PIRACETAM (Lucetam,Pyramen,Nootropil,Memotropil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy piracetam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
4
57%

Nie
0
Brak głosów

Zaszkodził
3
43%

Liczba głosów : 7

PIRACETAM (Lucetam,Pyramen,Nootropil,Memotropil)

przez Vermi 12 lis 2007, 23:31
Zażywam ten lek od jakiegoś czasu i bardzo go polecam, zwłaszcza osobom uczącym się. Nie ma on praktycznie żadnych skutków ubocznych (no może oprócz suchości w ustach). Redukuje on do maxa stany spupporu, wywołanego stanami depresyjnymi, przez co można normalnie się skupić. :smile:
Vermi

przez odnowiciel 17 lis 2007, 15:53
Poważnie ?? To może on na nerwice natręctw by pomógł skoro można sie normalnie skupić i nie myśleć o tych myślach.A jakie dawki stosujesz bo na ulotce pisze ze może powodować problemy depresyjne w większych dawkach,jak sie dokładnie na nim czujesz.Pozdrawiam

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 12:33 pm ]
hej Vermi jak możesz to napisz coś więcej na temat tego leku i jak sie na nim czujesz jakie dawki łykasz.Bo z tego co słyszałem to jest to lek na nauke
Życie jest piękne tylko trzeba umieć z niego korzystać :)

przez Vermi 20 lis 2007, 21:14
Naprawdę nie wiem czy Tobie mógłby pomóc na myśli natrętne, bo ja takich nie doświadczam i nie mogę Ci nic poradzić w tej sprawie, powinieneś się spytać swojego lekarza.
Co do dawek to zażywam jedną tabletkę (1200mg) w dni nauki szkolnej, od rana. O depresję się nie boję, bo równolegle przyjmuje też lekarstwa antylękowe i antydepresyjne.
A moje samopoczucie? Nie widzę różnicy pomiędzy dniami kiedy biorę lek, a kiedy go nie biorę. Tylko zauważyłam jedną ważną zależność dotyczącą Lucetamu, mianowicie, kiedy się go bierze trzeba być wyspanym, bo inaczej nie widać poprawy koncentracji. ;)
Vermi

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez odnowiciel 21 lis 2007, 18:41
A możesz napisać jakie leki antylękowe i antydepresyjne bierzesz.
Ja też jestem na leku antydepresyjnym i tak sie zastanawiam czy nie będzie to miało wpływu na branie Lucetamu.Dzieki za rady pozdrawiam
Życie jest piękne tylko trzeba umieć z niego korzystać :)

przez Vermi 25 lis 2007, 18:50
Chyba to nie ma większego znaczenia z czym się to miesza... Ja biorę Venlectine antydepresyjnie+ antylekowo; sulpiryd na zaburzenia psychosomatyczne oraz w razie większego lęku zomiren. Naprawdę, nie masz za co dziękować, w końcu wszyscy z tego forum jesteśmy właściwie tacy sami i powinniśmy sobie pomagać. :smile:
Vermi

przez oldstory 30 lis 2007, 10:41
Jak tam Wasze wrażenia z brania Lucetamu? Ja zaczynam dziś brać ten lek i liczę na to, że będę mogła wreszcie normalnie czytać, ze zrozumieniem, wchłaniać tekst. Liczę też na poprawę pamięci i koncentracji. Jest nadzieja?

przez Daria Sz. 28 gru 2007, 20:05
oldstory, biorę go już 2 tygodnie i mogę powiedzieć, że jest niewielka poprawa, tzn. łatwiej przychodzi mi koncetracja i pojmowanie nowych rzeczy. Liczę, że będzie jeszcze lepiej, bo w pracy bardzo potrzebne jest mi skupienie i szybkie przywajanie nowej wiedzy, a przy depresji poprostu jestem skazana na totalną porażkę :( a jak Twoje wrażenia?
memento mori...

