BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 74

Re: Wellbutrin

przez mimi1982 17 lis 2010, 14:37
Witam. Drażliwość może i minęła, ale doszło coś nowego. Nie mogę spać, mam problem z zaśnięciem. Nigdy tak nie miałam. Myślę i myślę i nie mogę zasnąć. Biorę 2 tygodnie. Potem jak mi się będą kończyć to poproszę o coś na spanie. Ogólnie skutków ubocznych co do objawów fizycznych nie miałam a to dziwne, bo po wszystkich tabletkach czułam się żle i to bardzo. To jedyne tabletki, których nie odczułam skutków ubocznych..Zobaczymy jak będzie dalej. Co do samopoczucia, to raz jest lepiej raz gorzej. W sumie może trochę lepiej się czuję ale nie wiem czy za sprawą tabletek czy książki którą czytam o pozytywnym myśleniu.
mimi1982

przez mateuszn 17 lis 2010, 17:37
mimi1982 to bardzo dobrze :) Myślę, że książka i lek działają razem. Lek pomaga nabrać dystansu, a książka dzięki temu dystansowi jest łatwiej przyswajalna. Dobrze, że czytasz tą książkę :D i dobrze, że lek nie daje fizycznych efektów ubocznych :D Co do spania. Na mnie działa usypiająco książka. Raczej mówisz o sytuacji zwykłego brania leku, ale na wszelki wypadek przestrzegę - Wellbutrinu nie można brać o innej porze niż rano, bo inaczej będzie trudność z zaśnięciem. Jeśli masz problem z zaśnuięciem to przyczyny moga być dwie. Pierwsza - z duża dawka. Druga - Wellbutrin mocno ułatwia myślenie organizacyjne/porządkujące. Przy tym drugim proponuję Ci ćwiczenie, którego będzie trzeba popróbować, żeby się nauczyć wyciszać myśli. Ja czasem robie sobie tak, że skupiam wysiłek woli na odczuwaniu tego co akurat mam w łydce albo innym miejscu na ciele i staram się, żeby to tylko było. Odrzucam wszystko co, przy okazji tego ćwiczenia, nie jest odczuwaniem czegoś z ciała, czyli jakimiś dodatkowymi, zbędnymi myślami. Nie mówię, że to łatwe ćwiczenie. Zawsze gdy mam problem z zaśnięciem uruchamiam to ćwiczenie.

przez lekopawel 06 gru 2010, 18:00
Witam,

czy ktoś z Was leczy się również na zaburzenia psychotyczne (np. rozpoznany zespół paranoidalny)? Czy Wellbutrin można bezpiecznie stosować przy tego typu zaburzeniach?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez vivendi 06 gru 2010, 20:40
Lekopawel, moim zdaniem bupro moze pogorszyc sprawe; jesli lekarz przepisal to probuj, ale nie zdziw sie jak cie mocniej pofilmuje, a jest to nawet bardzo prawdopodobne. szcegolnie dotyczy to pierwszych 3 tyg..
jesli chcesz brac na wlasna reke, to odradzam (w kontekscie objawow psychotycznych)
Sertra 50mg + Remeron 7,5mg

przez magic 06 gru 2010, 20:59
ponoć wycofali wellburtin z rynku??
magic

przez miko84 07 gru 2010, 11:40
Nic mi o tym nie wiadomo. Masz jakieś źródło tej informacji?
miko84

przez betii 11 gru 2010, 00:00
cos w tym jest gdyz ja nie mogłam go nigdzie kupic. jak udalo mi sie kupic 1 opak.okazalo sie ze nie ma 2. zamowili mi je nie bylo w hurtowni............ szukali po calym wojewodztwie. w 1 aptece był... cos tutaj jest dziwnego

przez miko84 11 gru 2010, 11:32
To by było bardzo źle...bo to lek który mimo wszystko wielu osobom pomaga. Mam nadzieję, że chcą go wycofać i zostawić tylko zyban, który jest droższy. Nic nie pisze na stronie glaxo o wycofaniu produktu: http://www.gsk.com.pl/produkty/Wellbutr ... 00_mg.html Może była jakaś przerwa w dostawie.
miko84

przez kuzyn 11 gru 2010, 14:12
w wielu aptekach nie ma wellbutrinu
mirtazapino ojczyzno moja

gdzie Ty jesteś?

przez betii 11 gru 2010, 14:37
no wlasnie.ja poszłam kupic 2 opakow. 2 op.po 150dali mi 1 a drugie mieli zamowic.poszłam za 2 tyg. i pani mi mowi ze ostatnia jego dostawa byla mies.temu... nie mialam leku a juz recepte zrealizowalam w tej aptece. farmaceuci szukali mi wszedzie mego leku i znalezli jak pisalam w 1 aptece i to nie w mym miescie.
Trzeba chyba szukac zapasow po aptekach.tylko jak ma sie upatrzono gdzie lek jest tanszy o20zł... ciezko..
moze w aptece internet. bedzie do zdobycia

przez brak uczuć 11 gru 2010, 21:38
Czy wellbutrin przywrócił komus uczucia i aktywność zyciową?
brak uczuć

przez mateuszn 11 gru 2010, 21:54
brak uczuć, tak

przez zaqzax 11 gru 2010, 21:56
brak uczuć napisał(a):Czy wellbutrin przywrócił komus uczucia i aktywność zyciową?

mnie po 3 tygodniach brania wyprał z emocji, zrobił kisiel totalny w glowie, na poczatku bylo lepiej.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Wujek_Dobra_Rada 11 gru 2010, 23:12
Na mnie ten lak działa doraźnie jako stymulant. Nie potrafie sobie wyobrazić długofalowych skutków brania.
Wujek_Dobra_Rada

Sortuj wg