LEWOMEPROMAZYNA (Tisercin,Neurocil,Levoprome,Neozine,Neozina

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy lewomepromazyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
2
67%

Nie
1
33%

Zaszkodziła
0
Brak głosów

Liczba głosów : 3

LEWOPROMAZYNA (Tisercin,Neurocil,Levoprome,Neozine,Neozinan)

przez agnieszka.m 20 gru 2013, 09:38
mirunia, ja biorę sam tisercin, tak jak pisałam na sen mi bardzo pomaga. Śpię po nim bez wybudzeń, twardym snem, zasypiam około godziny po wzięciu leku. Leżę sobie po prostu w łożku, oglądam telewizję i czekam aż nadejdzie sennośc. Wyłączam telewizor i w 5 - 10 minut zasypiam. Mirunia nie bierz estazolamu, jestem pewna że po tisercinie sen u Ciebie też nadejdzie, może jesteś zbyt niecierpliwa? Może u Ciebie zaczyna działać troszkę później, skoro mówisz że rano jesteś senna i niemrawa, może bierz go np. dwie godziny przed snem? Nie martw się, tak jak pisałam, to osłabienie minie maksymalnie po 10 - 14 dniach brania tisercinu, zresztą bierzemy przecież malutką dawkę, więc i objawy uboczne są nieduże w porównaniu od osób, które muszą brać dawki o wiele większe. Taka dawka jak nasza działa tylko na sen, zresztą tak jest napisane w ulotce. (25 mg przy zaburzeniach snu).
mirunia, uzbroj się w cierpliwość i nie poddawaj, wierzę że i Tobie tisercin na dłuższą metę pomoże, ja uważam go za wspaniały lek, który wybawił mnie ze strasznie uciążliwej bezsenności.
Życie nie daje nam tego, co chcemy, tylko to, co ma dla nas — Władysław Stanisław Reymont

przez mirunia 20 gru 2013, 12:55
agnieszka.m, witaj, super, że się pokazałaś.
Agnieszko ja tak biorę tisercin właśnie ok. 2 godz. przed udaniem się do łóżka, czyli ok. 20.30-21.00. Czuję jego działanie już po godzinie, robię się powoli śpiąca, zmęczona i kładę się ok.22 do łózka. Jeszcze trochę poczytam coś w łóżku i wydaje się, że zaraz usnę, ale to tylko wydaję się, bo potem przewracam się w łóżku z boku na bok tak do godz.24 lub 1.00 i nie śpię tylko czuwam, drzemię. Dlatego ratuję się wtedy tak co drugą noc połówka estazolamu i po pół godz. usypiam dopiero. Dzisiaj się przemorduję i nie wezmę go, jutro sobota i nie muszę iść do pracy to jakoś może nad ranem usnę.
Piszesz, że możesz po nim długo spać, jeżeli możesz np. w wolny dzień. Ja nie, budzę się ok.7 i dalej już nie usnę, chociaż mogłabym spać i tak bym chciała.
Różnica chyba polega na tym, że Ty Agnieszko nie masz nerwicy tylko depresję, dlatego możesz usnąć i spać do woli, mnie natomiast tłucze ten niepokój o stan mojego zdrowia i złego samopoczucia. Do tego dochodzi jeszcze nadczynność tarczycy, którą leczę.
No nic, dzisiaj próbuję spać tylko na tisercinie i ma się udać. Trzymaj Agnieszko kciuki i dziękuję, że mnie wspierasz. Odzywaj się. Pozdrawiam :papa:

przez smutna82 21 gru 2013, 00:12
Dzis dostalam od mojej psy ten lek.
5 kropli rano i 5 wieczorem...
mam nerwice lękowa i depresje,ale, jak przeczytalam,ze,ten lek jest na schizofrenie i psychozy,to jestem juz,nakręcona i myślę,ze mam,psychozę :(
powiecie mi na,co jest właściwie ten lek?
i moze ktoś mi powie co to jest psychoza? :(
citalopram 40 mg---> 9 styczen