NOOTROPIL (Piracetam-Lucetam,Amitropill)

przez Wera 12 lut 2008, 16:23
czy ktos zazywał z Was ten lek? ja zazywam w dawce 1x1200 i 1x800 mg i bardzo mnie pobudza, czy tak jest na poczatku brania, czy cały czas, pozdr

przez xCarmen 12 lut 2008, 18:28
ten lek dostalam od zwyklego lekarza nie psychiatry .... coz po nim dostawalam lekkiego szału a pozniej byly kolejne napady leku ...
Zbudź się, motylu -
Późno, całe mile
Są przed nami.

Basho Matsuo

Re: Nootropil

przez supermoniczka 03 paź 2008, 22:47
Ja Nootropil dostałam na poprawę krążenia mózgowego, aby poprawił pamięć, koncentracje i powstrzymał zawroty głowy. Lęk ten jak można wyczytać w: http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=1571 jest na:

Zespoły pogorszenia funkcji mózgu w związku z zapaleniem mózgu, udarem, wstrząsem, operacjami, zwłaszcza operacjami neurochirurgicznymi. Zaburzenia neurologiczne u dzieci. Zaburzenia ukrwienia tkanki mózgowej na tle miażdżycy, zaburzenia pamięci w wieku starczym. Zatrucia alkoholem, narkotykami lub tlenkiem węgla. Preparat stosuje się również w nieprawidłowej budowie krwinek czerwonych - czerwone krwinki przybierają kształt półksiężyca (sickle cell) a jednocześnie tracą elastyczność, a tym samym zdolność przepływu przez włosowate naczynia krwionośne, co daje objawy anemi.

Podobnie działa również memotropil (brałam go również) oraz niby najlepszy z tej grupy gliatilin. niestety ten ostatni jest bardzo drogi i nierefundowany a w jednym opakowaniu jest tylko albo aż (jak kto woli) 14 tabletek (cena to około 57 zl - ja tyle przynajmniej płaciłam).
Supermoniczka

Ceń słowa. Każde może być Twoim ostatnim

Dowodem odwagi nie jest umrzeć, ale żyć.

Re: Lucetam (Piracetamum)

przez goralina 06 mar 2010, 11:00
Witam!

Ostatnio tata mi kupił Lucetam... mowi, że pomoże mi przy nauce...
bardzo chcialabym go wypróbować, ale nie wiem jak on wpływa na działanie tabletek antykoncepcyjnych ;( Mam Lucetam 1200mg i biorę tabletki Yasminella...
Jesli ktoś wie coś na ten temat...błagam pomóżcie bo ważny sprawdzian;(
z Góry dziękuję za odpowiedź;)

Memotropil - straszna nadpobudliwosc, nad aktywnosc

przez adhab 14 lut 2011, 16:06
Zaczalem miesiac temu brac memotropil 1200mg rano i 1200mg w poludnie, po miesiacu wlasnie stalem sie bardzo nadpobudliwy, nerwowy, nadaktywny. Ma/mial ktos podobnie tak po memotropilu ?
przestalem go lykac pare dni temu, ale stan ten nadal sie utrzymuje!!

mialem go przepisanego do seroxatu na poprawe pamieci i koncentracji do nauki

przez Adamo 10 kwi 2011, 22:06
Biorę 1200mg x 2

Ktoś łyka?
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

przez Miniu_25 25 maja 2011, 13:18
Ja biore Nootropil od wczoraj i już czuje, że mi mocno pomaga. Dostałem go od psychiatry.
A z kolei jak pytałem dzisiaj o Nootropil neurologa to powiedział, że ten lek wogóle nic nie pomaga ani na koncentracje ani na pamięć i wogóle mi nie pomoże. Powiedział, że były jakieś badania, które potwierdziły, że Nootropil nic nie daje, a jedyne co może pomóc to starym dziadkom na krążenie mózgu i tylko im troche coś daje. Jak się go spytałem jaki lek mógłby mi polecić żeby mi się lepiej uczyło, to powiedział że niema żadnego takiego leku. Lepiej poszukam innego neurologa, bo ten się chyba wogóle niezna na tym co robi.

Sortuj wg