BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 74

przez faeton 22 maja 2012, 16:06
Przeczytałem wszystkie posty, ale już nie pamiętam. Mianowicie, czy objawy niepożądane nasilają się z czasem brania leku, czy raczej występują na początku leczenia?

-- 05 lip 2012, 11:31 --

Brałem Wellbutrin 1,5 miesiąca i nie zadziałał. Może już za dużo mam tej dopaminy i dlatego na mnie nie zadział, na noradrenalinę natomiast ten lek oddziałuje słabo. W każdym bądź razie żadnych skutków odstawienia nie było, czyli lek nie działał. W dodatku w telewizji mówili, że gsk podawało nieprawdziwe informacje o tym leku, o jego działaniu anorektycznym, i oddziaływaniu na libido, i ma teraz zapłacić parę miliardów kary.

przez QueenForever 23 lip 2012, 10:21
Biore 3 dzień Wellbutrin w tym pierwszy dzień w dawce 300 mg,jak sądzicie jaki lek nasenny nie będzie kolidował z bupropionem?
QueenForever

przez Lord Kapucyn 23 lip 2012, 12:47
Trittico CR albo doraźnie zolpid/zopiklon.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez thatMightyOneMan 03 sie 2012, 02:42
galaxoSK powinno dostać kopa kasowego ale za sprzedawanie tego samego związku w tych samych dawkach ,za 2x większe pieniądze -na- rzucenie palenia :twisted: nie wiem skąd niby info ,że on nie działa na libido? tzn kto to stwierdził niby? ja tam go czułem :lol: ,działanie anorektyczne..hmm przecież spala tłuszcz? anorektyczne to było by kataboliczne względem masy mięśniowej i tłuszczowej.. bez sensu to co napisałeś mi się wydaje (nic do ciebie; oczywiście) ale on tak działa, niestety podbicie noradrenaliny bywa za silne w sytuacjach nerwowych i nie trudno o "pewność; swych racji :twisted:

Na noradrenaline działa BARDZO mocno ,peak działania na nią osiąga w ok 48/72h a raczej to za sprawą jego metabolitów)

Jaki "środek;' nasenny? 1-Mirtazapina 2-Piribedil (pogryziony;) 3-Sedam/Xanax/Clora cośtam z x xd; w tej kolejności ,bo tak jak Mirta jest najlepszejsza (pominę TNFalfa- Well go 'wyrówna; to reszta działa ale w tej też kolejności uzależnia/ lub imo najlepszy (no na równi z piribedilem) jest GHBacid; w stanach jest jako lek nasenny ,działa świetnie po prostu ,poza tym ma bonusa takiego ,że mocno podbija HGH :twisted:

przez cytrynka84 03 sie 2012, 11:19
QueenForever, mianseryna 10-30mg
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez miko84 10 sie 2012, 16:06
Wygrzebuje wątek wellbutrinu bo zaczynam go od dzisiaj brać.
miko84

przez Popiół 11 sie 2012, 13:45
Miko i jak tam po tym bupropionie się czujesz? Ile dni już łykasz?

Ja chcę go spróbować w połączeniu z mitrozapiną, tak na szybko coś o sobie, cierpię na depresje i lęk uogólniony, dobrze działa na mnie paroksetyna ale zanikają odczucia seksualne, nie mogę osiągnąć wytrysku i nie mam "czucia" w członku, więc odrzuciłem to ścierwo, łykałem ją 5 miechów i pomogła mi bardzo, gdyby nie te skutki uboczne nie zrezygnował bym z niej.

Teraz poszukuje leku/leków które nie oddziałują ujemnie na "funkcje" seksualne, ciekawi mnie ten drogi wellbutrin, czy nie spotęguje u mnie lęków i poprawi nastrój, chce go łączyć z mitrozapiną.
Popiół

przez cytrynka84 11 sie 2012, 14:07
Trittico też jest dobre na te sprawy,o których piszesz a bupropion może wywołać lęki
Może połączenie paro+ mirta,mirta,zniwelowalaby chyba te uboki po paro .
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Popiół 11 sie 2012, 14:48
Nie zniwelowała by, Mitra czy bupropion są w tej kwestii neutralne.
Trazodon (Trittico) to raczej lek o słabej skuteczności, jedyne co to mocno blokuje 5HT2A, poza tym nie ma sensu go stosować, chyba że jako dodatek.
Popiół

przez cytrynka84 11 sie 2012, 15:38
trazodon jako dodatek do innego antydepresanta,chodziło mi o poprawę funkci seksualnych,dlatego mówiłam o tritico,nie mówiłam o trazodonie na depre czy lęki,bo na to jest raczej za slaby

-- 11 sie 2012, 14:40 --

Mianseryna też u niektórych,wpływa na te funkcje.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez QueenForever 11 sie 2012, 16:16
Chyba od jutra podwyższe dawke na 300 mg aby był szybszy efekt.
QueenForever

przez faeton 11 sie 2012, 18:35
cytrynka84 skąd masz takie informacje, że trittico jest słabe?

przez frustrated 11 sie 2012, 18:43
Jak odczuwacie oddzialywanie Wellbutrinu na motywacje?
zdrowymozg.pl

przez miko84 12 sie 2012, 15:06
Ja biorę parę dni i albo to efekt odstawienia paroksetyny a co za tym idzie "odbloku" dopaminy albo efekt wellbutrinu, bo mam zwiększoną motywację i nastrój też lepszy. QueenForever ja zawsze brałem tylko 300 mg, wiele osób pisze, że tylko wyższe dawki na nich działają. Popiół wellbutrin u mnie znaczenie podwyższał libido :)
miko84

Sortuj wg