BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
40
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 75

WELLBUTRIN (Bupropion-Zyban)

przez apolakipsa 05 sie 2011, 17:49
Obudziłem sie w nocy, skóra paliła mnie jakbym płonął a jednocześnie trzasłem sie z zimna, czułem bardzo mocny dyskomfort wszystkich miesni i stawów, wykrecalem z całych sił nadgarstki, nogi itd do tego ból w dole pleców to było najgorsze, ból bólowi nie równy ale powiem szczerze ze nie przypominam sobie by cos kiedykolwiek bolało mnie tak mocno. Na drugi dzien mineło ale czułem sie jakby po mnie walec przejechal, wszystkie miesnie lekko bolały jakbym dzien wczesniej ostro trenowal po jakiejs długiej przerwie do tego czułem sie tak hmmm cos wiecej niz kac a mniej niz zjazd po amfie.

Potem ten "atak" powtorzył sie jeszcze 2 razy i juz podziekowałem...

Aha bo widze ze chyba zle napisałem, brałem 300 dziennie, 600 bylo tylko w planach ale troche sie przestraszylem. Choc powiem szczerze ze marzy mi sie to 600mg ale mam stracha ze cos mi sie uszkodzi, moze to bolaly nerki?

Choc moj główny problem derealizacja sie nie zmniejszyl, to pierwszy raz po 8 latach odczułem "przyjemnosc" plus mialem ochote na cos

pozdrawiam

przez xionc 09 sie 2011, 12:13
@apolakipsa - jak mniemam zaczynałeś od 150mg, czy po takiej dawce miałeś już jakieś efekty uboczne?

przez apolakipsa 09 sie 2011, 12:40
po 150 nie mialem zadnych efektow... ani pozytywnych, ani negatywnych a i zeby nikt sie nie przestraszyl to tez nie bylo tak nagle biore 300 i odrazu bol itp. Dawalo to o sobie znac tak delikatnie juz wczesniej ok miesiac brania 300, glownie bol w dole plecow, mialem ciagle uczucie ze zle siedze albo krzywo stoje i mnie boli, ciagle sie poprawialem a nie przechodzilo.

A i po Weelbutrinie tez spalem jak zabity, mialem bardzo twardy sen jak kiedys, musialem sie przestawic bo czas snu ktory wydawal mi sie potrzebny by sie wyspac do tej pory 10-13h stał sie zbyt długim snem, czulem sie pozniej caly dzien zle itp, natomiast po 7-8h (chociarz wstac itak bylo ciezko) dzien byl super, nawet zaczalem wieczorami cwiczyc.

pozdrawiam

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Wellbutrin i załatwianie leków

przez ktostamtakihej 13 sie 2011, 03:45
Pytanie będzie dosc glupie, bo lek znam - skolowalem go sobie wczesniej przez neta i dzialal idealnie na rzucanie palenia - praktycznie 3 tygodnie i się palić nie chce samo z siebie...

Jak zalatwia się leki legalnie i ile to kosztuje ?

Rozumiem ze są dwie opcje:

1. isc do rodzinnego -> zalatwia skierowanie -> potem psychiatra/psycholog -> recepta albo i nie

2. lub prywatnie -> wizyta za którą płacę ale chyba mniej biegania i koniec z końcem wyjdzie taniej i mniej stresu

Da radę załatwić na raz np. receptę na dwa trzy opakowania czy będę musiał śmigać co miesiąc ?? Jaka jest praktyka?
Ostatnio edytowano 13 sie 2011, 04:23 przez *Wiola*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono

Wellbutrin i załatwianie leków

przez *Wiola* 13 sie 2011, 04:15
ktostamtakihej,

Skoro już Ci się palić nie chce, to po co nadal chcesz go brać?
Do psychiatry nie potrzebujesz skierowania, ponad to również rodzinny może Ci go wypisać,.
Moderator

przez ktostamtakihej 13 sie 2011, 05:23
Skoro już Ci się palić nie chce, to po co nadal chcesz go brać?
To jak ktos kupi jedno opakowanie antydepresantow to juz jest wyleczony ? :D

Skołowałem sobie 2 opakowania - efekt ten sam - 3 tygodnie brania i palę coraz mniej... pod sam koniec to łapałem się na tym, że np o 16 zauważam że jeszcze danego dnia nie paliłem... trzymało tak jeszcze z pare dni po tym jak opakowanie sie skonczylo i mijało

rodzinny może Ci go wypisać
Ta tyle ze moja rodzinna to taka starsza baba, która opowiada każdemu kto co bierze na co choruje itd.
Średnio mam chęć na to by 95% okolicy wiedziało że biorę lek który jest anydepresantem

Do psychiatry nie potrzebujesz skierowania
Ale jak dzwonilem do takiego niepublicznego ośrodka to mi sekretarka powiedziala ze musi być skierowanie. Ściemniała czy co?

przez apolakipsa 13 sie 2011, 16:55
do psychiatry - bez skierowania

psycholog - moze byc potrzebne

poco ci taki rodzinny? Zmien go

przez *Wiola* 13 sie 2011, 17:13
ktostamtakihej, Ale ja zrozumiałam, że Ty go bierzesz na rzucenie palenia, a nie jako antydepresant.

Do psychiatry na pewno bez skierowania.
Moderator

przez ktostamtakihej 13 sie 2011, 17:18
thx za info

Ale ja zrozumiałam, że Ty go bierzesz na rzucenie palenia, a nie jako antydepresant
a ja rozumiem, że ani nie palisz ani nie paliłaś :D
rzucanie palenia to raczej długotrwały proces :-D

przez *Wiola* 13 sie 2011, 17:21
ktostamtakihej, Palę i paliłam, a wellbutrin też brałam i po nim kopciłam 2 razy więcej :mrgreen:
Moderator

przez Badziak 14 sie 2011, 06:35
apolakipsa napisał(a):Dawalo to o sobie znac tak delikatnie juz wczesniej ok miesiac brania 300, glownie bol w dole plecow, mialem ciagle uczucie ze zle siedze albo krzywo stoje i mnie boli, ciagle sie poprawialem a nie przechodzilo.

apolakipsa napisał(a):nawet zaczalem wieczorami cwiczyc.

Może ból pleców jest związany z tym, że nagle zacząłeś ćwiczyć?
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez apolakipsa 14 sie 2011, 12:29
nie no, probopwalem walczyc o ten lek, odstawialem, zaczynalem znow brac a efekty uboczne wraz z lekiem odchodzily lub wracaly.

przez ktostamtakihej 14 sie 2011, 15:02
Troche mnie dziwią wypowiedzi co niektóych na temat efektów ubocznych... ja praktycznie żadynch nie miałem - nie licząc większej energii i motywacji

Lek nie jest zły, a że niektórym nie podchodzi nie znaczy, że innym nie będzie

przez qubilla 28 sie 2011, 15:51
moje libido zniknęło podczas leczenia nerwicy i depresji przy użyciu SSRI,
od 6 dni biorę welbutrin-150mg, po jakim czasie moja seksualność powinna wrócić?

Sortuj wg