ARYPIPRAZOL (Abilify)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy arypiprazol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
32
50%

Nie
12
19%

Zaszkodził
20
31%

Liczba głosów : 64

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez Lord Kapucyn 10 lis 2015, 17:03
Nie u kazdego to wystepuje I z czasem ponoc przechodzi, ale nie mialem ochoty czekac, zeby sie o tym przekonac. :lol:
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez pannaAlicja 13 lis 2015, 19:32
Ciężko zasnąć na tym leku, mam gonitwę wspaniałych, genialnych myśli, niczym hipomania :P Ale nie łażę więcej niż zwykle. A szkoda, schudłabym :D
Życie nie jest problemem do rozwiązania...
jest realnością, którą warto doświadczać

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez kama94 06 sty 2016, 12:38
Ja też biorę ten lek od miesiąca. Przez pierwszy tydzień wydawało się że to w końcu jest to, po 1,5 roku kombinowania z różnymi preparatami ten lek zaczął mi pomagać, nastrój się wyrównał, znowu mogłam normalnie funkcjonować. Niestety nie ma róży bez kolców, od dwóch tygodni zaczęłam się strasznie pocić wręcz leje się ze mnie ciurkiem! Pocą mi się pachy, plecy, cała twarz i szyja, klatka piersiowa, stopy. Pocę się cały czas nie ważne czy coś robię czy nie płyną ze mnie krople potu, zakładam świeżą koszulkę a za 10 minut mam ogromne plamy plamy pod pachami, całe plecy mokre, plamę od szyi do piersi, mokre stopy, pot występuje mi na czoło, przebieram się i kąpię kilka razy dziennie! Teraz już sama nie wiem co mam robić, z jednej strony lek pomaga (czego nie mogę powiedzieć o większości neuroleptyków) z drugiej strony to pocenie uniemożliwia mi praktycznie normalne funkcjonowanie nawet teraz w zimę a nawet nie chcę myśleć jak może to wyglądać na wiosnę lub w lato, sama już nie wiem co zrobić.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez Bagatelka 14 sty 2016, 13:43
Lek ma bardzo ciekawy skutek uboczny:
Patologiczne uzależnienie od hazardu
U pacjentów przyjmujących arypiprazol, po wprowadzeniu do obrotu, zgłaszano przypadki
patologicznego uzależnienia od hazardu, niezależnie od tego, czy ci pacjenci w przeszłości uprawiali
hazard. Pacjenci, którzy w przeszłości byli uzależnieni od hazardu mogą być narażeni na większe
ryzyko tego działania i należy ich szczególnie monitorować

Dlaczego można uzależnić się od hazardu, biorąc ten lek? :roll:
Nie jestem niewiastą biurwa!

Paroksetyna 20mg, Pregabalina 600mg, Lewetiracetam 2000mg
Witamina D 2000 j.m, Omega 3 2000mg, Tran 10ml

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez efef 18 sty 2016, 18:37
Na kombinacji arypiprazolu i olanzapiny udało mi się przetrwać prawie rok w pracy, co w ciągu ostatnich kilku lat stanowiło chyba najdłuższą remisję z taką aktywnością. Wcześniej ciągle coś mi nie wychodziło. Niestety ostatnio znowu coś się popsuło, nasiliły się objawy (negatywne) i nie jestem w stanie pracować. Lekarz twierdzi, że to zaostrzenie choroby, a nie wina leków. Teraz zamiast olanzapiny biorę kwetiapinę, ale i tak grozi mi szpital albo powrót do pracy, w której sobie nie radzę.

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez sailorka 18 sty 2016, 21:19
Samo Abilify nie wystarcza? Musisz brać jeszcze coś?
Cześć, jestem czubkiem

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez efef 18 sty 2016, 22:20
sailorka, lekarka tak mi dobrała leki, nie mam pojęcia, dlaczego.

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez sailorka 18 sty 2016, 23:17
Bo wiesz, ja też biorę Abilify i olanzapinę i strasznie tyję po oli. Chcę ją odstawić i zostać tylko na Abilify. Jaką dawkę bierzesz?
Cześć, jestem czubkiem

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez efef 18 sty 2016, 23:30
30 mg arypiprazolu i 200 mg kwetiapiny.

