BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
40
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 75

Re: Wellbutrin

przez bupropion 20 mar 2009, 00:00
Czyli ,,nauczyli '' Cię tam jeść. A czy akceptujesz siebie?? Mogę Ci jedynie pozazdrościć i szczerze pogratulować. Mnie te 3 pobyty zrujnowały życie- zamiast mi pomóc. Robiłam całe mile wstecz, zamiast iść naprzód i wychodzić z choroby. Faszerowali mnie strasznymi lekami po których drastycznie tyłam, nie myślałam i byłam na ,,innym świecie''- zrobili ze mnie warzywo. To moje doświadczenie, nie wszyscy tak mają, ale ja już nigdy nie pozwolę się zamknąć. To o czym mówisz jest ciekawe, chciałabym normalnie żyć- ale mam nadzieję że sama sobie poradzę.
I Can Fly, But I Want His Wings...

przez evelina 20 mar 2009, 00:02
tak akceptuję siebie oczywiscie bywaja dni slabsze kiedy mysle o sobie negatywnie ale tak ma kazdy
tez dawali mi leki itp ja strasznie juz w najgorszym stadium chcialam zyc balam sie ze umre
evelina

przez bupropion 22 mar 2009, 20:50
witam- mój 4 dzień na wellbutrinie- czuje że mam hipertermię- podkręconą temperaturę ciała, nie mam smaku i osłabiony węch, nie chce mi się jeść, cały czas chce mi się pić. Mogłabym pić wodę litrami! Nie mogę zasnąć- śpię po 2 godziny na dobę. Dla tego będę dzieliła sobie tabletki na pół- w ten sposób każdego dnia będę zażywać 150mg. no i leku wystarczy mi na dłużej. Jestem wyczerpana, zestresowana i niewyspana, na tego typu sytuacje reaguję płaczem [ale to może być związane zbliżającą się miesiączką]. Ogólnie jednak nie narzekam, mogę chodzić i uczyć się- egzamin zaliczyłam na 5. A to najważniejsze. ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 23 mar 2009, 07:42
Mi by się przydała taka hipertermia, ciągle mi zimno :) A zauważyłaś lepszy nastrój na Wellbutrinie?
miko84

przez bupropion 23 mar 2009, 13:26
mówię Ci- to nieprzyjemne uczucie kiedy czujesz jakby mózg Ci parował i miał za chwilę wypłynąć nosem i uszami :mrgreen: Tak mam lepsze samopoczucie, bardzo szybko myślę,zwiększenie percepcji, szumi mi w głowie. A w nocy kiedy położę się do łóżka słyszę i czuję jak wali mi serce- strasznie głośno i takie piszczenie w głowie.... Nie wiem jak to opisać- jakby mi się synapsy przegrzały- śmieszne to. Nie myślcie że to nie wiadomo co, najwyraźniej tak odczuwam skutki uboczne ;) mówiąc najprościej ze skutków ubocznych u mnie występują następujące:
-brak łaknienia,
-brak smaku,
-osłabiony węch,
-problemy z zasypianiem, bezsenność,
-hipertermia
-drżenie rąk,
-szum w głowie,
-suchość jamy ustnej,
-rozszerzenie źrenic,
wzmożona potliwość.
No to tyle. Dziś wzięłam połowę tabletki, tak jak pisałam powyżej. Żeby nie odczuwać tak intensywnie objawów ubocznych. Po za tym jestem raczej zadowolona,czuję się dobrze, nastrój stabilny. Z tym że3 ja zaczęłam dopiero brać ten lek- na efekty muszę poczekać. Wcześniej brałam Velafaks 150mg, teraz -od 4 dni, biorę Seronil 60mg+ Wellbutrin 150mg. Nastrój mi się poprawił, czuję w sobie większą siłę. Jest dobrze :smile:

przez miko84 23 mar 2009, 20:04
Dzięki za odpowiedź. Też będę prosił by do leku z grupy SSRI dodał mi Wellbutrin. Szukam też czegoś co zmniejszy właśnie te objawy negatywne o których piszesz ( a które mam na SSRI ) - drżenie, potliwość, bicie serca. Polukałem trochę i jedyne co sensownego znalazłem, to albo wrócić do Mianseryny, albo zastosować jakiś lek antycholinergiczny+beta bloker. Wtedy mógłbym zmniejszyć objawy potliwości, nerwowości, drżenia i szybkiego bicia serca. Zobacze co na to powie lekarz.
miko84

