BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
40
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 75

przez cytrynka84 13 sie 2012, 20:04
Miko ,masz jeszcze jakieś zapasy z poprzedniego leczenia tym lekiem? skoro teraz nie kupowales?
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez miko84 13 sie 2012, 21:03
Tak, miałem zapas, kiedyś próbowałem do niego wrócić ale nie miałem cierpliwości i się zniechęciłem po paru tabletkach.
miko84

przez cytrynka84 13 sie 2012, 21:15
Np . Paroxetyna (parogen ,seroxat ) zależy też jakie masz objawy nerwicy? Opisz jeśli możesz. - to było skierowane do Neurotic19

-- 13 sie 2012, 20:56 --

miko84, jeszcze niedawno był mszy well,ok 70 zł za 150mg,jakieś 2 miechy temu sprawdzałam na doz.pl,a teraz też na doz 91 zł 150,a 300 150 zł masakra :(

-- 13 sie 2012, 21:00 --

tańszy miało być,nie mszy ten cholerny slownik :?
Life is brutal!

Sertralina 100mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Popiół 14 sie 2012, 06:38
Miko na co się leczysz, fobia,depresja,lęki? Nie odczuwasz po wellbutrinie zwiększonych lęków, niepokoju?
Poprawa po odstawieniu paroksetyny? ;) Ja odstawiłem z dnia na dzień 20mg po pół rocznej terapii, przeżywałem piekło, "uczucie grypy" zawroty głowy, lęk, niepokój, "brain zapy" itp.

Nie chce już ssri, szukam innych leków, testowałem selegiline w dawce 15-20mg/doba, niestety strasznie mnie "zamulała" działała całkowicie odwrotnie niż powinna, zero motywacji, senność, pogłębienie depresji, lęków, mniejsze dawki wcale nie działały, z iMao jest jeszcze moklobemid którego nie sprawdzałem, no i Fenelzyna niedostępna w Polsce.
Kusi mnie wenla+mitra ale boje się znów "zaburzeń seksualnych" po wenlafaksynie, a ssri już mocno mi dokuczyło w tej materii, więc myślę zamiast wenli wrzucić bupropion.

Taka ciekawostka z niepotwierdzonych źródeł, podobno wellbutrin słabiej blokuje wychwyt dopaminy od głupiej fluoksetyny;) więc niech się niektórzy nie napalają na dopaminowego kopa, bo bupropion to najmocniej działa na noradrenaline.
Popiół

przez nomorewords43 14 sie 2012, 08:28
Popiół napisał(a):Miko na co się leczysz, fobia,depresja,lęki? Nie odczuwasz po wellbutrinie zwiększonych lęków, niepokoju?
.

Wiem, że napisałem wcześniej, źe po wellbutrinie miałem nasilone lęki i padł na Was popłoch.
Wyjaśniam, lęki miałem już przed braniem wellbutrinu, tylko mniejsze. Wellbutrin nie wywołał u mnie nagle nerwicy lękowej tylko spowodował nasilenie lęków, które były stłumione chwilowo innymi proszkami.
Proszę spokojnie zażywać wellbutrin i zignorować moją wcześniejszą negatywną opinię wynikłą z niezaleczonej nerwicy lękowej. Takiego pozytywnego bodźca jak po wellbutrinie nigdy dotąd nie zaznałem.
-nomorewords43
nomorewords43

przez miko84 14 sie 2012, 08:38
Ja nie mam nasilenia lęków na wellbutrinie. Co Was zdziwi miałem pewne zachowania lękowe nasilone na paroksetynie, nawet gdy ją długo brałem do końca nie przechodziły. Wydaje mi się, że najsilniej w kość mi dawał lęk społeczny, którego paroksetyna nie zlikwidowała.

Zapewniam, że wellbutrin ma silniejszą blokadę wychwytu dopaminy niż fluoksetyna. Pojawia się masa głupich danych na temat wellbutrinu. Pozatym działanie na noradrenalinę działa pośrednio na dopaminę (to skomplikowane).