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez sailorka 18 sty 2016, 23:32
Aha. Ja biorę 30 mg Abilify i 5 mg Zolafrenu. Ale go odstawię.
Cześć, jestem czubkiem

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez senabonsi 22 sty 2016, 22:55
Przez pół roku brałam olanzapine. Lek mi pomógł w objawach psychotycznych. Miałam przez całe lato omamy słuchowe i wzrokowe. Objawy minęły, na początku zażywałam dawkę 20 mg potem przez 2 miesiące 15 mg następny miesiąc 10 potem 7,5. Lek mnie zamulał ,spałam po 12/14 godzin i itak czułam się niewyspana. Przytyłam na tym leku 7 kg i nie czuję się z tym dobrze. Teraz lekarka ze względu na skutki uboczne ( tycie) zmieniła mi lek na Aryzaler . Dziś wziełam lek po raz pierwszy, miałam niespokojne nogi i mam stany depresyjne. Nie wiem co mam zrobić, czuję się jak między młotem a kowadłem . Mam nadzieję, że będzie lepiej i miną te wszystkie stany. Jak się czujecie na tym leku powiedzcie mi coś więcej, Mam nadzieję że nie tyje się na nim bo już tego nie wytrzymam.

-- 22 sty 2016, 22:58 --

Przez pół roku brałam olanzapine. Lek mi pomógł w objawach psychotycznych. Miałam przez całe lato omamy słuchowe i wzrokowe. Objawy minęły, na początku zażywałam dawkę 20 mg potem przez 2 miesiące 15 mg następny miesiąc 10 potem 7,5. Lek mnie zamulał ,spałam po 12/14 godzin i itak czułam się niewyspana. Przytyłam na tym leku 7 kg i nie czuję się z tym dobrze. Teraz lekarka ze względu na skutki uboczne ( tycie) zmieniła mi lek na Aryzaler . Dziś wziełam lek po raz pierwszy, miałam niespokojne nogi i mam stany depresyjne. Nie wiem co mam zrobić, czuję się jak między młotem a kowadłem . Mam nadzieję, że będzie lepiej i miną te wszystkie stany. Jak się czujecie na tym leku powiedzcie mi coś więcej, Mam nadzieję że nie tyje się na nim bo już tego ni

-- 22 sty 2016, 22:59 --

Przez pół roku brałam olanzapine. Lek mi pomógł w objawach psychotycznych. Miałam przez całe lato omamy słuchowe i wzrokowe. Objawy minęły, na początku zażywałam dawkę 20 mg potem przez 2 miesiące 15 mg następny miesiąc 10 potem 7,5. Lek mnie zamulał ,spałam po 12/14 godzin i itak czułam się niewyspana. Przytyłam na tym leku 7 kg i nie czuję się z tym dobrze. Teraz lekarka ze względu na skutki uboczne ( tycie) zmieniła mi lek na Aryzaler . Dziś wziełam lek po raz pierwszy, miałam niespokojne nogi i mam stany depresyjne. Nie wiem co mam zrobić, czuję się jak między młotem a kowadłem . Mam nadzieję, że będzie lepiej i miną te wszystkie stany. Jak się czujecie na tym leku powiedzcie mi coś więcej, Mam nadzieję że nie tyje się na nim bo już tego ni

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez efef 23 sty 2016, 12:15
Kiedyś na olanzapinie przytyłem 8 kg, potem na innych lekach nie było tego problemu, zresztą zgubiłem to wszystko dość łatwo. Teraz na arypiprazolu ważę raczej tyle, ile przy rozpoczęciu leczenia, nie zauważyłem problemu z tyciem, nie było też akatyzji, która wielu osobom dokucza. Przez jakiś czas czułem się całkiem nieźle, niestety cały czas jestem podatny na stres (ale czy leki na coś takiego w ogóle pomagają?) i stąd ostatnio zaczęły się problemy.

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez warning 09 lut 2016, 22:50
Czy ktoś to bierze jako dodatek do SSRI na depresję? Czy pomoże zlikwidować marazm po sertralinie?

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez Lord Kapucyn 09 lut 2016, 22:51
warning napisał(a):Czy ktoś to bierze jako dodatek do SSRI na depresję? Czy pomoże zlikwidować marazm po sertralinie?

Brałem swojego czasu, do sertraliny właśnie również. Byłby to b. dobry lek gdyby nie pewien skutek uboczny... ta kur.ewska akatyzja!
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg