BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
40
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 75

przez nomorewords43 12 sie 2012, 18:55
bel37 napisał(a):Witam! Ja biorę Wellbutrin od tygodnia razem z lekiem o nazwie Symla. Jak na razie efektów nie widać. Ale tez i jakis uciążliwych objawów niepożądanych też nie ma. Wcześniej brałam Lexapro, które niestety na mnie nie działało. Mój psychiatra stara sie zapisywać leki jak najnowszej generacji i skuteczne daltego jestem dobrej myśli. Wellbutrin i Synle mam na depresję i stany lękowe.

Po Wellbutrinie czułem się fantastycznie ( w końcu to rozcieńczona kokaina lub stężony banan)
i poprawił moje życie na wielu aspektach. Jednak efektem ubocznym było takie nasilenie lęków, że zrezygnowałem z Wellbutrinu. Lęki zmniejszyły się natychmiast. W ankiecie dałem Wellbutrinowi minus w ankiecie, ale jak opanuję sprawy lękowe ( a opanuję je) to może do małej dawki wellbutrinu kiedyś wrócę, bo nie można żyć tylko bananami a dopamina jest potrzebna.
-pozdrawiam - nomorewords43
nomorewords43

przez cytrynka84 12 sie 2012, 19:20
Well .moze potęgować lęki,wiec na lęki się raczej nie sprawdzi Bel37
nomorewords43, to "rozcienczona" - jak to nazwałeś Amfetamina ,a nie Kokaina.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez nomorewords43 12 sie 2012, 19:51
cytrynka84 napisał(a):Well .moze potęgować lęki,wiec na lęki się raczej nie sprawdzi Bel37
nomorewords43, to "rozcienczona" - jak to nazwałeś Amfetamina ,a nie Kokaina.

Zatem należy unikać Amfetaminy a nie Kokainy?

-Dziękuję, za info - człowiek uczy się całe życie.
-pozdrawiam nomorewords43
nomorewords43

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez cytrynka84 12 sie 2012, 20:15
Należy unikać i jednego i drugiego,jesli o narkotyki,ale zarejestrowane leki typu Well można brac.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez miko84 12 sie 2012, 23:38
Bupropion ma się tak do amfetaminy jak tatry do tatara.
miko84

przez nomorewords43 13 sie 2012, 10:47
miko84 napisał(a):Bupropion ma się tak do amfetaminy jak tatry do tatara.

Ciekawa uwaga. Muszą ją przemyśleć w kąciku.

Ale co do konotacji wellbutrinu z amfetaminą to opinia koleżanki Cytrynka84.
Mi Wellbutrin bardziej podchodził pod Kokaine (lub stężonego banana)
właśnie zwz. na działanie na receptory dopaminowe, czy się mylę?

10-go września spytam się dilera - to fachowiec w końcu.
nomorewords43

przez cytrynka84 13 sie 2012, 12:52
miko84 napisał(a):Bupropion ma się tak do amfetaminy jak tatry do tatara.

Masz racje,to daleka"kuzynka"Amfy,zmodyfikowana oczywiście,ale jednak pochodna,amfy a nie kokainy Sama nazwa Amfebutamon
W żaden sposób nie odradzam brania tego leku
Mało tego jak nie zadziała edronax to przejdę na wellbutrin.

-- 13 sie 2012, 11:55 --

nomorewords43, to nie tylko moja opinia,lekarze też tak mówią.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez miko84 13 sie 2012, 16:50
cytrynka84 a że tak zapytam wścibsko, stać Cię na edronax? W sumie wellbutrin 300 mg też do najtańszych nie należy. Powiem Wam, że po odstawieniu paroksetyny i przejściu na wellbutrin motywacja, koncentracja i pamięć powracają. Jednak SSRI ryją mózgi :mrgreen: Tzn. wydaje mi się, że pogarszają funkcje poznawcze. Ale można się tego było spodziewać, wellbutrin działa na noradrenalinę i trochę na dopaminę, więc je poprawia.

