BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
40
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 75

WELLBUTRIN (Bupropion-Zyban)

przez xionc 17 wrz 2011, 16:42
maniek123321 napisał(a):hhehehe dobre. sa braki w produkcji bo nie schodza i niedlugo raczej beda ale to w miesiacach trzeba liczyc a teraz co maja apteki na stanie to tylko to co im zostalo

Nic nie zrozumiałem, a słowa jakby znajome.

przez maniek123321 17 wrz 2011, 23:07
no ze raczej juz tego specyfiku nie dostaniemu nigdzie tylko tak gdzie zostal zapas z ostatniego dowozu.

Moze firma produkujaca wella wkoncu ruszy ze sprzedaza. niewiiadomo.A ze to nie rozumiesz to niewiem moze "podpity" byle ale ja nierozumiem czemu to niby znajome slowa?
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

przez why so serious 18 wrz 2011, 00:19
maniek123321, piszesz niezrozumiale, niedbale, w ogóle nie używasz znaków diakrytycznych, nie stosujesz interpunkcji, popełniasz literówki i jeszcze potem się dziwisz, że ktoś nie potrafi rozszyfrować tego wszystkiego. Jeśli za jakiś czas przeczytasz swoje stare wpisy to pewnie sam będziesz się głowił, "co też autor miał na myśli". ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lochfyne 24 paź 2011, 20:46
Dostałem 3 tygodnie temu Wellbutrin + Floanxol + Kventiax. Wcześniej brałem Alventa + Solian + Kventiax. Pierwsze dwa tygodnie a zwłaszcza pierwszy to była mega depresja, lęki, strach, myśli samobójcze. Nie wiedziałem co się dzieje. Problemem tez było to że z własnej głupoty pierwszego dnia napiłem się sporo alkoholu i nie wiedziałem, czy on nie nasilił lęków. Ale teraz myślę że to było spowodowane bardziej odstawieniem Alventa + Solianu. Tak mi się wydaje przynajmniej, za tydzień mam lekarza to spytam. W każdym bądź razie już czuje się dobrze.

Dostałem ten lek na zaktywizowanie, ale tak nie działa na mnie, dzisiaj na przykład spałem do 12, bo mnie głowa bolała, a potem jeszcze kilka godzin bo po prostu nie mogłem się dobudzić. I tak mam ostatnio na przemian. Jeden dzień wstaje normalnie, drugi dzień śpie długo. Jak mi się nie chciało wcześniej nic, tak teraz wcale nie jest lepiej... Chociaż w sumie wysłałem ostatnio CV, jutro mam rozmowę, więc coś zrobiłem, nie wiem tylko czy to działają leki, czy ja po prostu stwiedziłem że jestem w beznadziejnej sytuacji.
Chce lecieć nad światem życie zostawić pode mną,
Swój strach, łzy, troski, by promień światła ogrzał
Serce, które zwątpiło w istnienie dobra

przez maniek123321 13 lis 2011, 13:53
to ja pisalem ? :hide:

za duzo prochow bralem, wlasnie odstawilem wszystko :great:
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

przez wolverine 15 lis 2011, 12:22
Biorę wellbutrin od ok. 1,5 roku + dwa inne leki.
Od roku natomiast biorę taką kombinację:
1. Wellbutrin w dawce 300 mg :1 X dziennie 300 mg rano
2. Lamotrix w dawce 200 mg : 2 X dziennie po 100 mg rano i wieczorem
3. Trittico CR w dawce 150 mg : 1 x dziennie 150 mg wieczorem

Leczę się od 2004 r. i leków przewinęło się mnóstwo. W aktualnej kombinacji generalnie mniejsze stany depresyjne, chyba w miarę normalnie z energią, nie ma lęków.

Od jakiegoś czasu obserwuję u siebie natomiast problemu typu:
- kłopoty z logicznym myśleniem,
- kłopoty z pamięcią: dość szybko zapominam co sobie zaplanowałam, co teraz chciałam zrobić, czasem zapominam, ze wstawiłam garnek na płytę (dzięki bogu indukcja)
- powolniejsze myślenie,
- trudności z koncentracją,
- trudności ze zrozumieniem rzeczy, które kiedyś były dla mnie pestką np. wypełnienie niektórych formularzy, przyswajanie wiedzy z zakresu określonej dziedziny,
- często kłopoty z pisaniem na komputerze: mylę klawisze
- problemy z wysławianiem: zapominam odpowiednich słów, mylę słowa, pojęcia

Te wszystkie objawy mam już od kilku lat, ale niektórych nie było wcale a inne w znacznie mniejszym stopniu.
Teraz jest coraz gorzej. I czuję się z tym źle psychicznie, bo zawsze prymus, elokwentna, pomysłowa, dwa fakultety, zawsze znalazłam sposób na rozwiązanie problemu. A teraz czuję się trochę jak warzywo, jakby coś zjadało mi szare komórki.
Staram się ćwiczyć pamięć i koncentrację: sudoku, szachy, kostka rubika

Czy to może być przez źle dobrane leki?
A może to naturalna konsekwencja przyjmowania o tylu lat leków?
Czy to się będzie pogłębiać?
Co mogę z tym zrobić?

Od momentu zażywania wellbutrinu miałam jedną próbę odstawienia tego leku. Lekarz kazał odstawić z dnia na dzień i zacząć od razu zazywac effectin. To był koszmar: okropne bóle głowy (coś jak ból po punkcji pobranie płynu rdzeniowo-mózgowego. I z dnia na dzień bóle były coraz gorsze. Wytrzymałam tylko lekko ponad dwa tygodnie i odpuściłam, wracając do wellbutrinu.

