LEWOMEPROMAZYNA (Tisercin,Neurocil,Levoprome,Neozine,Neozina

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy lewomepromazyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
2
67%

Nie
1
33%

Zaszkodziła
0
Brak głosów

Liczba głosów : 3

LEWOPROMAZYNA (Tisercin,Neurocil,Levoprome,Neozine,Neozinan)

przez agnieszka.m 10 gru 2013, 18:54
mirunia, nie bój się tego leku. Ja biorę tisercin od stycznia (bo po dwóch latach lerivon przestał mnie usypiać) i jestem bardzo zadowolona. Zasypiam około godziny po wzięciu leku i śpię całą noc bez wybudzeń. Przez pierwszy tydzień byłam lekko rano przymulona, ale da się to przeżyć, po pewnym czasie ten skutek uboczny mija. Teraz wstaję rano bez problemu i cały dzień pracuję umysłowo. Myślę że ten lek jest niepotrzebnie tak demonizowany, ja tam sobie bardzo chwalę jego działanie (przy czym biorę go tylko w celach nasennych).
Życie nie daje nam tego, co chcemy, tylko to, co ma dla nas — Władysław Stanisław Reymont

przez mirunia 10 gru 2013, 19:19
agnieszka.m, dziękuję, że się odezwałaś i zareagowałaś na mój "paniczny" post.
Ja tisercin dostałam też tylko w celach nasennych, w małej dawce 25mg. Pracuję umysłowo tak jak Ty i boję się, że będę siedzieć w pracy jak tuman nic nie ogarniając.
Po lerivonie nadal nie spałam i rano, tak do południa też byłam nieco przymulona.
Pocieszyłaś mnie trochę, że bierzesz tisercin i czujesz się po nim dobrze.
Ciekawa jestem po jakim czasie przestanie mnie mulic i otępiać?
W jakiej dawce bierzesz na noc? Czy nie czujesz się depresyjnie po nim? Proszę napisz coś więcej.

przez agnieszka.m 10 gru 2013, 19:38
mirunia, myślę że niepotrzebnie panikujesz, ale rozumiem to, ja też boję się nowych leków. Otumanienie powinno minąć po tygodniu - 10 dniach, z tym że to da się przeżyć, ja na początku brania leku też pracowałam i dawałam radę, coś tam kumałam:) Powiem Ci że po lerivonie na początku brania czułam się znacznie gorzej, dobre trzy tygodnie chodziłam jak zombie. No ale może teraz jestem bardziej wprawiona w braniu leków:) Ja też biorę dawkę 25 mg (jedną tabletkę), biorę tyle od początku. Nie działa na mnie depresyjnie, zresztą z tego co wyczytałam, to tisercin w małych dawkach ma działanie antydepresyjne. Obecnie nie mam żadnych skutków ubocznych i co najważniejsze - bardzo dobrze śpię, a to był mój naprawdę ogromny problem. Potrafię w weekend spać po 12 godzin, mocnym i nieprzerwanym snem. Ale jak trzeba wstać o 6 rano, to też nie ma problemu, z tym że wtedy biorę lek najpóźniej o 22.
Życie nie daje nam tego, co chcemy, tylko to, co ma dla nas — Władysław Stanisław Reymont

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mirunia 10 gru 2013, 20:06
agnieszka.m, no to pocieszyłaś mnie i uspokoiłaś nieco. Właśnie chodzi mi o spokojny i nieprzerywany sen i w miarę dobre funkcjonowanie w ciągu dnia. Ja do lerivonu dodawałam już estazolam, żeby przespać noc i iść do pracy. Po estazolamie człowiek też jest rozbity i kołowaty a jeszcze w połączeniu z lerivonem to.... już miałam dosyć. Masz rację, że po lerivonie dosyć długo jest się przymulonym na początku brania. Mam nadzieję, że tisercin bardziej mnie nie ogłupi, bo też już jestem trochę oswojona takimi lekami i usypiaczami (benzo).
Również i moim problemem jest brak naturalnego snu i wysypiania się w weekend. W każdy wolny dzień budziłam się wcześnie nie mogąc już usnąć później. Teraz, kiedy rano jest ciemno, głucho i ponuro to po co się zrywać "po nocy" przy wolnym dniu?
Mam jeszcze obawy, czy w okresie przedświątecznym będę w stanie funkcjonować jako-tako po tisercinie i przygotowywać się do świąt?
Agnieszko, dziękuję za słowa otuchy i wsparcia, dobrze, że jesteś :papa:

:zzz: :zzz: :zzz:

