LEWOMEPROMAZYNA (Tisercin,Neurocil,Levoprome,Neozine,Neozina

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy lewomepromazyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
2
67%

Nie
1
33%

Zaszkodziła
0
Brak głosów

Liczba głosów : 3

LEWOPROMAZYNA (Tisercin,Neurocil,Levoprome,Neozine,Neozinan)

przez Vaiola 29 kwi 2013, 13:53
*Monika*, psychiatra zezwoliła mi na taki krok, na wypadek, gdyby Tisercin się nie sprawdził. Pojedynczą tabletkę najpierw na dwie, później cztery dzieliłam. Następnie, skroiwszy na śmieszne kawałki, wydzialałam sobie 1/8. Poczułam, że straciło takie leczenie sens. Postanowiłam się nie truć, ponieważ nawet ta symboliczna 'odłupka' działała. Eksperyment się powiódł. Trzepało przez półtora dnia i przestało.

przez faeton 24 cze 2013, 20:33
A jak u Was z łaknieniem o tym, leku ktoś pisał, że bez zmian. ale mi się wydaje, że jednak jest po nim większe łaknienie.

przez Lusesita Dolores 20 lip 2013, 17:20
Beznadziejny lek. Wziełam tabletke i spałąm 18 godzin. Otumania, nie można ustać na nogach. Nie polecam
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez niosaca_radosc 20 lip 2013, 17:32
czerwona-malina, taki efekt po jednej tabletce? Coś to dziwne.
Problemem nie jest problem. Problemem jest Twoje nastawienie do problemu
Moderator

przez Lusesita Dolores 20 lip 2013, 17:35
niosaca_radosc, no powaznie, czułam sie tak jakbym butelke wódki wypiła, straszny lek
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

przez faeton 23 lip 2013, 20:34
Nie działa na obsesje w ogóle, ogłupia i żreć się chce.

przez depas 31 sie 2013, 14:47
Chyba nie zaprzyjaźnię się z Tisercinem na dłużej, dużo nieprzyjemnych uboków i dość nieprzewidywalne działanie - raz spodziewane uśpienie, kiedy indziej akatyzja. Nic dziwnego że określa się go mianem "brudnego leku", w najgorszym razie czułem się na nim jakbym się czymś zatruł. Mnie ten lek zainteresował głównie ze względu na jego potencjał przeciwbólowy (bywa używany w medycynie paliatywnej), jednak i tu nie było porządanego efektu. Współczuję osobom które mogą być zmuszone brać lewomepromazynę w dawkach rzędu 300mg...
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez CórkaNocy 31 sie 2013, 15:34
depas, dawno cię tu nie było. jak na wenli w dawce 225 mg? nie masz nasilonego lęku po takiej dawce? u mnie na wyższych dawkach noradrenalina potrafiła dać niemiłego kopa. jaka u ciebie różnica w działaniu między 150 a 225?
CórkaNocy

przez depas 31 sie 2013, 15:50
Biorę 225 dopiero 4 dni, ale mam wrażenie że już odczuwam subtelną poprawę. Nie czuję się niezdrowo pobudzony, żadnej akatyzji, a jednak jakby nieco bardziej "żywy", zmniejszyło się to cholerne poczucie pustki i apatia. Daleko jeszcze do pełnej remisji (czyli takiego psychiatrycznego Yeti...), ale jest trochę lepiej. Tylko pierwsze dwa dni faktycznie było pogorszenie lęku, plus szczękościsk i tego typu drobne sprawy. Zobaczymy co będzie dalej, na cuda nie liczę, ale zawsze może być odrobinę lepiej, albo raczej mniej ch*jowo.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez Anna P. 03 wrz 2013, 14:50
Cierpię od 16 lat na bulimię (biorę na to bioxetin 60mg rano), 2 lata temu pojawiła się bezsenność. chlorprothixen przestał działać, odstawiłam stilnox, który brałam ponad rok i nie wiem co teraz?
Pramolan i trittico nie działają. Najlepiej śpię po estazolamie ale nie można go brać ciągle.
Może tisercin albo lerivon?
Nie chciałabym też przytyć (podobna tak się dzieje po lerivonie) ze względu na zaburzenia odżywiania.
rano - 60mg fluoxetyny
wieczór - mirtagen 45mg + promazyna 100mg