CZy ktoś z Was próbował odstawić ten lek? Czy tez były takie objawy?

przez xionc 19 lis 2011, 01:46
@wolverine - tylko 150 po tylko miesiącu odstawiałem do tej pory, brak problemów.

Do efektów ubocznych, jeżeli o Wellbutrin chodzi zaliczyłbym tylko to z tej listy:
"- kłopoty z pamięcią: dość szybko zapominam co sobie zaplanowałam, co teraz chciałam zrobić, czasem zapominam, ze wstawiłam garnek na płytę (dzięki bogu indukcja)"
Reszta z wymienionych, przynajmniej u mnie, pojawiała się zanim brałem Wellbutrin, przez który te negatywne objawy zostały zmniejszone.

Dziwi mnie trochę to, że teraz przyjmuję kombinację Wellbutrinu i Holoperidolu (tj. lekarz mi przepisał). Wcześniej sam Wellbutrin. Już po pierwszej dawce Holoperidiolu poczułem jakbym podążał w całkowicie inną stronę niżeli to lekarz twierdzi - większy niepokój, większe spięcie, powracające trudności w koncentracji, większa niechęć do życia, wzmożony strach przed ludźmi.

przez maniek123321 07 gru 2011, 15:27
jest w aptekach wellbutrin xr? czy wycofali na zawsze?
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

przez betii 08 gru 2011, 17:55
ja biore XR i zawsze bralam

-- 04 sty 2012, 22:50 --

mam do was pytanie, czy u was wystepowala tez nadmierna nadpotliwosc? Jesli tak jak sobie z nia radziliscie. Nie jestem pewna czy to po welb. ale raczej tak i niestety zadne antypespiranty,perspiblock ..nic nie dziala.

przez tiki78 19 sty 2012, 09:23
Witajcie,
zaczęłam właśnie swoją przygodę z Wellbutrinem, biorę go w dawce 150mg rano - dziś 2 dzień i zaniepokoiła mnie reakcja mojego organizmu po pierwszej tabletce. Pomijając fakt, że pierwszym objawem było zmieszanie, splątanie, uczucie ciepła i mrowienia w całym ciele - dosłownie jak po zażyciu MDMA :smile:, tylko efekt było o wiele słabszy, to wieczorem byłam tak pobudzona do życia, że nie czułam żadnego zmęczenia i praktycznie całą noc przebujałam się na łóżku. Jest to dla mnie ogromny problem ponieważ uwielbiam spać, ten moment kiedy przykłada się głowę do poduszki, odcina od całego świata, problemów i budzi się człowiek rano wypoczęty. Dziś czuje się jak po całonocnej imprezie. Trochę kimnęłam, ale pamiętam każdą przewrotkę i ciągle pojawiające się pytanie w mojej głowie "czy w końcu zasnę" ?! Powiedzcie proszę czy ktoś z was po tym leku miał problem z zasypianiem, czy trwało to przez cały czas brania leku, czy też po 2-3 tygodniach kiedy organizm się oswoi już z lekiem - powraca normalny rytm. Czy po odstawieniu leku, organizm wraca do normalnego funkcjonowania - zasypia się normalnie? Bardzo mnie to niepokoi. Wiem że to jeden ze skutków ubocznych leku, zastanawia mnie tylko okres w jakim ten skutek możne się utrzymywać. Będę wdzięczna za szybkie odpowiedzi.

przez betii 19 sty 2012, 22:44
ja biore go juz 2 lata z przerwami, ale na poczatku zawsze musze dostawac jakis lek nasenny, bowiem ok 2 h w nocy ,, nudzi mi sie'' teraz bralam chloroprotiksen ok 2-3 tyg w malej dawce, pomogł. gdy odstawiono mi juz normalnie spalam po welbutrinie. ale dalej twierdze ze lek ten dziala ok 3 mies. i przestaje i tzreba go zmienic. choc pewnie nie na wszystkich tak dziala zalezy od czlowieka

przez lulu 21 sty 2012, 20:28
Wellbutrin XR był jedynym lekiem,który na mnie podziałał. Wcześniej brałam sertralinę i fluoksetynę, ale obie mnie za bardzo otumaniały a do tego kłopoty z popędem seksualnym. Wellbutrin ma to do siebie, że na początku stosowania trudno zasnąć ale to mija po jakiś 2-3 tyg. U mnie oprócz tego skutkiem ubocznym były i są bóle głowy jakąś godzinę po zażyciu i trwają jakieś 3 godziny. Fakt, że po kilku miesiącach wellbutrin jakby stracił na sile i musiałabym stosować większą dawkę 300mg, a że wtedy tj.rok temu, miałam kłopoty finansowe, odstawiłam. Teraz wróciłam do wellbutrinu i dawka 150mg jest wystarczająca, jak na razie.
"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca"

przez tiki78 23 sty 2012, 09:27
Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi. Mam nadzieję, że po 2-3 tyg. unormuje się jakoś sytuacja i że nie będzie konieczności brania leków nasennych. "Jakoś" śpię jak już zasnę ;) Póki co najbardziej kłopotliwe są dla mnie popołudniowe rozdrażnienie, uczucie dziwnego ciśnienia w uszach - jakby ciśnienie w czaszce się zwiększyło, przez co dochodzą lekkie bóle głowy, no i wieczorny "rozpęd" ;) zamiast iść spać to mogłabym iść biegać ;) Przy wysiłku natomiast podskakuje mi tętno i niestety odczuwam walenie serca przez jakiś czas, więc póki co muszę odpuścić jakiekolwiek ćwiczenia. Pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia.

przez Spooky 23 sty 2012, 12:09
lulu, nieźle. Chyba jesteś jedyną osobą, która tak napisała o W. Przeważnie same negatywne opinie są.
Na co się leczysz. Ile kosztuje W. teraz? Pozdro

Sortuj wg