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Dżejmson 21 gru 2013, 11:13
http://pl.wikipedia.org/wiki/Psychoza
O psychozę się nie bój, nie masz jej, skoro lekarz nie postawił Ci takiej diagnozy. W psychiatrii jest tak, że lek na dane zaburzenie sprawdza się w innych niż te, o których wyczytasz w ulotce. Jakiś czas brałem lek na schizofrenię (mimo że jej nie mam) i działał na mnie świetnie przeciwdepresyjnie.
Twój lekarz kolejny raz mnie zadziwia. Masz zaburzenia lękowe i depresyjne, a zaczyna leczenie od amitryptyliny i teraz lewopromazyny. Zwykle leczenie takich zaburzeń zaczyna się do leków SSRI, a jeżeli te zawiodą, stosuje się leki z innych grup. Na dodatek kolejny lek przepisuje Ci w postaci płynnej. Masz problem z przełykaniem leków, albo nie wiem, z żołądkiem? Czy to jego wymysł?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Lewomepromazyna#Wskazania
Dżejmson

przez smutna82 21 gru 2013, 12:07
Dlaczego mój lekarz ciebie zadziwia?
ona nie powiedziala mi co mi dolega :(
gdybym miala schizofrenie czy psychozę to musiala by mi powiedzieć??
noo,a te kroplelki to dlatego,ze jej jest latwiej dawkować...
widocznie tak lubi leczyc...
a te zaburzenia lękowo depresyjne,to ja sama i siebie podejrzewam :(

no i jak widać,chyba lubi leczyc starymi lekami,bo i ona starej daty

-- 21 gru 2013, 11:08 --

Dzejmson,twoim zdaniem źle leczy?
powiedz,bo ja sama nie mam do niej zaufania jakoś.
powiedz co myslisz....

-- 21 gru 2013, 19:11 --

Dokladnie,to są leki nezinan...to jest to samo co tisercin?

przez miko84 22 gru 2013, 12:52
Zmień lekarza, dobrze Ci radzę. Jeśli masz ZOK, depresję i lęk to powinnać zacząć od SSRI. Pamiętam, że miałaś złą reakcję na sertralinę ale są łagodniejsze SSRI, jak np. escitalopram. Powinnać zmienić lekarza, który powinien wiedzieć czym byłaś leczona i jaką miałaś reakcję. Jesteś we Francji więc udaj się może do lekarza francuskiego? Pisałem Ci już o dobrych francuskich lekach przeciwdepresyjnych jak tianeptyna (bardzo popularna w Polsce) i agomelatyna (nowy lek i drogi, dlatego lepiej zacząć od tego pierwszego).

Nie bierz tego świństwa, to stary neuroleptyk, w połączeniu z amitryptyliną możesz mieć masę działań ubocznych, a Twoja lekarka powinna pomyśleć o emeryturze...
miko84

przez smutna82 22 gru 2013, 13:56
Kurde,to juz nie wiem co mam robic...
ona teraz na urlopie.po nowym roku wizyta dopiero...
do francuskiego nie pójdę,bo nie,znam języka na tyle żeby sie dogadać :(
po tej Ami,czuje sie źle i juz nie wiem :(
jakie ma skutki uboczne ten lek??i to w dodatku z Ami?
pierwsza dawke wzielam wczoraj,dtuga dzis rano..
naprawdę nie brać tego??
to czym sie ratować przy nerwach,przy napadach agresji?
benzo?
poradźcie cos,bo sfiksuje

-- 22 gru 2013, 12:58 --

Miko i czy z amitryptyliny mozna wskoczyć od razu na ssri??
nie będzie,sie nic zlego dzialo??
czy trzeba odczekać?

przez swistak2112 25 gru 2013, 14:54
smutna82 napisał(a):Kurde,to juz nie wiem co mam robic...
ona teraz na urlopie.po nowym roku wizyta dopiero...
do francuskiego nie pójdę,bo nie,znam języka na tyle żeby sie dogadać :(
po tej Ami,czuje sie źle i juz nie wiem :(
jakie ma skutki uboczne ten lek??i to w dodatku z Ami?
pierwsza dawke wzielam wczoraj,dtuga dzis rano..
naprawdę nie brać tego??
to czym sie ratować przy nerwach,przy napadach agresji?
benzo?
poradźcie cos,bo sfiksuje

-- 22 gru 2013, 12:58 --

Miko i czy z amitryptyliny mozna wskoczyć od razu na ssri??
nie będzie,sie nic zlego dzialo??
czy trzeba odczekać?

