BUPROPION/AMFEBUTAMON (Zyban, Wellbutrin XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bupropion pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
53%

Nie
20
27%

Zaszkodził
15
20%

Liczba głosów : 74

Re: Wellbutrin

przez zaqzax 30 paź 2010, 15:08
dzis juz nie biore Wellbutrinu, dodatkowo w nocy był koszmar, snily mi sie takie sceny i paranoje ze szok,
jak sie obudzilem to nie moglem dojsc do siebie, to nie na moje nerwy, ten lek nasila moją nerwicę i zwiększa lęk,
teraz modlę się by jak najszybciej to zeszło z organizmu, bo momentami wariuję, ale momentami na kilka sekund
pojawia się minimalna euforia ale po paru sekundach zamienia się w lęk, strasznie niestabilne działanie, to jest świetny
lek na samą depresję, ale na lęki i nerwicę to jest jakaś bomba atomowa i radzę uważać.

tylko nie wiem co powoduje ten efekt - czy sama noradrenalina czy tez dopamina.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Wujek_Dobra_Rada 30 paź 2010, 15:25
No Wellbutrin jest takim niestandardowym lekiem. Ja nie miałem stanów lękowych, a w początkowym okresie ten lek wywołał. Tylko, że późniejsze antydepresyjne było trochę słabe. A może inaczej by działało po miesiącu brania? Nie wiem. Nie doczekałem.
Wujek_Dobra_Rada

przez zaqzax 30 paź 2010, 16:04
jedyny plus to skok libido co jest dosyc korzystne, ale czy jest inny lek ktory przywroci libido przy braniu ssri tak jak ten wellbutrin, ale nie zrobi mi sieczki noradrenalinowej ?
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Wujek_Dobra_Rada 30 paź 2010, 17:49
A do czego ci libido w depresji?Będziesz na redtube siedział? :mrgreen:
Wujek_Dobra_Rada

przez zaqzax 30 paź 2010, 19:51
Wujek_Dobra_Rada napisał(a):A do czego ci libido w depresji?Będziesz na redtube siedział? :mrgreen:

dokładnie tak, zawsze jakas przyjemnosc poza spaniem.

[Dodane po edycji:]

z reszta ze wzrostem libido zwieksza sie uczuciowosc i ogolnie zainteresowanie plcia przeciwna w sensie emocjonalnym,
co dosyc motywuje do spotykania sie z kims, a to jest dosyc istotne bo to jedyna naturalna przyjemnosc, spotkac
sie z dziewczyna, przytulic, pocalowac, pogłaskać, nawet nie chodzi o seks, seks to na samym końcu, samo libido
to podstawa, bo to właśnie napędza nas do życia, przecież na tym polega nasze życie.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez miko84 30 paź 2010, 23:55
Poza wellbutrinem to mianseryna/mirtazapina, trazodon lub agonista dopaminy na przeciwdziałanie zaburzeń libido przy SSRI.
miko84

przez zaqzax 31 paź 2010, 00:21
miko84 napisał(a):Poza wellbutrinem to mianseryna/mirtazapina, trazodon lub agonista dopaminy na przeciwdziałanie zaburzeń libido przy SSRI.

fmmm, a w jaki sposob mianseryna, mirtazapina i trazodon mają na to wpływ ? skoro to wina zanizonej dopaminy a te leki na nia nie dzialaja, agonista dopaminy to inna sprawa.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez miko84 31 paź 2010, 12:24
SSRI aktywizując receptory 5-ht2 mogą zmniejszyć "uwalnianie" dopaminy w mózgu, co objawia się zmniejszeniem libido. Mianseryna/mirtazapina i trazodon antagonizują, blokują te receptory i zapobiegają zmniejszeniu dopaminy przez co mogą zapobiec utracie libido.
miko84

przez vivendi 04 lis 2010, 11:50
Cze,

ja wella tez nie trawilem do konca, niezle mnie po tym nosilo; jednak mialem na niego swoj patent. Kroilem se tabsy na 4 i zarlem dawke ~37,5mg (zalezy jak sie ukroilo :P), albo wiecej czasem (pol tabsa) jak czulem ze za malo. Na necie sa badania dowodzace, ze po tygodniu/dwoch poziom bupro i metabolitow jest staly, niezaleznie czy sie "je" instant/suspended/extended release (tj zmodyfikowane uwalnianie czy nie), oraz inne badania z ktorych wynika, ze skruszony 37,5mg wchlonie sie tak samo szybko jak niekruszone 150 (tyle, ze ten niekruszony bedzie sie uwalnial dalej, gdy skruszony sie juz caly wchlonie). Wiec nie ma obaw, ze nagle kogos strasznie kopnie taka cwiartka, tudziez ze zejdzie sie na udar.

To byl patent 1, a drugi to bezwzglednie nie pilem kaw, wpychalem na sile zarcie w siebie i staralem sie byc mozliwie spokojny i odpowiedzialny ;) ... I wtedy to dzialalo nawet, nawet. Jak czlowiek sie zapetli, negatywnie nakreci na wellu to potem juz nie ma odwrotu. Dlatego trzeba uwazac i sie hamowac.

