PIRACETAM (Lucetam,Pyramen,Nootropil,Memotropil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy piracetam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
4
57%

Nie
0
Brak głosów

Zaszkodził
3
43%

Liczba głosów : 7

przez Adamo1 05 mar 2012, 15:52
Maciej farmaceuta napisał(a):Profesor psychiatrii i paru znajomych psychiatrów mówiło mi,że Nootropil działa najlepiej ze wszystkich piracetamów,lepiej od Lucetamu i Memotropilu.

Zmień leki przyjacielu 8) to sa nazwy handlowe tego samego leku

przez Michuj 17 kwi 2012, 15:51
W jakiej dawce to brać? 600 mg starczy? Jak długo działa tableta? Powoduje bezsenność?

To działa od razu, czy trzeba czekać jak się wkręci np. kilka tygodni?
Loża szyderców

przez Maciej farmaceuta 18 kwi 2012, 04:00
Michuj napisał(a):W jakiej dawce to brać? 600 mg starczy? Jak długo działa tableta? Powoduje bezsenność?

To działa od razu, czy trzeba czekać jak się wkręci np. kilka tygodni?

Na niektórych działa od razu,lekkie pobudzenie i poprawa nastroju.Jeżeli ma zadziałać,to po 2 tygodniach poczujesz,ale nie spodziewaj się fajerwerków..Mocniej działa z kofeiną,bardzo często i ostro nasila działanie amfetamin.Działa jakieś 4 godziny,u wrażliwych może powodować bezsenność.Studenci biorą 2,4-3,6 dziennie z energy drinkami przez jakieś 2 miesiące,potem trzeba zrobić ok tygodnia przerwy bo przestaje działać.

-- 18 kwi 2012, 03:01 --

Adamo1 napisał(a):
Maciej farmaceuta napisał(a):Profesor psychiatrii i paru znajomych psychiatrów mówiło mi,że Nootropil działa najlepiej ze wszystkich piracetamów,lepiej od Lucetamu i Memotropilu.

Zmień leki przyjacielu 8) to sa nazwy handlowe tego samego leku

Wiem o tym,po prostu słyszałem parę takich opinii.Złośliwość jest niepotrzebna

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Michuj 19 kwi 2012, 12:01
Mam tablety 1200. Brać 2x 600, czy 1x 1200 rano?
Loża szyderców

przez zenon.strzyga 05 maja 2012, 15:36
Od dwóch tygodni biorę lucetam i pojawiły się lęki co mam zrobić boje sie wyjść z domu boje się ludzi i tego typu sprawy odczuwam taką niepewność. Czy to jest efekt uboczny tego leku? dodam ze dodatkowo biore abilify i zolaxe ? bede wdzięczny za wszelkie uwagi o tych lekach. Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 05 maja 2012, 16:07 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączono z wątkiem zbiorczym

przez Maciej farmaceuta 05 maja 2012, 16:02
Może być to efekt uboczny.Odstaw Lucetam i zobacz

przez jasiek 11 maja 2012, 18:33
zenon.strzyga napisał(a):Od dwóch tygodni biorę lucetam i pojawiły się lęki co mam zrobić boje sie wyjść z domu boje się ludzi i tego typu sprawy odczuwam taką niepewność. Czy to jest efekt uboczny tego leku? dodam ze dodatkowo biore abilify i zolaxe ? bede wdzięczny za wszelkie uwagi o tych lekach. Pozdrawiam

Możesz tez pobrać dłużej jak wytrzymasz. po tygodniu to ustępuje.

przez Lord Kapucyn 22 maja 2012, 17:31
Kod: Zaznacz cały
Piracetam w wielu krajach dostępny jest bez recepty, w USA sprzedawany jest natomiast jako suplement diety. W Polsce dostępny tylko z przepisu lekarza.

Czy jak przywiozę sobie piracetam od naszych czeskich sąsiądów, gdzie u nich jest bez recepty, to będzie legalne?
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez xanonymous 14 cze 2012, 17:32
jasiek napisał(a):
zenon.strzyga napisał(a):Od dwóch tygodni biorę lucetam i pojawiły się lęki co mam zrobić boje sie wyjść z domu boje się ludzi i tego typu sprawy odczuwam taką niepewność. Czy to jest efekt uboczny tego leku? dodam ze dodatkowo biore abilify i zolaxe ? bede wdzięczny za wszelkie uwagi o tych lekach. Pozdrawiam

Możesz tez pobrać dłużej jak wytrzymasz. po tygodniu to ustępuje.

Serio może być taki efekt uboczny tego leku? Mam nadzieje, że to tylko mylna sugestia (po postach obu panów widzę, że stosowali Afobam, czyli lek przeciwlękowy).....

