana. Psychiatra przepisała mi Aripsan, tabletki po 5mg, mówiła, że nie jest lek refundowany, ale raczej tani. W aptece mówią, że zamówią, ale dostępne tylko 100 tabletek, koszt coś koło 150zł? Jak to jest z refundacją? Myślałam, że arypriprazol jest refundowany (nie wiem jaką konkretnie mam diagnozę nawet, czy depresja nawracająca/chad czy jeszcze co innego). Może mi to ktoś wytłumaczyć?
"Miejsce na cytat głęboki jak moja depresja" - Pałlo Koala

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez Lusesita Dolores 13 paź 2016, 17:32
Expresia,
Sprawdziłam w internecie i 5 mg występuje tylko w postaci 60 szt i kosztuje około 100zl
Refundacja na lek jest jak masz schizofrenie albo chad. Wtedy kosztuje 3,20zl
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez sailorka 13 paź 2016, 18:05
Expresia, dokładnie, refundacja, o ile mi wiadomo, obejmuje tylko leki dla chorych na schizofrenię. Tak, wiem że to nie jest sprawiedliwe. :(
Cześć, jestem czubkiem

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez Expresia 13 paź 2016, 18:10
Właśnie ja też sprawdziłam te informacje, no nic, okaże się jutro w aptece, dam znać co i jak.

-- 14 paź 2016, 18:44 --

Miałyście rację, na szczęście okazało się, że opakowanie zawiera 60 tabletek :) Pierwszy dzień z Aripsanem - efekty uboczne niestety się pojawiły, ale nie ma tragedii. Najgorsze w tym wszystkim są mdłości. Senność i bóle głowy też da się przeżyć, oby to szybko minęło.

-- 14 paź 2016, 18:44 --

Miałyście rację, na szczęście okazało się, że opakowanie zawiera 60 tabletek :) Pierwszy dzień z Aripsanem - efekty uboczne niestety się pojawiły, ale nie ma tragedii. Najgorsze w tym wszystkim są mdłości. Senność i bóle głowy też da się przeżyć, oby to szybko minęło.
"Miejsce na cytat głęboki jak moja depresja" - Pałlo Koala

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez tennamaxa 21 paź 2016, 16:39
Witam mam problem ( CHAD mix) z arypiprazolem, biore go przeszło pół roku i przeszkadza mi okropna sennosc. Ostatnio na dolki ssri zmienilem @ wellbutrin 150mg, swoja droga rewelacyjny na depresje, zle mysli, wycisza, uspokaja, koncentracja itp, ale slabo pomaga na ta sennosc. Co mozecie zaproponowac by ustapily sennosci ? Zmiana leku odpada, dawki zmniejszyc sie juz nie da bo biore tylko 3,75mg, a przydalo by sie brac 5-7,5 mg. Kawa mnie nie rusza. Co tu dodatkowo lykac ?

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez NoMoreDepression 23 paź 2016, 11:55
Bierze ktoś arypiprazol na depresje jednobiegunową lub schizofrenię prostą (objawy negatywne)? Jaka dawka i czy pomaga?

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez ernest00 26 paź 2016, 20:15
Przy objawach negatywnych napewno daje kopa do odwagi. Ogromna adrenalina jaka ten lek potrafi wywolac mnie rozlozyla na lopatki. Bralem ten lek moze przez tydzien po 7,5mg i to jak dzialal moge porownac jedynie do jakiejs ulicznej metamfetaminy. Kasuje lęki, wyostrza zmysly, ogolnie nie chce sie spac, cisnienie tez idzie w gore. Akatyzja poziom hard !
Lekarz mowil ze to przejdzie, ale nie wytrzymalem i odstawilem od razu. Smiesznie tylko wypisał recke na lorafen 1mg ktory zniknał w przeciagu tego tygodnia. Dawka brana na rano. Lek dlugo zostaje w organizmie, jego skutki czuc jeszcze bylo kilka dni po przerwaniu brania.

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez NoMoreDepression 26 paź 2016, 20:40
Ciekawe, jak na Ciebie dziala. Ja po dawce 15mg nie czułem nic oprócz zwiększonego wydzielania śliny, po odstawieniu również nie poczułem różnicy. Jesteś pewny, że to pobudzenie to po tym leku a nie czymś innym?