-- 11 gru 2013, 18:42 --

agnieszka.m, dzisiaj dopiero odważę się wziąć pierwszą tabletkę, wczoraj bałam się, bo dzisiaj miałam ważny dzień w pracy i obawiałam się reakcji. Tak bardzo bym chciała usnąć po niej i przespać calutką noc zdrowym snem. Mam taką nadzieję, że tak będzie.
Czy tisercin zadziałał u Ciebie na sen już od pierwszej tabletki?

przez agnieszka.m 11 gru 2013, 19:28
mirunia, nie martw się, myślę że do świąt objawy uboczne Ci miną i będziesz się już całkowicie dobrze czuła. Nie bój się, bierz tabletkę i szykuj się na znakomite spanko:) Na mnie tisercin zadziałał od początku, od pierwszej nocy spałam jak zabita. Jestem na 99% pewna, że na Ciebie też tak zadziała, bo to naprawdę bardzo dobry usypiacz. Nawiasem mówiąc - jeśli w miarę dobrze czujesz się po estazolamie, to po tisercinie powinnaś czuć się o wiele lepiej. Ze mnie estazolam robił prawdziwą mumię, nie byłam po nim w stanie funkcjonować. Po tisercinie tego nie miałam, byłam tylko na początku leciutko otumaniona. Ale byłam w stanie pracować, czego po estazolamie sobie nie wyobrażam.

przez mirunia 11 gru 2013, 21:20
agnieszko.m, dziękuję za słowa pocieszenia, dodajesz mi otuchy, bo już zgłupiałam całkowicie i przestraszyłam się okrutnie czytając na temat tisercinu.
Ja po estazolamie też jestem już nieco przytępiona, tym bardziej, że brałam go do wczoraj razem z lerivonem.
Dzisiaj planuję wziąć ten tisercin, bo ileż można łykać estazolam (zaczęłam już drugie opakowanie) i chcę z nim skończyć i brać lek, który poprawi mi sen i przywróci lepszy "mechanizm" spania. Mam nadzieję, że lekarz znając mnie wie co robi przepisując mi ten lek.

Czy godzinę przed udaniem się do łóżka należy go wziąć? Po jakim czasie zacznie działać pierwszy raz?

przez JERZY62 11 gru 2013, 21:22
Tak godzinę, dwie przed pójściem spać.
♪♪♪

przez mirunia 11 gru 2013, 21:43
LATEK1962, brałeś lub bierzesz ten lek? Znasz jego działanie? Napisz coś więcej.

przez agnieszka.m 12 gru 2013, 19:52
mirunia, jak tam pierwsza nocka na tisercinie? Mam nadzieję, że się porządnie wyspałaś:)

przez mirunia 12 gru 2013, 20:30
agnieszko.m, przykro mi ale spałam jak zając pod miedzą, nie spałam do 2 w nocy, byłam senna, otumaniona a snu wcale. Wstałam, wzięłam pół estazolamu i pospałam do 6.45. Dzwoniłam dzisiaj do mojego doktorka i przyznałam się się do tego estazolamu w nocy. Mam bezwzględnie go odstawić i przemęczyć się aż sen przyjdzie po samym tisercinie. Dzisiaj jestem bardzo osłabiona i "miętka". Dzisiejszą noc mam spać na samym tisercinie, mam nadzieję, że tak będzie. Doktorek pocieszył mnie, że z czasem sen powróci bylebym nie wspierała go usypiaczami. Po dzisiejszym zmęczeniu i osłabieniu muszę zasnąć...
A jak u Ciebie Agnieszko samopoczucie?

-- 13 gru 2013, 19:13 --

Spałam dzisiejszej nocy na samym tisercinie (bez estazolamu) - jestem dumna, że dałam radę. W nocy ze dwa razy się przebudziłam na chwilkę i dalej szybciutko usypiałam. Wstałam ok. 8 zaspana i ciężka (wzięłam wolny dzień) i dopiero ok. 11 doszłam do jako-takiej formy. Zrobiłam zakupy w markecie, później w domu popracowałam przy drobnych porządkach, ale musiałam sobie często odpoczywać, bo to dziwne osłabienie powoduje szybkie zmęczenie i zawroty głowy. Mam nadzieję, że to minie po jakimś czasie. Mam ochotę na zrobienie czegoś w domu, próbuję się do tego zabierać, ale szybko męczą mnie te prace. Gdzieś uciekła mi moja energia... brakuje mi sił, a zapał jest chwilowy tzw. słomiany.
Eeech, może jakoś to przetrwam, obym tylko się wysypiała i miała siły chodzić i myśleć logicznie.