Wklejam wam szerszy opis tego leku:

Lek nootropowy z grupy pirolidonów, pochodna kwasu γ-aminomasłowego (GABA). Podstawowy mechanizm działania polega na wiązaniu się z grupą polarną błon fosfolipidowych komórek, co zapoczątkowuje proces odtwarzania struktury błony poprzez tworzenie ruchomych cząsteczek leku i fosfolipidów. To prawdopodobnie poprawia stabilność błony, dzięki czemu białka błonowe lub przezbłonowe utrzymują albo odzyskują odpowiednią strukturę trójwymiarową, umożliwiającą spełnianie ich funkcji. Piracetam oddziałuje na komórki nerwowe i układ naczyniowy. Wzmaga procesy przekazywania sygnałów przez neurony, głównie modulując gęstość i czynność receptorów postsynaptycznych. Wpływa na przemiany energetyczne w komórkach OUN, zwiększa wykorzystanie tlenu i glukozy, ułatwia syntezę związków wysokoenergetycznych, zwiększa rezerwę energetyczną, przyspiesza syntezę neuroprzekaźników. Nasila metabolizm w neuronach OUN, zwłaszcza w stanach zmniejszonej aktywności. Powyższe procesy są odpowiedzialne za poprawę czynności wyższych pięter OUN, usprawnienie procesów poznawczych (uczenie się, pamięć, uwaga, świadomość), poprawę sprawności psychofizycznej oraz działanie antymiokloniczne. Piracetam zapobiega zmianom czynności mózgu powstałym na skutek niedotlenienia i przywraca zdolności poznawcze u osób z uszkodzeniami mózgu różnego rodzaju, np. po niedotlenieniu, zatruciu lub elektrowstrząsach. U dzieci z dysleksją piracetam zwiększa szybkość czytania i poprawia proces zapamiętywania. Nie wykazuje działania uspokajającego ani psychostymulującego. Nie wpływa na układ wegetatywny i nie wykazuje działania GABA-ergicznego. Zmniejsza zdolności agregacyjne płytek krwi, zmniejsza całkowitą lepkość krwi na skutek zwiększenia odkształcalności erytrocytów, zmniejsza lepkość osocza, usuwa patologiczne skurcze drobnych naczyń, zmniejsza przyleganie erytrocytów do śródbłonka naczyń krwionośnych i pobudza syntezę prostacykliny w niezmienionym śródbłonku. Według niektórych danych wpływa na czynniki krzepnięcia: zmniejsza stężenie fibrynogenu i czynników von Willebranda oraz wydłuża czas krwawienia. Nie stwierdzono wpływu rozszerzającego na naczynia krwionośne, lek nie wywołuje zjawiska podkradania wieńcowego, nie zaburza przepływu naczyniowego i nie obniża ciśnienia tętniczego. Lek wykazuje farmakokinetykę liniową. Podany p.o. wchłania się dobrze, maks. stężenie w surowicy osiąga 60 min po podaniu, a w płynie mózgowo-rdzeniowym po 5 h; dostępność biologiczna wynosi prawie 100% i nie zależy od obecności pokarmu. Stan stacjonarny osiągany jest po 3 dniach stosowania. Nie wiąże się z białkami osocza, nie ulega biotransformacji ani kumulacji. Przenika do wszystkich tkanek z wyjątkiem tkanki tłuszczowej oraz przez barierę łożyskową. t1/2 po podaniu p.o. lub i.v. wynosi 5 h, ulega wydłużeniu u osób z zaburzeniami czynności nerek, w tym osób w podeszłym wieku; u osób z bezmoczem t1/2 wydłuża się do 96 h. W 80–100% jest wydalany przez nerki w procesie przesączania klębuszkowego.

Szczególnie by mnie interesowało to podwyższenie świadomości. Mam nadzieje, żę jak lek nie pomoże w niczym to chociaż niezaszkodzi? :smile:

przez err 13 wrz 2012, 16:07
Na mnie w ogole nie podzialal, ani pozytywnie ani negatywnie. Taka witaminka C.
err

przez Amon_Rah 14 wrz 2012, 01:09
Mad_Scientist napisał(a):
Kod: Zaznacz cały
Piracetam w wielu krajach dostępny jest bez recepty, w USA sprzedawany jest natomiast jako suplement diety. W Polsce dostępny tylko z przepisu lekarza.

I tu wielka pomylka, w USA Piracetam wpisany jest na liste substancji zabronionych przez FDA, zakazana jest jego sprzedaz i nie ma go w obrocie.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
KOCOBO JE CPБИЈА!

przez lew 08 lis 2012, 00:02
Czytając opis tego leku wydaje się to substancja całkiem ciekawa. Może faktycznie działanie jest zauważalne jak ktoś to stosuje na otępienie a nie tak po prostu wspomagająco.
Stosuje to ktoś obecnie?
Poszukiwanie odpowiedniego leku przypomina poszukiwanie świętego Graala lub kamienia filozoficznego.
F40.1
Paroksetyna 20 mg 1-0-0
Lamotrygina 50 mg 1-0-1
lew

przez Lord Kapucyn 26 mar 2013, 18:05
Zastanawiam się czy nie dać mu drugiej szansy (2,4g/doba):

http://www.docsimon.pl/towar/piracetam- ... 60x-1200mg

Waszym zdaniem warto?
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Kalebx3 26 mar 2013, 18:11
Dark Passenger , skoro chodzi Ci to głowie ,warto spróbować. Dawka jak dla mnie - ta którą chcesz przyjmować -bardzo wysoka. W sumie każdy powinien dostać te drugą szansę, nawet lekarstwo. Swego czasu jak miałem te 25 lat wraz z mocnym kawulcem lek ten zdecydowanie podnosił " intelekt" , elokwencję i tego typu. Jednak brałem wtedy chyba 800mg.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Sortuj wg