przez bupropion 23 mar 2009, 20:36
a co Ci dolega, że lekarz przepisał Ci minaserynę? jeśli można wiedzieć :roll: Moim zdaniem SSRI są niezłe, choć mają wiele skutków ubocznych. Ale objawy uboczne trwają krótko i nie są zbyt silne, a lek może pomagać przez kilka miesięcy. Ja sobie chwalę fluoksetynę i fluwoksaminę, a z SNRI dobrze na mnie działała Venlafaxyna. Niestety po kilku miesiącach leki przestawały działać i powracały problemy. Tym razem mam nadzieję że te leki mi pomogą na dłużej.Nie pomagała mi sertralina i paroksetyna, klęską była doksepina. Nigdy nie brałabym leku który wyłącza świadomość, usypia itp. zależy mi na normalnym i aktywnym funkcjonowaniu. [przepraszam, że zamiast nazwy leków podaję nazwy substancji, ale tych było znacznie więcej] :cry:

[*EDIT*]

aha i jeszcze jedno- dziś zmniejszyłam sobie dawkę i objawy uboczne zmalały - nie szumi aż tak w głowie, mam normalną temperaturę, nie pocę się i serce bije normalnie. Zobaczymy jak będzie ze snem ;)

przez miko84 24 mar 2009, 07:50
Dostałem SSRI i Mianserynę właśnie na złagodzenie nerwicowych objawów po SSRI. Mam depresję i nerwicę w jednym. Jestem jakimś ewenementem ale po ponad 4 miesięcznej kuracji SSRI nadal mam objawy uboczne, może już nie tak nasilone, ale nadal są ;/ Dlatego szukam leku, który mógłbym brać razem z SSRI, a który by mnie uspokoił, wyciszył. Po SSRI mam dużo energii, ale właśnie dochodzą objawy somatyczne ze strony ciała: drżenie rąk, potliwość, nerwowość, problemy z apetytem i snem, szybkie bicie serca. W sumie typowe objawy dla SSRI. Może moje nadzieje są zbyt naiwne, ale chcę spróbować Wellbutrinu, bo może on zmniejszy objawy ze strony ciała. Chociaż większość tu piszących donosi o nasileniu objawów ubocznych. No, ale np dzieciom z ADHD podaje się stymulanty i co jest strasznie dziwne, są po nich spokojne. Może Wellbutrin zadziała u mnie podobnie. Mam takie "mini" ADHD po lekach SSRI...
miko84

przez Ania25 24 mar 2009, 15:23
bupropion: Na każdego lek działa zupełnie inaczej i nie ma cudownych leków na wszystko (ale pewnie to wiesz :-)) i zawsze są jakieś skutki uboczne. Tylko po przetestowaniu całej masy to jest najlepsze co mogłam dostać w przeciągu 10 lat. Teraz czuje się o wiele lepiej i choć nie jest perfekcyjnie to ciesze się bo było ze mną strasznie - ale żyje, a to chyba najważniejsze. Dlatego uważam, ze warto próbować po mimo wszystko, po mimo skutków ubocznych - to trudne ALE NA PRAWDĘ WARTO!!! :smile:
czy można znaleźć światełko w tunelu...

przez Grubcia 24 mar 2009, 16:19
Miko na objawy o ,ktorych piszesz,nerwowosc,drzenie rak,problemy ze snem i apetytem to nie wiem,czy wellbutrin Tobie pomoze,nie jestem lekarzem,ale wellbutrin ma raczej dzialanie pobudzajace,ma za zadanie poprawiac naped psychoruchowy,aktywizuje,znosi zmeczenie,Na to o czym piszesz to raczej cos bardziej uspakajajacego,moze hydroxyzyna,ale to tylko moje zdanie Twoj lekarz,wie ,co robi,skoro Tobie przepisal ten lek,zycze zeby Tobie pomogl
Grubcia