Maks dawke co bralem to przez 3 tygodnie jechalem 2x150mg/dzien, czulem sie naprawde dziwnie, ale wtedy rzucalem papierosy i nie zwracalem na nic uwagi (szczekoscisk, poddenerowania, utrata apetytu itd.), najbardziej mi zalezalo, zeby przestac palic. I sie udalo, fajki naprawde okropnie wtedy smakowaly i ogolnie ciagnelo do nich znacznie slabiej :) Fajki rzucilem "przy okazji" leczenia depresji wellbutrinem. "Wujek Dobra Rada": Wellbutrin jest w Polsce oficjalnie dopuszczonym srodkiem do leczenia depresji, to jedyne jego przeznaczenie wg ulotki. Antynikotynowo służy Zyban. Z tego co wyczytalem to Zyban uwalnia sie w 8h, zaś Wellbutron XR w 12h i to cala roznica. W swietle tego co napisalem na poczatku tego posta ta roznica kilku h w uwalnianiu jest w praktyce zupelnie bez znaczenia.

Co ciekawe well po dluzszym rozkreceniu (nawet kolo miesiaca) znacznie zmniejsza swoje anksjogeniczne zapedy, a wg niekorych badan dziala wrecz anksjolitycznie. Mysle, ze to glownie na tych, ktorzy przed terapia nie mieli sily na jakiekolwiek ruchy (typu wstanie z lozka i posprzatanie pokoju), zas gdy zobacza, ze dzieki wellowi sie troche rozruszali, to zchodzi troche cisnienia (ze jednak czlowiek sie jeszcze do czegos nadaje) i zmniejszaja sie lęki.

; jednak pewne przesadne (adrenalinowe) nakrecenie pozostaje; ja zarlem to pol roku...

pzdr
Sertra 50mg + Remeron 7,5mg

przez mateuszn 04 lis 2010, 21:51
Hej :)

Mam pytanie. Trudno mi zdobyć ten lek. Nie mogą mi go załatwić w trzech aptekach we Wrocławiu. (Wcześniej nie miałem tego problemu, a biorę Wellbutrin XR 150 od 2ch lat.). Farmaceuci twierdzą, że nie ma w hurtowniach. To potrzebny mi lek, a go nie ma. Ci ja mam zrobić? :-| Pomóż, bo jestem w potrzebie :(

U mnie:
*pomaga odrzucić złe emocje, bo zwiększa ich samoświadomość.
*ogromnie zwiększa podzielność uwagi.

Te dwa efekty są silnie powiązane. Ich efektem jest większe poczucie wolności w podejmowaniu swoich wyborów, bo potrafię sobie szerzej przedstawić paletę wyboru. W umyśle robi się jakby więcej miejsca, aby można się przyjrzeć wszystkiemu co akurat w głowie.

przez Wujek_Dobra_Rada 04 lis 2010, 22:17
mateuszn, 2 lata to długo. Na co konkretnie go bierzesz?
Wujek_Dobra_Rada

przez zaqzax 04 lis 2010, 22:26
mateuszn napisał(a):Hej :)

Mam pytanie. Trudno mi zdobyć ten lek. Nie mogą mi go załatwić w trzech aptekach we Wrocławiu. (Wcześniej nie miałem tego problemu, a biorę Wellbutrin XR 150 od 2ch lat.). Farmaceuci twierdzą, że nie ma w hurtowniach. To potrzebny mi lek, a go nie ma. Ci ja mam zrobić? :-| Pomóż, bo jestem w potrzebie :(

moglbym ci przeslac ze 20tabl. ale nie chce mi sie isc na poczte za bardzo, jestem z Warszawy.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez mateuszn 04 lis 2010, 22:59
Wujek_Dobra_Rada napisał(a):mateuszn, 2 lata to długo. Na co konkretnie go bierzesz?

Biorę go bo zwiększa chęć do działania. Pozwala na swoją własną inicjatywę. Bardzo ułatwia zarządzanie czasem i wzmacnia wolę. Najlepszą właściwością, którą we mnie wywołuje jest łatwość odrzucenia frustracji. Nic wcześniej na mnie nie zadziałało jak ten lek. Biorę go własnie z tych powodów.

Jestem osobą raczej wycofaną z kontaktów z ludźmi. Ten lek uwalnia ze mnie moje naturalne reakcje. Dzięki niemu jestem mniej zahamowany w relacjach z ludźmi.

zaqzax: dzięki :smile: ale wolę sobie kupić.

przez Wujek_Dobra_Rada 04 lis 2010, 23:21
Ja mam z 5 tablet jeszcze. Zostawiam je, na sytłacją awaryjną, kiedy to będę zaspany, a potrzebuje być brutalnie postawiony na nogi.
mateuszn, I działa na Ciebie po takim okresie czasu? Czy lek inaczej na Ciebie działał, np po 2 tygodniach a np. po 2 miesiącach brania. Jesteś chyba tu pierwszą osobą z takim stażem na Wellbutrinie.
Wujek_Dobra_Rada

Sortuj wg