ARYPIPRAZOL (Abilify)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy arypiprazol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
32
50%

Nie
12
19%

Zaszkodził
20
31%

Liczba głosów : 64

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez fabyo 26 wrz 2014, 23:39
Odczuwam strach/fobie przed wyjazdami z domu ze znajomymi. Oki, to czekamy aż nasze pigułki się wkręcą :)

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez sailorka 27 wrz 2014, 14:01
Dzisiaj było mi niedobrze i wymiotowałam. Podejrzewam, że to po wczorajszych czipsach, ale może być też tak, że to po Abilify. Na ulotce napisali, że można wymiotować.
Cześć, jestem czubkiem

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez fabyo 27 wrz 2014, 16:05
Pewnie od Abilifki, pisze na ulotce i wyczytałem na tym forum że komuś też sie to zdarzyło po niej. Z czasem pewnie minie. Ja widze że mam problemy z zaśnięciem i przebudzam sie w nocy. To pewnie dlatego że wenli trosze jeszcze biorę. A wnenla też troszkę pobudza.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez sailorka 27 wrz 2014, 21:15
Jeśli to przez Abilify, to mam nadzieję, że szybko przejdzie, bo to dobry lek i poza wymiotowaniem, świetnie się po nim czuję.

-- 28 wrz 2014, 10:13 --

To chyba jednak była wina po stronie jedzenia, bo dzisiaj czuję się dobrze. W każdym razie uważam na to, co jem, i kończę z czipsami. Zwłaszcza z takimi z Biedronki. :evil:
Cześć, jestem czubkiem

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez fabyo 28 wrz 2014, 14:57
Dobrze że lepiej sie czujesz. No pewnie rzuć czipsy, to najgorszy syf. Ja jednak przemyślałem sprawe i po dwóch dniach odstawiam abilify. Anty depresant plus dwa neuroleptyki to chyba za dużo na moją dolegliwość a to była moja samowolka. Po zastanowieniu wole postępować ze wskazówkami lekarza. Pewnie wściekł by sie jak by sie dowiedział o samowolce, a wcześniej czy później musiałbym mu sie przyznać.

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez sailorka 28 wrz 2014, 16:15
Dobrze zrobiłeś. :) Ja też słucham się mojej lekarki, chociaż czasami ten zły głos w mojej głowie podpowiada mi co innego.
Cześć, jestem czubkiem

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez fabyo 01 paź 2014, 12:48
Saliorka jak zdrowie na budowie? Nudności przeszły? Ja od dziś jadę na fluwoksaminie z olanzapiną.

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez sailorka 01 paź 2014, 16:51
Jest dziwnie. Raz jestem pełna energii, a za chwilę mam ochotę ukryć się przed całym światem. To ostatnie to jest coś, co miałam pod koniec pierwszego ataku choroby. Może teraz mam podobnie? To taka jakby niechęć do wszystkiego.
Cześć, jestem czubkiem

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez fabyo 02 paź 2014, 14:57
oj to nie cacy. Ale może z czasem sie wyrówna i będziesz wciąż pełna energii .

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez devnull 09 paź 2014, 20:54
Mam pytanie.
Jaki neuroprzekaźnik jest naruszany przez ten lek najszybciej, czyli co poczuję najszybciej ?
Podejrzewam, że wpierw będzie zamuła spowodowana działaniem antyhistaminowym, pytam
bo nie wiem czy ten lek mam testować biorąc go na noc, czy za dnia.

Przeraża mnie okres półtrwania tego leku (75–145h).
Amisulpryd ma półtrwanie 12h, co sprawia, że dawki antydepresyjne/przeciw-anhedoniczne
działają od razu, po 4h i zanikają po 10-15h.

Nie wiem, może się jakoś przekonam na siłę i walnę ten lek przed pójściem spać,
na poczatek bezpieczna dawka 3,75mg (1/4 tabl).

Ale obawiam się, że ten lek zrobi mi taki sam syf w głowie i rozpierdolke ciała jak Flupentiksol (Fluanxol).
Zbychu1977 - co Ci się stało, że bierzesz taki syf ? Fluanxol, dobrze pobudza ale jednocześnie zamula,
akatyzja po nim jest przeokropna, ja na nim uciągnąłem tylko 1 miesiąc.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez Zbychu 1977 09 paź 2014, 21:08
devnull biore go w dawce 3x0,5 mg co teoretycznia ma spowodowac uwalnianie DA.Kiedyś wziąłem na próbę 6mg flupa i omało nie wykorkowałem,totalna akatyzja.
Zbychu 1977

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez Bipolarny 09 paź 2014, 21:10
Czy abilify stabilizuję nastrój w Chad czy głównie działa przeciwpsychotycznie zabezpieczając przed manią? Stabilizuję podobnie jak kweta czy Olanza ? Lekarz wspominał że dopisze mi go na wizycie.Jak z jego tolerancją w porównaniu do powyższych leków? Bo kwetiapiny i olanzapiny to nie zamierzam nawet brać próbowałem dla mnie to najgorsze leki jakie brałem.Po abilify ponoć się nie tyję jak po tamtych prawda to?Z góry dziękuję za odpowiedź.
Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Lamotrygina 150mg
obserwowany

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez sailorka 10 paź 2014, 10:33
Ja biorę Abilify 15 mg rano, a wieczorem 10 mg Zolafren Swift (czyli olanzapinę). Jak brałam sam Zolafren, miałam akatyzję i przytyłam 6 kg. Po Abilify już tego nie mam; lek działa na mnie aktywizująco, nie jestem przymulona jak po samej olanzapinie. Wróciła mi ochota na seks i na razie nie tyję, ale nie mogę zejść z wagi, bo ciągle mam ochotę na słodycze.

Nie wiem, jak Abilify działa w CHAD, ja ją biorę na schizo. Moja lekarka powiedziała, że Abilify działa słabo i dlatego muszę brać jeszcze Zolafren.
Cześć, jestem czubkiem

ARYPIPRAZOL (Abilify)

przez fabyo 10 paź 2014, 14:57
od tygodnia łykam favarin (ssri) 100 mg dziennie i olaznapine na noc. Na depresje ten zestaw działa na lęki tak sobie. Najgorsze że cały dzień bym spał. Chyba zamienie olanzapine na abilify, co sądzicie? Widze że pare osób na forum ma pojęcie o lekach. Zestaw fluwoksamina plus abilify jest chyba spoko? :)

Sortuj wg