Lewomepromazyna (Tisercin i inne) ma duże pierwotne przejście przez wątrobę- co sprawia, że jest po nim duże ryzyko działań niepożądanych ze strony układu wegetatywnego (autonomicznego). Ciężko jest po nim obciążaona sama wątroba. Działanie cholinolityczne powoduje wysychanie w ustach, pogarsza sie oddawanie moczu w przeroscie prostaty. Ogólnie to lek dość stary, "zamulający"- b.silne działanie uspokajajace.
Podobne działąnie choć sporo słabsze skutki niepożądane ma chlorprothixen.
Świstak
F33
Sertralina 75-100, Mianseryna 60-90
Clonazepam 1x0,5 , Gabapentin 2x800
Chlorprothixen 50-100, Ketilept 100
Eestazolam, Zolpidem- doraźnie

przez smutna82 25 gru 2013, 18:23
Świstak dzięki za dokladne wytlumaczenie.
nie biore tego shitu,wole chodzic nakrecona

przez mirunia 28 gru 2013, 16:24
agnieszka.m , napisz co tam u Ciebie słychać, jak się czujesz?

W środę minęło 2 tyg. jak biorę tisercin i nadal jestem otumaniona, mam zawroty głowy i wciąż natrętne myśli typu: „czy ja z tego kiedyś wyjdę na prostą… kiedy zacznę się lepiej czuć… kiedy opuszczą mnie napady lęku… kiedy wreszcie będę miała siły normalnie (w miarę) funkcjonować ?”
Śpię już lepiej niż na początku, staram się rzadko brać estazolam.. . tylko wtedy jak długo nie mogę usnąć i tylko małą połóweczkę.
Ranki są beznadziejne, czuję się podle, bez sił, serce mi kołacze, czuję ogromne zmęczenie. Wszystko to spowodowane jest niskim ciśnieniem ok. 100/60 czasami 92/60. Dopiero po południu czuję się odrobinę lepiej, tzn. spokojniej, ale nadal bez sił i energii. Zmuszam się do czegokolwiek, wynajduję sobie zajęcia, by jakoś funkcjonować i nie myśleć o złym samopoczuciu…
Jak czytam posty ludzi będących na SSRI -to też mają podobne samopoczucie szczególnie rano, do południa. Pocieszam się, że to minie po 3-4 tyg. jak u nich, chociaż biorą inne leki niż my.
Agnieszko, napisz jak długo może trwać ten stan, czy też odczuwałaś takie zmęczenie i otępienie i jak długo się to utrzymywało? Czy masz dobre ciśnienie na tisercinie, czy też takie niskie jak ja?

przez rafzap 28 gru 2013, 17:11
Tisercin wyłącza mnie z egzystowania na dobrą dobę, stary, paskudny lek, a liczyłem jak doc przepisał że to coś pod benzo będzie :lol:
evil boy 4 life

przez mirunia 28 gru 2013, 18:02
rafzap, bierzesz tisercin? bo piszesz w czasie teraźniejszym "wyłącza". Napisz więcej jak się dokładnie po nim czujesz.

przez swistak2112 28 gru 2013, 20:27
mirunia napisał(a):agnieszka.m , napisz co tam u Ciebie słychać, jak się czujesz?

