BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 74

Re: Wellbutrin

przez Ania25 26 lut 2009, 14:32
Hej. Ja przyjmuje Wellbutrin od ponad roku (inna nazwa to Voxra). Biorę dawkę najwyższą czyli 450 mg. Ale oprócz tego dodatkowo biorę leki przeciwlękowe bo to rzeczywiście (z tego co wiem od mojego lekarza) jest wskazane. Odkąd zaczęłam zażywać ten lek (to jedyny lek, z wielu, które przyjmowałam, który mi pomaga) schudłam 15 kg. Tak wiec na każdego inaczej wpływa. Ja jestem zadowolona choć początki były trudne - miałam nudnosci, bolała mnie głowa, nasilił się stan depresyjny ale to przeszło kiedy tylko organizm przyswoił nowy lek. Zaczęłam myśleć pozytywniej - idealnie nie jest, ale jak porównuję to co było wcześniej to naprawdę widać ogromna różnicę. Nie mogę powiedzieć, ze to zloty środek dla wszystkich - dla mnie to jeden z dwóch istniejących leków i dostępnych w Europie, które są wstanie mi pomoc - a to chyba coś. W internecie znalazłam ulotkę dot. Wellbutrin gdyby stok chciał porównać to prześlę na gg. :smile:
czy można znaleźć światełko w tunelu...

przez Inez77 26 lut 2009, 17:11
A jakie leki przeciwlękowe przyjmujesz?

przez Ania25 26 lut 2009, 18:49
Xanor Depot a do tego Neurontin - ale potrzebna mi jest terapia, tylko w Szwecji trudno jest znaleźć lekarza, który przyjmuje na tzw. kasę chorych. Często jest tak, ze terapia dużo lepiej wpływa niż leki
a jeśli już się je przyjmuje to terapia z czasem pomaga odstawić leki. Wiem gdyż sama miałam w Polsce świetnego psychologa i każdemu polecam aby poddał się takiemu leczeniu. Czasami trzeba czasu
i cierpliwości aby zauważyć efekty - ALE NA PRAWDĘ WARTO!!! :-)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Inez77 26 lut 2009, 22:41
Kurcze napisałam się i mi zniknęło... Zapytałam o przeciwlękowe bo u mnie też przy stosowaniu samego wellbutrinu pojawiają się stany lekowe. Jako dodatkowy uspokajacz przyjmowałam Pramolan, ale on nie pomaga mi w problemach z zasypianiem. Zastanawiam się czy nie poprosić o zmianę pramolanu na coś innego z wyłączeniem benzodiazepin...

przez Ania25 26 lut 2009, 22:52
Jakiś czas temu brałam pramolan i kompletnie mi nie pomagał. Chyba najlepiej będzie jak poprosisz o zmianę. Ja biorę zopiklon i neurontin i bardzo dobrze śpię.

przez Karczoszka 28 lut 2009, 14:29
Powiedzcie mi co mam robic!!! lekarz przepisał mi wellbutrin, w ulotce wyczytałam ze przeciwskazania są dla osob u ktorych wystepuja zaburzenia łaknienia. Choruje na bulimie i lekarzowi o tym powiedziałam.Dlaczego mi przepisał ten lek???

przez Ania25 28 lut 2009, 16:18
Wellbutrin w swoich właściwościach ma także działanie stabilizujące wagę i problemy z tym związane.
Ja miałam nadwagę i b.duże problemy z tym związane. Próbowałam rożnych sposobów aby to zmienić tylko, ze nic mi nie pomagało
a to dlatego, ze z powodu silnej depresji, b.dużego stresu obiadałam się nagminnie nie robiąc nic innego oprócz siedzenia w domu i spania.
Międzyczasie zaczęłam zażywać ten lek (oczywiście nie jako tabletki odchudzające) i dzięki temu (nie robiłam w tedy nic szczególnego, żadnej diety, głodówek itp.) moja waga a także pragnienie łaknienia unormowały się. JEST TO OCZYWIŚCIE TYLKO I WYŁĄCZNIE LEK NA PROBLEMY DEPRESYJNE itp. A NIE DO STOSOWANIA JAKO LEK ODCHUDZAJĄCY.
Myślę, ze Twój lekarz najlepiej zna Twoją sytuacje i pewnie ocenił iż nie powinno mieć to negatywnego wpływu.
Poza tym, sama się z tym spotkałam, ze lekarze nie zalecają czytania ulotek gdyż b.często firmy farmaceutyczne zamieszczają tam informacje ostrzegające "na wyrost" gdyż nie chcą ponosić odpowiedzialności za mało prawdopodobne skutki niepożądane. Tak jest nawet
z lekami przeciwbólowymi czy ziołowymi. I jeszcze coś. Niestety mamy skłonności do sugerowania się tym co przeczytamy i podświadomie wyszukujemy u siebie działań niepożądanych - a po co dokładać sobie problemów.
Może porozmawiaj o tym także z innym lekarzem - zawsze warto zasięgnąć opinii innego lekarza, dla porównania i własnego spokoju. :smile:

przez Inez77 28 lut 2009, 17:31
Zgadzam się z wypowiedzią Ani25. Nadmienię tylko,że ja też miałam "rzuty" na jedzenie, a po Wellbutrinie mi przeszło.

