ARYPIPRAZOL (Abilify)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy arypiprazol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
32
50%

Nie
12
19%

Zaszkodził
20
31%

Liczba głosów : 64

Re: Abilify jak to działa?

przez Piorunka 05 gru 2010, 18:59
dziękuję za odpowiedzi :uklon:

[Dodane po edycji:]

mój znajomy jest w szpitalu psychiatrycznym,ma zdiagnozowany zespół lękowo-depresyjnyi podają mu raz dziennie 15 mg abilify.
co o tym sądzicie?
na niego ten lek działa otępiająco wręcz usypiająco.
Piorunka

Re: Abilify jak to działa?

przez Piorunka 09 gru 2010, 19:31
Amon_Rah thx

somebody123 pozdrawia was serdecznie :) i dziękuje za odpowiedzi
Piorunka

Re: Abilify

przez kibic_piłki_nożnej 01 sty 2011, 11:56
Abilify to najlepszy lek, całkowicie eliminuje derealizację i inne urojenia. Dzięki niemu wyszedłem z tak ciężkiej choroby, jaką jest derealizacja. Polecam wszystkim ten lek. Naprawdę warto, zwłaszcza ze 15 mg jest refundowane. Osoby, które są chętne porozmawiać na temat tego leku zostawiam gg: 9125439. Pozdrawiam.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Jakie są skutki uboczne leku Abilify?

przez Martuska_83 05 sty 2011, 12:42
Witam od trzech dni stosuję lek Abilify.Czuję się jakoś dziwnie,mam nudności i denerwują mnie wszelakie zapachy.Jakie macie objawy negatywne po tym leku?
Ostatnio edytowano 05 sty 2011, 12:45 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesione do istniejacego tematu

przez Martuska_83 07 sty 2011, 03:48
Mam pytanie odnośnie tego leku.Otóż zażywam go od pięciu dni,jest bardzo źle..Nie mogę spać,czuję się wypoczęta,drażnią mnie wszelakie zapachy,boli mnie żołądek i mam potworne nudności oraz biegunkę..Mam pytanie,czy mam odstawić ten lek,bo czuję,że dłużej tego nie wytrzymam..Myślicie,że objawy te same znikną?Proszę poradźcie...

przez LitrMaślanki 08 sty 2011, 18:35
Martuska_83, Przeczytaj ulotkę , tam wyraźnie jest napisane ,ze przez jakieś dwa tygodnie może być bardzo źle . Jeżeli po dwóch tygodniach nie będzie poprawy ruszaj do lekarza ....niestety zmiana ( odstawienie ,ably) najczęściej odbywa się w warunkach klinicznych . To dobry lek ,tylko w niektórych ,rzadkich ,wypadkach szkodzi . Wiec uzbrój się w cierpliwość i czekaj na poprawę .
LitrMaślanki

Abilify

przez lucasso 13 lut 2011, 03:10
Chcialbym wiedziec jak dlugo czekaliscie na dzialanie przeciwlekowe i depresyjne??

ABILIFY (Arypiprazol)

przez Miniaa 09 sie 2011, 18:44
Hmm, czy to prawda że Abilify jest refundowane w CHAD TYLKO podczas manii?
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,

ABILIFY (Arypiprazol)

przez dolomit 08 wrz 2011, 20:30
Nieprawda.
Stwierdzona CHAD=refundacja leku niezależnie od aktualnej fazy choroby

http://afektywni.pl/lekinachadrefundowa ... 43,l1.html

ABILIFY (Arypiprazol)

przez realbarca 04 lis 2011, 21:51
zażywałem ten lek rok temu w szpitalu w bełchatowie, pomogl mi wyjsc z choroby

ABILIFY (Arypiprazol)

przez *Wiola* 04 lis 2011, 22:01
realbarca, Z jakiej?
Moderator

ABILIFY (Arypiprazol)

przez betii 28 lis 2011, 15:47
witam
dostalam abilify dzis pol tabl. rano i wieczorem. jednak po paru godz.nie moglam zjesc obiadu, mam mdlosci, rwie zoladek-j.w, poza tym wrocilam cala zalana potemi, nie mialam sily dosc do domu... mozliwe ze takie obj.sa po 0,5tabl?
nie mam stwierdzonej schizofr. raczej depresje-lękową, czy abilify moze mi zaszkodzic?
jak uporac sie z tymi obj?

ABILIFY (Arypiprazol)

przez Michuj 28 lis 2011, 15:57
betii, dostałaś ten lek na refundację? Ile płaciłaś za jaką dawkę?
Michuj

ABILIFY (Arypiprazol)

przez xanonymous 21 gru 2011, 13:25
Nie mam schizofrenii ale przepisano mi ten lek. JA biorę ćwiartkę z 15mg rano od 4 dni. Po pierwszej dawce położyłem się i zdrzemnołem i jak wstałem to myślałem żę zemdleje , spociłem się na czole, musiałem usiąć bo nie moglem stać. Po drugiej dawce jakąś taką agresje troche poczułem, siedząc przy biurku złamałem długopis z nerwów:) Lekką biegunke miałem. Cały dzień lekkie nudności od kąd to biore. Apeptytu już nie miałem przed braniem tego ale po leku jakby jeszcze gorzej z apetytem. Ogólnie źle sięczuje ale przed braniem też sięźle czułem, żęby mi sie jakoś wyraźnie poprawiło to nie wiem. Znalazłem taki opis tego (bo w ulotce tylko o shizofreni pisze i urojeniach:)

Kategoria leku:
Uspokajające, przeciwdepresyjne, nasenne

Wskazania:

Przeznaczony do leczenia osób chorych psychicznie, dotkniętych schizofrenią lub chorobą dwubiegunową typu I.
Działanie:

Arypiprazol przyłącza się do receptorów znajdujących się na powierzchni neuronów mieszczących się w mózgu. W wyniku czego dochodzi do zerwania sygnałów przepływających przez synapsy łączące komórki, czyli zatrzymania komunikacji międzykomórkowej. Ma działanie agonistyczne w stosunku do receptorów określonych substancji przewodzących (dopaminy i serotoniny), ale wywołuje aktywację receptorów w stopniu mniejszym niż wymienione neuroprzekaźniki. Arypiprazol przyczynia się do ograniczenia oznak schizofrenii, normalizując aktywność mózgu.

MI lekarz przepisuje leki przeciwpsychotyczne (na shizofrenie przewlekłą choć ja jej nie mam). Za Abilify 15 mg zapłaciłem niecałe 4 zł. Mówi, że małe dawki takich leków są na zaburzenia nerwicowe. Brałem solian, sanze też podobnie płaciłem jak za abilify. A widzę , że są to drogie leki co normalnie kosztują: Abilify 400zł, solian 84zł, sanza 86 zł. I kto za to płaci? Podatnicy.

Sortuj wg