LEWOMEPROMAZYNA (Tisercin,Neurocil,Levoprome,Neozine,Neozina

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy lewomepromazyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
2
67%

Nie
1
33%

Zaszkodziła
0
Brak głosów

Liczba głosów : 3

przez brown 18 lut 2014, 17:20
Witam. Może mi ktoś wyjaśnić dokładniej dlaczego lewomepromazyna w małych dawkach działa antydepresyjnie bo jakoś nie mogę nigdzie tego znaleźć. Chodzi mi o mechanizm działania, o to czy w małych dawkach podnosi poziom serotoniny czy dopaminy ? I jakie to są małe dawki ?

przez on23 26 lut 2014, 23:15
Ja biore tisercin w dawce 50 mg na noc i dalej budze sie w nocy po kilka razy tak okolo 8-10 ale za to w dzien chodze strasznie zamulony, senny
Chciałem Ci powiedzieć tyle o tęsknocie o samotności o wspomnień potopie. O tym wszystkim czego mi brakuje i o pustce którą teraz czuje

przez swistak2112 02 mar 2014, 20:27
brown napisał(a):Witam. Może mi ktoś wyjaśnić dokładniej dlaczego lewomepromazyna w małych dawkach działa antydepresyjnie bo jakoś nie mogę nigdzie tego znaleźć. Chodzi mi o mechanizm działania, o to czy w małych dawkach podnosi poziom serotoniny czy dopaminy ? I jakie to są małe dawki ?

Lewomepromazyna na działąnie antydepresyjne niezależnie od dawki- z tym, że przy dawkach dużych jest wyraźniejsze działanie neuroleptyczne. Poziomu dopaminy podnieść się nie może, gdyż jako neuroleptyk blokuje receptory dopaminergiczne. Ma wpływ na poziom acetylocholiny (silnie wyrażony zespół antycholinergiczny) i noradrenaliny. Działanie jest zbliżone do TLPD i z tego powodu nie jest wskazane łączenie TLPD z lewomepromazyną.
Świstak
F33
Sertralina 75-100, Mianseryna 60-90
Clonazepam 1x0,5 , Gabapentin 2x800
Chlorprothixen 50-100, Ketilept 100
Eestazolam, Zolpidem- doraźnie

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez depas 02 mar 2014, 20:40
swistak2112, zauważyłem u Ciebie w podpisie gabapentynę. Co myślisz o tym leku, jak oceniasz jego działanie?
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez swistak2112 02 mar 2014, 21:48
depas napisał(a):swistak2112, zauważyłem u Ciebie w podpisie gabapentynę. Co myślisz o tym leku, jak oceniasz jego działanie?

Żadnych, absolutnie żadnych działań ubocznych (wydalanie wyłącznie przez nerki), stabilizacja nastroju i lekkie działanie wyciszajace (ale nie sedatywne).
Lamotrygina, kwas walproinowy i karbamazepina maja jednak silniejsze (wyraźniejsze) działąnie normotymiczne- niestety są metabolizowane przez wątrobę i to ich jedna z wad.
Świstak
F33
Sertralina 75-100, Mianseryna 60-90
Clonazepam 1x0,5 , Gabapentin 2x800
Chlorprothixen 50-100, Ketilept 100
Eestazolam, Zolpidem- doraźnie

przez brown 03 mar 2014, 19:51
swistak2112, dzięki :great:

przez wieslawpas 29 mar 2014, 17:13
biore 3 tabletki na noc starsznie mnie muli za dnia. Za to znowu mozna sie wyspac. Czy dzienna zamułka przechodzi po jakims czasie?

przez uzytkownik 29 mar 2014, 18:37
wieslawpas napisał(a):biore 3 tabletki na noc starsznie mnie muli za dnia. Za to znowu mozna sie wyspac. Czy dzienna zamułka przechodzi po jakims czasie?