przez Karczoszka 28 lut 2009, 18:13
AHA!!! Dziękuje ślicznie za informacje. Niechce biegac do lekarza z każdymi moimi błachymi wątpliwościami. Niechcę także podważać jego doświadczenia lekarskiego. To nie jest bardzo poważna sprawa jak np.zaburzenia widzenia czy coś podobnego.
A co do sugierowaniem się informacjami zamieszczonymi w ulontkach to nie ma na mnie wpływu. Wcześniej brałam lexapro i pisałao ze sie tyje wszyscy na forum ze tycie tycie tycie a ja schudłam i to sporo bo uspokoiłam sie i przestałam sie obrzerac ale lekarz wprowadził lek stabilizujący nastrój depakine chrono i tez lekarz mnie ostrzegał przed bólami głowy i strasznym wypadaniu włosów i co??? Nic! nic mi nie dolegało, ale niestety przytyłam po tym ogromnie!!! a po lexapro niby było ok ale nie miałam napędu. Tylko leżałam a sterty niezałatwionych spraw rosły.Więc dostałam Wellbutrin. Muszę powiedzieć że juz po 2 dniu zażytej tabletki zaczełam działać! wszystko co sobie zaplanuje to wykonane natychmiast! Nie ma już w moim słowniku słowa "nie chce mi się" ale nastrój jeszcze musi się porawić. Nie ukrywam że pokładam ogromne nadzieje w tym leku tzn ze odzyskam "siebie" wesołą fajną dziewczyne która ma ogromny apetyt na NIE PTYŚIA ale na ŻYCIE!!!!!

przez bupropion 19 mar 2009, 14:38
również mam zaburzenia odżywiania- anoreksję bulimiczną, stany depresyjne i lękowe. Od dziś zaczęłam stosować Wellbutrin. Mam wykupiony Wellbutrin 300mg, ale podzieliłam sobie tabletkę na pół- bałam się. Więc dziś zażyłam 150mg. Na razie nic nie czuję. Miałam brać ten lek razem z Arketisem [paroksetyna] ale po 2 tabletkach Arketisu stwierdziłam że nie dam rady brać go dalej. Na razie ,,testuję'' Wellbutrin, jeśli będzie dobrze to wspomogę go Seronilem [fluoksetyna]. Od kilku dni mam podwyższoną temperaturę- stan podgorączkowy, więc może dla tego czuje sie jakbym spadła z konia. Pokładam nadzieję w wellbutrinie, ze razem z innym lekiem antydepresyjnym pomoże mi wyjść z czarnej rozpaczy i bólu istnienia. Chciałabym zacząć cieszyć się życiem, nie bać się, przestać dążyć do samounicestwienia. Marzę o równowadze. Tak więc trzymam za Was i za siebie kciuki na ,,nowej drodze życia''. Szczególnie za Ciebie Karczoszko- wiem jakim piekłem jest bulimia.
I Can Fly, But I Want His Wings...

przez miko84 19 mar 2009, 18:14
Wiele osób, które negatywnie reagowały na SSRI miało poprawę po Wellbutrinie. Myślę, że to dobry lek i Wam pomoże. Jeśli ktoś nie daje rady brać SSRI, to zostają mu albo trójpierścieniowce albo właśnie Wellbutrin. Niektórzy łączą SSRI i Wellbutrin. Życzę Wam powodzenia, bo i ja chyba "wskoczę" na wellbutrin wkrótce ( coś czuję, że "eseseraje" nie dla mnie...).
miko84

przez evelina 19 mar 2009, 18:49
a ja byłam na oddziale Zaburzeń Odżywiania bo leki nie skutkowały
evelina

przez bupropion 19 mar 2009, 22:57
evelina- jak pomagają na oddziale zaburzeń odżywiania? Jak to wygląda, gdzie to jest?? Czy to normalny psychiatryczny oddział dzienny, czy jakaś specjalna klinika?? powiedz coś więcej. Na oddziale psychiatrycznym byłam 3 razy w ciągu 10 lat choroby i więcej tam nie pójdę. Teraz chodzę raz na miesiąc lub dwa do psychiatry i na psychoterapię. Terapia mi nie pomaga. Jutro wezmę drugą połówkę - 150 mg wellbutrinu razem z 60mg seronilu. W sobotę wezmę już całą tabletkę 300mg wellbutrinu i 60 mg seronilu. Zobaczymy jak się będę czuła. Mam nadzieję że grypa mnie nie rozłoży :-| bo w niedzielę mam dwa ważne egzaminy. 3majcie się, odwiedzę Was po weekendzie
I Can Fly, But I Want His Wings...

przez evelina 19 mar 2009, 23:10
bylam 4 mies
na poczatku wyobrazalam sobie koszmarny oddzial bez klamek z kaftanami bezp...
bylo nawet niezle na poczatku podpisalam kontrakt ktory zawieral w sobie etapy leczenia ( zaleznie czy anoreksja czy bulimia)
musialam przytyc odpowiednia ilosc tak jak bylo w kontrakcie ( sprawa indywidualna zaleznie od niedowagi)
nie mozna uzywac tel
jedzenie pod kontrola
WC pod kontrola
zajecia psychoterapeutyczne
sprawdzanie szafek
ważenie 2 dziennie
z czasem przeszlam na samokontrole aby nauczyc sie prawidlowo odzywiac
waga nie moze spasc
powiem tyle warto
jest ok 3 lata jak zyje normalnie...
a w psychiatryku da sie przezyc spedzilam tam sylwestra..
bylam w Klinice w Łodzi
musisz sobie najpierw odpowiedziec na pytanie CZY CHCESZ ZOSTAWIC CHOROBE
bo jesli nie to mozna wedrowac po takich szpitalach do konca zycia tylko po co
powodzenia:)
evelina

Sortuj wg