przez depas 03 wrz 2013, 17:56
Anna P., Tisercin często daje nieprzyjemne skutki uboczne, jak sam napisałem trochę wyżej. Ale od tego czasu wszystko się ustabilizowało i śpię po nim dobrze, bez większych problemów. Obawiam się jednak że w niewielkim stopniu, ale jednak zwiększa apetyt. Jeśli chodzi o Lerivon to rzeczywiście, bardzo dużo osób skarży się na zwiększony apetyt i przybieranie na wadze. Jest podobny do Lerivonu lek, coś jakby jego nowsza wersja - mirtazapina. Wprawdzie on również często zwiększa łaknienie, jednak w mniejszym stopniu co Lerivon (mianseryna), a jest bardzo skuteczny na spanie już w najniższej dawce 15mg. Sam stosuję ten środek już po raz drugi, i osobiście nie odczuwałem żadnego zwiększenia apetytu.
Myślę że warta wypróbowania jest także kwetiapina, podobnie jak Tisercin lek przeciwpsychotyczny, ale nowszej generacji, bezpieczniejszy. Sporo osób, w tym ja, chwaliło sobie ten lek jako środek nasenny, jest skuteczny w minimalnej dawce 25mg.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez Anna P. 04 wrz 2013, 09:10
depas napisał(a):Anna P., Tisercin często daje nieprzyjemne skutki uboczne, jak sam napisałem trochę wyżej. Ale od tego czasu wszystko się ustabilizowało i śpię po nim dobrze, bez większych problemów. Obawiam się jednak że w niewielkim stopniu, ale jednak zwiększa apetyt. Jeśli chodzi o Lerivon to rzeczywiście, bardzo dużo osób skarży się na zwiększony apetyt i przybieranie na wadze. Jest podobny do Lerivonu lek, coś jakby jego nowsza wersja - mirtazapina. Wprawdzie on również często zwiększa łaknienie, jednak w mniejszym stopniu co Lerivon (mianseryna), a jest bardzo skuteczny na spanie już w najniższej dawce 15mg. Sam stosuję ten środek już po raz drugi, i osobiście nie odczuwałem żadnego zwiększenia apetytu.
Myślę że warta wypróbowania jest także kwetiapina, podobnie jak Tisercin lek przeciwpsychotyczny, ale nowszej generacji, bezpieczniejszy. Sporo osób, w tym ja, chwaliło sobie ten lek jako środek nasenny, jest skuteczny w minimalnej dawce 25mg.

Dzięki bardzo. Porozmawiam z lekarką w przyszłym tygodniu i zobaczymy co powie
rano - 60mg fluoxetyny
wieczór - mirtagen 45mg + promazyna 100mg

przez swistak2112 11 lis 2013, 17:09
Lewopromazyna i chlorprothixen mają podobny profil działania, z tym, że lewopromazyna jest lekiej silniejszym i ma silniej wyrażone działania niepożądane. Ja chlorprothixen stosuję, Tisercinu - choć działa podobnie - nie mogę za bardzo brać. Ciężka głowa, spadki ciśnienia, zawroty głowy, przymulenie. Lewopromazyna ma duże pierwotne przejscie przez wątrobę, z tego powodu ma b.silnie zaznaczone objawy uboczne ze strony wegetatywnej. Oba leki praktycznie nie powodują dyskinez. Na pewno nie ma poroblemu z przejściem z lewopromazyny na chlorprothixen i odwrotnie.
Świstak
F33
Sertralina 75-100, Mianseryna 60-90
Clonazepam 1x0,5 , Gabapentin 2x800
Chlorprothixen 50-100, Ketilept 100
Eestazolam, Zolpidem- doraźnie

przez mirunia 10 gru 2013, 18:39
Czy ktoś bierze tisercin i mógłby podzielić się wrażeniami?

Jestem po wizycie u mojego doktorka i mam się pożegnać z mianseryną (lerivonem 30) skoro mnie nie usypia. Brałam wcześniej mirzaten 30 i też nici ze snu.
Dostałam teraz na sen tisercin 25mg i aż się boję go brać. Boję się skutków ubocznych na drugi dzień, tego otumanienia i podobno totalnego przymulenia.
Jak mam chodzić do pracy taka przymulona i osłabiona? Jak mam logicznie myśleć w pracy po tym leku?
Czy ktoś brał ten lek i może się podzielić swoją wiedzą i doświadczeniem?
Na wątku o tisercinie jakoś mało jest osób piszących... czyli mało osób go bierze.
Proszę... wypowiedzcie się na temat tego leku.

Sortuj wg