PIRACETAM (Lucetam,Pyramen,Nootropil,Memotropil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy piracetam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
4
57%

Nie
0
Brak głosów

Zaszkodził
3
43%

Liczba głosów : 7

przez Lord Kapucyn 29 kwi 2016, 23:17
Zdecydowanie połączenie piracetam+hupercyna A wpłynęło u mnie pozytywnie na koncentrację i pamięć. Ale ogółem są silniejsze związki. Aniracetam jest gdzieś około 3-4x silniejszy od piracetamu czyli 1200mg aniracetamu odpowiada 4800mg piracetamu, fenylopiracetam jest 30-60x silniejszy czyli 100mg fenylopiracetamu odpowiada 3000-6000mg piracetamu, z kolei noopept wg. rosyjskich badaczy jest 1000x silniejszy od piracetamu czyli 10mg noopeptu to ekwiwalent 10000mg piracetamu. Wszystkie te związki należą do grupy racetamów(aczkolwiek noopept nie pod względem budowy chemicznej, a tylko mechanizmu działania). No ale piracetam jest najstarszym, najlepiej przebadanym związkiem z całego tego towarzystwa i pierwszym nootropem w historii.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez rolosz 29 kwi 2016, 23:36
Lord Kapucyn Musiałem wygooglować hupercynę A. Czyli to jest po prostu suplement diety, dostępny bez recepty.
Now I feel I'm growing older
And the songs that I have sung
Echo in the distance (...)

przez Lord Kapucyn 29 kwi 2016, 23:40
rolosz napisał(a):Lord Kapucyn Musiałem wygooglować hupercynę A. Czyli to jest po prostu suplement diety, dostępny bez recepty.

Tak, bo to alkaloid pozyskiwany z rośliny Huperzia serrata. Jest inhibitorem acetylocholinoesterazy (blokuje enzym odpowiedzialny za degradację acetylocholiny). Na papierze wykazuje jednak porównywalne lub silniejsze działanie niż inne związki z tej grupy- jak donepezil, rywastygmina czy galantamina- stosowane oficjalnie w objawowym leczeniu choroby Alzheimera.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez BELFEGOR 14 lip 2016, 12:21
halo halo witam, dotychczas zajadałem polski memo, ale sie skonczyl i zamówiłem piracetam z czeskiej apteki, z Aliud Pharma, jadł ktoś z was ten zamiennik? działanie nie odbiega mocno od naszego?

przez Bagatelka 04 wrz 2016, 17:25
Czy dawka 2400mg jest w ogóle skuteczna? Lek biorę na rzeczywiste problemy z funkcjami poznawczymi, a nie jako wspomagacz do nauki. Czy jest w ogóle spora różnica w działaniu np. 2400mg vs 4800mg? Więcej niż 4800mg nie mam zamiaru brać, bo te tabletki takie wielkie, aż mnie wzdryga, że miałbym więcej tego gruzu żreć :mrgreen:

Czy do piracetamu można dodać winpocetynę lub nicergolinę i czy jest w tym sens?

Neurolog powiedziała, że pozostałe nootropy są za ciężkim kalibrem jak dla mnie, więc muszę zadowolić się tylko tymi.

przez Kamral 24 lut 2017, 09:13
Czy moge przyjmować z paroksetyna ? w jakich dawkach ? on jest na recepte ?

przez cytrynka84 24 lut 2017, 11:14
Kamral, możesz z paro. Tak na receptę.

-- 24 lut 2017, 10:20 --

Brałam 2400mg w 2 dawkach podzielonych. Na mnie nie działał.
Life is brutal!

Wenlafaxyna 225mg
Mirtazapina 45mg
Baclofenum 75mg

przez Ricah 25 lut 2017, 20:53
Ja bym sie zastanowil. Piracetam obniza poziom serotoniny i to troche kloci sie z dzialaniem paroksetyny.
Trazodon 100mg
Pregabalina doraźnie

przez paramparam 25 lut 2017, 22:14
Tak się zastanawiam - jaki byłby wpływ piracetamu na serotoninę? Czy byłoby realne, żeby na tyle zmodyfikował wytwarzanie jej ilości, żeby była widoczna zmiana? Czy taka zmiana mogłaby się utrzymywać długo? Szczególnie, jeśli podawałoby się go dziecku do 8 roku życia?
escitalopram 15mg | cetyryzyna 10mg | topiramat 100mg
F 41.2 | F 60.3

"Lekkie życie, lekka miłość, lekka śmierć - to nie dla mnie"

takkaja.blogspot.com
-(ħ2/2m)(∂2Ψ/∂x2 + ∂2Ψ/∂y2 + ∂2Ψ/∂z2) + VΨ = iħ ∂Ψ/∂t

przez Kalebx3 26 lut 2017, 00:06
Piracetam obniza poziom serotoniny i to troche kloci sie z dzialaniem paroksetyny.