Nie za dużo tego wszystkiego już bierzesz? We "wszystkich" lekowych wątkach jesteś aktywny. Psychiatra wie o wszystkim?
sertralina 50 mg
metoprolol 100 mg

przez wieslawpas 29 mar 2014, 20:20
uzytkownik, sprawdzam i testuje. tak przyznaje sie swojemy psychiatrze ze bylem u innego dostalem taki a taki lek i jak zareagowalem. Nie jest przeciez tak ze biore wszystkie na raz tylko osobno. Teraz biore ten Tisterin i stilnox i nic poza tym.
A chcialbym brac lek po ktorym czuje sie spokoj, ale znowu wiem ze z benzo jest tez problem nie mozna brac za czesto bo nie bedzie dzialac.

przez uzytkownik 29 mar 2014, 20:47
wieslawpas napisał(a):uzytkownik, sprawdzam i testuje. tak przyznaje sie swojemy psychiatrze ze bylem u innego dostalem taki a taki lek i jak zareagowalem. Nie jest przeciez tak ze biore wszystkie na raz tylko osobno. Teraz biore ten Tisterin i stilnox i nic poza tym.
A chcialbym brac lek po ktorym czuje sie spokoj, ale znowu wiem ze z benzo jest tez problem nie mozna brac za czesto bo nie bedzie dzialac.

Mam dziwne wrażenie, że te leki zmieniasz co tydzień.
sertralina 50 mg
metoprolol 100 mg

przez Marian_Paździoch 29 mar 2014, 21:42

Z zolpidemem jest tak samo jak z benzo, też powoli przestaje działać, czyt. rośnie tolerancja i dlatego teraz bierzesz 3 tabletki zolpidemu żeby zasnąć (a pewnie kiedyś wystarczyła Ci nawet połówka)
Marian_Paździoch

przez uzytkownik 29 mar 2014, 21:44
Marian_Paździoch napisał(a):

Z zolpidemem jest tak samo jak z benzo, też powoli przestaje działać, czyt. rośnie tolerancja i dlatego teraz bierzesz 3 tabletki zolpidemu żeby zasnąć (a pewnie kiedyś wystarczyła Ci nawet połówka)

I niestety dopóki człowiek sam nie pozna co to znaczy odstawić "Z" i benzo, to będzie ładował w siebie i zwiększał dawkę. Nie zazdroszczę gościowi, ale robi sobie kuku.
Tymi wiecznymi zmianami i zabawami z prochami zapisałeś się jako pacjent podwyższonego ryzyka. Zarówno u psychiatrów jak i w codziennym funkcjonowaniu. Zahamuj to co robisz w porę.
Tak naprawdę to niby chcesz coś zmienić, ale nie chcesz, bo Ci dobrze ze stilnoxem i innymi benzosami. I tyle.
sertralina 50 mg
metoprolol 100 mg

przez wieslawpas 29 mar 2014, 21:55
dzisaj spalem na 2 tabletkach. Zamierzam juz tak zostac przy takim skladzie bo dzisiaj nonca jakoś na szczecie zadziałał. Jest taka jedna dziewczyna na forum ktrora doszla do dawki 14 tabletek na spanie. Obecnie jest na poltorej. Mozna zmniejszyc dawke jak widac.

-- 29 mar 2014, 21:58 --

uzytkownik, ten betabloker to biezesz doraźnie, czy na stałe? Jak sie po nim czujesz?

przez uzytkownik 29 mar 2014, 22:00
Pamiętaj, że to nie osoby na lekowym dnie mają być dla Ciebie przykładem. Wychodzisz z założenia: dobra, ona brała więcej, to jeszcze jest OK, pobawię się.
Wiesz co to jest 14 tabletek? Wiesz co to znaczy odstawiać to g***o? Chyba nie. Wycofaj się póki nie wszedłeś na wyższy poziom. Pamiętaj, to są 2 tabletki. Ale "potencjalizowane" innymi lekami.

Odłóż to, dobrze Ci radzę. Szkoda, abyś przechodził piekło. Wszystko można zrobić, zejść nawet z 50 tabletek, ale ta cena nie jest warta stanu psychicznego, który temu towarzyszy.

Biorę na stałe już 6-7 miesięcy, 1 tabsa rano. Od jutra wchodzę na 100 mg (długo działającego). Czuję się rewelacyjnie. Generalnie beta bloker to przełom w moim leczeniu nerwicy, która ZNIKŁA.

-- 29 mar 2014, 21:21 --

Zapomniałem dopisać, że poprawiło się dopiero po wejściu na wyższe dawki metoprololu. Także tak naprawdę (pomijając zaburzenia snu, z którymi już dałem sobie radę) czuję się idealnie jakieś 2 miesiące - od czasu jak zwiększyłem BB.

-- 29 mar 2014, 21:36 --

PS http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3955392 podpisuję się rękoma i nogami pod tym
sertralina 50 mg
metoprolol 100 mg

Sortuj wg