Ps. Leczenie depresji narkotykami to chodzenie po bardzo cienkiej linie nad przepaścią. Dlatego lepiej o nich nie wspominać na forum.
miko84

przez cytrynka84 13 sie 2012, 17:28
miko84, kurcze,ale to nie ja zaczęłam porównywać well do koki czy amfy to nomorewords43, zaczal temat,wiem,zenarkotyki to masakra i nie namawialam w żadnym poscie do ich brania
Miko za 3 op edronaxu zapłaciłam około 105 zł Wiem,ze jest drogi,ale nie mam innego wyjścia,nic nie działa tak na koncentracje,pobudzenie jak edro+fluo (kiedyś mi ten Mix bardzo pomógł,właśnie na koncentr i ciągle zmęczenie) Mam nadzieje,ze teraz to kombo sprawdzi się tak samo dobrze ,jak wtedy
Muszę brać edro,bo nic innego nie działa,a teraz muszę być skoncentrowana,bo mam egzaminy i jak nie podejde lub obleje egz. To mnie ze studiów wywala

Apropos cen za bioxetin place18 zł

Miko a well300 ile kosztuje?
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez nomorewords43 13 sie 2012, 17:49
miko84 napisał(a):Ps. Leczenie depresji narkotykami to chodzenie po bardzo cienkiej linie nad przepaścią. Dlatego lepiej o nich nie wspominać na forum.

Przeprasza się zainteresowanych za porównanie ich legalnego wellbutrinu do tzw. narkotyków.
Nikogo nie namawiam do używania narkotyków, ale jeśli moje luźne skojarzenia naruszają jakieś tabu to ograniczę je. Przyjąłem do wiadomości. Leki przepisywane przez lekarzy są zdrowsze od nielegalnych środków...skoro taka jest polityka forum.
Narkotyki są bardzo szkodliwe. I należy ich unikać
Czy wszyscy już zadowoleni? -pozdrawiam - nomorewords43
nomorewords43

przez cytrynka84 13 sie 2012, 18:00
nomorewords43, ja nie mam do Ciebie pretensji i rozumiem przemyślenia!,nie obrażaj się,jeśli Ciebie urazilam,jakoś,dotknelam to przepraszam.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez frustrated 13 sie 2012, 18:55
miko84, ile juz na wellbutrinie jestes?
zdrowymozg.pl

przez miko84 13 sie 2012, 19:34
cytrynka84 myślałem że ten lek jest drogi...to wellbutrin miałem od dawna, ale jak sprawdzałem w necie cenę 300 mg to się przeraziłem, bo podrożał chyba do ok 130-150 zł :shock:

nomorewords43 żeby lek zatwierdziły wszystkie te szanowne komisje musi być poddany testom, pewnie wiesz jak długa to droga. Ze szkodliwości wellbutrinu (poza ubokami, które z czasem mijają) to niektórzy dostają pryszczy. Co do szkodliwości narkotyków, nikogo nie trzeba chyba uświadamiać ;)

frustrated 4 dni, więc pewnie wogóle się nie rozkręcił i ta poprawa to po prostu odstawienie paroksetyny. Aha, jestem chyba dość szczęśliwym przypadkiem, ale odstawiłem nagle 40 mg paroksetyny bez żadnych objawów odstawiennych (a brałem ją ponad 6 miesięcy).
miko84

przez Neurotic19 13 sie 2012, 19:48
Wiem że tak podbjam troche w połowie, ale mam pytanie . Jaki jest w miare dobry lek na nerwice? Byłam u lekarza, przepisał mi Atarax , roznica mowiac szczerze srednia. W ogole mam wrazenie ze patrzy na mnie jakbym sobie wszystko wymyslala. Mam zamiar isc jeszcze raz, ale chcialabym zeby mi to choc troche pomogło. Jestem nowa na forum i z gory sorry ze przerywam, nie zagłebiłam sie jeszcze wystarczajaco :oops:

-- 13 sie 2012, 19:48 --

Sortuj wg