W środę minęło 2 tyg. jak biorę tisercin i nadal jestem otumaniona, mam zawroty głowy i wciąż natrętne myśli typu: „czy ja z tego kiedyś wyjdę na prostą… kiedy zacznę się lepiej czuć… kiedy opuszczą mnie napady lęku… kiedy wreszcie będę miała siły normalnie (w miarę) funkcjonować ?”
Śpię już lepiej niż na początku, staram się rzadko brać estazolam.. . tylko wtedy jak długo nie mogę usnąć i tylko małą połóweczkę.
Ranki są beznadziejne, czuję się podle, bez sił, serce mi kołacze, czuję ogromne zmęczenie. Wszystko to spowodowane jest niskim ciśnieniem ok. 100/60 czasami 92/60. Dopiero po południu czuję się odrobinę lepiej, tzn. spokojniej, ale nadal bez sił i energii. Zmuszam się do czegokolwiek, wynajduję sobie zajęcia, by jakoś funkcjonować i nie myśleć o złym samopoczuciu…
Jak czytam posty ludzi będących na SSRI -to też mają podobne samopoczucie szczególnie rano, do południa. Pocieszam się, że to minie po 3-4 tyg. jak u nich, chociaż biorą inne leki niż my.
Agnieszko, napisz jak długo może trwać ten stan, czy też odczuwałaś takie zmęczenie i otępienie i jak długo się to utrzymywało? Czy masz dobre ciśnienie na tisercinie, czy też takie niskie jak ja?

Tisercin w zasadzie wszystkim obniża ciśnienie- to wynik właśnie działania na układ wegetatywny.
Po Tisercinie długo bywają zawroty głowy, nie przechodzi z czasem to wysychanie w ustach.
Na lęki- cóż, wszystko zależy od właściwej diagnozy. Np. w napadach leku i paniki pomagają niektórym leki SSRI w tym fluoxetyna, kótra ma działanie aktywizujące, a nie silne działanie uspokajające. Ja zaletę w zakresie stosowania Tisercinu widzę w tym, że jest możłiwe odstawienie branych stale benzodiazepin na sen- w razie wzrostu tolerancji i przyzwyczajenia. Ogólnie to cudów po tym lekiu spodziewać się nie można. W razie czego proponuję rozważyć zastosowanie chlorprothixenu który ja biorę- jest słabszy, ale ma dużo mniejsze dziłania niepożądane. Ekwiwalentnie można przyjąć 50 mg chlorprothixenu za 25 mg Tisercinu.
Świstak
F33
Sertralina 75-100, Mianseryna 60-90
Clonazepam 1x0,5 , Gabapentin 2x800
Chlorprothixen 50-100, Ketilept 100
Eestazolam, Zolpidem- doraźnie

przez mirunia 28 gru 2013, 21:10
swistak2112, dzięki za reakcję na mój post i Twój komentarz.
Ja tisercin biorę jak czytałeś ponad 2 tyg. Dostałam go od naprawdę dobrego lekarza na bezsenność i lęki. Wcześniej brałam mirzaten, później lerivon i nic nie pomagały na sen. Wspomagałam się właśnie benzo żeby spać i chyba już za długo brałam, chociaż w małych dawkach. Do tej pory czasami wezmę połówkę estazolamu jak nie mogę długo zasnąć. Staram się usypiać na samym tisercinie, ale jest różnie. Nie biorę tego pod uwagę, by dyktować lekarzowi żeby dał mi chlorprothixen, bo mnie przestanie leczyć. Zna mnie już dość długo i stara się dobierać leki dobrze. Dzwoniłam wczoraj do Niego i pytałam czy mam brać dalej tisercin, mimo złego samopoczucia - powiedział, że tak i mam nie brać żadnych benzo. Jeżeli odstawię sama tisercin to przestanę w ogóle spać i nasilą mi się lęki, a to już masakra byłaby okrutna :( Muszę się jakoś przemęczyć i oswoić z tisercinem, a o złe samopoczucie psychiczne i fizyczne zaczynam podejrzewać benzo... tylko jak mam sobie w tym pomóc? :( :(

Sortuj wg