przez bupropion 24 mar 2009, 18:27
Ania25- Twoje wypowiedzi dają mi dużo nadziei. Chciałabym żeby i u mnie było lepiej.
Miko84- Wellbutrin nie będzie lekiem który zmniejszy objawy SSRI. Biorę Seronil [SSRI] + Wellbutrin i objawy uboczne są 10x silniejsze niż po samym SSRI. Nie jestem lekarzem, leki na każdego działają inaczej. Dla tego pogadaj z lekarzem, ale sądzę że on powie Ci to samo. Nie stosowałam minaseryny- lekarka unika silniejszych/ bardziej złożonych środków [to dobrze]. Ale pamiętaj że zawsze jest wybór może Twój lekarz znajdzie coś co Cię uspokoi i zmobilizuje....Brałeś kiedyś paroksetynę, albo escitalopram??-słyszałam że wielu ludziom pomógł. No nie wiem co mam Ci doradzić, ale lekarz Ci pomoże- nie martw się ;)

przez miko84 24 mar 2009, 20:33
Brałem Sertralinę, Escitalopram a teraz Paroksetyna. To jeśli nie Wellbutrin do SSRI, to może sam? Kurde, nie chce przymulaczy, po poza nerwicą mam depresję i mobilizacja jest mi bardzo potrzebna. Mianseryny nie ma się co bać, to lek bezpieczniejszy od trójpierścieniowców. Rozumiem, że Wellbutrin poprawił Wam nastrój? Bo cierpię na cholerną anhedonię...
miko84

przez Ania25 25 mar 2009, 00:58
bupropion - w moim życie do tej pory było tak zagmatwane, ze można by książkę napisać :-)
Nie wszystko jest tak jak bym chciała, bo zdążają mi się doły ale to już nie to samo i ciesze się, ze WRESZCIE coś mi pomaga. Chciałabym aby każdy znalazł właśnie to co będzie na niego najlepiej działało.
Wiem, ze to łatwo się mówi, bo sama nie wierzyłam, ze to możliwe ale po wielu próbach wreszcie są jakieś efekty - tego życzę wszystkim!!!!!!!!
czy można znaleźć światełko w tunelu...

przez miko84 25 mar 2009, 07:49
Ciekawy news dla kumających inglish :) : Objective: To compare the efficacy and safety of bupropion XL (150-300mg/day) with the selective serotonin reuptake inhibitor escitalopram (10-20mg/day) in outpatients diagnosed with generalized anxiety disorder (GAD).
Methods: Twenty-four participants with GAD between the ages 18 and 64 years enrolled in a 12-week, double-blind, randomized, trial. The primary efficacy measures were the Clinical Global Impression of Improvement (CGI-I) and the Hamilton Anxiety Rating Scale (HARS).
Results: Bupropion XL demonstrated comparable anxiolytic efficacy to escitalopram in outpatients with GAD. Both treatments were well-tolerated.
Conclusion: Findings from this pilot project suggest bupropion XL may be useful in treating GAD. These preliminary results warrant further research to explore the use of bupropion XL in the treatment of GAD.

Introduction
Generalized Anxiety Disorder (GAD) has a lifetime prevalence of 1.1% to 3.6%.1 Both cognitive behavioral therapies and medications have proved to be effective treatments.2 First line medication treatments are the serotonin reuptake inhibitors (SRIs) including escitalopram, which was approved by the FDA for the treatment of GAD in 2005.3 However, better-tolerated compounds are often needed, due to the fact that SRIs can cause problematic side effects such as sexual side effects.4 Support for the role of norepinephrine in the treatment of GAD comes from double-blind, placebo-controlled trials of tricyclic antidepressants (TCAs) that found them to be effective treatments for GAD.5

Bupropion hydrochloride, a norepinephrine and dopamine reuptake inhibitor (NDRI), has proven effective in clinical trials in major depressive disorder and has been an effective treatment for depression for over 20 years. Recent research suggests bupropion hydrochloride reduces anxiety in patients diagnosed with major depression.6, 7 Another study demonstrated that treatment with the sustained release (SR) formulation resulted in comparable anxiolytic efficacy to sertraline in outpatients with major depression.8 Moreover, both agents showed a rapid onset of clinically significant anxiolytic activity. The efficacy of bupropion and bupropion SR has also been demonstrated in patients with panic disorder and social phobia.9, 10

This pilot study explored the efficacy and safety of an extended release formulation of bupropion (bupropion XL) and the SRI escitalopram in outpatients diagnosed with GAD. Our primary hypothesis was that bupropion XL would demonstrate comparable anxiolytic efficacy to escitalopram in outpatients with GAD.
miko84

Sortuj wg