ARYPIPRAZOL (Abilify)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy arypiprazol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
32
50%

Nie
12
19%

Zaszkodził
20
31%

Liczba głosów : 64

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez ernest00 15 kwi 2015, 11:40
Ten lek jest przedziwaczny i kosmiczny, tak samo zazywam dawke 7,5mg rano jest wtedy pobudzenie dosc nietypowe bo nie do ogarniecia, a lekarz sie dziwi czemu jestem taki podniecony i pobudzony wrecz psychotyczny i agresywny haha to Panie ten lek na co jest ? Ah ci lekarze, tacy abusrdalni sami powinni to brac !
Ale do rzeczy od dwoch dni zjechal sam z dawka na 3,25mg i jest zupelnie odwrotnie czyli po godzinie od wziecia leku nastepuje ogromne przymulenie wrecz stan porownywalny z jakims upaleniem marihuana.
Boje sie tego leku od dwoch dni nie zazwywam zadnej dawki ale chce wrocic na 7,5mg ale oczywiscie pytajac o stabilizator nastroju lekarz zrobil oczy i przepisal akineton ha, ciekawe myslalem ze tu bardziej nadaje sie karbamizepina badz kwas walproinowy...
A i dostalem na odczepke jescze xanax 1mg, ciakawe nigdy nie zazywalem alpry wszyscy mowia ze taka swietna a dla mnie to tylko zwylky uspokokajacz porkoju sredniego benzo, i te tabletki takie gorzkie jak jakis propranolol
Propranolol - doraźnie 40mg
Depakine 300- 2x dziennie
Zolpic-20mg na sen

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez slow_down 15 kwi 2015, 16:32
Biorę 7,5mg i sobie chwalę. Ostatnio kilka dni nie łykałem, bo czułem się dobrze. Już wiem, czemu czułem ;) Dla mnie świetny lek, lepiej działa przeciwdepresyjnie od wszelkich SSRI, których już nie biorę.
slow_down

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez elo 15 kwi 2015, 17:18
wlacha nie ogarniam tego jak to jest ze chwile po zarzuceniu robie sie senna kiedy z poczatku powodowal u mnie bezsennosc
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez slow_down 15 kwi 2015, 17:34
Bo masz zwiększoną dawkę? Może dlatego ;) Dojebali Ci też solan?
slow_down

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez elo 15 kwi 2015, 17:36
no mam zaczac brac od dzis ale nigdzie w aptekach nie ma : D
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

elo

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez dr. Psycho Trepens 15 kwi 2015, 17:44
Amisulpryd ostatnio coraz mniej mi pomaga, wziąłem dla odmiany właśnie 3mg Abilify, mam nadzieję, że skutki uboczne nie będą "bolesne".
Zdam w nocy i jutro relację.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez elo 15 kwi 2015, 17:49
a na co szanowny dr sie leczy
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

elo

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez slow_down 15 kwi 2015, 19:49
Koorwa, nie mogę znieść tej akatyzji. Wziąłem 75mg baklofenu na raz i nic. Jak jeszcze można ją załagodzić? Jakimi lekami? Akinetonu nie mam :(
slow_down

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez dr. Psycho Trepens 15 kwi 2015, 20:28
elo napisał(a):a na co szanowny dr sie leczy

kurevica depresyjno-lękowa, obsesje, urojenia.

-- 15 kwi 2015, 20:29 --

slow_down napisał(a):Koorwa, nie mogę znieść tej akatyzji. Wziąłem 75mg baklofenu na raz i nic. Jak jeszcze można ją załagodzić? Jakimi lekami? Akinetonu nie mam :(

hehe, ja to nie tykam neuroleptyków bez wspomagania się benzo,
jeśli ich nie masz pod ręką toś kompletnie nieodpowiedzialny.
a jeśli nawet one na to nie pomagają to znaczy, że ten
lek to syf i tyle.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez slow_down 15 kwi 2015, 21:07
Pomagają ale mam poważne tendencje do uzależnień i nie mogę codziennie łykać benzo. 75-100mg na dobę baklofenu pomaga, do tego propranolol i jak jest ciężko to clonazepam, choć lepszy bylby alprazolam. Pójdę do rodzinnego po Akineton, dobry lek i działa na mnie już w niewielkich dawkach. Abilify to syf z powodu akatyzji, ale dzięki niemu żyję jak normalny człowiek i nie bujam się pomiędzy dwoma biegunami.
slow_down

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez dr. Psycho Trepens 15 kwi 2015, 22:40
U mnie jakoś nie podziałało, mineło 6h, po Amisulprydzie kiedy łykałem pierwszy raz (5 lat temu), działanie pojawiło się już po 2-3h a tutaj nic.
A więc nędza jeśli chodzi o zastosowanie doraźne lub branie nieregularne.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez slow_down 16 kwi 2015, 21:25
Poszedłem do lekarza który siedzi w przychodni popołudniami. Okazała się nim gruba baba z wredną mordą. Ubrana gorzej niż lumpy z mojego osiedla. Wydarła na mnie mordę, że każdy może sobie tak przyjść i prosić o coś, jak ja o Akineton, że bez dokumentu od psychiatry niczego mi nie da. 20 minut później poszedłem do przychodni, która jeszcze niedawno była prywatna. 5 minut po zapisie wszedłem do gabinetu. Drzwi otworzył mi miły, życzliwy i serdeczny lekarz. Powiedział "no, bez akinetonu może faktycznie być panu ciężko". Kazał tylko następnym razem przynieść kartkę od psychiatry z lekami jakie biorę i tyle. Wypisał bez problemu receptę na paczkę Akinetonu i to... z refundacją. Szok. Może na 15mg abilify będzie lepiej, to akineton będzie jak znalazł.
slow_down

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez efef 04 maja 2015, 17:26
Ostatnio w nocy drętwieją mi ręce (nie mam czucia dopóki nie rozruszam jednej drugą), aż się budzę. Lekarka zwiększyła mi dawkę abilify do 30 mg, stąd pytam, czy może to być jakoś powiązane? Z innych uboków mam zawroty głowy przy wstawaniu.

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez MistyDay 08 maja 2015, 19:29
Hej,
od poniedziałku zaczęłam brać Aryzalerę, pierwsze dwa dni na dawce 3,5mg - akatyzja i nudności. Następne trzy dni dawka docelowa 7,5 mg - mdłości zniknęły, ale ta je**ana akatyzja pozostała. Wczoraj pojechałam na ostry dyżur na Sobieskiego i lekarz przepisał mi Lorafen doraźnie 1/2 tabletki 1mg. Wszystko spoko, może nie pomaga jakoś bombowo, ale jest lepiej, z tym że ta jedna połówka nie starcza mi na cały dzień. Doktorek powiedział, że jak nie ustąpi do końca przyszłego tygodnia, to pewnie będę musiała odstawić arypiprazol. Słyszałam też od znajomej, że jej przeszło po tygodniu. Nie chcę tego odstawiać, w końcu po czymś dobrze się czuję :/ Przeszła komuś ta akatyzja? Tragedia to jest, można ześwirować 10 razy bardziej niż już się ześwirowało.
Wszystko to, co widzę, wiem – snem jest tylko... We śnie snem.

Sortuj wg