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez ernest00 26 paź 2016, 20:51
Tak tylko po tym, bo wtedy byłem tylko na kwetiapinie 100mg rano i wieoczorem. I lekarz zamienil na abilify 7,5mg rano. Tylko. Plus lorafen doraznie. Chyba jeszcze pamietam ze chciał mi dac akineton ale wynegocjowałem benzodiazepine i padlo na lorafen 1mg. Lek mnie rozkręcil z kwetiapinowego zamulenia w 2-3 dni. Lorafen pamietam ze brałem wtedy przynajmniej po 3-4mg jednorazowo. Gdy lek zaczal działac i wlaczył sie ten kop to nagle wszystko sie przewrocilo do gory nogami. Zaczalem szukac pracy, wychodzic z domu, nie balem sie niczego ani nikogo. Ogolnie czulem sie panem swiata. Jak zaczalem gadac totalne glupoty swoim bliskim to zwrocili mi uwage. Wtedy zajarzylem ze mocno mnie ten lek powykrecal. Ze stalem sie agresywny wobec otoczenia. A to bylo tylko na przelomie tygodnia brania leku i kilka dni po odstawienu. Pozniej jak reka odjał. Wolalem byc wycofany i spokojny. Do tego jeszcze ktorejs nocy bylem na nocnej pomocy bo cisnienie mialem w kosmosie i podali mi propranolol. Cala dluga historia bardzo krotkiego epizodu abilify. Ale to tak opisałem po krotce co ten lek zrobil ze mna. Kazdy moze inaczej to przezywac
Propranolol - doraźnie 40mg
Depakine 300- 2x dziennie
Zolpic-20mg na sen

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez Monster6 15 lis 2016, 20:24
tennamaxa, Cześć,też mam chad mieszany.Trudno powiedzieć co by z ''neurotrzepów'' powodowało mniejszą senność.Może dodać sertralina(SSRI) ale już jeden antydepresant masz jeszcze przegnie do góry.Może zwiększyć arypiprazol ponoć w niektórych dawkach bardziej pobudza tylko że on może dawać i kopa i przy tym senność.Może zwiększyć bupropion ale trzeba uważać co by nie wpaść w górkę.Trzeba coś pokombinować.
Choroba afektywna dwubiegunowa typ I
''Odważni nie żyją wiecznie lecz ostrożni nie żyją w ogóle.''

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez czarna_polewka 17 lis 2016, 11:02
Czy po dawce 7,5 mg, nudności i zmęczenie fizyczne to normalka? Czy to w ogóle przechodzi?
goodbye psycho

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez Expresia 20 lis 2016, 19:22
tennamaxa napisał(a):Witam mam problem ( CHAD mix) z arypiprazolem, biore go przeszło pół roku i przeszkadza mi okropna sennosc. Ostatnio na dolki ssri zmienilem @ wellbutrin 150mg, swoja droga rewelacyjny na depresje, zle mysli, wycisza, uspokaja, koncentracja itp, ale slabo pomaga na ta sennosc. Co mozecie zaproponowac by ustapily sennosci ? Zmiana leku odpada, dawki zmniejszyc sie juz nie da bo biore tylko 3,75mg, a przydalo by sie brac 5-7,5 mg. Kawa mnie nie rusza. Co tu dodatkowo lykac ?

Mam tak samo, tyle że biorę ten lek od jakiegoś miesiąca? Z początku było dobrze, a ostatnio senność i chroniczne zmęczenie tak mocno daje się we znaki że ciężko mi funkcjonować. A tutaj klasa maturalna przydałoby się pouczyć w końcu :) Nie wiem czy to wina leku, mam małą dawkę bardzo, 5mg. Jutro może zadzwonię do psychiatry zapytać co robić. Proponujecie jakieś wyjście?

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez Monster6 20 lis 2016, 20:24
Expresia, Bo z tymi lekami to taka pizda zimna.Ja latam w manii bo leki na manie mają w opór skutków ubocznych i tak na nich ciężko funkcjonować.

U was na seność po arypi widzę 3 wyjście a jakby żadnego.
1.Metylofenidat- stymulant,inhibitor zwrotnego wychwytu dopaminy i noradrenaliny.Ale raczej żaden psychiatra wam tego nie przepiszę w Chad.Może osłabić działanie skurwoleptyków.
2.Sertralina(SSRI) - aktywizuję i zero senności.Sertra rano arypi na noc.Nie daję gwarancji ze na bank pomoże.
3.Odstawić arypi lub zamienić na coś innego.
Choroba afektywna dwubiegunowa typ I
''Odważni nie żyją wiecznie lecz ostrożni nie żyją w ogóle.''

Sortuj wg