ja próbowałem czasem to łączyć , ale to lipa z piracetamem
Już lepiej zamiast Piro dać metylofenidat , ( Niesłusznie oskarżany jako narkotyk , a w rzeczywistości jest dobrym lekiem branym oczywiście w mądrych dawkach do 30 mg / d. ( anhedonia , brak napędu,żywotności , opsałość, znużenie psychiczne itd. ( i ogólnie elementy ADHD ) etc etc.
Jeno wyjmij mi z tych oczu
szkło bolesne - obraz dni,
które czaszki białe toczy
przez płonące łąki krwi.
Jeno odmień czas kaleki,
zakryj groby płaszczem rzeki,
zetrzyj z włosów pył bitewny,
tych lat gniewnych
czarny pył.
„ "

przez Ricah 26 lut 2017, 00:41
Badania na ktorych bazuje to co napisalem mowia o tym, ze zwieksza wychwyt zwrotny, co oznacza, ze dlugotrwale podawanie mogloby wywolac zmiany kompensacyjne na tym bialku i finalnie wywolac trwala zmiane. Nie sugerowalbym tego jednak dziecku, bo choc mozg dziecka jest bardzo plastyczny, to jednak balans w neuroprzekaznictwie sie sprzydaje do normalnego zycia.

Sensowne dzialanie tego leku zaczyna sie w dawkach duzo wiekszych, anizeli te przepisywane przewaznie przez lekarza (jakies 3x przynajmniej), o czym w sumie tez warto pamietac i nie liczyc na niewiadomo co.
Trazodon 100mg
Pregabalina doraźnie

przez Kamral 26 lut 2017, 11:35
Ricah napisał(a):Badania na ktorych bazuje to co napisalem mowia o tym, ze zwieksza wychwyt zwrotny, co oznacza, ze dlugotrwale podawanie mogloby wywolac zmiany kompensacyjne na tym bialku i finalnie wywolac trwala zmiane. Nie sugerowalbym tego jednak dziecku, bo choc mozg dziecka jest bardzo plastyczny, to jednak balans w neuroprzekaznictwie sie sprzydaje do normalnego zycia.

Sensowne dzialanie tego leku zaczyna sie w dawkach duzo wiekszych, anizeli te przepisywane przewaznie przez lekarza (jakies 3x przynajmniej), o czym w sumie tez warto pamietac i nie liczyc na niewiadomo co.

Ricah widze, że znasz sie na rzeczy. Czym mogę sobie pomoc przy paroksetynie na koncentracje ? co myslisz o noopept bo duzo pozytywnych opinii. Ma w skladzie Noopept (N-phenylacetyl-L-prolyglycine ethyl ester) 30 mg Alfosceran Choliny (Alpha GPC) 100 mg Dwuwinian Choliny 350 mg N-Acetyl L-Tyrozyna 150 mg Witamina E TPGS

przez paramparam 26 lut 2017, 11:39
Ricah - tak przeglądałam wątek i mnie trochę olśniło. Bo może to przez to cudo tak długo babram się w stanach depresyjnych (od mniej więcej 13 r.ż.). Za dzieciaka, długo, jeden konował karmił mnie piracetamem (mimo, że, jak się później okazało nie było wskazań). Dopiero po latach, kiedy trafili ze mną na wizytę przypadkiem do kogo innego to pani doktor zjechała go od góry do dołu. Jak się jaśnie pan tłumaczył? "Będą mieli państwo mądre dziecko". No zajebiście :great:
-(ħ2/2m)(∂2Ψ/∂x2 + ∂2Ψ/∂y2 + ∂2Ψ/∂z2) + VΨ = iħ ∂Ψ/∂t

przez Ricah 26 lut 2017, 13:24
Kamral, z tego co udalo mi sie zauwazyc, to najlepiej na koncentracje dzialaja dopaminergiki (stymulanty), stad lepiej byloby zalatwic sobie metylofenidat lub bupropion jezeli interesuje Cie to konkretnie. Noopept (+reszta) bardziej podziala na pamiec, aczkolwiek prekursory acetylocholiny moga zmniejszac negatywny wplyw paroksetyny na funkcje poznawcze.

paramparam, no niestety, trafic na konowala w tej dziedzinie nie jest trudno, a odwrocic ewentualne szkody to wrecz mission impossible. Nie wiadomo na pewno czy to wina akurat piracetamu, ale nie wykluczone. Leki SSRI downreguluja to bialko (bialko wychwytu zwrotnego serotoniny), zatem jezeli wiele rzeczy wskazuje, ze problem moze lezec tutaj, to celowalbym w te leki, tym bardziej, ze to leki pierwszego rzutu na depresje.
Trazodon 100mg
Pregabalina doraźnie

Sortuj wg