BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
40
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 75

przez apolakipsa 03 kwi 2012, 23:29
ehhh pol roku biore Well od ok 4 mies 600mg i tez odczuwałem stopniowe osłabianie dzialania leku, obecnie jest juz bardzo slabe a jak narazie tylko ten lek tak dobrze dzialal, nawet na takie wydawaloby sie przeciwstawne sprawy jak porzadny kop energii w dzien a w nocy normalny twardy i efektywny sen czy ogromne zwiekszenie apetytu.

Masakra ile sie dzialo przez ten czas, ile drobnych marzen spelnilem, ile spraw zalatwilem ktorych wczesniej nawet bym nie spróbował ruszyc.

przez el_testosterone 05 kwi 2012, 19:16
Możesz zwiększyć albo dodać mirtazapinę, wenlafaksynę jak tak dobrze działało.

przez faeton 16 kwi 2012, 20:22
Jak powiedziałem o Wellbutrinie Pani Doktor, to aż się skrzywiła :shock:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez el_testosterone 17 kwi 2012, 17:26
apolakipsa, i co, bierzesz dalej?

przez Maciej farmaceuta 18 kwi 2012, 04:10
faeton napisał(a):Jak powiedziałem o Wellbutrinie Pani Doktor, to aż się skrzywiła :shock:

na jednych działa super,innych tylko podkur***ia i goli z kasy,ale warto spróbować.Dodatkowo-o wiele łatwiej rzucić palenie :D

-- 18 kwi 2012, 03:12 --

el_testosterone napisał(a):Możesz zwiększyć albo dodać mirtazapinę, wenlafaksynę jak tak dobrze działało.

Ew.małe dawki fluanxolu(do 1,5 mg dziennie),wenlafaksyna się super komponuje.

przez lochfyne 19 kwi 2012, 16:14
Brałem 1 tabletke 150mg Wellbutrinu i 1mg Fluanxolu... Ale potem zmieniłem Fluanxol na Abilify, które strasznie źle na mnie podziałało i wróciła mi znowu depresja. Lekarz zarządził powrót do Fluanxolu i dodatkowo dał jeszcze Citaxin. Podoobno Wellbutrin dobrze działa z Citaxinem, bo wzmacnia jego działanie a jest tańszy niż gdyby brać większą dawkę Wellbutrinu... prawda to? :P
Chce lecieć nad światem życie zostawić pode mną,
Swój strach, łzy, troski, by promień światła ogrzał
Serce, które zwątpiło w istnienie dobra

przez xionc 19 kwi 2012, 16:34
@apolakipsa - też odczułem jakoby Wellbutrin przestał działać, jednak czy jest tak na pewno? Czy może to po prostu przyzwyczajenie do lepszego samopoczucia i aktywności, czyli znak że Wellbutrin jednak pomógł. Mimo że Wellbutrin już mnie nie "nakręca" jak wcześniej, stwierdzam że pomógł, bądź wciąż pomaga, mam może niskie, ale o niebo lepsze samopoczucie niż kiedyś.

-- 19 kwi 2012, 15:51 --

Nie mogę edytować poprzedniego postu.

Mówiąc quasi-matematycznie, to czyż nie jest tak, że działanie Wellbutrinu ma wykres logarytmiczny, a "działanie" rozumiemy jako przyrost objawów pozytywnych w czasie. Stąd duże odczucie mocnego działania na początku i stopniowe jego zanikanie aż do pewnej granicy, a samą granicą nazwał bym moment kiedy już nie tyle co zmiana leków, a realne działania dają efekt podniesienia standardu samopoczucia. Czyli Wellbutrin możliwe że nie działa euforycznie i przesadnie. Nie było by czymś normalnym bym czuł się obecnie świetnie po stratach które wyrządziła mi moja dolegliwość przez ostatnie lata, która była podobno depresją. Zatem mimo wciąż złego samopoczucia muszę przyznać że terapia zadziałała. Należy też pamiętać, że leki są suplementem, a nie rozwiązaniem samym w sobie.

Niestety mam dość mocną niepewność teraz. Jak wyglądało u was odstawienie Wellbutrinu? Czy samopoczucie stało na tym samym poziomie, czy był wyraźny spadek samopoczucia i powrót do tego samego stanu bądź jeszcze gorszego jaki był przed?

przez thatMightyOneMan 24 kwi 2012, 20:01
..mi tam się polepszało :roll: ...ale ja lubie palić więc pewnie dlatego :twisted: tak czy siak to nie pierdzielony śmieć jakim np. jest velafaxyna więc nie martw dupy dobrze będzie.

przez apolakipsa 29 kwi 2012, 18:28
el_testosterone - biore nadal 600mg, wizyte mam za tydzien dopiero, nie wiem jak z dodawaniem czegokolwiek bo biore jeszcze kventiax 200mg do tego

xionc - jestem pewien, ogolnie jest dobrze, do pracy chodze bez zalamki, wstaje rano itp zabraklo energi wieczorem na robienie czegos wiecej np jakis sport a gdy zajmuje sie czyms takim to sam sie nakrecam i jest coraz lepiej.

mysle zeby zrobic przerwe kilka miesiecy biorac np metylofenidat by pozniej wrocic i znow cieszyc sie dzialaniem i tak w kolko

-- 10 maja 2012, 19:03 --

znawcy mozna laczyc well z lamotrygina?

przez faeton 12 maja 2012, 20:12
Czy Wellbutrin Was nie otępia, otumania?

przez lochfyne 13 maja 2012, 17:44
faeton napisał(a):Czy Wellbutrin Was nie otępia, otumania?

Mam potworne problemy ze wstaniem. Chodze spać o 0:00, budzę się o 7-8 ale śpię dalej do 12:00. Potem już jest okey, ale dobudzić się to jest masakra.

przez faeton 21 maja 2012, 20:04
Biorę Wellbutrin od 4 dni, na razie nic się nie dzieje :?, ani pozytywnych ani negatywnych objawów, może za mała dawka, bo biorę 150mg. Czy Wellbutrin wpływał u Was na apetyt?

-- 21 maja 2012, 20:05 --

Nie mogę edytować, z tego co wyczytałem na angielskiej wiki, to Wellbutrin dwa razy mocniej hamuje wychwyt zwrotny dopaminy, niż noradrenaliny. Ponadto, wyczytałem, że na Wellbutrinie się chudnie, jednak nie jest to wielka różnica, w ciągu 6 do 12 miesięcy średnio 4,4kg.

-- 21 maja 2012, 20:08 --

Poza hamowaniem wychwytu zwrotnego dopaminy i noradrenaliny, powoduje też ich uwalnianie :o.

przez miko84 22 maja 2012, 09:39
faeton u mnie dość silnie hamował apetyt.
miko84

przez lochfyne 22 maja 2012, 14:54
Ja jem 2 razy dziennie :/

Sortuj wg