-- 14 gru 2013, 18:12 --

agnieszka.m, napisz proszę co było powodem Twojej bezsenności, czy też nerwica i lęki oraz depresja? Wcześniej brałaś lerivon, więc leczyłaś się.
Jak teraz wygląda Twoje samopoczucie, czy te objawy nerwicy/depresji ustąpiły? Czy tisercin brany na sen pomaga Ci również na nerwicę i ogólne lepsze samopoczucie?

przez agnieszka.m 16 gru 2013, 15:47
mirunia, ja nie mam nerwicy, powodem mojej bezsenności była depresja. Chociaż tak do końca nie wiadomo, czy to nie bezsenność była powodem depresji, bo pierwsza była w sumie bezsenność, a w następstwie długotrwałej bezsenności pojawiła się depresja. W każdym razie moją diagnozą jest bezsenność i depresja. Obecnie czuję się bardzo dobrze, wraz z powrotem snu minęły mi objawy depresji. Leczę się od 2008 roku, brałam juz kilka leków, na dłużej pomógł mi lerivon, brałam go 2 lata, ale rok temu przestał działać. No i wróciła bezsenność. Od stycznia jestem na tisercinie i śpię bardzo dobrze i bardzo dobrze się czuję, mam mnóstwo energii i dobry nastrój.
mirunia, nie martw się, to osłabienie niedługo przejdzie. Najważniejsze byś spala bez benzo, te leki to droga donikąd - czy raczej krótka droga do uzależnienia. A jak w ogóle czujesz się po tych kilku dniach na tisercinie? Śpisz bez estazolamu?

przez mirunia 16 gru 2013, 18:57
agnieszka.m napisał(a): mirunia, nie martw się, to osłabienie niedługo przejdzie. Najważniejsze byś spala bez benzo, te leki to droga donikąd - czy raczej krótka droga do uzależnienia. A jak w ogóle czujesz się po tych kilku dniach na tisercinie? Śpisz bez estazolamu?

agnieszka.m, dziękuję za pocieszenie, że ten stan osłabienia i senności minie niedługo. Wzięłam dopiero 5 tabl. tisercinu (od środy) w tym dwa razy (w środku nocy) musiałam się wspomóc połówką estazolamu, bo nie nie mogłam usnąć. Byłam bardzo śpiąca, powieki ciężkie, a snu ani grama. Następne noce były już lepsze, z krótkim wybudzeniem w nocy, ale spałam dalej do rana.
Dzisiaj ciężko się rano wstawało do pracy, a w pracy starałam się mobilizować i koncentrować... chociaż ciężko z tym.
Tak ogólnie to jestem po tisercinie, tak jak pisałam - osłabiona, bardzo śpiąca i brakuje mi energii. Mam bardzo obniżone ciśnienie, dodatkowo biorę jeszcze leki od nadciśnienia, więc możesz sobie wyobrazić. Kawy już nie piję, bo nasila mi lęki i boję się tych skoków ciśnienia w górę ponad normę.
Muszę się pochwalić, że w sobotę, mimo wielkiego osłabienia umyłam dwa okna i powiesiłam firany. Dla mnie to był nie lada wyczyn!
Staram się jakoś mobilizować na siłę, bo nastrój przy tym leku jest na razie bardzo depresyjny. Cały czas się zamartwiam, analizuję i pytam samą siebie... jak długo taki stan będzie trwać, kiedy nastąpi poprawa i wróci radość i energia?

Agnieszko, jak długo może taki stan trwać? U mnie jest problem właśnie z tą nerwicą i lękami, a z tego wszystkiego wyłania się depresja.
Cieszę się, że lek Ci pomaga i czujesz się dobrze. Sama czekam z utęsknieniem na powrót energii i lepszego samopoczucia, mam nadzieję, że to wszystko wróci.
Agnieszko, bierzesz tylko sam tisercin?

przez Lusesita Dolores 16 gru 2013, 19:07
Ja tisercin bardzo zle wspominam. Po jednej tabletce spie baaaardzo dlugo. A na nastepny dzien jestem otumaniona i otepiala. Nie polecam
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

przez mirunia 19 gru 2013, 18:18
agnieszka.m, jeżeli tu zaglądasz to proszę odezwij się... wiem, że teraz mało czasu, ale spróbuj się pokazać. Skierowałam do Ciebie kilka pytań.
Jedynie Ty rozumiesz moje samopoczucie (niezbyt dobre) i potrafisz pocieszyć.
Śpię nadal w kratkę... długo usypiam, chociaż lek przytula do poduszki, ale usnąć głębokim snem jest nadal ciężko. Do południa jestem niemrawa i "niekumata". Jedynie spacery na świeżym powietrzu mnie trochę orzeźwiają.
Proszę odpisz :uklon:

Sortuj wg