BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 74

WELLBUTRIN (Bupropion-Zyban)

przez xionc 29 lut 2012, 10:55
No to fajnie było i się skończyło. Wellbutrin przestał działać, efekt stał się słabszy, jednak lek pomógł, biorę 300mg/dzień. Myślę teraz o jakimś kombo typu Wellbutrin + SSRI.

przez miko84 29 lut 2012, 13:53
Sporo osób (których na to stać), stosuje taką kombinację. Skoro wellbutrin działał to najlepsza będzie chyba sertralina, która ma pewny efekt na dopaminę (i m wyższa dawka tym silniejszy). Cena przy 300 mg odstrasza od stosowania takich kombinacji.
miko84

przez thatMightyOneMan 15 mar 2012, 21:36
taaaaaaa sertralina do wella ? ..na dopaminę to ona działa od 150+ a i to wątpliwe ,poza tym jak ona działa w ogóle? ..mnie zaczeło wykręcać od 100 do 175 -wqrwienie nonstop/sen - tzn. to zmęczenie prawdopodobnie od przejechanego cun i w ogóle imo szit zaraz po velafaxynie -atfu.- libido? to w ogóle nie istnieje.

Wellbutrin jest super ,ale mógłby tyci mniej oddziaływać na noradrenalinę (branie c2d ? - zawsze jakiś pomysł;) do niego to raczej coś co NIE wpłynie na norę, bo to to można przez podbicie dawki sprawić; - i branie poprostu CD; ...escitil? /mao-b ? ...

Lub zamiast TR zrobić Rapid ? /mix 150rr+150tr ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 16 mar 2012, 08:56
thatMightyOneMan ile czasu brałeś setralinę zanim ją porzuciłeś?
miko84

przez thatMightyOneMan 16 mar 2012, 22:23
Nie całe 4tygodnie...
odstawiłem escitilopram ze względów "kościo zależnych;' ( ,i za namową pani P rozpoczełem przygodę z sertraliną , z dnia na dzień zamiana i dodatkowo piramidka z Depakiny ,Sertaloft w piramidce do 175 w 4dni ,Depakina do 2gram w ciągu 2ch tygodni...... pierwsza poleciała Depakina ,po tygodniu Sertaloft , sajdy to wszystkie z ulotki... no 95%; ,nogi to ja miałem na suficie ,głowe gdzieś pod biurkiem ,jadłem o 3ciej w nocy np 2czekolady do tego paczka hitów ,np praktycznie całą blaszkę ciastaXD ...ilościowo hardkor o 3-4w nocy ...codziennie ,spałem po 15-16h ,a jak nie spałem to k@rwica straszna, irytacja i woogóle padaka nie do opisania.
Pokładałem wiele nadzieji w Sertalofcie ,niestety okazał sięjeszcze gorszy od Velafaxyny.

a zapomniał bym; w czasie nie spania, zwykle po posiłkach -dzieliłem tron z królem z siłą atomu,- ..zresztą piszę to co jest na ulotce;

Tylko należy się malutkie sprostowanie; pani P chciała mi CHADa wcisnąć ; z tąd takie jazdy zapewne; ,jako lek na depresję może być ok ,niech nikt się w stanie dołkowym nie przerazi; przypadkiem ,wiem ,że lek ma potencjał i wiele osób go z powodzeniem stosuje.... ale są inne-lepsze środki;

przez miko84 17 mar 2012, 07:20
Oby leki w których pokładasz nadzieję Ci się sprawdziły :)
miko84

przez el_testosterone 18 mar 2012, 20:46
thatMightyOneMan - za krótko brałeś. 200 mg sertaliny po 2 miesiącach warte jest oceny pod względem dopaminergicznym.

przez thatMightyOneMan 18 mar 2012, 21:34
el_testosterone masz zapewne rację; dlatego sprostowałem-nie dla mnie;(deepresji wtedy nie miałem a tym bardziej chad-a) nie ta doloegliwość poprostu, na dodatek środki normomityczne? ja w tym czasie ,gdzieś pomiędzy spaniem ,objadaniem się a chyba nerwowym rozjechaniem jelit nie byłem w stanie funkcjonować normalnie, do tego jeszcze libido-dead, to nie depresja gdzie objawy są aż ,że tak ujmę -kłujące po oczach; i się czeka i często czeka i czeka na efekty leku aż 'załapie' i do 4mcy <sic tak btw... ja wtedy podejrzewałem już u siebie ADhD ,chciałem/oczekiwałem czegoś zupełnie innego w mechaniźmie działania; nie serotoniny <byłem wtedy na totalnie selektywnym ssri -escitilopramie od ok 1roku ,i nadal moje życie to było !@#$%&* ,że tak to ujmę ,na depresję to był strzał w 10.... -nie noradrenalina; bo efedryny i całej gamy środków noradrenergicznych czy to Beta/czy to Alfa (efka,pseudoE,yoha,1,3dimetyl,clen,spiro,itd) używałem przez ok dekadę jak ćwiczyłem; ...ale wiesz lekarz wie lepiej :evil:

Na depresję napewno jest BDB ;

przez el_testosterone 18 mar 2012, 21:46
ADHD dobrze leczy metylofenidat i Adderall(USA), reszta ma nikłą skuteczność.

Podsumowując: Dobrze się czujesz na seleginie, bupropionie i dodatkach choliny?

przez thatMightyOneMan 20 mar 2012, 14:21
Sele (10mg) i Well (150mg) to bardzo dobre combo (escitil do 10 też tam pasi;) ,potrafi "nakręcić" ale to nie Metylofenidat / ...nie odczówam tego hmmm ,spokoju w środku ,deorganizacja lekko ustała, skupienie na temacie ...to zależy bo czasem to aż za bardzo... ,impulsywność o ok 1/3 w dół ...ale aby to było miarodajne do innej osoby to bym podchodził do tego raczej z dystansem; ...ja teraz naprawde dużo wszystkiego ładuję w kombinacjach raz tak potem tak i poprostu chcę wyczuć TO' działanie Metyla bez metyla jak bym to ujął;

Zawsze polecam sprawdzić na sobie; to combo się nie gryzie w ogóle a teoretycznie efekt na dopaminę jest 2x ...teoretycznie; .

przez faeton 31 mar 2012, 17:12
Czy Wellbutrin XR można łączyć z Doksepiną i Sulpirydem? Wiąże nadzieje z tym lekiem.

przez el_testosterone 31 mar 2012, 20:40
Można łączyć o ile Sulpiryd będzie w małych dawkach do 100 mg, ale zapytaj lekarza.

przez Michuj 31 mar 2012, 20:56
Czemu małe dawki do 100 mg? Skąd to info?
Loża szyderców

przez el_testosterone 01 kwi 2012, 16:32
Bo większe blokują receptory dopaminergiczne, tak działają neuroleptyki w końcu.

Sortuj wg