Niedocenianym działaniem antydepresyjnym wellbutrinu jest moim zdaniem blokada receptorów nikotynowych. W fazie testów jest nawet lek przeciwdepresyjny który działa głównie w ten sposób. Pozatym sporym plusem wellbutrinu jest działanie zmniejszające poziom TNF-alfa, czyli czynnika martwicy guzów, substancji silniej pro-zapalnej. W tej mierze wellbutrin jest świetnym lekiem na różnego rodzaju stany zapalne.

Co do działania wellbutrinu na libido i odczucia to same plusy. Działa w tej sferze świetnie. Na SSRI nigdy nie da się pozbyć tego negatywnego działania, w pewnym momencie wchodzi taka apatia, że pewnie niejeden związek z tego powodu się rozpadł...
miko84

przez nomorewords43 14 sie 2012, 08:55
miko84 napisał(a):/.../.
Co do działania wellbutrinu na libido i odczucia to same plusy. Działa w tej sferze świetnie. Na SSRI nigdy nie da się pozbyć tego negatywnego działania, w pewnym momencie wchodzi taka apatia, że pewnie niejeden związek z tego powodu się rozpadł...

Dokładne.
Za +do koncentracji i +do libido dajemy wellbutrinowi +
Szkoda, że nie mogę zmienić mego minusowego głosu oddanego w ankiecie.
nomorewords43

przez QueenForever 15 sie 2012, 15:37
przypuszczam ze dla mnie idealnym lekiem były by IZW dopaminy i serotoniny z siłą działania na te oba przekaźniki równo rozdzieloną-są takie leki w fazie testów .Na tą chwile bupropion w kombinacji z sertraliną wydaje się być dla mnie optymalnym rozwiązaniem.
QueenForever

przez Michuj 15 sie 2012, 15:45
Na przykładzie pewnego ćpunka, którego znam: bierze ścieche fety i idzie spać. Tak wygląda działanie silnego stymulantu po pewnym czasie. Podobnie będzie z tym. Za jakiś czas 450 mg nawet nie poczujesz.
Loża szyderców

przez QueenForever 15 sie 2012, 16:28
Mi w bupropionie nie tyle chodzi o stymulacje co o dopaminową motywacje;jedyne czego się boje to nasilenie ZOK.
QueenForever

przez Popiół 15 sie 2012, 19:21
miko84 napisał(a): Na SSRI nigdy nie da się pozbyć tego negatywnego działania, w pewnym momencie wchodzi taka apatia, że pewnie niejeden związek z tego powodu się rozpadł...

Właśnie dla tego zrezygnowałem z Paroksetyny, ssri wcale nie są takie wspaniałe, a na zagranicznych forach jadą po nich równo.

Nie zagłębiałem się w mechanizm działania wellbutrinu ale czy z czasem nie wytworzy się na ten lek tolerancja? Zna ktoś przypadki łączenia Bupropionu z Mitrozapina? Co myślicie o takim połączeniu?
Popiół

przez QueenForever 15 sie 2012, 19:33
Sam myśle o takim kombo(bupropion-mirtazapina);wg tej http://www.neiglobal.com/content/pg/3e/mirtazapine.pdf charakterystyki mirtazapiny wynika ze taka kombinacja jest dopuszczalna,zaś ta http://reference.medscape.com/drug-interactionchecker porównywarka interakcji lekowych potwierdza możliwość łączenia tych substancji ze sobą.
QueenForever

przez Popiół 16 sie 2012, 04:19
Queen no można je łączyć i myślę że mógł by być to dobry miks, szkoda że taki drogi ten bupropion.
I w końcu bym miał leki które nie działają ujemnie na libido. Nie chcę wracać do ssri, więc szukam alternatywy.
Popiół

przez miko84 16 sie 2012, 11:10
To jest świetna kombinacja, oba leki się uzupełniają. To połączenie pro-motywacyjne i poprawiające nastrój i energię. Pozatym nie obniżające libido a wręcz go podnoszące.

Tylko, że kasa...oba leki są drogie a połączenie tych leków w ich dobrych dawkach (300 mg wellbutrinu i 30 mg mirtazapiny) to miesięczny koszt leczenia zahaczający o 200 zł...
miko84

Sortuj wg